Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>A=БАШКІРОВА$<.>+<.>A=НІНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Башкірова Л.М. 
Клініко-параклінічна характеристика та стан забезпечення макро- та мікроелементами у хворих з пароксизмальними станами при хронічних порушеннях мозкового кровообігу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Л.М. Башкірова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості показників церебральної гемодинаміки, біоелектричної активності головного мозку, магнітно-резонансної томографії головного мозку, вмісту 28-ми макро- та мікроелементів (МЕ) у волоссі в осіб з вегетативними кризами (ВК) за хронічних порушень мозкового кровообігу (ХПМК), дисциркулярної енцефалопатії (ДЕ) I ступеня без ВК. Порівняно вміст МЕ у хворих з ВК у разі ДЕ і церебральних арахноїдитів (ЦА). За результатами клінічних досліджень виявлено, що за умов ДЕ I ступеня без ВК у переважній кількості випадків установлено гіпертонічний тип реоенцефалограм і III тип електроенцефалограм, а у разі ДЕ I ступеня з ВК - змішаний тип реоенцефалограм і I тип електроенцефалограм. У хворих з ВК у разі ХПМК виявлено тенденцію до зростання кількості кальцію, молібдену, кадмію та тенденцію до зниження калію, заліза, міді, сірки, йоду, селену, брому, титану, кадмію, рубідію. Показники вмісту кальцію, брому, міді кадмію, цирконію у хворих з ВК можна використовувати як додаткові діагностичні заходи у разі ДЕ та ЦА. Показано ефективність застосування солкосерилу у хворих з ВК у разі ХПМК за рахунок позитивного впливу на церебральну гемодинаміку. Виявлено, що солкосерил містить 10 есенціальних МЕ: селен, цинк, марганець, сірку, калій, кальцій, мідь, хром, бром, залізо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703 +
Шифр НБУВ: РА356770

Рубрики:

      
2.

Башкірова Н.С. 
Функціональна характеристика бронхіальної прохідності у дітей, що зазнають негативного впливу тютюнопаління: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.С. Башкірова ; Дніпропетр. держ. мед. акад. АМН України, Ін-т гастроентерології. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення дігностики патологічних змін у функціональному стані чутливих бронхіальних рецепторів під впливом тютюнового диму, а також можливості профілактики та корекції цих порушень у дітей. Вперше визначено вплив тютюнового диму на функціональний стан чутливих бронхіальних рецепторів та на регуляцію бронхіальної прохідності у дітей, що зазнають негативного впливу тютюнового диму. Встановлено, що під його впливом, ще в дитячому віці, порушуються функціональний стан осморецепторів слизової оболонки бронхів, холінергічні рецептори бронхів та механізми регуляції тонусу бронхів з боку вегетативної нервової системи. Визначено ендогенні фактори, зокрема, обтяжену спадковість з хронічною легеневою патологією, перинатальне ушкодження ЦНС в анамнезі та наявності синдрому вегетативної дисфункції які забезпечують схильність та наявність синдрому вегетативної дисфункції та забезпечують схильність до більш раннього пошкодження механізмів регуляції тонусу бронхів у дітей під впливом тютюнового диму. Показано, що рівні кортизолу та основних тиреоїдних гормонів, повторні запалення в бронхах, хронічний тонзиліт суттєво не впливають на появу змін у функціональному стані бронхіальних рецепторів під дією тютюнового диму. Запропоновано нові ефективні засоби корекції негативних змін у чутливих бронхіальних рецепторах, що виникають під дією тютюнового диму. Визначено критичні періоди та причини початку активного паління серед хлопців та дівчат старшого шкільного віку, що можна використовувати під час формування антинікотинових програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.021.19-3 + Р733.412.202-37 +
Шифр НБУВ: РА344246

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського