Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (342)Книжкові видання та компакт-диски (217)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=БОРОДА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Бородавко Л.Г. 
Вагітність та пологи у жінок з перинатальними втратами в анамнезі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.Г. Бородавко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості клінічного перебігу вагітності та пологів у жінок з перинатальними втратами в анамнезі на підставі клініко-лабораторних та функціональних методів дослідження. Висвітлено роль вегетативної нервової системи в розвитку акушерських і перинатальних ускладнень у жінок даної групи. Встановлено основні "материнські" та "батьківські" фактори ризику. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти перинатальної патології на підставі результатів реабілітаційних заходів на етапі планування сім'ї та лікувально-профілактичних - у жіночій консультації та акушерському стаціонарі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21-3 + Р716.22-3
Шифр НБУВ: РА318952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бородаєв Д.В. 
Веб-сайт як об'єкт графічного дизайну: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / Д.В. Бородаєв ; Харк. держ. акад. дизайну і мистецтв. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Поетапно розглянуто веб-сайт як інформаційний об'єкт світової мережі Інтернет, його складові частини та морфологічну структуру з урахуванням технологічно-програмного фактора, що безпосередньо впливає на візуальне оформлення та сприйняття веб-сайту як об'єкта графічного дизайну. Визначено генетичний зв'язок концептуальної моделі веб-сайту з традиціями книговидавництва. Висвітлено значення інформаційного проектування у процесі створення веб-сайту та його візуального оформлення. Проаналізовано принципи формування модульних сіток на базі використання таблиць у веб-сторінках, систематизовано основні напрямки у дизайні веб-сайтів, наведено визначення веб-дизайну як одного з напрямків графічного дизайну. З використанням моделі "людина - комп'ютер - Інтернет" розглянуто специфіку сприйняття веб-сайту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1 +
Шифр НБУВ: РА332249

Рубрики:

      
3.

Бородай В.В. 
Гнилі моркви в період зберігання та стійкість до них районованих і перспективних сортів в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / В.В. Бородай ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено біологічному обгрунтуванню шляхів та методів зменшення втрат моркви від гнилей у період зберігання. Вивчено еколого-біологічні особливості, поширення та шкідливість білої, сірої, чорної гнилей та фомозу під час зберігання. Встановлено оптимальні температури, поживні середовища та їх кислотність з метою розвитку Sclerotinia sclerotiorum de Bary, Botrytis cinerea Pers., Alternaria radicina M.D.et E. і Phoma rostrupii Sacc. Вперше виявлено термінальний тип утворення склероціїв S.sclerotiorum. Доведено, що одним із джерел інфекції білої гнилі є мікроконідії збудника хвороби. Проаналізовано стійкість до комплексу гнилей районованих і перспективних сортів моркви. Простежено тісний взаємозв'язок між стійкістю моркви до гнилей та анатомо-морфологічними ознаками і комплексним вмістом біохімічних сполук. Досліджено фізіолого-біохімічні зміни в корнеплодах моркви в період зберігання стійких та сприйнятливих сортів. Розроблено методику визначення конкурентоспроможності сортів моркви з урахуванням їх урожайності, хімічного складу та стійкості до хвороб у період зберігання. Досліджено ефективність ряду заходів захисту моркви від хвороб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.413.107(4УКР-4КИЇ),022 + П478.13(4УКР-4КИЇ),022
Шифр НБУВ: РА310315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бородай А.Б. 
Епізоотологія та патогенетична терапія криптоспоридіозу телят у зоні Лісостепу України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / А.Б. Бородай ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Наведено дані щодо розповсюдження, вікової та сезонної динамік криптоспоридіозу телят у господарствах Лісостепової зони України. З'ясовано джерела та фактори передачі криптоспоридіозної інвазії. Установлено зміни морфологічних та біохімічних показників крові тварин у разі паразитування криптоспоридій. Проведено порівняння лікувальної ефективності препаратів вітчизняного виробництва та уперше застосовано імуномодулятор - спиртову настоянку ехінацеї пурпурової. Розроблено та впроваджено до виробництва комплексну схему застосування кокцидіостатика та імуномодулятора, що сприяє підвищенню ефективності лікувальних заходів, нормалізації гематологічних показників тварин, відновленню імунологічного статусу організму й підвищенню продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.333-911-1 +
Шифр НБУВ: РА328670

Рубрики:

      
5.

Бородаєв І.Є. 
Ефективність малоінвазивних методів лікування гострого деструктивного панкреатиту в умовах корекції імунологічного статусу інтерфероном: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.Є. Бородаєв ; АМН України. Ін-т невідклад. і віднов. хірургії. — Донецьк, 2003. — 22 с. — укp.

Встановлено, що комплексне лікування хворих на гострий деструктивний панкреатит (ГДП) з застосуванням малоінвазивних технологій та введенням препарату інтерферону - "Лаферон" супроводжується помітним зниженням післяопераційної летальності до 12,0 %, значною редукцією ускладнень, зменшенням тривалості та інтенсивності больового синдрому на 44,8 %, а також скороченням періоду перебування в стаціонарі на 39,2 %. Показано покращання післяопераційної динаміки показників клітинного та гуморального компонентів імунологічної реактивності під впливом застосування лаферона у загальному комплексі лікувальних заходів. Встановлено ефективну корекцію порушеного у зв'язку з розвитком гострого панкреатиту (ГП) балансу тіол-дисульфідної системи під впливом малоінвазивного хірургічного втручання з застосуванням препарату "Лаферон". Показано профілактичне значення малоінвазивної хірургічної техніки лікування хворих на ГДП у випадку гнійних ускладнень у пацієнтів і віддаленому періоді захворювання, що підсилюється за умов застосування лаферона. Встановлено оптимізацію відновлення функціональної активності іммунокомпетентної системи за даних умов комплексного лікування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1-38 +
Шифр НБУВ: РА323279

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Бородавка Н.П. 
Методи та інформаційна технологія розробки компонентних функціональних структур для забезпечення живучості бортових інформаційно-управляючих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.П. Бородавка ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено та вдосконалено методи й елементи інформаційної технології забезпечення живучості бортових інформаційно-керуючих систем (БІКС). Запропоновано використовувати компонентну функціональну структуру (КФС) системи як додатковий засіб забезпечення живучості, що зменшує наслідки відмов і запобігає введенню надмірності. КФС базується на розподілі функцій задач між компонентами. Розроблено методи аналізу живучості та розподілу функцій задач за компонентами БІКС. Метод аналізу живучості базується на моделюванні функціонування БІКС й одержанні вихідних даних, що характеризують її працездатність і безпеку. Метод розподілу функцій задач за компонентами БІКС базується на оцінці наслідків об'єднання функцій задач БІКС. Запропоновані методи використано на етапах ескізного проектування під час розробки БІКС літаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О571-52 +
Шифр НБУВ: РА350957

      
Категорія: Будівництво   
7.

Бородавка Є.В. 
Моделі та методи інформаційної інтеграції систем проектування будівель і споруд: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Є.В. Бородавка ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі проведеного аналізу виявлено основні проблеми інтеграції архітектурно-будівельних програмних комплексів. Досліджено принципи та технології інтеграції даних інформаційних систем, що використовуються, та проблеми інтеграції архітектурно-будівельних комплексів (АБПК) та зроблено висновок, що як методичну основу для розробки концепції інформаційної технології інтеграції (ІТІ) САПР будівель і споруд доцільно використовувати комплексну цифрову модель об'єкта (ЦМО). Сформульовано основні принципи побудови ІТІ на основі комплексної ЦМО та вимоги до неї, основним з яких є повнота, несуперечливість, цілісність, коректність і узгодженість інформації, уніфікація та розширюваність, швидкість і безпека роботи з даними. Розвинуто концепцію розширюваних систем і баз даних стосовно вирішення проблеми горизонтальної інтеграції спеціалізованих застосувань САПР на основі комплексної ЦМО. За допомогою еволюційного методу та теоретико-множинного методу пошуку бази визначено основні базові моделі даних і процеси їх обробки - ядро ІТІ на основі комплексної ЦМО. Розроблено формальну модель ІТІ на основі комплексної ЦМО та схему взаємодії її компонентів. На її основі створено схему побудови інтегрованої технологічної лінії проектування (ІТЛП) будинків як одного зі спектрів комплексної ЦМО. Запропоновано моделі даних і сервісів ІТІ на основі комплексної ЦМО у вигляді UML. Розроблено та досліджено об'ктно-орієнтовані засобидоступу до структури даних ЦМО та нормативної бази даних. Запропоновано інформаційну технологію інтеграції САПР будівель і споруд на основі комплексної ЦМО, реалізованої в інтегрованій технологічній лінії проектування КАЛИПСО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н2-5-05 +
Шифр НБУВ: РА359867

Рубрики:
  

      
8.

Бородай А. О. 
Можливості черезстравохідної та трансторакальної ехокардіографії для оптимізації терміну антикоагулянтної терапії у хворих на фібриляцію-тріпотіння передсердь неклапанної етіології: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / А. О. Бородай ; АМН України, ННЦ "Ін-т кардіології ім. М.Д. Стражеска". — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Доведено можливість скорочення тривалості антикоагулянтної терапії (АКТ) перед кардіоверсією за використання черезстравохідної ехокардіографії та виявлено частоту ознак тромбоутворення, атеросклерозу аорти та сонних артерій у хворих з персистувальною формою фібриляції-тріпотіння передсердь (ФП-ТП) неклапанного походження. Досліджено взаємозв'язок між ознаками тромбоутворення та морфофункціональними характеристиками міокарда, атеросклерозом аорти та сонних артерій. Встановлено взаємозв'язок між показниками тромбоутворення, атеросклерозом сонних артерій та аорти з попередніми серцево-судинними подіями. Уточнено виділеня хворих високого ризику для довготривалого прийому АКТ. Вперше використано способи віднесення до груп ризику порушення механічної функції вушка лівого передсердя у хворих з пароксизмом ФП-ТП та мозкового кровообігу у хворих з персистувальною формою фібриляції та тріпотіння передсердь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-433.7 + Р410.109-5
Шифр НБУВ: РА383428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бородачов С.В. 
Оптимізація наближеного інтегрування на деяких класах функцій однієї і багатьох змінних: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / С.В. Бородачов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено задачі оптимізації формул наближеного інтегрування, що використовують інформацію різних типів, базуючись на ряді класів функцій однієї та багатьох змінних. Одержано оптимальну "точкову" квадратурну формулу на перетинах деяких стандартних класів періодичних диференційовних функцій однієї змінної. Розроблено оптимальний алгоритм наближеного інтегралу вздовж d-вимірної кулі, що має n вузлових сфер, на класі диференційовних функцій, що мають певне інтегральне обмеження на градієнт. На деяких класах періодичних функцій d-змінних знайдено оптимальну кубатурну формулу з вузлами у прямокутних сітках та її "інтервальний" аналог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.151,0 +
Шифр НБУВ: РА338278

Рубрики:

      
10.

Бородавкін С.О. 
Принципи оркестрового мислення Й.С.Баха: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / С.О. Бородавкін ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — О., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена досліженню оркестрового стилю Й.С.Баха. В її основу покладений аналіз оркестрових та вокально-інструментальних творів композитора. Розроблена загальна універсальна класифікація типів музикування і відповідно видів оркестрових фактур у музиці. Вивчено основоположний принцип оркестрового мислення Й.С.Баха: обумовленість оркестрового стилю композитора жанром твору. Вперше в музикознавстві при аналізі оркестрового стилю Баха розглядаються партитури усіх жанрів оркестрової спадщини Баха, у тому числі творів, де приймає участь оркестр. Оркестровий стиль Й.С.Баха розглядається у єдності з жанром, формою та фактурою творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4НІМ)4-81 Бах

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бородай В.А. 
Раціональні параметри і пускові властивості синхронних двигунів з важкими умовами пуску (привод гірничих машин): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / В.А. Бородай ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано раціональні параметри розщеплення обмотки збудження з зовнішніми конденсаторами та схему заміщення для покращання пускових властивостей, надійності й економічності синхронних двигунів приводів гірничих машин за складних умов запуску. Виявлено взаємозв'язок конструктивних і режимних параметрів обмоток збудження з енергетичною ефективністю та пусковими властивостями синхронних двигунів. Визначено індуктивності розсіювання полюсних котушок залежно від розподілу струмів вздовж стрижня полюса та кола ротора, а також кутового розриття магнітної системи. Розроблено метод визначення еквівалентних параметрів розщепленої обмотки збудження та її параметрів для схеми заміщення двигуна. Проведено теоретичну й експериментальну перевірку можливостей створення резонансних режимів у розщепленій обмотці. Запропоновано оптимізаційний метод визначення ємності конденсаторів і кількості полюсів у групах розщепленої обмотки з неоднаковими конденсаторами. За результатами проведеного дослідження встановлено вплив додаткової маси конденсаторів на загальний момент інерції ротора, оцінено динаміку запуску та теплове навантаження обмоток двигуна. Запропоновано варіант компонування, захисту та діагностування конденсаторів і обмотки збудження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.622-01 +
Шифр НБУВ: РА362782

Рубрики:

      
12.

Бородай І.С. 
Розвиток селекційної науки в скотарстві України другої половини ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / І.С. Бородай ; УААН. Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано розвиток вітчизняної селекційної науки у галузі скотарства у другій половині XX ст. як вирішального фактора якісного удосконалення порід великої рогатої худоби з урахуванням соціально-економічних, політичних, технологічних, загальнонаукових, організаційних, правових та екологічних чинників. Доведено, що даний період є перехідним від традиційних методів породоутворення до становлення новітньої теорії та методології селекції, що грунтується на принципово нових засадах щодо статусу породи, методів добору та підбору, а також визначення племінної цінності та збереження генофонду порід. Досліджено генезис молочних і м'ясних порід великої рогатої худоби в Україні. Запропоновано періодизацію загального селекційного процесу, що відбувався в скотарстві України в другій половині XX ст. з урахуванням чинника зміни домінуючих методів селекції. Висвітлено внесок українських учених у розвиток світової селекційної науки у галузі скотарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П53 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бородай А.В. 
Становлення політичного центризму в партійному житті України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Бородай ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено процес створення та діяльності центристських партій України (від їх генези до періоду незалежності). Уперше в українській політології на базі широкого джерельного матеріалу з'ясовано спільні й особливі риси генезису, становлення ідеології та політичної діяльності центристських партій. Установлено, що ідеї центризму мають глибокі корені у партійному житті України, а затвердження незалежності України, розвиток політичного плюралізму сприяли створенню центристських партій. Відзначено, що у суспільстві набуває розповсюдження центристська ідеологія, різновидами якої є ліберальна, соціал-демократична та християнсько-демократична ідеологія. Діяльність українських центристів певною мірою є відображенням політичних систем багатьох сучасних західних держав. Доведено, що сучасний центризм здійснив перетворення з мрії та утопії до реальної можливості, наявність центристських ідей у програмах українських партій зміцнює демократичні сили та створює надійні засади для успішного руху незалежності України до світового співтовариства. Центризм як ідеологія та відповідна політична практика є базою парламентської стабільності та надійним механізмом врівноваження конкуруючих сил на системному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф69(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА351819

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Бородай В.П. 
Теоретичне обгрунтування і практична реалізація програм удосконалення птиці м'ясних кросів: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / В.П. Бородай ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське (Київ. обл.), 2000. — 32 с. — укp.

Розглянуто шляхи підвищення ефективності гетерозисної селекції у м'ясному птахівництві та розроблено прийоми моделювання селекційних ознак птиці, прогнозування рівня м'ясної продуктивності. Обгрунтовано п'ять селекційних програм створення вітчизняного кросу м'ясних курей. Визначено селекційні індекси для відбору ремонтного молодняку за комплексом ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-338.48,022
Шифр НБУВ: РА307937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бородай В. В. 
Наукові основи регуляції фітопатогенного фону в агроценозах картоплі / В. В. Бородай. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі викладено результати комплексних багаторічнихдосліджень рослинно-мікробної асоціативної системи (рослини картоплі -фітопатогени - біопрепарати). За впливу біопрепаратів Планриз, Діазофіт таФосфоентерин, створених на основі рістстимулювальних бактерій P. fluorescens AP33, A. radiobacter 204, E. nimipressuralis 32-3, які характеризуються фітозахиснимивластивостями, еколого-фізіологічною сумісністю бактерій та пролонгованою дією,знижується чисельність фітопатогенних мікроорганізмів у агроценозах і під часзберігання картоплі, що забезпечує зменшення біологічного забруднення,потенційних біоекологічних ризиків у агроекосистемах та підвищення якостіпосадкового матеріалу картоплі. Теоретично обґрунтовано і розроблено шляхирегуляції фітопатогенного фону впродовж вегетації і зберігання картоплі уПоліській Західній, Лісостеповій Західній, Передкарпатській та Карпатскійпровінціях за впливу біопрепаратів Планриз, Діазофіт, Фосфоентерин і сортівкартоплі з груповою стійкістю до збудників хвороб грибної і бактеріальної етіології.Доведено, що за впливу агротехнічних прийомів (строків садіння) істотнознижується інфекційний потенціал в агроценозі картоплі.^UIn the theses work the results of researches on complex long-term researches of theplant-microbial associative systems (potato plants - pathogenic microorganisms -biological preparations) are presented.Due to the influence of biological preparations Planriz, Diazophyt andPhosphoenterin, which are based on the growth-stimulating bacteria P. fluorescens AP-33,A. radiobacter 204, E. nmipressuralis 32-3 and characterized by phyto-protective andgrowth-stimulating properties, ecological and physiological compatibility of bacteria andprolonged action, occurs reduction of the number of phytopathogenic microorganisms inagrocenoses and in the period of storage of potatoes depending on the timing of plantingand soil, climatic conditions, which leads to a decrease in biological pollution, potentialbioecological risks in agroecosystems and improving the quality of potato plantingmaterial. The ways of regulating the phytopathogenic fond during vegetation and storageof potatoes in the Western Polissya, Forest-Steppe, Western Carpathian and Carpathianprovinces have been theoretically substantiated and developed for the influence of thebiologic preparations Planariz, Diazophyt, Phosphofenterin and potato varieties with groupresistance to pathogens of fungal and bacterial pathology. It is proved that the influence ofagrotechnical methods (terms of planting) significantly reduces the infectious potential inpotato agrocenosis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Квасневський В. М. 
Моделі і методи інформаційного моделювання об'єктів у Allplan / В. М. Квасневський. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню важливої науково-практичної проблемиавтоматизації процесу інформаційного моделювання будівельних об'єктів нарізних етапах життєвого циклу. Запропоновані бібліотека уніфікації архітектурнихелементів, пластинчато-стержнева модель, методи генерації пластинчатостержневої моделі, методи усунення колізій на пластинчато стержневій моделі таметоди обміну даними між інформаційною системою Allplan та комплексом дляуправління проектами Microsoft Project.Бібліотека уніфікації необхідна для формалізації таких понять як: несучастіна, зовнішня стіна, назви матеріалів і т.н. Адже використання цих понять доволічасто інтерпретується різними системами по різному. Використання бібліотекиуніфікації дозволить не лише уніфікувати певний набір понять, а й надастьможливість гнучко змінювати ці поняття впливаючи на роботу модулів які їївикористовують.Запропонована пластинчато-стержнева модель дозволяє автоматизуватиперехід від архітектурної моделі до кінцево-елементної, що дозволяє істотноприскорити процес інформаційного моделювання будівельного об'єкта і значнополегшує роботу конструктора. Надалі конструктор може передати пластинчатостержневу модель в спеціалізовану інформаційну систему проектування, серед них:Ліра САПР, САПФІР.Використання моделі для інтеграції Allplan і MS Project автоматизує процесуправління ресурсами проекту на всіх етапах інформаційного моделювання ідозволяє наочно побачити зведення будівельного об'єкта в інформаційній системіAllplan.Ключові слова: будівельний об'єкт, життєвий цикл, модель будівельногооб'єкта, інформаційна технологія автоматизації, ПСМ, Allplan, інформаційнасистема, CAx-системи.^UThe thesis is devoted to solve the important scientific and practical problem ofautomation of the process of information modelling of construction objects at differentstages of the life cycle. The library of unification of architectural elements, plate-beammodel, methods of generation of plate-beam model, methods of collision elimination onthe plate-beam model and methods of data exchange between the information systemAllplan and the complex for project management Microsoft Project are proposed.A library of unification is necessary to formalize such concepts as: load-bearingwall, outer wall, names of materials, etc. Because the use of these concepts is ofteninterpreted by different systems in different ways. The use of a unification library will notonly unify a certain set of concepts, but will also allow flexible modification of theseconcepts by affecting the operation of the modules that use it.The proposed plate beam model allows to automate the transition from thearchitectural model to the finite element, which allows to significantly accelerate theprocess of information modelling of construction object and greatly facilitates the workof the designer. In the future, the designer can transfer the plate-rod model to a specializeddesign information system, among them: Lira CAD, Sapphire.Using the model to integrate Allplan and MS Project automates the process ofmanaging project resources at all stages of information modelling and allows you toclearly visualize the construction object in the Allplan information system.Keywords: construction object, lifecycle, construction object model, informationtechnology of automation, PBM, Allplan, information system, CAx-systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Бородавко О. І. 
Оцінка оксидативного стресу та шляхи його корекції у осіб з поєднаним перебігом цукрового діабету 2 типу та остеопорозу, які постійно проживають в умовах промислового регіону / О. І. Бородавко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена оптимізації діагностики та лікування хворих з поєднаним перебігом цукрового діабету (ЦД) 2 типу та остеопорозу (ОП), які проживають в умовах антропогенного навантаження, на підставі дослідження показників оксидативного стресу, кісткового метаболізму, вуглеводного обміну їх взаємозв'язку та включення до базисної терапії препарату тіотриазолін. Дослідження проведено у 2 етапи. На першому етапі вивчено поширеність ОП та остеопеніїв осіб віком 20–65 років, які постійно проживають у м. Запоріжжя (промисловий регіон), у результаті чого зниження мінеральної щільності кісткової тканини зареєстровано у 24,5% обстежених. На другому етапі дослідження обстежено 122 пацієнта (вік 59 (55,0; 64,0) років), розділених на групи: 1 група – 50 хворих з поєднаним перебігом ЦД 2 типу та ОП; 2 група – 24 хворих на ЦД 2 типу; 3 група – 24 хворих на ОП. Пацієнти, які включені до першої – третьої груп, проживали в умовах промислового забруднення (м. Запоріжжя). Група порівняння – 24 пацієнти з коморбідним перебігом ЦД 2 типу та ОП, які народилися й мешкали у смт Михайлівка Запорізької області (екологічно сприятливий регіон). Встановлено, що місце проживання суттєво впливає на показники ОС.У хворих 3 групи концентрації нітротирозину та 8-гідроксигуаніну були вірогідно вищими відносно аналогічної групи хворих з екологічно сприятливого регіону. Коморбідний перебіг даних станів супроводжується інтенсифікацією процесів вільно-радикального окислення відносно хворих, які мали тільки ЦД 2 типу або ОП. Уточнено, що у хворих на ЦД 2 типу розвиток ОП обумовлений зниженням кісткового обміну, що підтверджується вірогідним зниженням рівня остеокальцину (ОК), дезоксипіридиноліну (ДПІД), паратиреоїдного гормону (ПТГ) у порівнянні з пацієнтами 1 групи. На підставі парного регресійного аналізу було зареєстровано взаємозв'язок маркерів кісткового метаболізму та показників вуглеводного обміну. Встановлено, що ОК негативно асоціюється з концентрацією глікованого гемоглобіну та індексом НОМА, а величина ДПІД з рівнем глікованого гемоглобіну. Також виявлений взаємозв'язок ОС зі станом кісткового обміну. Концентрація нітротирозину асоціювалася зі зниженням рівня ОК та ДПІД. Зростання величини 8-гідроксигуаніну асоціювалося з пониженням ДПІД. За результатами ROC-аналізу встановлено, що предикторну цінність щодо наявності ОП у хворих на ЦД 2 типу мають тривалість ЦД 2 типу, індекс НОМА, величина глікованого гемоглобіну, концентрація нітротирозину у сироватці крові. Доведено, що застосування тіотриазоліну до базисної терапії у хворих з поєднаним перебігом ЦД 2 типу та ОП супроводжується вірогідним зниженням активності маркерів оксидативного стресу, підвищенням остеосинтезу та зниженням кісткової резорбції.^UThe dissertation is devoted to optimizing the diagnostics and treatment of patients with the combination of type 2 diabetes mellitus (DM) and osteoporosis (OP) living under anthropogenic stress, based on the study of oxidative stress, bone metabolism, carbohydrate metabolism their interrelation and inclusion of thiotriazolin into the basic therapy. It has been established that living in an industrial region contributes to the intensification of oxidative status in patients with type 2 diabetes combined with OP. An interrelation between the increase in oxidative stress markers and the decrease of bone mineral density in this category of patients has been defined. It has been established that the progress of OP in patients with type 2 diabetes is characterized by bone metabolism deceleration. The interrelation of the oxidative stress indicators, carbohydrate metabolism and bone metabolism was revealed. It was demonstrated that the use of thiotriazolin along with basic therapy in patients with type 2 diabetes and OP is accompanied by a significant decrease in markers of oxidative stress, bone resorption, increased osteosynthesis and bone mineral density.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського