Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (121)Книжкові видання та компакт-диски (102)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ВАЛЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Валько Н.В. 
Імовірнісні моделі і методи барицентричного усереднення граничних потенціалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Н.В. Валько ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Побудовано моделі барицентричного усереднення граничних потенціалів. Розроблено новий підхід щодо об'єднання класичних методів зваженого усереднення та запропоновано більш ефективні алгоритми даного процесу. Одержано умови збіжності схеми барицентричного усереднення під час розв'язування задачі Діріхле для рівняння Лапласа та Пуассона в окремих областях. Розроблено ефективні алгоритми барицентричного усереднення на основі використання вузлів суперзбіжності, що дозволяє зменшити кількість розрахунків для одержання наближеного розв'язку окремих задач. Показано доцільність використання методу барицентричного усереднення для одержання наближеного розв'язку рівнянь Лапласа та Пуассона в окремих точках області за допомогою невеликої кількості достатньо простих обчислень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1,0 +
Шифр НБУВ: РА340179

Рубрики:

      
2.

Валько М.І. 
Наукові основи технологічних процесів одержання модифікованого лляного волокна: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.03 / М.І. Валько ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 36 с.: рис. — укp.

За результатами досліджень фізико-хімічного складу стебла льону та лляного волокна розроблено наукові засади технологічних процесів одержання модифікованого лляного волокна. Експерементально доведено функціональні залежності найважливіших фізико-механічних показників якості трести від умов проведення процесу розтилання лляної соломи. Доведено, що первинне формування прядильних властивостей лляного волокна відбувається на стадії приготування трести. На підставі аналізу плющення стебел трести як багатошарової конструкції, визначено характеристики фізико-механічних параметрів процесу плющення та встановлено оптимальні варіанти руйнування деревної частини стебел з метою збереження цілісності волокон. Розроблено технологію одержання високоякісних модифікованих лляних волокон, придатних для застосування в прядінні разом з іншими натуральними і хімічними волокнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.01-1
Шифр НБУВ: РА321168

Рубрики:

      
3.

Вальковська Н.І. 
Переробка радіоактивної води та вплив на її стан мікродомішок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / Н.І. Вальковська ; НАН України. Ін-т ядер. дослідж. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив мікродомішок на стан води, які необхідні для розробки наукових засад і новітніх технологій утилізації рідких радіоактивних відходів (РРВ). Одержано та проаналізовано інформацію щодо шляхів міграції радіонуклідів на реакторі. Визначено склад радіонуклідів та їх концентрацію в РРВ. Удосконалено технологію системи переробки РРВ, обгрунтовано можливість використання очищеної радіоактивної води для технічних потреб реактора. Подано результати досліджень впливу розміру молекул поверхнево-активних речовин (ПАР) на динаміку молекул води. Наведено результати дослідження водних розчинів ПАР, проаналізовано вплив на дані системи домішок твердого сорбенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.22-432 +
Шифр НБУВ: РА336733

Рубрики:

      
4.

Вальковська Н.В. 
Роль металопротеїнази ADAM8 у патогенезі раку підшлункової залози: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / Н.В. Вальковська ; Ін-т експерим. паталогії, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено експресію білка ADAM8, визначено його роль у розвитку раку підшлункової залози (РПЗ) людини та встановлено можливі механізми впливу ADAM8 на пухлинну прогресію. Установлено, що за умов гіпоксії експресія мРНК ADAM8 збільшувалася у 1,5 - 5 разів у досліджених клітинних лініях РПЗ людини за виключенням Pabc-1, за цього рівень експресії білка ADAM8 (90 кДа) зростає у 1,2 - 5,9 разів у п'яти з восьми клітинних ліній РПЗ у порівнянні з умовами нормальної оксигенації клітин. Виявлено, що білок ADAM8 суттєво стимулює інвазивний потенціал клітин РПЗ, проте не впливає на їх проліферативну активність. Установлено, що у тканині протокової аденокарциноми підшлункової залози (ПАПЗ) та тканині ПЗ хворих на хронічний панкреатит (ХП) білок ADAM8 експресується у двох активних формах: білок "злущення" ADAM8 та залишковий білок ADAM8, який впливає на адгезивні властивості клітин. Визначено значно більший рівень екпресії ADAM8 у цих тканинах у порівнянні з тканиною ПЗ донорів, де білок ADAM8 виявляється тільки в одній активній формі, а саме: у формі залишкового білка. Установлено, що хворі на ПАПЗ, у пухлинній тканині яких був відзначений високий рівень експресії мРНК ADAM8, мають вірогідно меншу тривалість життя, ніж хворі, у пухлинній тканині яких рівень експресії мРНК ADAM8 був низький, що вказує на можливість використання визначення рівня експресії мРНК ADAM8 у прогностичних цілях. Установлено тенденцію до зворотньої залежності між виживаністю хворих на РПЗ і рівнем експресії білка ADAM8 у пухлинній тканині: виживаність у хворих з помірною експресією білка ADAM8 є більшою на відміну від хворих, у пухлинах яких визначалася сильна експресія білка ADAM8. У супернатантах клітин РПЗ зафіксовано значні зміни у рівні експресії низки білків у діапазонах 7,5 - 2,5 кДа (підвищення рівня експресії) та 35 - 50 кДа (пригнічення рівня експресії) після проведення трансфекції siRNA ADAM8 у порівнянні з відповідними контрольними клітинами. Одержані дані дозволяють припустити, що серед цих білків білок з молекулярною масою 39 кДа є потенційним субстратом для ADAM8 у разі розвитку РПЗ, який може бути використаний як мішень для створення засобів "таргетної" терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.436-1 +
Шифр НБУВ: РА361688

Рубрики:

      
5.

Валько В.М. 
Удосконалення способів приготування лляної трести штучним зрошенням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / В.М. Валько ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості приготування лляної трести способом штучного зрошення. Проаналізовано явище самонагрівання вологої лляної соломи. Виведено рівняння теплового балансу процесу самонагрівання. Розроблено математичну модель процесу передачі тепла. Шляхом періодичного вентилювання сировини анаеробною парогазовою сумішшю забезпечили відповідні умови проведення процесу. Встановлено можливість отримання трести з рівномірними показниками якості всієї маси сировини. Доведено, що економічний ефект від застосування даного способу приготування трести становить 21,4 грн на одну тонну лляної соломи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.010.21
Шифр НБУВ: РА315757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Валько П. М. 
Удосконалення технології одержання тіпаного лляного волокна з використанням очищувальних валків: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.01 / П. М. Валько ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2011. — 24 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень процесів механічної обробки стебел лляної трести та визначено головні фактори, що спричиняють появу закостриченості тіпаного волокна та відносно низький вихід довгого волокна з трести. Встановлено, що причинами цього є високий вміст деревних залишків на виході з м'яльної машини. На підставі запропонованої технологічної схеми м'яльної машини вдосконалено технологію виробництва довгого тіпаного лляного волокна, яка спочатку передбачає руйнування цілісності стебел трести, подрібнення деревини стебел на короткі відрізки в м'яльних валках з кількістю рифлів 12 - 14 і подальшу ковзну дію очищувальних валків для кращого відокремлення костриці в процесах м'яття. Залежно від бажаної чистоти волокна й якості вихідної сировини кількість таких очищувальних вузлів може становити від одного до трьох. Розроблено режими роботи очищувальних вузлів у складі м'яльної машини м'яльно-тіпальних агрегатах (МТА) та визначено оптимальні форми робочих крайків очищувальних валків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.010.7-64
Шифр НБУВ: РА382975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Валько Н. В. 
Система підготовки майбутніх учителів природничо-математичних дисциплін до застосування STEM технологій у професійнійдіяльності / Н. В. Валько. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації подано теоретичне узагальнення наукової проблеми підготовкимайбутніх учителів природничо-математичних дисциплін до застосування STEMтехнологій у професійній діяльності. Визначено теоретико-методологічні засадидослідження; детерміновано й охарактеризовано сукупність організаційно-педагогічних умов, комплексно-методичне забезпечення системи підготовкимайбутніх учителів природничо-математичних дисциплін до застосування STEMтехнологій у професійній діяльності, а також визначено сукупність з дванадцятипринципів, дотримання яких сприятиме ефективній реалізації цієї системи.Сформульовано й обґрунтовано концепцію підготовки майбутніх учителівприродничо-математичних дисциплін до застосування STEM технологій упрофесійній діяльності, яка відтворює авторське бачення змін, необхідних для їїреалізації та уявлень про те, яким чином ці зміни повинні бути реалізовані.Розроблено структурно-функціональну модель, яка є графічнимвідображенням авторського бачення системи підготовки майбутніх учителівприродничо-математичних дисциплін до застосування STEM технологій, її мети,концептуальних, теоретичних і методологічних засад, етапів організації та їхзавдань, організаційно-педагогічних умов, а також критеріїв і рівнів оцінюванняготовності майбутнього вчителя природничо-математичних дисциплін дозастосування STEM технологій у професійній діяльності. Для реалізаціїконцептуальних положень моделі визначено та обґрунтовано сукупністьорганізаційно-педагогічних умов: 1) оновлення змісту професійної підготовкимайбутніх учителів природничо-математичних дисциплін до використання STEMтехнологій; 2) реалізація майбутніми вчителями природничо-математичнихдисциплін STEM-проєктів з робототехніки; 3) забезпечення в ході підготовкимайбутніх учителів природничо-математичних дисциплін їх соціальної взаємодії впрофесійному середовищі.^UThe thesis presents a theoretical generalization of the scientific problem oftraining future teachers of natural-mathematical disciplines for the application of STEMtechnologies in professional activities. Theoretical and methodological bases of researchare determined, the set of organizational and pedagogical conditions and complexmethodicalmaintenance of the system of preparation of future teachers of naturalmathematicaldisciplines for application of STEM technologies in professional activityare determined and characterized, and also the set of twelve principles which observancewill promote the effective realization of the systems are determined.The concept of training of future teachers of natural-mathematical disciplines forthe application of STEM-technologies in professional activities is formulated andsubstantiated, which reproduces the author's vision of changes necessary for itsimplementation and ideas about how these changes should be implemented. The conceptexpresses the following characteristics of the phenomena of study: 1) features of theprofessional activity of the teacher of natural-mathematical disciplines in the conditionsof STEM-education; 2) features of the process of training future teachers of naturalmathematicaldisciplines for the use of STEM-technologies; 3) the main stages of theprocess of preparation of future teachers of natural-mathematical disciplines forapplication of STEM-technologies; 4) a set of organizational and methodologicalprinciples that will ensure the effective implementation of the process of professionaltraining of future teachers of natural-mathematical disciplines for application of STEMtechnologies;5) author's vision of the results of preparation of the future teacher ofnatural-mathematical disciplines for application of STEM-technologies in professionalactivity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського