Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ВАНЮКОВ$<.>+<.>A=НАТАЛИ$<.>+<.>A=ДМИТРИЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Ванюкова Н.Д. 
Поліпшення металургійних властивостей залізорудних окускованих матеріалів для підвищення ефективності виплавки металу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.02 / Н.Д. Ванюкова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Розвинуто наукові засади управління металургійними властивостями залізорудних окускованих матеріалів шляхом надання котунам й агломерату структурних особливостей, які забезпечують задану міцність у холодному стані та під час відновлювально-теплової обробки за рахунок розроблених складів феритних і залізосилікатних зв'язок, які формуються у процесі обпалу котунів, що вироблені з шихт з домішками вуглецю. Уперше розроблено наукові засади управління складом шихт для одержання залізорудних котунів, що самовідновлюються, які полягають в оптимізації параметрів температурно-газового режиму випалу для різних шихтових умов, у розробці критеріїв для оцінки фізико-хімічних процесів взаємодії вуглецю твердого палива із залізорудними концентратами. Обгрунтовано ефективність використання в доменній плавці нової окускованої залізорудної сировини - котунів, прогнозовано перспективні режими доменної плавки за умов їх використання. Показано можливість зниження витрат коксу та підвищення продуктивності доменних печей за рахунок металізації цих матеріалів у хімічно-резервній зоні доменної печі. Розрахунково-аналітичним шляхом обгрунтовано межі вмісту вуглецю в котунах, що самовідновлюються, після високотемпературної обробки. Розвинуто наукові засади окиснення магнетиту та дисоціації кальциту, що протікають одночасно в шарі з температурою та концентрацією кисню, які змінюються, виконано комплексний аналіз параметрів окиснювального випалу залізорудних офлюсованих котунів. Розроблено наукові засади управління рідкофазним спіканням за рахунок використання критеріїв, що визначають формування феритної зв'язки в структурі спека, яка забезпечує підвищення його міцності у разі відновлювально-теплової обробки, а також наукові засади управління поєднаним процесом металізації та спікання рудовуглецевих котунів у вузькому шарі за умов їх високотемпературної обробки. Для одержання стабільних фізичних і хімічних властивостей губчатого заліза обгрунтовано межі технологічних параметрів, одним з яких є вміст в'яжучої домішки - бентоніту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31 +
Шифр НБУВ: РА327243

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського