Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (22)Книжкові видання та компакт-диски (35)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОЛІКОВ$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Воліков І.О. 
Вибір варіанта запобіжної аналгезії в абдомінальній хірургії у осіб похилого та старечого віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / І.О. Воліков ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2009. — 22 с. — укp.

Виявлено, що використання знеболювання "за вимогою" не контролює в достатній мірі больовий синдром, що супроводжується погіршенням стану гемодинаміки та гуморальних систем організму. Визначено, що використання диклофенаку натрію з метою запобіжної аналгезії на 12 - 26 % знижує інтенсивність післяопераційного больового синдрому, на 9 - 41 % зменшує потребу в ненаркотичних аналгетиках, і на 26 - 30 % в наркотичних аналгетиках, на 5 - 15 % покращує показники артеріального тиску й ударного об'єму серця, не викликає надмірного збільшення функціональної активності гуморальних систем організму. Зазначено, що використання магнію сульфату з метою запобіжної аналгезії на 6 - 40 % знижує інтенсивність післяопераційного больового синдрому, на 26 - 34 % потребу в ненаркотичних і на 17 - 61 % в наркотичних аналгетиках, на 5 - 20 % покращує показники артеріального тиску й ударного об'єму серця, супроводжується стабільним функціонуванням гуморальних систем організму. Встановлено, що використання Династату з метою запобіжної аналгезії та післяопераційного знеболювання на 17 - 50 % зменшує інтенсивність післяопераційного больового синдрому, у 90 % хворих дозволяє відмовитися від використання наркотичних аналгетиків, на 5 - 25 % покращує показники артеріального тиску й ударного об'єму серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4-1 +
Шифр НБУВ: РА367452

Рубрики:

      
2.

Волікова Н.М. 
Масообмін при хімічному розкладі фосфатної сировини у виробництві екстракційної фосфорної кислоти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / Н.М. Волікова ; Державний ун-т "Львівська політехніка". — Львів, 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л242.32

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Воліков Ю.М. 
Структура та функції макрозообентосу екотонних систем в умовах комплексного використання водойм (на прикладі придунайських озер): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Ю.М. Воліков ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Досліджено структурно-функціональні характеристики угруповань макрозообентосу та видового різноманіття придунайських водойм, з'ясовано їх роль у процесах мінералізації та трансформації органічних речовин, наведено оцінку екологічного стану та біопродукційного потенціалу у сучасний період. Виявлено, що у порівнянні з 50-ми роками минулого сторіччя більш ніж на половину скоротилися показники видового багатства донних ценозів. Встановлено, що відбулося спрощення структури, в основному за рахунок зменшення представництва реліктових видів понто-каспійського фауністичного комплексу і збільшення частки типово озерних груп донних безхребетних - малощетинкових червів і личинок хірономід. Виявлено, що відбулася заміна домінуючого ценозу Monodacna на ценоз Dreissena. Встановлено, що в цілому екосистеми придунайських водойм знаходяться у теперішній час у пригніченому стані і втрачають свою екотонну функцію. Визначено, що основною причиною зниження числа видів і представленості форм донної фауни придунайських озер - лиманів є збільшення об'ємів надходження у водойми органічних речовин, різних забруднюючих і токсичних інгредієнтів з площі водозбору. Встановлено, що зниження водообміну з Дунаєм також призводить до порушення на екосистемному рівні структурно-функціональних характеристик, які формуються під впливом водного екотону типу "ріка - озеро - ріка".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.633:Е6 + Е0*820*801.4 +
Шифр НБУВ: РА329034

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського