Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (43)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>A=Вакарчук С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Вакарчук С.Г. 
Геологія, літологія і фації карбонатних відкладів візейського ярусу центральної частини Дніпровсько-Донецької западини в зв'язку з нафтогазоносністю: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / С.Г. Вакарчук ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2001. — 24 с. — укp.

Висвітлено особливості геологічної будови, складу, умов осадконакопичення та закономірностей нафтогазоносності візейських карбонатних відкладів центральної частини Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ). На підставі літолого-фаціального аналізу карбонатного комплексу візейського ярусу встановлено наявність у ньому повного набору фацій, характерних для диференційованих рифогенних формацій. За результатами досліджень для двох основних рівнів карбонатної седиментації в нижньому візе (ХІІІ і ХІV мікрофауністичном горизонтам ДДЗ) побудовано великомасштабні карти фацій і потужностей нового покоління. Проведено комплексне вивчення органогенних споруд і за умовами утворення, особливостями внутрішньої будови, морфології, розмірами виділено шість основних типів споруд, що акумулюють і зберігають промислові скупчення ВВ, пошук і розвідка яких має характерні особливості. Проаналізовано стратиграфічні резерви та неузгодження в розрізі нижнього карбону западини та показано масштаби їх розвитку, просторове розповсюдження та вплив на формування складних за побудовою резервуарів у карбонатних і теригенних відкладах. Виділено та описано типи карбонатних колекторів і встановлено фактори, що впливають на їх формування. Запропоновано напрямки пошуків покладів нафти та газу в рифогенно-карбонатних комплексах візейського ярусу в центральній частині Дніпровсько-Донецької западини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1 + Д432.45-53 + Д59(45УКР5)453.1
Шифр НБУВ: РА315758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Вакарчук С.І. 
Суперсиметрія електрона в магнітному полі: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.І. Вакарчук ; Ін-т фізики конденс. систем НАН України. — Л., 2009. — 15 с. — укp.

Досліджено суперсиметрію електрона в магнітному полі. Розглянуто нерелятивістський випадок, який описується гамільтоніаном Паулі, та релятивістський, який описується гамільтоніаном Дірака. Знайдено приклади тривимірних магнітних полів, у яких реалізується суперсиметрія з двома, трьома та чотирма суперзарядами, й одержано розширену алгебру суперсиметрії, яка включає оператори парності Віттена. Встановлено зв'язок суперсиметрії електрона в однорідному магнітному полі зі сплутаністю спінових і координатних станів електрона. Показано, що ступінь сплутаності (узгодженість) квантових станів дорівнює сумі квадратів середніх значень суперзарядів, розділеній на енергію електрона. Власні стани суперзарядів є максимально сплутаними. Розглянуто рівняння Паулі з масою, залежною від координат, за якої зберігається суперсиметрія. Для цього випадку узагальнено теорему Ааронова - Кашера про кількість станів з нульовою енергією електрона, який рухається у площині, перпендикулярній магнітному полю. Досліджено основний стан електрона в магнітному полі прямого струму, в якому реалізується суперсиметрія з трьома суперзарядами. Показано, що основний стан має ненульову енергію та суперсметрія є порушеною. Узагальнено суперсиметричний метод побудови квазі-точно розв'язуваних потенціалів з двома відомими рівнями для побудови квазі-точно розв'язуваних магнітних полів для двовимірного рівняння Паулі. Наведено явні приклади таких полів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В31,022 +
Шифр НБУВ: РА364534

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського