Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (142)Книжкові видання та компакт-диски (99)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАСЮК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Гасюк П.А. 
Антропологічні варіанти ікол, їх мікротвердість та особливості біомінералізації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / П.А. Гасюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 15 с. — укp.

Уперше встановлено структурну організацію ікол чотирьох антропологічних варіантів, кожен з яких має свої одонтогліфічні особливості, одонтометричні показники, що мають певну кореляцію з іншими класами зубів (різцями, молярами). Уточнено показники мікротвердості емалі та дентину, в окремих ділянках коронки ікол різних антропологічних варіантів. Доведено, що гістологічно емалевий валик на лінгвальні поверхні за другого варіанта є потовщенням центрального гребеню, лінгвальний горбик за умов третього варіанта нагадує будову стилю і у разі четвертого варіанта - має типову будову та наближається до основного горбика. Одержано дані щодо розташування пучків емалевих призм і дентинних канальців, у них уточнено топографію ліній біомінералізації. Визначено хімічний вміст кальцію та фосфору у лініях біомінералізації, за цього можна зробити припущення, що є можливим ізоатомне й ізоіонне їх заміщення у кристалі гідроксиапатиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*694.13*67 +
Шифр НБУВ: РА345429

Рубрики:

      
2.

Гасюк О.М. 
Взаємозв'язок психофізіологічних функцій з показниками серцево-судинної та респіраторної систем у дітей молодшого шкільного віку із слуховою депривацією: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.М. Гасюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Одержано нові дані про особливості стану психофізіологічних функцій та нейродинамічних процесів, системної та церебральної гемодинаміки, функцій зовнішнього дихання в дітей віком 7 - 11 років зі слуховою депривацією. Показано, що існують певні статеві відмінності у пристосуванні до умов зазначеної патології. Виявлено, що показники зовнішнього дихання у дітей з вадами слуху мають функціональні відмінності у порівнянні з показниками дітей з нормальним слухом. Установлено, що для дітей зі слуховою депривацією більш характерними є зміни кровообігу у вертебрально-базилярній системі головного мозку, ніж у каротидній. Визначено, що за умов хронічної слухової депривації змінюється характер вірогідних кореляційних взаємозв'язків між показниками психофізіологічних функцій, функцій серцево-судинної та респіраторної систем. З'ясовано, що ці зміни є постійними та специфічними для даного типу депривації незалежно від індивідуальної резистентності організму до деприваційних впливів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.683.024.2-37 +
Шифр НБУВ: РА329713

      
3.

Гасюк О.І. 
Динаміка багатовитратного запобіжного клапану непрямої дії на тиск 25 - 32 МПа в режимі перевантаження гідроагрегата підйому вала турбіни: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / О.І. Гасюк ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження з метою поліпшення статичних і динамічних характеристик багатовитратного запобіжного клапана непрямої дії у складі гідроагрегата підйому вала парової турбіни. Розроблено комплекс математичних моделей: насоса, запобіжного клапана непрямої дії, довгого трубопроводу, гідростатичного підшипника. Відзначено, що запропоновану модель з запобіжним клапаном подано стосовно будь-якої змінної нелінійним диференціальним рівнянням VII порядку. Наведено результати аналізу коливань тиску у напірному трубопроводі з частотою 3,7 Гц.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-043-016 +
Шифр НБУВ: РА335091

Рубрики:

      
4.

Гасюк Н.І. 
Клініко-морфологічні аспекти первинних уражень легень у передчасно народжених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.І. Гасюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено епідеміологію дихальних розладів у передчасно народжених дітей. Виявлено основні тенденції щодо захворюваності та смертності за цієї патології. За результатами морфологічних досліджень показано особливості ембріогенезу паренхіматозно-судинного компонента бронхо-легеневої системи на різних стадіях ембріогенезу. Уточнено певні ланки патогенезу первинних уражень легень у передчасно народжених дітей, установлено взаємозв'язок між ступенем зрілості легень і патоморфологічною формою хвороби гіалінових мембран (ХГМ). На підставі комплексного аналізу пренатального онтогенезу визначено вірогідні фактори, що затримують дозрівання легеневої тканини та спричинюють розвиток респіраторного дистрес-синдрому (РДС) у досліджених дітей. З метою прогнозування тяжкості перебігу зазначеної патології та можливості летального наслідку установлено найвагоміші фактори пренатального ризику та визначено їх коефіцієнти співвідношення шансів. Обгрунтовано необхідність врахування особливостей клінічного перебігу РДС залежно від патоморфологічної форми ХГМ для більш раціонального та адекватного підходу до лікування та виходжування новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3 +
Шифр НБУВ: РА343929

Рубрики:

      
5.

Гасюк І.М. 
Кристалічна та магнітна структура катіон- заміщених магній- цинкових феритів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.М. Гасюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.3,022 + В378.734,022
Шифр НБУВ: РА313953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гасюк Ю.А. 
Морфологічні особливості будови слизової оболонки верхньощелепної пазухи в нормі та при хронічному запаленні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.А. Гасюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуто морфологічні особливості будови слизової оболонки різних стінок верхньощелепної пазухи в нормі та її змін під час катаральних та гнійних формах хронічного гаймориту. На підставі комплексних морфологічних та морфометричних досліджень визначено різні види мерехтливого епітелію, які характеризуються особливою локалізацією клітин дифузної ендокринної системи; обгрунтовано регуляцію даними клітинами механізмів місцевого захисту, виявлено морфологічні зміни слизової оболонки та роль лаброцитів і клітин дифузної ендокринної системи (ДЕС) у випадку катаральної та гнійної форм хронічного гаймориту. Розроблено та впроваджено в практику комплексне гістохімічне забарвлення для покращання морфологічної ідентифікації різних видів лаброцитів і клітин ДЕС та поліхромне забарвлення напівтонких зрізів з наступним вміщенням їх у гліцерин - желатину для ідентифікації макрофагів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-2
Шифр НБУВ: РА308061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Краснокутський О. А. 
Клініко-експериментальне обґрунтування комплексного пацієнт-узгодженого стоматологічного лікування хворих з дефіцитом м'яких тканин пародонта / О. А. Краснокутський. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена клінічно-експериментальному обгрунтуванню підвищення клінічної ефективності комплексного стоматологічного лікування пацієнтів з потребою корекції дефіциту м’яких тканин пародонта на основі пацієнт-узгодженого планування та об’єктивізації змін клінічних та суб’єктивно-асоційованих параметрів. В роботі представлено комплексний підхід до стоматологічного лікування хворих з дефіцитом м’яких тканин пародонта на основі пацієнт-узгодженого планування шляхом оптимізації алгоритму ятрогенних втручань при виборі ксеногенного дермального трансплантату та об’єктивізації змін клінічних і суб’єктивно-асоційованих параметрів з використанням цифрових методів діагностики. На основі результатів проведеного стоматологічного огляду пацієнтів м. Черкаси встановлено середньоарифметичний показник пошире-ності рецесій ясен, імплантат-асоційованих дегісценцій, тонкого фенотипу слизової оболонки в ділянках адентії, який репрезентує загальну частку стоматологічних хворих з потребою проведення корекції дефіциту м’яких тканин пародонта в ділянці власних зубів та стоматологічних реставрацій. Представлено інноваційні підходи, що можуть бути використані на етапах вихідної оцінки, планування та подальшого прогнозуванням змін м’яких тканин в результатів лікування рецесій та дегісценцій, а саме: адаптований метод цифрової профілометрії ділянок рецесій та дегісценцій як інструмент об’єктивізації змін м’яких тканин та пацієнт-узгоджене моделювання прогностичних змін рівня м’якотканинного покриття з урахування впливу асоційованих факторів субєктивної перцепції. Завдяки застосуванню запропонованого підходу до лікування рецесій ясен із попереднім проведенням цифрового моделювання потенційних змін м’яких тканин, залученням пацієнтів для визначення узгоджених критичних рівнів суб’єктивної задоволеності та використанням ксеногенного дермального трансплантату досягнуто кращих результатів лікування з точки зору пацієнт-орієнтованих критеріїв оцінки (рівень задоволеності проведеним лікування, рівень задоволеності отриманим результатом, рівень задоволеності естетичним результатом лікування). Розроблено та запропоновано пристрій для фіксації аутотрансплантата (Патент України на корисну модель №149673) та спосіб застосування пристрою для фіксації аутотрансплантата (Патент України на корисну модель № 150538).^UThe dissertation work is devoted to the clinical and experimental substantiation of increasing the clinical effectiveness of complex dental treatment of patients with the need to correct periodontal soft tissue deficiency based on patient-agreed planning and objectification of changes in clinical and subjectively associated parameters. The dissertation presents a comprehensive approach to the dental treatment of patients with periodontal soft tissue deficiency based on patient-coordinated planning by optimizing the algorithm of iatrogenic interventions when choosing a xenogenic dermal graft and objectifying changes in clinical and subjectively associated parameters using digital diagnostic methods. For the first time, based on the results of a dental examination of patients in the city of Cherkasy, an arithmetic mean of the prevalence of gum recessions, implant-associated dehiscences, a thin mucosal phenotype in areas of adentia was established, which represents the total proportion of dental patients with the need to correct tooth deficiency and dental restorations. The innovative approaches are presented that can be used at the stages of initial assessment, planning and further prediction of soft tissue changes as a result of the treatment of recessions and degistescences, namely: an adapted method of digital profilometry of recession and degistescence areas as a tool for objectifying changes in soft tissue tissues and patient-agreed modeling of prognostic changes in the level of soft tissue coverage, taking into account the influence of associated factors of subjective perception. Using the proposed approach to the treatment of gingival recession with preliminary digital modeling of potential soft tissue changes, involving patients to determine agreed critical levels of subjective satisfaction, and using a xenogenic dermal graft, the best treatment results were achieved in terms of patient-oriented evaluation criteria (level of satisfaction with the treatment performed , the level of satisfaction with the result obtained, the level of satisfaction with the aesthetic result of the treatment). A device for fixing an autograft has been developed and proposed (Patent of Ukraine for a useful model No. 149673) and a method for using a device for fixing an autograft (Patent of Ukraine for a useful model No. 150538).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського