Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ГЕРУШ$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Геруш О.В. 
Вплив тіотриазоліну на показники функції нирок та водно-сольового обміну: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / О.В. Геруш ; Нац. фармацевт. ун-т. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

З'ясовано механізми впливу тіотриазоліну на стан іоно-волюмо-кислоторегулювальних функцій нирок та основні параметри водно-електролітного обміну. Дослідження проведено на щурах за різної гідратації організму, тривалості введення препарату, стану нейрогуморальних механізмів регуляції водно-сольового гомеостазу. Доведено, що тіотриазолін проявляє м'яку сечогінну дію, збільшує екскрецію іонів натрію, калію, активних іонів водню, титрованих кислот завдяки зростанню швидкості клубочкової фільтрації, зменшенню процесів реабсорбції в ниркових канальцях під час активації в нефроні механізмів гломеруло-тубулярного, канальцево-канальцевого балансів і тубуло-гломерулярного зворотнього зв'язку. Встановлено, що ренальні ефекти тіотриазоліну більш виразні за умов курсового застосування, збільшення рідини та NO(II) в організмі, а також зниження мінералокортикоїдної активності. Зазначено, що тіотриазолін активує волюморегулювальну функцію нирок, збільшує натрійуретичну активність плазми крові і синтез (активацію) натрійуретичного гормону. Виявлено, що препарат зменшує об'єм позаклітинної (інтерстиційної) рідини, істотно не впливає на вміст води, іонів натрію та калію в тканинах. Встановлено підвищення протеолітичної (колагенолітичної) та фібринолітичної активності тканин нирок, серця, печінки. Зазначено, що нагромадження і розподіл тіотриазолу в тканинах залежить від тривалості його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-52 +
Шифр НБУВ: РА330092

Рубрики:

      
2.

Геруш І.В. 
Стан оксидантної та антиоксидантної систем організму за умов норми і експериментальної патології та дії спиртової настоянки ехінацеї пурпурової: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / І.В. Геруш ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації обгрунтовано біохімічні механізми дії настоянки ехінацеї пурпурової на стан оксидантної та антиоксидантної систем організму за умов норми і при експериментальній патології (ерозивно-виразкове ураження гастродуоденальної зони та токсичний гепатит). Дія препарату направлена на нормалізацію активності ферментів антипероксидного захисту організму і стабілізацію клітинних мембран. Встановлено, що настоянка ехінацеї пурпурової спроможна ефективно гальмувати радіаційно-індуковані процеси пероксидного окислення ліпідів і її використання зумовлює позитивний коригуючий ефект щодо основних показників антиоксидантної системи. Біологічна ефективність препарату в знешкодженні продуктів пероксидації і їх токсичних метаболітів, стабілізації стану антиоксидантної системи організму обумовлена біологічно активними речовинами, які входять до його складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.77/79-2 ехінацея пурпурова (настойка)

      
3.

Ференчук Є. О. 
Стан енергетичного метаболізму та системи обміну гідроген сульфіду за умов експериментальної нефропатії і застосування глутатіону / Є. О. Ференчук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню показників стануенергетичного метаболізму, оксидантно-антиоксидантної системи та обмінугідроген сульфіду в печінці та крові щурів за умов фізіологічної норми,нефропатії та впливу екзогенного глутатіону.Отримано нові наукові дані про зв'язок показників обміну гідрогенсульфіду з системою глутатіону, яка відіграє важливу роль у інактиваціїактивних форм оксигену та підтримці енергосинтезуючої системи.Встановлено, що оптимальним є семиденне внутрішньошлунковевведення глутатіону, яке зумовлює зниження вмісту продуктіввільнорадикального окиснення ліпідів і протеїнів, корекцію активностейантиоксидантних та енергопродукуючих ензимів, регуляцію обміну гідрогенсульфіду за умов експериментальної нефропатії.Отримані результати дослідження допоможуть розширити знання про станоксидантно-антиоксидантної системи, енергозабезпечення мітохондрійгепатоцитів та особливості обміну гідроген сульфіду в умовах розвиткунефропатії та застосування глутатіону, і можуть бути теоретичною основоюдля подальшого вивчення можливостей застосування глутатіону з нефро- тагепатопротекторною метою за умов захворювань нирок.^UKidney disease often leads to the general state of oxidative stress and can coexist with different liver diseases, or stimulate their development. The qualifyingpaper studies indicators of the state of energy metabolism, oxidative-antioxidantsystem, and hydrogen sulfide metabolism in the liver and blood of rats underconditions of the physiological norm, nephropathy, and influence of exogenousglutathione.This study amplifies the theoretical data on the mechanisms of antioxidantand hepatoprotective action of glutathione and its ability to regulate ATP andhydrogen sulfide formation. The received results regarding the effect of glutathioneon the state of energy metabolism, the oxidative-antioxidant system, and thehydrogen sulfide exchange system by kidney disease can be the theoretical basisfor further study of the possibility to use glutathione for nephro- andhepatoprotective effects by kidney disease.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Коляник І. О. 
Вплив мелатоніну на обмін гідроген сульфіду та антиоксидантну систему печінки при експериментальній нефропатії / І. О. Коляник. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню впливу мелатоніну на показники стану оксидантно-антиоксидантної системи, енергетичний метаболізм та обмін гідроген сульфіду в печінці та крові щурів за умов фізіологічної норми та експериментальної нефропатії.Отримані результати досліджень розширюють теоретичні дані щодо ефекту мелатоніну на розвиток окислювального стресу, антиоксидантну систему крові та печінки, систему енергозабезпечення в мітохондріях гепатоцитів і обмін гідроген сульфіду та є експериментальним підґрунтям щодо доцільності подальшого вивчення впливу мелатоніну як безпечного та ефективного засобу для профілактики та корекції патології нирок та печінки.^UThe thesis deals with investigation of melatonin effect on the indicators of the oxidant-antioxidant system state, energy metabolism and hydrogen sulfide metabolism in the liver and blood of rats under physiologically normal conditions and in experimental nephropathy.The results of our research obtained expand theoretical knowledge concerning melatonin effect produced on the development of oxidative stress, antioxidant system of the blood and liver, system of energy supply in the mitochondria of the liver cells and hydrogen sulfide metabolism, and make an experimental foundation concerning reasonability of further investigation of melatonin effect as a safe and effective means for prevention and correction of kidney and liver pathology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського