Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (126)Книжкові видання та компакт-диски (53)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОРИСЛАВЕЦ$<.>+<.>A=ТАТЬЯН$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Гориславець Ю.М. 
Індукційні установки для електромагнітної обробки металів і сплавів (розробка, дослідження, впровадження): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / Ю.М. Гориславець ; НАН України, Інститут електродинаміки. — К., 1998. — 33 с. — Бібліогр.: с. 27-31. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К559

Рубрики:

      
2.

Татьяненко О.В. 
Клініко-функціональні критерії обмежень життєдіяльності при гіпертонічній хворобі II стадії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Татьяненко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 23 с. — укp.

Проведено досліження обмежень життєдіяльності в аспекті вивчення проблеми удосконалення медико-соціальної експертизи за гіпертонічної хвороби (ГХ) II стадії. В результаті комплексного обстеження встановлено, що ГХ II стадії характеризується різноманітністю структурно-функціональних змін серцево-судинної системи, що свідчить про клінічну та патогенетичну гетерогенність проявів даної стадії захворювання й обумовлює диференційовані підходи щодо оцінки обмежень життєдіяльності. Уточнено патогенетичні взаємозв'язки, які відображають негативний вплив гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ) на функціонування системи кровообігу у хворих на ГХ. Встановлено, що прогресування ГЛШ супроводжується розвитком автономної дисфункції серця, а у випадку формування даної патології за концентричним типом, у порівнянні з ексцентричним, відзначено вищі рівні артеріального тиску (АТ) за даними добового моніторування та вірогідне зниження часових показників варіабельності серцевого ритму (ВСР). Встановлено, що рівень реакції систолічного АТ на фізичне навантаження у хворих на ГХ поєднаний з рівнем систолічного АТ за даними добового моніторування АТ та зворотно пов'язаний зі статистичними та спектральними параметрами добової ВСР. Виявлено, що на формування обмежень життєдіяльності за ГХ II стадії впливають тривалість захворювання, ступінь і характер артеріальної гіпертензії, ступінь і геометричний тип ГЛШ, а також тип гемодинамічної реакції на фізичне навантаження. Розроблено диференційовані критерії функціонального стану серцевої діяльності, які рекомендовано використовувати під час проведення медико-соціальної експертизи для встановлення оцінки обмежень життєдіяльності хворих на ГХ II стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА336310

Рубрики:

      
3.

Гориславець С.М. 
Особливості індукції морфогенезу і синтезу антоціанів в калусній культурі сортів винограду, ідентифікованих за мікросателітними маркерами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / С.М. Гориславець ; Нікіт. бот. сад - Нац. наук. цент УААН. — Ялта, 2009. — 21 с. — укp.

Викладено результати досліджень стабільності рослин in vitro і гормональної регуляції морфогенетичних реакцій та синтезу антоціанів у калусній культурі селекційних сортів винограду з забарвленою ягодою, близьких за походженням: Антей Магарацький, Рубіновий Магарача, Гранатовий Магарача та сорт Рубін Голодриги, а також їх батьківські форми: сорт Сапераві та Каберне Совіньйон. Визначено, що аналіз результатів виявив специфічність генотипів винограду за інтенсивністю ризогенезу під впливом однакових концентрацій НОК, БАП, 2,4-Д. Проаналізовано, що підбір оптимального співвідношення регуляторів росту у живильному середовищі, що містило 2 мг/л НОК і 3 мг/л БАП дозволив диференціювати за умов in vitro сорти за потужністю кореневої системи. Виділено середовище за інтенсивним приростом калусної маси й накопиченням антоціанів, що містить 2 мг/л НОК і 2 мг/л БАП. Хроматографічний аналіз екстрактів калусів сортів винограду виявив 8 основних піків, 4 з яких ідентифіковано як моноглікозиди. Установлено, що в ягодах найбільш інтенсивно накопичувався мальвідин-3-О-глікозид, а в культурі проліфіруючих клітин - ціанідин- і пеонідин-3-О-глікозиди. Визначено, що культура клітин сорту Гранатовий Магарача виділена як найбільш перспективна для індукції біосинтезу й акумуляції антоціанів. Сорти були генотиповано й ідентифіковано за ядерними і хлоропластними мікросателітними локусами. Встановлено, що одержані профілі унікальні для кожного сорту. Виявлено ідентичність рослин після їх тривалого культивування in vitro вихідними генотипами in situ за мікросателітними локусами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-31 +
Шифр НБУВ: РА366833

Рубрики:

      
4.

Татьянчикова І.В. 
Особливості формування життєвих орієнтацій в учнів допоміжної школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / І.В. Татьянчикова ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування у розумово відсталих учнів життєвих орієнтацій. З'ясовано психологічний зміст життєвих орієнтацій, визначено їх види, складові і механізми становлення, показники сформованості; виявлено особливості життєвих орієнтацій у розумово відсталих школярів стосовно професійної діяльності, матеріально-побутового добробуту, міжособистісних стосунків, непрофесійної сфери життєдіяльності; розроблено спеціальну систему корекційно-розвивальної роботи, спрямованої на формування вміння планувати життєві перспективи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.241

Рубрики:

      
5.

Татьянченко О.Г. 
Теоретичні основи прогнозування термопружних деформацій осьового інструменту і деталі і їх вплив на точність обробки отворів: Автореф. дис... канд. д-ра техн. наук: 05.03.01 / О.Г. Татьянченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2006. — 35 с. — укp.

Показано можливість підвищення точності обробки отворів осьовим лезовим інструментом за рахунок усунення похибок поздовжнього профілю отворів на підставі нових методів обробки з урахуванням особливостей контактних і термопружних процесів у зоні контакту інструмента та деталі. Розроблено комплексну математичну модель утворення похибки поздовжнього перетину отвору, що вперше враховує нелінійність термопружних деформацій деталі по глибині отвору, а також її пружно-пластичні деформації. За допомогою даної моделі встановлено, що основною причиною виникнення бочкоподібної форми на початку отвору є температурні деформації інструмента, а в середині та кінці отвору - температурні деформації деталі в зоні різання. Вперше запропоновано способи прогнозування форми та розмірів поздовжнього профілю отворів та ефективні методи усунення похибки поздовжнього перетину отворів у разі часткової обробки осьовим лезовим інструментом за рахунок використання прогресивних конструкцій інструмента та керування робочими процесами у зоні різання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.013.4-1 +
Шифр НБУВ: РА348016

Рубрики:

      
6.

Бондар О. І. 
Системи електромагнітного перемішування рідкого металу з почерговою дією пульсуючого і біжучого магнітних полів. / О. І. Бондар. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: системи електромагнітного перемішування рідкого металу в плавильних агрегатах та системи їх живлення. Мета роботи: підвищення ефективності систем електромагнітного перемішування рідкого металу в плавильних агрегатах за рахунок почергової силової дії на нього пульсуючого та біжучого магнітних полів. Методи дослідження базуються на фундаментальних положеннях теорії електромагнітного поля та електричних кіл, теорії електричних машин і апаратів, методах математичного моделювання. Теоретичні та практичні результати і новизна: розроблені оптимальні конструктивні рішення універсальних електромагнітних систем на основі лінійних індукторів з дво- та тристрижневими феромагнітними осердями, які за рахунок почергового однофазного і багатофазного живлення відповідно створюють пульсуюче і біжуче магнітні поля, що дозволяє реалізувати періодичну зміну структури вихрової течії у ванні печі і за рахунок цього підвищити ефективність перемішування рідкого металу. Запропоновано новий принцип перемішування рідкого металу за рахунок почергової силової дії на нього пульсуючого і біжучого магнітних полів, створених універсальними електромагнітними системами, який дозволяє суттєво підвищити ефективність електромагнітного перемішування металевого розплаву. Вперше на основі мультифізичного моделювання взаємопов'язаних електромагнітних, гідродинамічних та теплових процесів в універсальних електромагнітних системах отримано основні закономірності електромагнітного перемішування рідкого металу в плавильних установках при почерговій дії на нього пульсуючого і біжучого магнітних полів. Вперше виявлено: реверс одноконтурної вихрової течії рідкого металу у ванні печі при зміні величини полюсного ділення універсального індуктора перемішувача в режимі багатофазного живлення; реверс двоконтурної вихрової течії рідкого металу у ванні печі при зміні частоти струму живлення універсального тристрижневого індуктора в режимі однофазного живлення. Вперше визначено вплив конструктивних елементів плавильного агрегату (феромагнітного каркасу печі та металевої ніші перемішувача) на ефективність перемішування універсальної електромагнітної системи. Предмет і ступінь впровадження: Розроблено технічні рекомендації і сформульовано пропозиції по створенню універсальної системи перемішування рідкого металу та системи її живлення, які передано Фізико-технологічному інституту металів та сплавів НАН України для розроблення дослідного зразка універсального електромагнітного перемішувача алюмінію для відбивних печей. Отримані в роботі результати мультифізичного моделювання фізичних процесів передано Науково-виробничому центру "Титан" Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України для використання в технології виробництва зливків із сплавів на основі титану та інших металів методом електронно-променевого плавлення. Ефективність впровадження: отримано значний техніко-економічний ефект, що полягає в підвищенні показників ефективності процесу перемішування рідкого металу, що сприяє покращенню якості розплаву, прискоренню розчинення твердих добавок, видаленню шкідливих домішок. Сфера використання: технології плавлення та приготування металевих розплавів. (див. продовження).^UThe оbject of research: liquid metal electromagnetic stirring systems in melting units and their power supply systems. The purpose of research: increasing of liquid metal electromagnetic stirring systems efficiency in melting units by means of changing force action on it of pulsing and traveling magnetic fields. Methods of research: based on fundamental electromagnetic fields and electric circuits theories positions, electric machines and apparatus theory, methods of mathematical modelling. Theoretical and practical results and innovations: Optimal design solutions of versatile electromagnetic systems based on line inductors with two- and three-dimensional ferromagnetic cores, which create by means of alternate single phase and multiphase power supply respectively pulsing and traveling magnetic fields have been developed, that allows to implement periodic changing of vortex flow structure in furnace bath and due to this to increase the effectiveness of liquid meatal stirring. New principle of liquid metal stirring by means of changing force action on it of pulsing and traveling magnetic fields, created by versatile electromagnetic systems, have been proposed, that allows essentially increase the effectiveness of liquid metal electromagnetic stirring process. For the first time on the basis of multiphysical modelling of interconnected electromagnetic, hydrodynamic and heat processes in versatile electromagnetic systems main regularities of liquid metal electromagnetic stirring in melting units under the alternate action on it of pulsing and traveling magnetic fields have been obtained. For the first time have been detected: a reverse of single circuit vortex flow of liquid metal in furnace bath when changing the magnitude of the pole division of versatile inductor in multiphase power supply mode; reverse of double circuit vortex flow of liquid metal in furnace bath when changing power supply frequency of versatile three-core inductor in single phase power supply mode. For the first time the influence of structural parameters of melting unit (ferromagnetic furnace frame and metal pocket) on effectiveness of versatile electromagnetic stirring system have been determined. A subject degree of introduction: Technical recommendations have been developed and suggestions for creation of versatile liquid metal stirring system and it power supply system have been formulated, which have been transferred to physical and technological institute of metals and alloys of NAS of Ukraine for developing of prototype of versatile electromagnetic stirrer of aluminum melting reverberatory furnaces. Obtained results of multiphysical modelling of physical processes have been transferred to Scientific and production center “Titan” of the Institute of electric welding named after Ye. O. Paton of NAS of Ukraine for using in technology of production of alloy ingots based on titanium and other metals by means of electron beam melting method. Effectiveness of implantation: Significant technical and economic effect have been obtained, that leads to improvement of melt quality, as well as to accelerating dissolution of solid additives, removing harmful impurities. Sphere of use: melting and preparation of metal melts technologies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського