Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (325)Книжкові видання та компакт-диски (165)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУЗЬ$<.>+<.>A=ЛЕОНІД$<.>+<.>A=ЄВДОКИМОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Леонідова О.О. 
Адміністративна відповідальність за проступки в сфері телекомунікацій: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Леонідова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито поняття адміністративно-правових відносин у сфері телекомунікацій, їх місце серед інших суспільних відносин (економічних, екологічних, цивільних), проаналізовано механізм адміністративно-правового регулювання відносин у даній сфері, розглянуто поняття та класифікацію адміністративно-правових засобів охорони відносин у сфері телекомунікацій. Значну увагу приділено розкриттю сутності та підстав адміністративної відповідальності за порушення у сфері телекомунікацій, наведено юридичну характеристику адміністративних правопорушень у даній сфері, висвітлено особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері телекомунікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х819(4УКР)126.9
Шифр НБУВ: РА371455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гузьова І.О. 
Гідродинаміка та тепломасообмін при фільтраційному сушінні матеріалів кристалічної та аморфної структури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / І.О. Гузьова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено методики досліджень гідродинаміки та кінетики сушіння матеріалів. Розглянуто результати досліджень і встановлено розрахункові залежності для прогнозування гідродинаміки під час руху теплоносія через вологі та сухі шари, а також кінетики процесу. Проаналізовано вплив структури та природи матеріалу на кінетику процесу фільтраційного сушіння. Розроблено новий метод фільтраційного сушіння за умов змінної висоти шару. Запропоновано конструкцію сушарки, яка реалізує безперервний процес фільтраційного сушіння дисперсних матеріалів з видаленням сухого матеріалу з зони масообміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.67
Шифр НБУВ: РА316965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гузь В. В. 
Дидактичні умови формування екологічної культури старшокласників у процесі навчання предметів природничо-наукового циклу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / В. В. Гузь ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено дидактичні умови формування екологічної культури старшокласників у процесі навчання предметів природничо-наукового циклу. Вдосконалено компонентний і структурний склад моделі екологічної культури особистості старшокласника, розроблено дидактичну політехнологію її формування. Змістовим ядром компонентів політехнології є безпосередній суб'єктний досвід розпізнавання, постановки (формулювання) та вирішення екологічних проблем у природі під час вивчення природничо-наукових дисциплін. Створено та впроваджено елективні інтегровані екологічні спецкурси для профільної школи: "Фізика й екологія людини у сучасному глобальному світі" та "Природознавство й екологія людини в сучасному глобальному світі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.27 + Б. р(4УКР)21-3
Шифр НБУВ: РА383831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Гузь О.І. 
Навчання усного англомовного мовлення учнів початкової загальноосвітньої школи з використанням відеофонограми: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.І. Гузь ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання навчання усного мовлення англійською мовою учнів початкової школи з застосуванням відеофонограми. Теоретично обгрутовано доцільність використання даної методики та відзначено її ефективніть. Встановлено вимоги щодо відбору аудіовідеоматеріалу, розроблено його класифікацію та методи використання. Запропоновано систему навчальних вправ для формування навичок усного мовлення англійською мовою молодших школярів з використанням відеофонограми. Експериментально доведено ефективність застосування відеофонограм на етапі формування мовленнєвих навичок, а друкованих матеріалів - у процесі удосконалення набутих умінь. Обгрунтовано доцільність використання частково модифікованих відеофонограм для навчання молодших школярів. Наведено практичні рекомендації щодо впровадження розробленої методики в навчальний процес у початковій школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-912.2 +
Шифр НБУВ: РА335756

Рубрики:

      
5.

Гузь Л.В. 
Нейрометаболічні особливості та інтегративна діяльність центральної нервової системи за умов експериментальної гіпертироксинемії у щурів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.В. Гузь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше шляхом комплексного дослідження виявлено, що зміни поведінкової діяльності та мнестичної активності за експериментальної гіпертироксинемії супроводжується істотним зростанням збудливості моносинаптичних рефлекторних дуг, про що свідчить збільшення амплітуди моносинаптичної рефлекторної відповіді, зменшення латентного періоду та порогу виникнення моносинаптичної рефлекторної реакції, а це вказує на стан пластичності синапсів і може призводити до порушення інтегративної діяльності центральної нервової системи (ЦНС). Виявлено, що за умов експериментальної гіпертироксинемії тетанізація призводить до депресії рефлекторних відповідей. Встановлено залежність між функціональними процесами ЦНС і структурними клітинними перебудовами метаболічного характеру. З'ясовано, що експериментальна гіпертироксинемія супроводжується змінами балансу прооксидантної й антиоксидантної сичтем у досліджуваних структурах головного мозку залежно від рівня тиреоїдних гормонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-29 +
Шифр НБУВ: РА360079

Рубрики:

      
6.

Гузь І.А. 
Роль порушень ліпідного обміну та ендотеліальної дисфункції у розвитку фіброміоми матки на фоні ожиріння: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.А. Гузь ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

У теоретичному та практичному аспектах досліджено проблему поліпшення результатів лікування тварин, хворих на фіброміому матки на фоні ожиріння, за результатами визначення стану ендотелію та обміну ліпідів. Установлено, що у хворих на фіброміому матки на фоні ожиріння відбуваються патологічні зміни, які призводять до порушення рівноваги у гемокоагуляційному гемостазі та до ендотеліальної дисфункції, яка є однією з причин розвитку гіпоксії. Удосконалено алгоритм обстеження хворих на фіброміому матки з метою здійснення ранньої діагностики порушення функції ендотелію. Показано, що для нормалізації ендотеліальної дисфункції та ліпідного обміну доцільно використовувати у комплексі лікувальних заходів прогестагени ("Дуфастон"), а також озонотерапію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5 + Р415.202.1-3 +
Шифр НБУВ: РА354031

Рубрики:

      
7.

Гузьман О.А. 
Соціальна робота в органах внутрішніх справ: соціологічний аналіз: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.А. Гузьман ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні теоретичні підходи до визначення суті поняття "соціальна робота". Розглянуто форми та методи соціальної роботи, які існують у межах певних соціальних організацій. Висвітлено понятійно-сутнісні характеристики такої роботи з персоналом органів внутрішніх справ (ОВС), її специфічні риси, місце у розвитку організаційної культури ОВС і професійному становленні їх працівників. Визначено, що основним призначенням соціальної роботи в ОВС є покращення соціального самопочуття персоналу, вдосконалення умов його життєдіяльності, забезпечення відповідного соціального функціонування, гармонізація системи соціальних відносин у колективах працівників. Представлено систему показників для оцінювання даної роботи і здійснено комплексний аналіз її стану в ОВС України на сучасному етапі, за результатами якого виділено напрямки удосконалення соціальної роботи в ОВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С40(4УКР) + Х819(4УКР)112.010.210.6 +
Шифр НБУВ: РА343535

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гузь О.О. 
Структурно-функціональний аналіз тестопридатності при проектуванні цифрових систем на кристалах: Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.05 / О.О. Гузь ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Запропоновано структурно-функціональний метод аналізу тестопридатності цифрових систем на кристалах, що передбачає врахування типології схеми вентильного та регістрового рівнів і дозволяє виконувати оцінку якості проектів великої розмірності (до 1 000 000 еквівалентних вентилів) з підвищеною точністю. Розроблено функціональну сильнозв'язну трикомпонентну модель "тест - дефекти - виходи" тестування цифрових систем на кристалах, за якої необхідно вводити додаткові лінії спостереження та є можливою мінімізація довжини тесту та кількості спостережуваних ліній, а також розв'язання задач генерування тестів і аналізу їх якості на підставі межового сканування критичних внутрішніх ліній. Створено неітеративну модель діагностування цифрових систем на кристалах на базі технології межового сканування, що характеризується одноразовим виконанням процедури уточнення дефекту та можливістю одночасного спостереження всіх необхідних для діагнозу ліній і дозволяє суттєво підвищити ступінь пошуку дефектів на перевіряльному тесті без збільшення кількості виходів схеми. Удосконалено модель процесу вибору контрольних точок схеми, що можна використовувати за вентрильних і регістрових структур. Наведена модель дозволяє виконувати модифікацію комбінаційних і послідовнісних, асинхронних і синхронних проектів великої розмірності з метою підвищення їх тестопридатності у середньому на 20 %. Розвинуто П-метод синтезу кубічних покрить цифрових проектів, який передбачає введення додаткового етапу обробки сильнопослідовнісних схем і дозволяє підвищити тестопридатність цифрового проекту за рахунок точного структурно-функціонального аналізу керованості та спостережуваності ліній типових схем невеликої розмірності (IP-cores) регістрового рівня, для їх наступного багаторазового використання як компонентів SoC.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.32
Шифр НБУВ: РА359025

Рубрики:

      
9.

Леонідов І.Л. 
Теоретичні основи ефективності стратегічного планування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.Л. Леонідов ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади стратегічного планування, визначено його зміст, характерні ознаки, генетичні джерела. Проаналізовано базові складові ефективності стратегічного планування (ефективність стратегії та її планового впровадження), визначено форми, адекватні розвитку перехідної економіки України. Побудовано векторну модель стратегічного планування, що відображає функціонування зазначених складових та трансформаційних форм. Виявлено диференційований вплив ринкового, державного регулювання та громадських інститутів на ефективність стратегічного планування. Розроблено пропозиції щодо прогнозування тенденцій циклічності відтворення факторів виробництва, планування загальнодержавних альтернативних трансформаційних стратегій, які забезпечують оптимізацію економічного зростання. Наведено рекомендації щодо законодавчого визначення взаємозв'язку стратегічного планування на мікро-, мезо- та макрорівнях економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА331853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Леонідов В.І. 
Удосконалення комплексної системи радіоакустичного та акустичного зондування пограничного шару атмосфери: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / В.І. Леонідов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи підвищення функціональної надійності системи радіоакустичного зондування (РАЗ) пограничного шару атмосфери за умов виникнення у ньому термодинамічних збурювань у вигляді термічних струменів або інверсій температури зі зрушенням вітру. Показано позитивний ефект застосування методу апріорного синтезу реалізації функцій керування частотою випромінюваного радіосигналу системи РАЗ. Встановлено, що вихідними даними для синтезу є реалізація кусково-лінійних моделей профілю температури досліджуваного шару атмосфери. Вибір виду та параметрів моделей профілю температури здійснено на базі розробленого методу формалізованого аналізу ехосигналів акустичного каналу системи РАЗ. На підставі аналізу акустичних ехосигналів ідентифіковано тип поточного термодинамічного стану пограничного шару атмосфери, визначено висоту збуреного шару та періоди виникнення в атмосферному пограничному шарі спонтанних термодинамічних збурювань. Аналіз ехосигналів проведено в режимі моніторингу з інтервалом часу від 1 до 10 хв. До наукового обігу введено поняття коефіцієнта ефективності підсумовування хвиль радіоехосигналів. Одержано функціональну залежність між похибкою прогнозування профілю температури та значеннями коефіцієнта ефективності підсумовування відбитих радіохвиль. На базі даної залежності розроблено метод корекції прогнозованого профілю температури за даними наступного циклу радіоакустичного зондування. З використанням удосконалених методів зондування та аналізу ехосигналів здійснено обробку реальних ехосигналів, одержаних за допомогою експериментального зразка діючого акустичного каналу системи РАЗ, який можна використовувати як самостійну систему акустичного зондування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.29 +
Шифр НБУВ: РА350881

Рубрики:

      
11.

Гузь М.М. 
Управління маркетинговими комунікаціями банківських операцій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / М.М. Гузь ; Укр. акад. банк. справи Нац. банку України. — Суми, 2010. — 21 с. — укp.

Висвітлено поняття "маркетингові комунікації" (МК) та "маркетингові комунікації банківських операцій". Розглянуто інструменти МК, розширено їх перелік й обгрунтовано доцільність їх використання в банківській діяльності. Визначено концептуальні засади побудови системи управління МК банку на підставі аналізу впливу факторів зовнішнього та внутрішнього середовища, виокремлення основних підсистем, що ототожнюються з функціями управління та системи забезпечення. Розкрито сутність поняття "цільова комплексна програма", що є базою формування ефективних маркетингових комунікацій. Зазначено про необхідність створення бюджетних центрів банку та визначено функції бюджетного центру відділу маркетингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-211.1
Шифр НБУВ: РА372351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Леонідов О. С. 
"Структура та функціонування конструкції accusativus cum infinitivo в середньоанглійській мові" / О. С. Леонідов. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі висвітлено підходи до визначення статусу інфінітивних конструкцій у традиційній та генеративній граматиках, розкрито особливості конституентного аранжування accusativuscuminfinitivoз позиційпрограми мінімалізму, досліджено семантичнігрупистрижневих дієслів, які приєднували комплемент, виражений інфінітивною конструкцією, представлено основні тенденції розвитку accusativus cum infinitive в середньоанглійській мові. Встановлено, що інфінітив має подвійну дієслівно-іменникову природу, яка зумовлює його синтаксичну поліфункціональність. Унаслідок інтеграції до системи дієслівних форм інфінітив набув здатності до дієслівного керування, приєднання зовнішнього та внутрішнього аргументів і вираження категорій виду і стану.^UThe study claims that the infinitive has a dual verbal and nominal nature, which is manifested in its syntactic multifunctionality. Due to the integration of the infinitive into the verbal system, the infinitive has acquired the ability to govern and attach external and internal arguments and express the grammatical categories of aspect and voice. A sentence with an infinitive construction is a poly-predicativ eunit, and the infinitival clause itself is a secondary predication structure that adjoins the main part of the sentence based on the hypotaxis arrangement. The accusativus cum infinitivo construction is an objective-with-the-infinitive construction, which complements the meaning of the main verb.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Гнатюк О. Р. 
Особливості вирощування та використання садивного матеріалу Taxus baccata L. / О. Р. Гнатюк. — Б.м., 2021 — укp.

Встановлено, що сучасний насінний потенціал, аналіз прогнозованої врожайності та орієнтовної заготівельної кількості насіння реліктової деревної рослини у західному регіоні України дають можливість щорічно заготовляти значну кількість насіння та вирощувати з нього достатню кількість садивного матеріалу для повного забезпечення реінтродукційних потреб виду. Проведено комплекс досліджень з визначення посівних якостей насіння – чистоти, доброякісності, вологості, маси 1000 насінин. Вирощування садивного матеріалу тиса ягідного раціонально практикувати переважно в умовах відкритого ґрунту. Технологія вирощування сіянців виду в умовах відкритого ґрунту передбачає виконання наступних етапів: якісний суцільний обробіток ґрунту, осінню чи весняну сівбу, боротьбу з бур'янами, розпушування надмірно ущільненого субстрату у міжряддях. Встановлено наступні особливості розподілу фітомаси органів 1-8 річних сіянців тиса. Використання для передпосівної обробки стратифікованого (прикопаного на рік насіння у ґрунтовій суміші після піврічного зберігання його у холодильнику при температурі +2…−2 ºС) та свіжозібраного, підготовленого до стратифікації насіння 50% розчину NaOH і 40% розчину H2SO4, гумату калія «ГВК-45» та біостимуляторів «Циркон» та «Епін-екстра» засвідчило різну ефективність дії описаних регуляторів росту рослин. При цьому найкращий ефект для передпосівної підготовки насіння тиса ягідного забезпечило використання розчинів NaOH і H2SO4, гумату калія «ГВК-45» при взаємодії із біостимуляторами «Циркон» та «Епін-екстра». Дослідження з випробування впливу на процес коренеутворення при автовегетативному розмноженні тиса стимуляторів «Корневін» та НОК у трьох різних концентраціях засвідчило різну ефективність їх, але найкращі результати отримані при обробітку живців Taxus baccata L. (типова форма) «Корневіном» – 66 % приживлюваності. Результати дослідження розмноження цінних генотипів тиса ягідного мікроклональним способом дозволили встановити оптимальну схему використання цього сучасного і перспективного методу: ініціація − на живильному середовищі LМ + 2,4-D (0,2 мг/л) + БАП (0,1 мг/л); намноження − LМ + 2,4-D (0,2 мг/л) + БАП (0,1 мг/л) + (0,5 мг/л); укорінення − 1/2 MS + 2,4-D (0,2 мг/л) + НОК (0,5 мг/л); адаптація − у торфотаблетках фабричного виробництва.Досліджено економічну ефективність вирощування 1-5-ти річних сіянців тиса ягідного у відкритому і закритому ґрунті та 1-5-ти річних живцевих саджанців виду вирощуваних у закритому ґрунті (парниках і теплицях), та із закритою кореневою системою. Розрахунки підтверджують економічну ефективність і доцільність вирощування тиса ягідного. При цьому найменш затратним є вирощування садивного матеріалу насінним шляхом. Використання насіння зібраного самостійно знижує собівартість вирощування на 7-10%. Отримані результати визначення вмісту хлорофілів та каротиноїдів у різновіковій хвої садивного матеріалу тиса ягідного вирощеного в умовах відкритого ґрунту та парниках свідчать про високу адаптивність молодих рослин цього виду в умовах західного регіону України. Пріоритетними і перспективними напрямками використання тиса ягідного у сучасний період часу є садово-паркове господарство і ландшафтна архітектура та лісокультурне виробництво. При використанні тиса у садово-парковому господарстві і ландшафтній архітектурі перспективним є введення його у різноманітні типи і види зелених насаджень у першу чергу у великих містах. Не рекомендується вводити тис у насадження навколо і поблизу дитячих майданчиків, садків та шкіл через сильну отруйність хвої, кори та насіння. Наявний досвід вирощування тиса ягідного у штучних лісових насадженнях досліджуваного регіону свідчить, що введення раритету до складу штучних лісових насаджень у майбутньому можливе і необхідне, при наявності достатньої кількості садивного матеріалу у межах штучного лісовідновленні. При цьому необхідно у першу чергу використовувати садіння, як метод створення штучних лісових насаджень, оскільки відтворення тиса ягідного під наметом лісу сівбою засвідчили недоцільність використання цього методу. Для успішного створення високопродуктивних і біологічно стійких лісових культур за участю тиса необхідно розпочати роботи з формування постійної лісонасінної бази. При створенні лісових культур за участю тиса потрібно використовувати сіянці 5-6 річного віку з надземною частиною 25-30 см і вище. Агротехнічні догляди за лісовими культурами тиса потрібно проводити не менше 4-5 років з періодичністю 4-5 доглядів за вегетаційний період. При проведенні лісівничих доглядів необхідно забезпечувати систематичне освітлення рослин тиса. Лісові культури тиса створювати на ділянках площею до 1 га чисті і змішані, а на більших площах змішані.^UIt has been established that the modern seed potential, analysis of the anticipated yield and approximate harvesting amount of relict tree seeds in the western region of Ukraine make it possible to harvest a significant amount of seeds annually and grow enough planting stock to fully meet the reintroduction needs of the species. A set of studies had been conducted to determine the sowing qualities of seeds - purity, good quality, humidity, weight of 1000 seeds. The cultivation of planting stock of common yew is rational to practice mainly in the open ground. The technology of growing seedlings in the open ground involves the following stages: high-quality continuous tillage, autumn or spring sowing, weed control, loosening of excessively compacted substrate between rows. The following features of phytomass distribution of organs of 1-8-year-old yew seedlings have been established. The smallest part of the weight of the seedlings is made up by branches (1.72-15.04%). The use of 50% NaOH solution and 40% H2SO4 solution, potassium humate "GVK-45" produced by LLC "PARK" and biostimulators "Zircon" and "Epin-extra" for pre-sowing treatment of stratified seeds (heeled in for a year in the soil mixture after six months of storage in the refrigerator at a temperature of + 2… −2 ºC) and freshly harvested, prepared for stratification seeds, showed different effectiveness of the described plant growth regulators. The use of NaOH and H2SO4 solutions, potassium humate "GVK-45" and biostimulants "Zircon" and "Epin-extra" proved to be the most effective for pre-sowing preparation of common yew seeds. Studies to test the effect of stimulants "Kornevin" and NAA with three different concentrations on the process of rooting in the autovegetative propagation of yew showed their different productivity. The best results were obtained when the cuttings of Taxus baccata L. (typical form) were processed with "Kornevin" - 66% root-taking. The results of the study of reproduction of valuable genotypes of common yew by microclonal method allowed us to establish the optimal scheme of using this modern and promising method: initiation - on a nutrient medium LM + 2.4-D (0.2 mg / l) + BAP (0.1 mg / l); accumulation - LM + 2.4-D (0.2 mg / l) + BAP (0.1 mg / l) + (0.5 mg / l); rooting - 1/2 MS + 2.4-D (0.2 mg / l) + NAA (0.5 mg / l); adaptation - in ready-made factory-produced peat pellets. The economic efficiency of growing 1-5-year-old common yew seedlings in the open and protected ground and 1-5-year-old transplanted cuttings of the species grown in the protected ground (greenhouses and hothouses) and cuttings with a root-ball tree system has been studied. The above calculations confirm the economic efficiency of growing common yew. At the same time the least expensive is the cultivation of the planting stock by seed. The use of seeds, collected on one's own, reduces the cost of cultivation by 7-10%. The obtained results of determining the content of chlorophylls and carotenoid pigments in fir-needles of different age of the planting stock of common yew grown in the open ground and in greenhouses in the western regions of Ukraine indicate the high adaptability of young common yew plants in the conditions of Western Ukraine. Perspective and top-priority areas of use of common yew in today's context are landscaping and landscape architecture and forest cultivation. When using yew in landscaping and landscape architecture, introducing the species into various types and kinds of greenery, especially in large cities, would be perspective. It is not recommended to plant yew around and near playgrounds, kindergartens and schools due to the high toxicity of fir-needles, bark and seeds. The available experience of growing common yew in artificial forest plantations of the studied region shows that the introduction of a rare species in the composition of artificial forest plantations in the future is possible and necessary, if there is a sufficient amount of planting stock within the artificial reforestation. At the same time, it is necessary to use planting as a method of creating artificial forest plantations, as the regeneration of common yew under the forest trees by sowing proved the futility of using this method. For the successful creation of highly productive and biologically stable forest crops involving common yew, it is necessary to begin the works on the formation of a permanent forest seed base. In the process of forest crops development involving common yew, one need to use seedlings of 5-6 years of age with an above-ground part of at least 25-30 cm. Agrotechnical tending of common yew forest crops should be done for at least 4-5 years at the intervals of 4-5 tending operations per the vegetative cycle. When doing forestry tending, one should ensure systematic exposure of yew plants to light. Clean and mixed common yew forest crops should be planted in areas up to 1 ha, mixed forest crops should be planted in larger areas.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Гузьо Н. М. 
Фармакогностичне дослідження парила звичайного / Н. М. Гузьо. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкти – листки, квітки, стебла, трава парила звичайного, водний та водно-спиртові екстракти, біологічно активні речовини, ресурсні запаси; мета – Метою роботи було фармакогностичне дослідження парила звичайного та встановлення можливості створення лікарських засобів на основі біологічно активних речовин досліджуваної сировини; методи – морфологічні – опис та ідентифікація парила звичайного; мікроскопічні (скануюча електронна мікроскопія) – для встановлення анатомічних діагностичних ознак сировини; гістохімічні – встановлення місця локалізації БАР у рослинній сировині; фізико-хімічні – тонкошарова (ТШХ) і паперова (ПХ) хроматографія, високоефективна рідинна хроматографія (ВЕРХ), спектрофотометрія в УФ- та видимій областях спектру, атомно-абсорбційна спектрофотометрія (ААС), хромато-мас-спектрометрія – ідентифікація БАР у сировині та субстанціях; фізичні – визначення втрати в масі при висушуванні, загальної золи, розчинності; технологічні; фармакологічні; ресурсознавчі дослідження. Обробку експериментальних даних проводили з використанням математично-статистичних методів; результати – ідентифіковано та встановлено кількісний вміст БАР в траві парила звичайного в залежності від місця зростання; опрацьовано оптимальні технологічні параметри одержання екстрактів з трави парила звичайного, одержано екстракти та проведено їх стандартизацію, вивчено їх фармакологічну дію; встановлено морфолого-анатомічні діагностичні ознаки трави парила звичайного; виявлено місця зростання, встановлено урожайність. Вивчено динаміку накопичення БАР у траві досліджуваного об'єкта в залежності від фази вегетації та місця зростання. Встановлено місця зростання парила звичайного на територіях Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Тернопільської й Хмельницької областей та його запаси в Івано-Франківській й Тернопільській областях на конкретних заростях. біологічний запас сировини.; впроваджено – у науково-освітній процес закладів вищої освіти фармацевтичного та медичного профілів; галузь – фармація.^UObjects - leaves, flowers, stems, steamed grass, water and water-alcohol extracts, biologically active substances, resource reserves; purpose - The aim of the work was the pharmacognostic study of the soaring of the common and to establish the possibility of creating drugs based on biologically active substances of the studied raw materials; methods - morphological - description and identification of the common steam; microscopic (scanning electron microscopy) - to establish anatomical diagnostic features of raw materials; histochemical - establishment of the place of localization of BAS in plant raw materials; physicochemical - thin layer (TLC) and paper (PC) chromatography, high performance liquid chromatography (HPLC), spectrophotometry in the UV and visible regions of the spectrum, atomic absorption spectrophotometry (AAS), chromato-mass spectrometry and syrometry B - identity substances; physical - determination of weight loss during drying, total ash, solubility; technological; pharmacological; resource studies. Processing of experimental data was performed using mathematical and statistical methods; results - the quantitative content of BAS in the grass of the common steamer was identified and established depending on the place of growth; the optimal technological parameters of obtaining extracts from the grass of steamed common grass were developed, extracts were obtained and their standardization was carried out, their pharmacological action was studied; morphological and anatomical diagnostic signs of the grass of the common soar have been established; places of growth are revealed, productivity is established. The dynamics of BAR accumulation in the grass of the studied object depending on the vegetation phase and place of growth was studied. The places of growth of common steam in the territories of Vinnytsia, Zakarpattia, Ivano-Frankivsk, Kirovohrad, Lviv, Ternopil and Khmelnytsky regions and its reserves in Ivano-Frankivsk and Ternopil regions on specific thickets have been established. biological stock of raw materials .; introduced - in the scientific and educational process of higher education institutions of pharmaceutical and medical profiles; branch - pharmacy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гузь М. М. 
Інформаційно-аналітичне забезпечення управління виробництвом продукції органічного землеробства / М. М. Гузь. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація спрямована на вирішення проблеми інформаційноаналітичного забезпечення управління виробництвом продукції органічного землеробства. Досліджено теоретичні засади інформаційно-аналітичного забезпечення управління виробництвом продукції органічного землеробства, зокрема обґрунтовано сутність органічного землеробства, охарактеризовано систему показників аналізу та прогнозування його розвитку, розглянуто особливості формування інформації для аналітичного забезпечення управліннявиробництвом продукції органічного землеробства. Запропоновано авторські визначення (уточнення) понять: «органічне землеробство», «натуральна продукція», «органічна продукція», «екологічна продукція». Оцінено інформаційно-аналітичне забезпечення формування конкурентоспроможного органічного землеробства. Розглянуто чинники формування ефективного органічного землеробства в Україні, проаналізовано стан і тенденції виробництва продукції органічного землеробства, проведено оцінку релевантності інформації для управління стратегічним розвитком органічного землеробства. Запропоновано концептуальні напрямивдосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення управління розвитком органічного землеробства на основі розробленої імітаційної моделі інноваційно-інвестиційного розвитку підприємств органічного землеробства.^UThe dissertation is devoted to the disclosure of the methodological principles of information and analytical support for the production of production of organic agriculture products and the development of practical measures for its introduction. According to the results of the study of the theoretical principles of the development of alternative methods of agricultural production, the definition of «organic farming»category is specified. This is a system of management of reproducing agro-processes based on the maximum use of biological factors for increasing soil fertility and plant protection, as well as the implementation of a set of measures that provide bio-socioeconomic production of organically safe products. Priority directions for the effective implementation of the information and analytical model of production management of organic products are: increase of investment attractiveness of Ukraine as an image guarantor of domestic organic production; introduction of the register of operators of the organic market; sectoral isolation of information flows in the reporting of business entities in relation to organic production; consolidation of institutional principles of organic production in the accounting policies of enterprises; reflection in the accounting of high-quality land parameters and assimilation potential that determine the fair production value of organic products.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського