Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Дзюбенко Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Дзюбенко Н.В. 
Просторово-функціональна структура поселень крячків в екосистемах басейну верхньої течії р. Дністер: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.В. Дзюбенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

З'ясовано передумови змін поширення та чисельності крячків роду Chlidonias на заході України, установлено закономірності біотропного розподілу, динаміки чисельності крячків у басейні верхнього Дністра та чинники, що їх визначають. Описано просторову та часову структури колоній птахів з рослинністю у межах поселень та виділено трофічно-просторові групи у біотопах. З'ясовано роль крячків у орнітокомплексах водно-болотяних екосистем регіону. Проведено оцінку антропогенного впливу на їх колонії у даному регіоні та рекомендовано напрямки охорони колоніальних видів у контексті підтримки біорізноманіття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.527.2 Lar*80 +
Шифр НБУВ: РА327493

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Дзюбенко Н.В. 
Роль глутаматних рецепторів NMDA-типу в регуляції шлункової секреції: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Дзюбенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив блокаторів різних сайтів глутаматних рецепторів NMDA-типу на рівень шлункової секреції у щурів. Установлено, що блокатор іонного каналу глутаматних NMDA-рецепторів МК-801 гальмує карбахолінову шлункову секрецію та посилює стимульовану інсуліном та 2-дезокси-D-глюкозою секрецію соляної кислоти. Констатовано існування різних субпопуляцій глутаматних рецепторів NMDA-типу, вплив яких на шлункову секрецію залежить від їх локалізації. Блокатор фенілциклідинового сайту глутаматних NMDA-рецепторів пірилен і поліамінного сайту аркаїн гальмують шлункову секрецію, стимульовану карбахоліном, пентагастрином та інсуліном і не впливають на рівень секреції, спричиненої гістаміном та 2-дезокси-D-глюкозою. Блокатор гліцинового сайту L-701, 324 гальмує шлункову секрецію, стимульовану карбахоліном, інсуліном та 2-дезокси-D-глюкозою. З'ясовано, що ефект впливу МК-801, L-701, 324 на карбахолінову, а пірилену й аркаїну - на карбахолінову та пентагастринову шлункову секрецію знімається двобічною стовбуровою ваготомією. Зроблено висновок, що до реалізації стимульованої шлункової секреції залучені центральні глутаматні рецептори. Жоден сайт глутаматних NMDA-рецепторів не залучений до реалізації базальної та гістамінової шлункової секреції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23*02 +
Шифр НБУВ: РА360601

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського