Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (337)Книжкові видання та компакт-диски (288)Журнали та продовжувані видання (33)
Пошуковий запит: (<.>A=ЖУРБ$<.>+<.>A=КАТЕРИН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Журба 
Виховання духовності у підлітків в сучасній українській сім'ї і школі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Катерина Олександрівна Журба ; Інститут проблем виховання АПН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ч491.352
Шифр НБУВ: РА308248

Рубрики:

      
2.

Журба Т.О. 
Вплив біологічних флогогенних факторів на епітеліоцити піхви в експерименті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Т.О. Журба ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

З'ясовано механізми впливу структурних компонентів бактерій на метаболічний статус епітеліоцитів піхви in vitro. Показано здатність епітеліоцитів піхви продукувати інтерлейкіни, кахектин, трансформувальний фактор росту, простагландин E2 та гамма-інтерферон in vitro. Установлено рівні секреції медіаторів, активності процесів перекисного окиснення ліпідів, каталази, супероксиддисмутази, вмісту циклічних нуклеотидів, а також рівні експресії рецепторів до моноклональних антитіл СВ38 і СВ95 епітеліоцитами піхви здорових жінок та жінок, хворих на бактеріальний вагіноз різного ступеня тяжкості. Установлено дозо- та часозалежний вплив структурних компонентів етіологічних агентів бактеріального вагінозу на секрецію медіаторів епітеліоцитами піхви здорових жінок in vitro. Установлено дозозалежний і видоспецифічний вплив бактеріальних компонентів на вміст в епітеліоцитах піхви продуктів перекисного окиснення ліпідів, активність каталази та супероксиддисмутази, внутрішньоклітинний вміст циклічних нуклеотидів і експресію рецепторів CD39 і CD95.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.23 + Р715.3 +
Шифр НБУВ: РА356260

Рубрики:

      
3.

Журба М.А. 
Громадські об'єднання українського села: етнонаціональні та міжнародні аспекти діяльності (20 - 30 рр. ХХ ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / М.А. Журба ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 35 с. — укp.

Виявлено доктринальні засади та функціональні виміри впровадження інтернаціоналізму у селянське середовище України у 20 - 30-ті рр. ХХ ст. На базі вперше введених у науковий обіг документів і матеріалів розглянуто історичні обставини створення та діяльності селянських спілок, кооперативних організацій та добровільних товариств національних меншин. У світлі сучасних концептуальних підходів визначено роль міжреспубліканських контактів селянських об'єднань у насадженні уніфікованих форм радянської громадськості, виявлено механізми, спрямованість та оцінено ступінь ефективності залучення селянства України до загальносоюзних господарсько-політичних компаній. Розкрито зміст, визначальні чинники та діалектику соціальної рефлексії організованого селянства на події за кордоном. Висвітлено участь громадських об'єднань радянського села у діяльності Міжнародного кооперативного альянса, МОДРу та Міжнародного Червоного Хреста. Здійснено темпорально-компаративний аналіз функціонування селянських спілок України та країн "народної демократії" у процесі аграрних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-283 + Ф61(2)93(2УКР)486.3 + Ф51(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА323201

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Катеринчук П.М. 
Еволюція канадського федералізму та проблема Квебека (80-ті - 90-ті рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / П.М. Катеринчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 22 с. — укp.

Проаналізовано тенденції до децентралізації федеративної системи Канади останніх десятиріч, зумовлені боротьбою провінцій за перерозподіл повноважень між федеральним центром і регіонами. Визначено передумови та особливості формування сучасної канадської федеративної системи, а також характерні риси канадської федерації у порівнянні з іншими федеративними країнами світу. Виділено головні чинники, що вплинули на еволюцію канадського федералізму, серед яких найважливіше місце посідає боротьба регіональних еліт за розширення свого впливу та повноважень провінційних урядів. Обгрунтовано, що 1980 - 1890-ті рр. стали критичним періодом еволюції канадського федералізму у напрямку децентралізації федеративної системи країни. Доведено взаємозалежність розвитку канадського федералізму та квебекської проблеми та її вплив на процеси децентралізації канадської федерації досліджуваного періоду. Зроблено спробу визначити шляхи розв'язання квебекської проблеми та федерально-провінційних суперечок, спрогнозовано перспективи розвитку канадської федерації у майбутньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф038.5 +
Шифр НБУВ: РА325868

Рубрики:

      
5.

Журба І.Є. 
Економіко-географічні засади раціонального природокористування в регіоні (на прикладі Хмельницької області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / І.Є. Журба ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 17 с. — укp.

Узагальнено та поглиблено теоретико-методологічні положення раціонального природокористування, здійснено економіко-географічну оцінку природно-ресурсного потенціалу (ПРП) і проаналізовано стан його використання у різних галузях господарства на прикладі Хмельниччини. Розглянуто основні чинники раціонального природокористування в регіоні за умов становлення ринкових відносин, його екологічні аспекти. Вивчено компонентно-функціональну та територіально-функціональну структури ПРП, досліджено особливості використання кожного з видів ресурсів (земельних, лісових, водних, мінеральних, рекреаційних) у регіоні. Здійснено просторову диференціацію ПРП області. Виявлено природно-ресурсні райони, які відрізняються між собою за структурою ПРП і ресурсозабезпеченістю. Запропоновано шляхи подальшої екологізації суспільного виробництва та збереження довкілля у регіоні за умов реформування економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4Укр-4Хме)1
Шифр НБУВ: РА317734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Журба М.А. 
Естетична доцільність як феномен імперативності (на аналізі економічної діяльності): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / М.А. Журба ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2008. — 16 с. — укp.

Запропоновано концепцію ролі естетичної імперативності в життєдіяльності людини. Проаналізовано онтологічну суть і механізм дії естетичної імперативності на підставі результатів дослідження естетичних напрацювань представників німецької класичної та сучасної філософії. Розглянуто феномен прояву естетичного імперативу в економічному нормативі. Виявлено амбівалентність естетичного простору у контексті єдності краси та квазікраси, яка більш достеменно розкриває саме естетичні детермінанти економічного буття. Висвітлено питання щодо побудови людиною техносфери. Це дозволило використати певні факти зі сфери архітектури, художньої літератури, живопису, дизайну, реклами, кіно з метою висвітлення прояву естетичної імперативності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.136 + Ю814 +
Шифр НБУВ: РА362437

Рубрики:

      
7.

Катеринчук М.Д. 
Імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки (політико-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.Д. Катеринчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Досліджено імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки, політико-правовий аналіз даного законодавства. Вивчено історію становлення та розвитку імміграційного права США; запровадження якісних обмежень на в'їзд та перебування іноземців, виникнення візової системи, системи в'їзних преференцій та її модифікацій. Проведено дослідження особливостей імміграційного права США на сучасному етапі. Розглянуто державні установи, які регулюють процеси імміграції у державі. Приділено увагу ролі судового прецеденту в формуванні імміграційного законодавства США. Розкрито сутнісні сторони змін у імміграційній політиці останнього часу. Висвітлено механізм імміграційного законодавства як інструмента здійснення державної політики Сполучених Штатів Америки, спрямованої на посилення супердержави як лідера на міжнародній арені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(7США)112.033 + Х911.14(7США)
Шифр НБУВ: РА312384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Журбій 
Клініко-патогенетичне обгрунтування використання мікрохвильової резонансної терапії у дітей з хронічним гастродуоденітом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Оксана Євгенівна Журбій ; Державна установа "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-5
Шифр НБУВ: РА357187

Рубрики:

      
9.

Катеринчук К.В. 
Кримінально-правові та кримінологічні заходи запобігання катуванню: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / К.В. Катеринчук ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження проблеми запобігання катуванням в Україні заходами кримінально-правового та кримінологічного характеру. Розглянуто ставлення держави та суспільства у різні історичні періоди їх розвитку до катування як соціального явища - від розуміння його як міри покарання та методу кримінального процесу до усвідомлення необхідності повної ліквідації. Наведено соціальну та юридичну характеристику катування, розглянуто його негативні наслідки фізичного, психологічного та соціального характеру. Проаналізовано об'єктивні та суб'єктивні ознаки злочину, передбаченого ст. 127 КК України "Катування", зроблено його відмежування від суміжних складів злочинів. Наведено характеристику суб'єктів злочину, особи злочинця та потерпілого у справах про катування, розроблено їх класифікацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112 + Х881.9(4УКР)128 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА370096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Журба В.О. 
Моделювання хвильових процесів у електродинамічних системах підсилювача на ефекті Сміта - Парселла: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / В.О. Журба ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 19 с. — укp.

Проведено теоретичні й експериментальні дослідження загальних фізичних закономірностей хвильових процесів у нерегулярних квазіоптичних хвилеводно-діелектричних структурах підсилювача на ефекті Сміта - Парселла. На підставі огляду певних літературних джерел проаналізовано сучасний рівень розвитку нерегулярних квазіоптичних систем, які застосовуються в електроніці та техніці міліметрових і субміліметрових діапазонів хвиль. Наведено структурну схему класифікації таких систем. Розглянуто числові й експериментальні методи моделювання електомагнітних полів у нерегулярних квазіооптичних системах пристроїв міліметрового та субміліметрового діапазонів. Описано методику вимірювань і схеми експериментальних установок. Для моделі підсилювача з використанням ефекту Сміта - Парселла одержано та проаналізовано загальне трансцендентне дисперсійне рівняння, що враховує вплив поздовжніх і поперечних електронних хвиль на його електродинамічні характеристики. Вивчено особливості відкритих хвилеводів з дзеркалами плоскої та циліндричної конфігурації за наявності в їх об'ємі ділектричного або періодичного металодіелектричного шару. Показано можливість значного зменшення дифракційних втрат у відкритому хвилеводі з квадратичною корекцією дзеркал. З використанням методів числового аналізу й експриментального моделювання встановлено, що планарні металодіелектричні структури можуть бути використані під час створення приладів дифракційної електроніки в інтегральному виконанні. Показано можливість селекції прямої та зворотної хвиль у відкритому хвилеводі з дифракційно-зв'язаними джерелами випромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.75-01 +
Шифр НБУВ: РА364611

Рубрики:

      
11.

Катеринич Л.О. 
Нейромережеві методи побудови експертних систем з асоціативними моделями подання знань: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.03 / Л.О. Катеринич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано формальні моделі подання асоціативних знань і досліджено механізми логічного виведення на них. Сформульовано та розв'язано задачу класифікації за деякими відомими асоціаціями за умов нечіткості. Запропоновано підходи до синтезу й оптимізації нейромереж змінної архітектури з комутаційним елементом. Досліджено нейромережеві моделі аналізу нечітких даних, що описуються нечіткими специфікаціями (алгоритмами). Реалізовано експериментальний зразок діагностичної системи H-Гомеопат, яка забезпечує інформаційну підтримку процесів діагностики та пошуку даних довідкового характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З970.51-02
Шифр НБУВ: РА375300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Катеринич С.Є. 
Обгрунтування параметрів внутрішньоребристих висівних апаратів для зернових сівалок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11. / С.Є. Катеринич ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2004. — 19 с. — укp.

На підставі порівняльного аналізу проведених теоретичних та експериментальних досліджень існуючих конструкцій котушкових і внутрішньоребристих апаратів виявлено закономірності формування зернового потоку у внутрішньоребристому висівному апараті та розроблено його удосконалену схему. Вперше конструктивно вирішено питання регулювання норми висіву за допомогою зміни розміру висівного вікна внутрішньоребристого апарату заслонкою. Обгрунтовано й експериментально доведено можливість керування робочим об'ємом для розширення універсальності запропонованого висівного апарату, а також групового спорожнення. Одержано й практично підтверджено аналітичні залежності, що описують процес руху посівного матеріалу в корпусі та зсипання його з апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41-35 +
Шифр НБУВ: РА334137

Рубрики:

      
13.

Катеринчук І. П. 
Організаційно-правові засади співробітництва України та Європейського Союзу в правоохоронній сфері: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. П. Катеринчук ; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА370095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Журба О. В. 
Організація пізнавальної діяльності учнів у процесі навчання етики: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. В. Журба ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз розробленості проблеми у теорії та практиці навчання етики у вітчизняній та зарубіжній школі. Доведено, що ефективність пізнавальної діяльності можливо покращити шляхом поетапної її організації відповідно щодо психологічних закономірностей процесу навчального пізнання, спрямованої на максимально активну позицію учня як суб'єкта навчання. Визначено, що це обумовлює широке впровадження різних моделей активного навчання від проблемного викладу навчального матеріалу вчителем і розв'язання проблемних завдань щодо інтерактивної діяльності учнів. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено дану методику навчання етики у V - VI класах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю7 р20 + Ч421.220
Шифр НБУВ: РА373432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Журба А.І. 
Особливості предмета доказування у справах про комп'ютерні злочини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.І. Журба ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження особливостей предмета доказування у справах про комп'ютерні злочини. Наведено теоретичні положення та практичні рекомендації, а також висвітлено результати комплексного аналізу наукових досліджень у юридичному та технічному аспектах. Проаналізовано досвід, одержаний у інших країнах внаслідок боротьби з такими злочинами. Запропоновано визначення поняття "комп'ютерні злочини", шляхи вирішення питань щодо предмета доказування. Розкрито суть елементів предмета доказування у справах цієї категорії. Виявлено й обгрунтовано їх особливості. Досліджено певні елементи предмета доказування, а саме: події злочину, обставини, які характеризують особу обвинуваченого та впливають на його покарання, характер і розмір заподіяної комп'ютерним злочином шкоди, причини й умови, які сприяли його вчиненню. За результатами дослідження наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінального та кримінально-процесуального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126.01 + Х893.9(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА356135

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Катеринич О.О. 
Оцінка генетичної гетерогенності популяцій курей різного напрямку селекції за кількісними ознаками: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Катеринич ; УААН, Інститут тваринництва. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-33в647,022

Рубрики:

      
17.

Журба 
Праця громадян України за кордоном: особливості правового регулювання: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Олександр Валерійович Журба ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.13(4УКР) + Х937
Шифр НБУВ: РА360085

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Журба І.О. 
Розвиток виробництва м'ясопродуктів на підприємствах переробної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.О. Журба ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено закономірності та особливості економічного розвитку м'ясопереробних підприємств за умов звуження ресурсного потенціалу та розроблено теоретичні положення, методичні та практичні рекомендації стосовно подальшого зростання виробництва м'яса та продукції його переробки на засадах ринкових відносин. Розвинуто наукові та методичні положення щодо суті інтеграції та її складової, обгрунтовано доцільність створення малих м'ясопереробних підприємств на приватній чи корпоративній основі. Уточнено організаційно-економічні чинники, що впливають на ефективність діяльності м'ясопереробних підприємств. Системазовано резерви енерго- та працезаощадження у виробничих процесах галузі спеціалізованого м'ясного скотарства. Оцінено м'ясосировинні ресурси в сільгосптоваровиробників, обгрунтовано організацію інтенсивного виробництва яловичини та свинини для різних форм господарювання на селі. Запропоновано методичні підходи щодо формування виробничої функції інвестицій в основні та оборотні засоби, маркетингової діяльності в ковбасному виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.2
Шифр НБУВ: РА321043

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Журба О.С. 
Соціально-економічні засади формування системи міжбюджетних відносин в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.С. Журба ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні засади формування системи міжбюджетних відносин в Україні. Проаналізовано основні етапи еволюції теорії суспільних фінансів, розкрито специфічні особливості теорії місцевих фінансів. Систематизовано принципові обмеження діяльності влади та можливостей її впливу на регіональний розвиток. Розкрито сутність, суспільні джерела, складові елементи міжбюджетних відносин у структурі суспільних фінансів, запропоновано методологічні підходи щодо аналізу регіональної економічної політики. Розглянуто структуру та методи регулювання міжбюджетних відносин в процесі реалізації цільових пріоритетів регіонального розвитку та загальнонаціональних цілей. Встановлено нормативні принципи районування та децентралізації за умов трансформації. Визначено необхідні та достатні умови оптимального розміщення податково-бюджетних структур на регіональному рівні. Показано специфіку трансформаційної моделі міжбюджетних відносин. Наведено пропозиції щодо реформування системи міжбюджетних відносни в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 +
Шифр НБУВ: РА353128

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Катеринюк В.Ю. 
Стан мікроелементного і металоферментного обміну та корекція виявлених порушень у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Ю. Катеринюк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2003. — 23 с. — укp.

Досліджено зміни вмісту мікроелементів, активності металоферментів та інтенсивності перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) залежно від ступенів важкості генералізованого пародонтиту (ГП). Вивчено клінічні характеристики стану пародонту хворих на ГП та виявлено суттєве збільшення всіх клінічних показників внаслідок прогресування патологічного процесу в тканинах пародонту. За результатами біохімічних досліджень крові та слини хворих визначено порушення вмісту біометалів (міді, заліза, цинку, марганцю, кобальту) та активності металопротеїдів церулоплазміну, каталази, карбоангідрази, насиченості залізом трансферину та маркерів кісткового метаболізму лужної та кислої фосфатаз у поєднанні з наростанням інтенсивності ПОЛ, які корелювали зі ступенями важкості хвороби. На підставі показників, одержаних за клініко-біохімічними дослідженнями розроблено спосіб патогенетичного лікування ГП з використанням препарату "Краплі Береш Плюс" та гелеподібної пасти "Силлардент-біо", які мають протизапальну, сорбційну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну, остеотропну дію. За результатами клінічних, біохімічних, рентгенологічних і статистичних досліджень доведено, що застосування цих препаратів ефективно впливає на патогенетичні ланки ГП і внаслідок лікування коригуються показники мікроелементного та металоферментного спектру крові та слини хворих, нормалізуються процеси ПОЛ та підвищується активність антиоксидантного захисту, що дає змогу досягнути стійкої клініко-рентгенологічної ремісії хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА328150

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського