Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (148)Книжкові видання та компакт-диски (193)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=КАЩЕ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Кащенко С.А. 
Взаємозв'язок морфогенезу кісткового скелета з органами імунної системи при імуностимуляції та імуносупресії в онтогенезі (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / С.А. Кащенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 36 с. — укp.

Вивчено взаємозв'язок морфогенезу кісткового скелета з органами імунної системи на різних етапах онтогенезу за неоднакових станів імунного статусу. Під час проведення наукового дослідження використано анатомічні, морфометричні, гістологічні, біомеханічні, біохімічні, імунологічні, електронно-мікроскопічні методи, а також рентгеноструктурний і кореляційний аналіз. Встановлено, що ступінь вираженості реактивності кісткової системи залежить від морфологічного стану тимуса, селезінки, пахових лімфатичних вузлів, імунного статусу та вікового чинника. Виявлено, що використання тимектомії та циклофосфану, які викликають імуносупресію, призводить до зміни ультраструктури кристалів гідроксіапатиту, що негативно впливає на процеси мінералізації, знижує міцність кісток і гальмує темпи їх приросту. Зазначено, що у статевозрілих і репродуктивних щурів дефіцит тимічних гормонів та введення циклофосфану супроводжуються пригніченням кісковотвірної функції епіфізарних хрящів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.1-2 +
Шифр НБУВ: РА333193

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Кащеєв А.С. 
Дистанційне зондування хвильових збурень іоносфери та морської поверхні в короткохвильовому діапазоні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / А.С. Кащеєв ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Розвинуто й апробовано радіофізичні методи дистанційної діагностики хвильових процесів в атмосфері Землі та на поверхні океану. Реалізовано схему двопозиційного короткохвильового радіозондування схвильованої морської поверхні з використанням випромінювання наземних широкомовних станцій, що пройшло крізь іоносферний канал, за значного рознесення передавальних та приймального пункту, розташованого на борту судна. Виконано узагальнення методу частотно-кутового зондування іоносфери, розробленого у Радіоастрономічному інституті НАН України для діагностики рухомих іоносферних неоднорідностей (РІН) у моделі ідеально відбиваючої схвильованої поверхні на випадок вертикального зондування. Обгрунтовано та реалізовано можливість відтворення параметрів іоносферних неоднорідностей за методом частотно-кутового зондування з використанням моделі РІН як тривимірних хвиль щільності електронної концентрації, що поширюється в іоносферному шарі. За допомогою створеного приймально-обчислювального комплексу проведено довгострокові спостереження рухомих іоносферних неоднорідностей в районі Антарктичного півострова. Визначено основні характеристики РІН та проаналізовано джерела їх збудження. Реалізовані діагностичні методи дозволяють використовувати неспеціальні види випромінювання, наприклад, сигнали широкомовних станцій короткохвильового діапазону. Враховуючи велику кількість таких передавачів (їх загальна кількість перевищує 6 000 по всій земній кулі), можна створити реальні передумови для використання запропонованих методів у системі глобальної діагностики хвильових процесів на поверхні океану та у навколоземній плазмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.2 +
Шифр НБУВ: РА352253

Рубрики:

      
3.

Кащена Н.Б. 
Облік і аналіз корпоративних цінних паперів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.Б. Кащена ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичні положення, що розкривають економічну та юридичну сутність корпоративних цінних паперів, особливості їх функціонування за умов трансформації економіки. Узагальнено інформацію про застосування у світовій практиці різноманітних цінних паперів, а також виділено ознаки, за якими доцільно класифікувати акції та облігації українських підприємств. Виявлено особливості сучасного стану ринку цінних паперів, з'ясовано його роль у формуванні фінансової політики підприємства. Досліджено процес обігу цінних паперів на фондовому ринку, загальну концепцію визначення їх вартості у бухгалтерському обліку. Розглянуто напрямки удосконалення методики бухгалтерського обліку операцій з корпоративними цінними паперами відповідно до національних стандартів. Розроблено рекомендації з питань удосконалення організації аналітичного обліку акцій та облігацій за умов АРМБ. Проаналізовано вплив факторів на оціночні показники корпоративних цінних паперів. Запропоновано модель прогнозування оцінки результатів зміни структури капіталу на ринкову вартість акцій, а також модель рейтингової оцінки надійності акцій залежно від класу підприємств елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР-4ХАР)20-149.3
Шифр НБУВ: РА311056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Кащенко Т.О. 
Підвищення енергоефективності житлових будинків на основі оптимізації їх форми: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / Т.О. Кащенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення енергоефективності житлових будинків шляхом пошуку оптимальних параметрів їх форми. Дослідження базується на вивченні досліду енергоощадження в архітектурі, формалізації процесів формоутворення енергоефективного житла, побудові структурних та структурнологічних моделей для ранжування факторів за впливовістю на енергоощадження. Розроблено інформаційну модель впливу параметрів форми будинку на його енергоефективність. Отримано рівняння розрахунку показника енергоефективності для точкових та подовжених житлових будинків. Наведено методики порівняльної оцінки варіантів будинків, оптимізації їх форми та додаткового коригування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-022
Шифр НБУВ: РА313927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кащенко О.В. 
Психологічні детермінанти професійної самооцінки суддів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.03 / О.В. Кащенко ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано систему детермінант, складовими якої є певні чинники професійної самооцінки, а саме: індивідуально-психологічні властивості та характеристики суб'єкта діяльності. На підставі побудованої аналітичної професіограми суддів за методом експертної оцінки визначено професійно важливі якості та дії, від яких залежить успішність професійної діяльності та ставлення до яких зумовлює зміст професійної самооцінки. Розроблено експрес-методику для вивчення операторного (з метою оцінки професійно важливих якостей) і результативного (для оцінювання реальної кваліфікації) аспектів професійної самооцінки. Визначено особливості впливу операторного та результативного аспектів професійної самооцінки на структуру властивостей індивідуального суб'єкта праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.29 + Х891.9(4УКР)1-7:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА356126

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Кащенко О.А. 
Роль холінергічних механізмів у патогенезі епілептичного синдрому (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.А. Кащенко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Доведено, що хронічна епілептична активність (ЕпА), яка викликана системним застосуванням агоніста холінергічних рецепторів пілокарпіна, характеризується появою перших генералізованих судомних реакцій у щурів з наступним інтеріктальним періодом тривалістю 30 - 35 хв. Виявлено, що початкова стадія хронічної полікарпін-викликаної ЕпА електрографічно характеризується переважною гіперактивацією вентрального гіпокампу та фронтальної кори, а інтеріктальний період - зниженням потужності потенціалів в 2 - 2,5 разів у даних утвореннях. Встановлено, що інтеріктальний період пілокарпін-викликаної хронічної ЕпА характеризується появою несудомних поведінкових рухових порушень у вигляді зниження в 1,7 - 2,8 разів показників вертикальної та горизонтальної рухової активності в тесті "відкрите поле", зменшення виразності емоційної (в 2,8 разів), стереотипної (в 4,8 разів) й агресивно-захисної поведінки (в 2 рази), зростання кількості пасивно-адаптивних елементів плавальної поведінки, утруднення здатності щурів до переключення на активно-адаптивну плавальну поведінку, а також переваги нейролептичних компонентів у структурі позно-тонічних реакцій. Виявлено, що виразність несудомних форм поведінки щурів в інтеріктальному періоді пілокарпін-викликаної хронічної ЕпА залежить від функціонального стану фронтальної кори великих півкуль і вентрального гіпокампу. Зроблено висновок про те, що інтеріктальний період пілокарпін-викликаної хронічної форми ЕпА є адекватною моделлю дослідження змін несудомних форм поведінки, що визначають активність ендогенної антиепілептичної системи. На базі поведінкових ефектів під час модуляції функціональної активності фронтальної кори великих півкуль обгрунтовано доцільність пошуку регуляторних впливів на дане утворення головного мозку з метою ініціації складних механізмів, спрямованих на ліквідацію епілептиформної активності за умов пілокарпін-викликаних хронічних судом. На підставі одержаних результатів визначено, що холінергічні механізми відіграють важливу роль в "запуску" ЕпА та підтримуванні її генерації, а також у розвитку поведінкових порушень за епілептичного синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-29 +
Шифр НБУВ: РА328818

Рубрики:

      
7.

Порсюрова І. П. 
Облік і аудит операцій підприємства з цінними паперами / І. П. Порсюрова. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес обліку та аудиту операцій з цінними паперами в управлінській інформаційній системі підприємства; мета – обґрунтування теоретичних, організаційних і методичних положень та розробка практичних рекомендацій щодо обліку і аудиту операцій підприємства з цінними паперами з урахуванням інформаційних потреб управління ними; методи – загальнонаукові та специфічні; результати – обґрунтувано теоретичні, організаційні і методичні положення, розробки прикладних рекомендацій щодо обліку і аудиту операцій підприємства з цінними паперами з урахуванням інформаційних потреб управління ними; новизна – розроблено класифікацію цінних паперів з урахуванням потреб обліку, аналізу, контролю та управління ними; обґрунтовано об'єкти та елементи для моделювання організаційного, методичного та технічного забезпечення облікової політики підприємства з цінними паперами; обґрунтовано напрями інформатизації та розроблено технологію обліку операцій з цінними паперами в управлінській системі підприємства; вдосконалено організаційно-методичні підходи до здійснення внутрішнього аудиту операцій з цінними паперами; розвинено понятійно-термінологічний апарат шляхом уточнення змісту понять «цінні папери», «операції підприємства з цінними паперами»; визначено методичні засади відображення в обліку операцій підприємства з цінними паперами невласної емісії; визначено концептуальні засади та розроблено модель внутрішнього аудиту операцій з цінними паперами власної та невласної емісії; методичний підхід до здійснення аналітичних процедур аудиту операцій з цінними паперами; результати впроваджені у виробництво та навчальний процес.^UAn object is the process of accounting and audit of the transactions with securities in the management information system of an enterprise; its purpose is the grounding of the theoretical, organizational and methodological provisions and the development of any practical recommendations regarding the accounting and audit of the enterprise's transactions with securities, considering the information necessities of managing them; the methods are general scientific and specific; the results are the reasonably theoretical, organizational and methodological provisions, the development of some applied recommendations regarding the accounting and audit of the company's transactions with securities, considering the information necessities of managing them; the novelty is the following – the securities classification has been developed, taking into account the needs of their calculation, analysis, control and management; the objects and the elements for modeling of the organizational, methodological and technical support of the enterprise accounting policy with securities are justified; the informatization directions are justified and the technology of accounting of the transactions with securities in the management system of the enterprise is developed; the organizational and methodical approaches to conducting of the internal audit of transactions with securities are improved; the conceptual and terminological apparatus has been developed through the clarification of the content of the following concepts: “securities”, “enterprise's transactions with securities”; the methodological principles of accounting for transactions with securities of a non-native issue has been defined; some conceptual bases have been defined and the model of an internal audit of transactions with securities of an own and a non-native issue have been developed; the methodical approach to carrying out any analytical procedures of audit of the transactions with securities; the results are implemented in the production and training process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Кащена Н. Б. 
Методологія формування обліково-аналітичного забезпечення управління економічною активністю підприємств торгівлі / Н. Б. Кащена. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – процес формування обліково-аналітичного забезпечення управління економічною активністю підприємств торгівлі; мета – розробка й наукове обґрунтування теоретичних і методологічних положень та прикладних рекомендацій з формування обліково-аналітичного забезпечення управління економічною активністю підприємств торгівлі виходячи з інформаційних потреб стейкхолдерів та вимог сталого розвитку; методи – загальнонаукові та спеціальні методичні; результати – розробка нових теоретико-методологічних підходів щодо формування обліково-аналітичного забезпечення управління економічною активністю підприємств торгівлі виходячи із інформаційних потреб стейкхолдерів і цілей сталого розвитку; новизна – науково-прикладний підхід до формування обліково-аналітичного забезпечення управління економічною активністю, організаційно-функціональний підхід до побудови моделі обліково-аналітичного забезпечення в управлінні економічною активністю з використанням технології бухгалтерського інжинірингу через стратегічний контекст вартості бізнесу, методичні положення щодо формування управлінської звітності із дотриманням вимог забезпечення транспарентності обліково-аналітичної інформації, організаційно-методичні засади аналітичного забезпечення управління економічною активністю шляхом розробки концептуальної моделі аналізу економічної активності, науково-методичний підхід до ідентифікації рівня економічної активності підприємств торгівлі, методичне забезпечення контролінгу економічної активності підприємств торгівлі, теоретичний базис управління економічною активністю, концептуальне підґрунтя обліково-аналітичного забезпечення управління економічною активністю як стратегічно орієнтованої інтегрованої системи, методичний підхід до оцінки потенціалу формування економічної активності підприємств торгівлі, концептуальні засади стратегічного адаптивного управління економічною активністю підприємств торгівлі через призму обліково-аналітичного забезпечення шляхом функціонального моделювання; сфера (галузь) використання - підприємства торгівлі, вищі навчальні заклади.^UObject – the process of forming of accounting and analytical support for the management of economic activity of trade enterprises; Objective - the development and scientific substantiation of theoretical and methodological considerations and applied recommendations for the formation of service and accounting support for the management of economic activities of enterprises engaged in trade according to the information needs of stakeholders and the requirements of the old development; Methods - general scientific and special methodology; Results - development of new theoretical and methodological approaches to the formation of accounting and analytical support for the management of economic activities of enterprises engaged in trade according to the information needs of stakeholders and the objectives of the old development; novelty - scientific-applied approach to the formation of accounting and analytical support of economical activity management, organization and functional approach to creating the model of accounting and analytical support in the management of economic activity using the technology of accounting engineering through the strategic context of the cost of business, Methodological approach to the formation of management accounting in compliance with the requirements of providing transparency of accounting and analytical information, organization and methodological basis of analytical support of the economic activity management by developing the conceptual model of analysis of the economic activity, Methodological and scientific approach to identification of economic activity level of enterprises of trade, methodological support of controlling economic activity of enterprises of trade, Theoretical basis of economical activity management, conceptual basis of accounting and analytical support of economical activity management as a strategically oriented integrated system, Methodological approach to the assessment of the potential of forming economic activities of enterprises of trade, conceptual framework of strategic adaptive management of economic activities of enterprises of trade through the prism of accounting and analytical support by functional modelling; sphere (field) of use - trading enterprises, higher educational institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Полубок А. П. 
Принципи та методи впровадження скульптурної пластики в предметно-просторовому середовищі / А. П. Полубок. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.01.03 – Технічна естетика. Київський національний університет будівництва і архітектури, Київ, 2021.Дисертаційну роботу присвячено удосконаленню теоретичної бази та розв'язанню практичних задач – дослідження у межах технічної естетики основних принципів та розробка методів організації, взаємодії скульптурної пластики (СП) із дизайном предметно-просторового середовища (ППС) як раціонально обґрунтованих та практично вмотивованих певних дій, результатом яких є створення органічної та художньо-виразної композиції зовнішнього предметно-просторового середовища.Проведено аналіз та систематизацію теоретично-практичного матеріалу, інформативних джерел вітчизняних та закордонних авторів. Окреслено основні існуючі позиції взаємозв'язку СП у ППС. Визначено мету, завдання дисертаційної роботи та методи для вирішення поставлених завдань. Уточнено понятійний апарат щодо основних термінів і скорочень. На основі виявлених закономірностей взаємозв'язку між скульптурою та предметно-просторовим середовищем визначені принципи впровадження скульптурної пластики у ППС: 1) масштабної співмірності; 2) узагальнення силуету СП; 3) деталізації СП; 4) сприйняття СП у типах ППС (за просторовими ознаками). Розроблено та запропоновано методи: 1) встановлення рівнів загального масштабного співвідношення (ЗМС), коригування масштабу ППС за допомогою СП; 2) встановлення рівня узагальнення силуету СП; 3) встановлення рівня деталізації та глибини рельєфності СП; 4) встановлення типу сприйняття СП.Для практичного впровадження СП у ППС як основи для створення нового програмного продукту розроблено лінійний алгоритм. На базі комп'ютерної програми «Excel» із застосуванням принципів та методів впровадження СП у ППС розроблено інтерактивний алгоритм. Продемонстровано впровадження та реалізацію визначених принципів і розроблених методів проектування СП у ППС із застосуванням розробленого інтерактивного алгоритму на прикладі авторської творчої роботи. Доведено практичну цінність лінійного та інтерактивного алгоритму, підтверджено ефективність розроблених методів впровадження та функціональність алгоритмічної послідовності при застосуванні авторської методики при проектуванні СП у ППС. Результати дослідження були реалізовані і впроваджені автором у проектування та створення скульптурних композицій різного жанру у супроводі: архітектурної майстерні ТАМ «Контур», дизайн-студії компанії «Ponyglass Corporation» та соціально-культурного проекту «Кyiv fashion park» на об'єктах у м. Києві, що дало можливість створити гармонійне середовище та урізноманітнити композиційне рішення простору (підтверджено актами впровадження).^UThesis for a candidate degree in technical sciences in specialty 05.01.03 – Technical aesthetics. Kyiv National University of Construction and Architecture, Kyiv, 2021.The dissertation is devoted to the improvement of the theoretical base and solving practical problems – research within the technical aesthetics of basic principles and development of methods of organization, interaction of sculptural plastics with design of a subject-spatial environment, as rationally substantiated and practically motivated certain actions, which is the creation of organic and artistic expressive volumetric spatial structure of the subject environment.An analysis and systematization of theoretical and practical material, as well as informative sources of domestic and foreign authors, was carried out. The main existing positions of the interconnection and patterns of perception of sculpture plastics (SP) in an external subject-spatial environment (SE) are outlined. The purpose, task of dissertation work and methods for solving the tasks: bibliographic; structural; analysis, comparison and synthesis; Experimental and natal; composite; Modeling method. The conceptual apparatus of basic terms and contractions is specified.The main existing patterns of interconnection between the SP and SE are revealed: large-scale ratio, methods of placement, environmental formation by joint venture, synthesis of silhouette and detail, perception of expressiveness of sculptural plastic silhouette in SE. On the basis of identified patterns of structural interconnection between sculpture and subject-spatial environment, the principles of introducing sculptural plastics in SE are determined: 1) a large-scale combination; 2) generalization of the SP silhouette; 3) detail of SP; 4) рerception of SP in the types of SE (according to spatial signs). Based on the defined principles, methods are developed and proposed: 1) set the levels of a general large-scale ratio (GSC), adjusting the scale of SE by using the SP; 2) establishing a level of generalization of the SP silhouette; 3) establishment of the level of detail and depth of the relief of the SP; 4) installing the type of SP perception. As a result of systematization and determination of basic principles and methods of composite interconnections of sculptural plastic and subject-spatial environments for practical implementation of SP in SE, as a basis for creating a new or addition to an existing software product, a linear algorithm of a sequence of actions with the possibility of adding and replenishing the combinator bank is developed. Based on a linear algorithm and based on the computer program «Excel» with the use of principles and methods for introducing sculptural plastic in a subject-spatial environment, such as a practical tool and a technical tool for designing sculptures, an interactive algorithm with variable parameters and coefficients with the possibility of replenishing them are developed. and adjustment. The principle of operation of an interactive algorithm based on the computer program «Excel» is mathematical calculations of determining all the following numerical parameters that need to be obtained by introducing initial numerical data. The introduction and implementation of certain principles and developed methods of designing sculptural plastic in a subject-spatial environment with the use of an interactive algorithm on an example of author's creative work has been demonstrated. The practical value of the linear and interactive algorithm has been proved, the effectiveness of the developed methods of implementation and functionality of the algorithmic sequence in the use of an author's technique in the design of sculptural plastic in a subject-spatial environment is confirmed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського