Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (64)Книжкові видання та компакт-диски (45)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=КЛЕС$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Клесов О.І. 
Граничні теореми для кратних сум випадкових величин: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.05 / О.І. Клесов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Досліджено кратні суми випадкових величин, для яких побудовано теорію, аналогічну до класичної теорії звичайних сум випадкових величин. Встановлено критерії збіжності розподілів кратних сум незалежних випадкових величин у схемі серій, з яких отримано критерії закону великих чисел. Вивчено збіжність майже напевно кратних рядів, для яких встановлено критерії збіжності. Досліджено обмеженість кратних сум незалежних випадкових величин і знайдено критерій обмеженості за ймовірністю. Розроблено методи доведення посиленого закону великих чисел для кратних сум випадкових величин і на їх основі отримано умови його виконання. Для незалежних однаково розподілених випадкових величин наведено критерії посиленого закону великих чисел для загального класу нормувань. Досліджено закон повторного логарифма для кратних сум зважених однаково розподілених випадкових величин. Визначено необхідні та достатні умови існування моментів супремума зважених кратних сум незалежних однаково розподілених випадкових величин. Вивчено повну збіжність кратних сум. Встановлено асимптотику процесу та функції відновлення, побудованих за випадковим блуканням з багатовимірним часом. Встановлено можливість відновлення стаціонарних у широкому розумінні випадкових полів з обмеженим спектром за їх дискретними відліками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.504,022
Шифр НБУВ: РА315054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
3.

Клестова З.С. 
Теоретичне та експериментальне обгрунтування контролю геному клітин при вірусних інфекціях тварин та в процесі розробки засобів їх специфічної профілактики: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / З.С. Клестова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Уперше встановлено ранній етап взаємодії коронавірусу та ротавірусу з ентероцитом кишечника свиней: пошкодження структури мікроворсинок цих клітин, що відбувається до момента адсорбції на специфічних рецепторах клітинної мембрани. Визначено структуру популяції ротавірусу свиней та її зміни за довготривалої адаптації (протягом 85-ти пасажів) до чутливих систем культивування. З'ясовано гетерогенність популяції збудника (за S-ознакою та методом електронної мікроскопії), у якій постійно присутня стабільна мікропопуляція патогену. Уперше встановлено генотоксичну дію патогенних РНК-вмісних вірусів, збудників інфекційних хвороб тварин. Виявлено та порівняно мутагенний ефект патогенних РНК-вмісних вірусів свиней за моно- й асоційованих інфекцій (у випадку сукупного та роздільного інфікування епізоотичними штамами рота- та коронавірусу свиней) за умов in vivo. Установлено пошкодження хромосомного апарата у клітин свиней (in vivo та in vitro) з застосуванням живих вакцинних противірусних препаратів. Виявлено, що одночасний вплив двох РНК-вмісних вірусів підсилює генотоксичний ефект у клітинах свиней у порівнянні з дією одного патогену. Відзначено щодо відмінності впливу вакцинних штамів вірусу класичної чуми свиней (живого) й інактивованого) на хромосомний апарат клітин цих груп. Визначено зміни інфекційної активності коронавірусу та ротавірусу свиней (інгібіцію та підвищення) під дією настою кореня женшеню, одержаного з калусної культури, що можна використовувати у виробництві інактивованих і живих вакцин. Визначено можливість зниження мутагенного впливу РНК-вмісних вірусів тварин за допомогою фітопрепаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П843 + Е60*441.226*801.3 + Е326.222*44 +
Шифр НБУВ: РА344867

Рубрики:

      
4.

Клес О.В. 
Функціонально-метаболічні особливості кардіоваскулярної системи за дії різних рівнів іонізуючого випромінювання (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.В. Клес ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено механізми впливу тотального фракційного опромінення за малої (1 Гр) та великої доз (10 Гр) на варіабельність серцевого ритму, стан периферичної крові, вільнорадикальний гомеостаз. Вивчено ефект попереднього застосування інтервального гіпоксичного тренування за дії малої дози радіації. З'ясовано, що опромінення за дози 1 Гр призводить до розвитку неповноцінної адаптації, зниження тонусу парасимпатичної та підвищення активності симпатичної нервової системи, що є проявом дистресу. За дії великої дози опромінення відзначено високий ступінь пригнічення активності досліджених ферментів антиокисної дії, симпатикотонію вищого рівня, ніж за першої фракції та більш суттєво виражене, ніж за малої дози, зниження парасимпатичного тонусу. Доведено позитивний ефект застосування інтервального гіпоксичного тренування за дії малої дози опромінення, який полягав у покращанні перебігу функціонально-метаболічних процесів у пострадіаційний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0 + Е60*732-638 +
Шифр НБУВ: РА357804

Рубрики:

      
5.

Павленков В. В. 
Властивості функцій з невиродженими групами регулярних точок / В. В. Павленков. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню властивостей різних функцій та відображень з невиродженими групами регулярних точок.Такі функції узагальнюють правильно змінні на нескінченності у сенсі Карамати функції. Встановлені властивості дійснозначних, комплекснозначних та матричних функцій, а також послідовностей з невиродженими групами регулярних точок.^UThe thesis is devoted to the study of properties of different functions with nondegenerate groups of regular points. This functions generalize regularly varying at infinity in sense of Karamata functions. The properties of real valued, complex valued, matrix functions and sequences with nondegenerate groups of regular points are received.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського