Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (262)Книжкові видання та компакт-диски (214)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=КОВАЛИШИН$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ковалишин А.Б. 
Грибні хвороби зерна озимої пшениці та біологічне обгрунтування заходів обмеження їх розвитку в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 06.01.11 / А.Б. Ковалишин ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Встановлено, що основними хворобами зерна є тверда сажка, ензимомікозне виснаження, фузаріоз, чорний зародок і плюсклість. Досліджено динаміку заселення та зараження зерна озимої пшениці грибними патогенами в період його формування: протягом молочно-воскової та повної стиглості. Розглянуто причинно-наслідковий зв'язок між хворобами насіння, його посівними властивостями, вмістом поживних речовин і здатністю поглинати кисень. Досліджено вплив зниження температури на проростання теліоспор твердої сажки. Розкрито механізм дії фунгіцидів на зниження життєздатності спор патогенів, знезаражувальну дію озону на патогенну мікобіоту насіння озимої пшениці, досліджено його вплив на проростання спор збудників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.13-1 + П491.121.03
Шифр НБУВ: РА372820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ковалишин В.Р. 
Економічне стимулювання розвитку екологічної сертифікації лісів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.Р. Ковалишин ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та методичні питання запровадження екологічної сертифікації лісів до практики ведення лісового господарства України з метою сприяння сталому екологічно збалансованому розвитку лісового господарства. Розглянуто теоретичні положення екологічної сертифікації лісів. Здійснено аналіз існуючих міжнародних і регіональних схем і запропоновано національну схему та принципи екологічної сертифікації лісів. Проаналізовано фактори, які впливають на розвиток екологічної сертифікації лісів у світі. Установлено найбільш вагомі чинники та характер їх впливу. Визначено структуру витрат на проведення екологічної сертифікації лісів України. Розроблено методику та здійснено розрахунок цих витрат. З метою стимулювання розвитку даної сертифікації лісів в Україні запропоновано принципи й економічні інструменти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.0-28 +
Шифр НБУВ: РА346033

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Ковалишина 
Комплекси Acaroidea антропогенних та напівприродних біотопів Правобережного Центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Світлана Петрівна Ковалишина ; НАН України; Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.151.25*801.4(4УКР) + Е621.151.25*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА344619

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
7.

Ковалишин С.Й. 
Обгрунтування технологічних параметрів обробки насіння багаторічних трав на електровіброфрикційному сепараторі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.01 / С.Й. Ковалишин ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням сепарування та передпосівної електрообробки посівного матеріалу багаторічних трав на електровіброфрикційному сепараторі. Розроблена математична модель процесу електровібросепаруваня на похилій фрикційній площині. Обгрунтовані оптимальні параметри сепарування важкорозділюваних насіннєвих сумішей багаторічних трав. Шляхом дослідження в проростках простимульованого насіннєвого матеріалу вмісту високомолекулярних жирних кислот розкрито причинно-наслідковий зв'язок електростимуляції з продуктивними якостями насіння. Експериментально вивчено дію електрообробки посівного матеріалу низки сортів багаторічних трав на його урожайні та репродуктивні якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.854.5,022

Рубрики:

      
8.

Ковалишин О.Я. 
Оцінка ефективності комбінованих форм серцевих глікозидів в комплексному лікуванні серцевої недостатності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Я. Ковалишин ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше детально обгрунтовано ефективність використання комбінованого препарату рослинного походження "Хомвіокорину-N" у поєднанні з препаратами базисної терапії у хворих на серцеву недостатність I - IIA стадії зі збереженим синусовим ритмом. Показано, що така терапія сприяє більш вираженому покращанню їх клінічного стану, позитивній динаміці систолічної функції міокарду та стабілізації показників діастолічного наповнення лівого шлуночка. Установлено, що використання комбінованого рослинного препарату "Хомвіокорину-N" у поєднанні з базовою терапією сприяє підвищенню толерантності до фізичного навантаження, а також забезпечує покращання параметрів, які його характеризують. Виявлено, що тривале застосування (до 12-ти місяців) комбінованого рослинного препарату серцевих глікозидів "Хомвіокорину-N" не викликає суттєвих негативних клінічних ефектів та змін на електрокардіограмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 +
Шифр НБУВ: РА334462

Рубрики:

      
9.

Ковалишин О.А. 
Патофізіологічні механізми ранніх зрушень прооксидантно-антиоксидантної системи в легеневій, нирковій, наднирковій тканинах за умов розвитку експериментального алергічного альвеоліту та їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.А. Ковалишин ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 17 с. — укp.

Визначено особливості функціонального стану прооксидантно-антиоксидантної системи у легеневій, нирковій, наднирковій тканинах, а також імунної системи у патогенезі експериментального алергічного альвеоліту й обгрунтовано можливість корекції їх порушень антиоксидантом тіотріазоліном. Дослідження здійснено на 180-ти морських свинках (самцях). Уперше встановлено, що у ранній період (14-та доба) формування алергічного альвеоліту відбувається активізація процесів прооксидантної й антиоксидантної систем лише у легенях, та підвищення вмісту В-лімфоцитів, малих розмірів циркулюючих імунних комплексів у крові. На 24-ту та 34-ту доби експерименту встановлено подальше інтенсивне нагромадження продуктів пероксидації ліпідів, зростання активності ферментів антирадикального захисту у легенях, нирках, наднирках і рівня В-лімфоцитів, великих, середніх і малих циркулюючих імунних комплексів, а також зниження вмісту Т-лімфоцитів у крові. У пізній період (44-а доба) експерименту зафіксовано зниження активності супероксиддисмутази та каталази в усіх досліджених тканинах і вмісту Т-лімфоцитів, а також зростання рівня великих, середніх і малих розмірів циркулюючих імунних комплексів, В-лімфоцитів у крові та виявлено найвищий ступінь вираженості процесів перекисного окиснення ліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.19 +
Шифр НБУВ: РА367309

Рубрики:

      
10.

Ковалишин І.В. 
Політика рефінансування національної системи житлового іпотечного кредитування: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / І.В. Ковалишин ; Ун-т банк. справи Нац. банку України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні засади функціонування ринку іпотечного кредитування та розроблено науково-методичні рекомендації щодо формування політики рефінансування іпотечних кредитів (РІК), що забезпечить розвиток та ефективне функціонування вторинного іпотечного ринку (ІР) в Україні. Розкрито економічну сутність РІК як ключової функції ІР. Визначено механізми й інструменти РІК та їх роль у ресурсному забезпеченні іпотечного кредитування. Проаналізовано стан і тенденції розвитку ІР в Україні та виділено кількісні й якісні характеристики іпотечних портфелів для цілей їх рефінансування. Розроблено модель рефінансування іпотечних кредитів малих і середніх банків на базі механізму сек'юритизації та модель випуску іпотечних облігацій з гарантованим розміщенням. Проведено ідентифікацію та систематизацію ризиків, що виникають у процесі рефінансування іпотечних кредитів. Обгрунтовано основні напрями політики рефінансування національної системи житлового іпотечного кредитування з позиції вирішення проблем розвитку ІР в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.245
Шифр НБУВ: РА375659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
11.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
12.

Ковалишин І.Г. 
Правовий статус біженців в Україні: проблеми теорії та практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.Г. Ковалишин ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні положення теорії конституційного права України, міжнародно-правових норм, Конституції та законодавства України, а також практику надання та припинення статусу біженців в Україні. Сформульовано концепцію правового статусу біженців як особливого (привілейованого) і тимчасового виду правового статусу іноземців, які не користуються захистом держави у країні свого походження. Розкрито поняття біженця та його правового статусу в конституційному праві України, досліджено співвідношення та взаємозв'язок між правовим статусом біженців і правовим статусом іноземців, а також осіб без громадянства. Розглянуто порядок набуття та припинення правового статусу біженців в Україні. Висвітлено існуючі проблеми реалізації прав і виконання обов'язків біженців у нашій країні, запропоновано шляхи їх розв'язання. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, яке регламентує правовий статус біженців в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 +
Шифр НБУВ: РА338299

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Ковалишин В.В. 
Створення системи реагування та регулювання якості вогнегасників для підвищення протипожежної захищеності об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.В. Ковалишин ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано необхідність технічного обслуговування вогнегасників як напрямку підвищення якості первинних засобів пожежогасіння. Розроблено наукові основи регенерації та утилізації вогнегасних речовин. Викладено математичні моделі прогнозування тенденцій зміни якості вогнегасників, що, в свою чергу, дозволило впливати на технічну політику заводів-виготовлювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21-59-082
Шифр НБУВ: РА312879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ковалишин Л.В. 
Суспільно-політична та наукова діяльність О.Кандиби-Ольжича у першій половині ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Ковалишин ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження діяльності О.Кандиби-Ольжича як громадського діяча, науковця та літератора у контексті суспільно-політичного руху першої половини XX ст. Висвітлено проблеми формування та еволюції суспільно-політичних і науково-ідеологічних поглядів ученого. Обгрунтовано його роль у громадсько-політичному житті країни, вихованні національної свідомості, самоствердженні та консолідації української нації у боротьбі за державну суверенність та незалежність. До наукового обігу введено значну кількість нових архівних джерел і документів. Встановлено роль і значення О.Кандиби-Ольжича у створенні та розбудові культурної референтури ПУН та Української Національної Ради. Проаналізовано наукову спадщину вченого та його внесок у справу вивчення та популяризації пам'яток трипільської культури. Переглянуто ряд застарілих положень та оцінок історичної науки, запропоновано їх нову інтерпретацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-6 Кандиба-Ольжич,О. + Ш5(4УКР)6-4 Кандиба-Ольжич, О. 4,0 +
Шифр НБУВ: РА333793

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ковалишин О.Ф. 
Удосконалення регіональних земельних відносин у процесі здійснення земельної реформи (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.Ф. Ковалишин ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано модель комплексного підходу щодо реформування регіональних земельних відносин за умов ринкової економіки. Запропоновано науково-методичні засади організації екологічно-безпечних землекористувань нових типів агроформувань. Визначено показники соціально-економічної ефективності використання земель у новостворених господарствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-51-183 + У9(4Укр-4Льв)320-51-183
Шифр НБУВ: РА319708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ковалишин П.В. 
Управління іноземним інвестуванням в умовах активізації підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / П.В. Ковалишин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено класифікацію інвестицій, переглянуто класифікаційні ознаки інвестицій (за об'єктами вкладання капіталу, міжнародною приналежністю, характером вкладання, джерелами отримання, рівнем інвестиційного ризику, термінами вкладення, формою власності, ступенем впливу на реципієнта). Розроблено алгоритм оцінки інтегрального ефекту держави на засадах врахування взаємодії регулювальних державних органів з міжнародними інститутами в інвестиційній сфері, інфрастуктурою національного ринку країни-реципієнта. Визначено економічну сутність реальних інвестицій як об'єкта управління та характеристику чинників ризику інвестиційної діяльності. Розроблено алгоритм оцінки впливу ризику на різних стадіях реалізації інвестиційних проектів і моделювання грошових потоків у разі зміни вихідних параметрів проекту. Обгрунтовано напрями активізації регулювальної функції органів державного управління інвестиційною діяльністю для диверсифікації інвестиційних потоків за пріоритетними напрямками розвитку національної економіки. Запропоновано комплекс заходів щодо удосконалення інвестиційного процесу, організаційно-правових важелів підприємницької діяльності на підставі дослідження передумов і цілей формування систем стимулювання іноземного інвестування. На підставі узагальнення досвіду управління інвестуванням у вільних економічних зонах обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення організаційно-правових засад інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-56
Шифр НБУВ: РА317843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ковалишин Я.С. 
Фізико-хімічні властивості електроактивних матеріалів для літієвих джерел струму: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Я.С. Ковалишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено пошуку нових та покращанню характеристик уже відомих електроактивних матеріалів для літієвих джерел струму, дослідженню фізико-хімічних характеристик даних матеріалів, електричних та експлуатаційних характеристик елементів на їх основі. Досліджено вплив умов одержання та властивостей літій-ванадієвої бронзи, поліацетилену, поліпіролу, поліаніліну, полікарбазолу, співполімеру піролу й аніліну на характеристики джерел струму. Запропоновано новий метод отримання твердотільного електроліту на основі поліакрилонітрилу для літієвих джерел струму, встановлено залежність електропровідності даного електроліту від молекулярної маси поліакрилонітрилу, оптимізовано умови полімеризації. Наведено новий метод полімеризації ацетилену, досліджено процес полімеризації та вплив умов його протікання на властивості поліацетиленових покрить. Досліджено полімеризацію аніліну, піролу та їх співполімеризацію в присутності трихлорацетатної кислоти. Вперше запропоновано метод сумісної полімеризації ацетилену та піролу (аніліну, карбазолу тощо) з одночасним одержанням матеріалів для позитивного і негативного електродів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576
Шифр НБУВ: РА310407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Дмитренко Ю. М. 
Селекційно-генетична цінність джерел стійкості проти збудника бурої іржі пшениці озимої / Ю. М. Дмитренко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню селекційної цінності генетичних ресурсів, сортів, гібридних комбінацій пшениці м'якої озимої за ознакою стійкості проти збудника бурої іржі на природному та штучному інфекційних фонах із метою пошуку нових ефективних джерел ознаки та виявлення їхніх донорських властивостей. У дисертації досліджено генетичний контроль стійкості проти збудника бурої іржі в шести колекційних зразків пшениці м'якої озимої: Тх91v4511, Тх92v4511, НВЕ 0140-119, НВЕ 0303-156, НВЕ 208-120, НВЕ 0425-156 і встановлено, що гени стійкості незалежні від відомих ефективних. За визначення поліморфізму сортів пшениці м'якої озимої селекції Миронівського інституту пшениці імені В. М. Ремесла НААН за геном расонеспецифічної стійкості проти збудника бурої іржі Lr34 методом полімеразної ланцюгової реакції із використанням маркеру caSNP12, виділено сорти Берегиня миронівська, МІП Дніпрянка й Балада миронівська, що містять алель гена стійкості Lr34 (+). Створені лінії пшениці м'якої озимої з груповою стійкістю проти групи листкових хвороб – бурої іржі, септоріозу та борошнистої роси, залучено до селекційної роботи в лабораторію селекції озимої пшениці відділу селекції зернових культур Миронівського інституту пшениці імені В. М. Ремесла НААН, відділ селекції і насінництва зернових культур Національного наукового центру «Інститут землеробства НААН» та передано до Національного центру генетичних ресурсів рослин України.^UThe thesis is devoted to investigation of breeding value of genetic resources, varieties, hybrid combinations of bread winter wheat on the basis of resistance to leaf rust pathogen on natural and artificial infectious backgrounds in order to search for new effective sources of traits, identifying their donor properties, studying mechanisms of genetic control and inheritance of this trait, creation of lines with signs of resistance to a group of leaf diseases and a complex of valuable economic signs their introduction into breeding programs. In dissertation the mechanisms of genetic control and inheritance of resistance to the causative agent of leaf rust in six collection samples of bread winter wheat: Тх91v4511, Тх92v4511, НВЕ 0140-119, НВЕ 0303-156, НВЕ 208-120, НВЕ 0425-156 were investigated. According to hybridological analysis results (phenotypes split into «resistant/susceptible» to leaf rust), F2 found: monogenic control traits in samples HBE 0303-156 and HBE 0425-156 – one dominant resistance gene, corresponding to 3:1 cleavage; Tx92 v 4511 – one recessive gene (1:3); digenic control traits in HBE 0140-119 and HBE 208-120 samples – one recessive and one dominant genes (13:3); Tx91 v 4511 – two duplicate recessive resistance genes (7:9). Discovered genes are independent to known effective ones. Created lines of bread winter wheat were used in plant breeding investigations in the Laboratory of winter wheat breeding of Breeding of Cereal Crops Department of the V. M. Remeslo Myronivka Institute of Wheat of the National Academy of Agrarian Sciences of Ukraine, Department of Breeding and Seed Production of Cereal Crops of the National Scientific Center «Institute of Agriculture of NAAS» and was gave to the National Centre for Plant Genetic Resources of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ковалишин О. С. 
Продукційна система нечіткої логіки для оптимізації планів відновлюваної терапії / О. С. Ковалишин. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі на основі отриманих теоретичних та експериментальних досліджень розв'язано актуальне наукове завдання розроблення ефективних методів автоматизованої побудови календарних план-графіків медичних закладів та їх багатокритеріальної оптимізації з допомогою елементів нечіткої логіки та генетичних алгоритмів, що враховують жорсткі обмеження діяльності медичних установ, побажання пацієнтів та медичного персоналу. Вперше розроблено метод автоматичної побудови план-графіків функціонування медичних установ на основі цифрового автомата Мілі, що дає можливість застосувати такі плани як опорні для наступної оптимізації. Вперше розроблено метод багатокритеріальної оптимізації план-графіків генетичним алгоритмом з використанням бази продукційних правил, розроблених на основі побажань пацієнтів, які проходять реабілітацію, що зменшує вірогідність потрапляння розв'язків у локальні екстремуми. Для підвищення якості багатокритеріальної оптимізації вдосконалено продукційну систему нечіткої логіки шляхом використання в ній конфігурованого програмно-алгоритмічного T-Controller'a. З метою підвищення швидкості побудови опорних план графіків отримав подальший розвиток цифровий автомат на основі абстрактної моделі Мілі для задач побудови план-графіків відновлювальної терапії.^UThe dissertation is aimed to solve the scientific problem of development of effective methods for medical establishments calendar schedules automated construction and their multicriteria optimization with the help of fuzzy logic elements and genetic algorithms considering strict restrictions of medical institutions activities, wishes of patients and medical staff. For the first time, a method for the automatic construction of medical institutions schedules on the basis of the Mealy finite automaton was developed, which enables possibility to apply such plans as the basis for the further optimization. For the first time a method of multicriteria optimization of schedules by a genetic algorithm that use a production rules base constructed on the basis of the wishes of patients undergoing rehabilitation, which reduces the probability of occurrence of solutions in local extrema was developed. To improve the quality of multicriteria optimization, the production system of fuzzy logic has been improved by the use of a configurable program-algorithmic T-Controller in it. In order to increase the speed of constructing a reference set of schedules, the digital automaton was further developed on the basis of the abstract model of the Mealy for the tasks of constructing rehabilitation therapy schedules.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського