Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (606)Книжкові видання та компакт-диски (534)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>A=КОНОПЛ$<.>+<.>A=КОНСТАНТИН$<.>+<.>A=ГЕОРГИЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Конопльов О.В. 
Агроекологічні основи вирощування коріандру в північній підзоні Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.В. Конопльов ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено процеси росту, розвитку, формування індивідуальної врожайності коріандру залежно від рівня мінерального живлення, способу сівби та норми висіву, догляду за посівами, сортових особливостей вирощування даної культури в озимих і підзимових посівах. Наведено рекомендації щодо впровадження у виробництво нової технології вирощування коріандру за умов північної підзони Степу України, яка забезпечує формування врожайності плодів даної сільськогосподарської культури в ярих посівах 1,37 - 1,41 т/га, збір ефірної олії 31,86 кг/га. Виявлено, що озимі посіви коріандру дозволяють одержувати врожайність 2,07 т/га та більше.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359520

      
2.

Конопльова О.В. 
Архітектурна ідея та засоби її формування в творчій діяльності архітектора: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Конопльова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Виявлено вплив соціальних та особистих чинників на змістовність архітектурної ідеї. Надано характеристику основних професійних засобів архітектора - понятійного апарату та архітектурної графіки. Виявлено роль понятійних та образних засобів та відображено в теоретичній моделі їх взаємодію в процесі формування ідеї в творчій діяльності архітектора. Надано методичні рекомендації стосовно технології ведення творчого пошуку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.0/2 +
Шифр НБУВ: РА322353

Рубрики:

      
3.

Коноплянко В.О. 
Вісцеральні функції організму на різних стадіях естрального циклу, при гонадній недостатності та її корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / В.О. Коноплянко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено зміни частоти серцевих скорочень і ректальної температури у самиць щурів на різних стадіях естрального циклу, під час формування гонадної недостатності, трансплантації культур клітин оваріальних тканин та після застосування препаратів замісної гормональної терапії у стані спокою та за умов навантажень. Виявлено, що в інтактних тварин навантаження ізопропілнорадреналіном зумовлює збільшення частоти серцевих скорочень і ректальної температури. З'ясовано, що формування посткастраційного синдрому в оваріоектомованих щурів супроводжується загальним зниженням вмісту статевих гормонів у крові, порушенням статевого циклу на фоні встановлення стабільного анеструсу. За умов стимуляції оваріектомованих самиць ізопілнорадреналіном не відбувається зростання частоти серцевих скорочень, а також не змінюється ректальна температура, що запропоновано розглядати як ареактивність досліджених систем організму. Ксенотрансплантація культур клітин оваріальної тканини овааріоектомованим тваринам не забезпечує нормалізацію вмісту статевих гормонів у крові, поновлення естральних циклів, відновлення значень частоти серцевих скорочень і ректальної температури. Установлено, що використання естрадіолу дипропіонату і "Дивигелю" як препаратів замісної гормональної терапії для корекції гонадонедостатніх станів у оваріектомованих тварин сприяє збільшенню вмісту статевих гормонів у крові, формуванню стійкого еструсу, різноманітним змінам базового й ініційованого навантажень, рівній частоті серцевих скорочень і ректальної температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-5 + Р410-29 +
Шифр НБУВ: РА360610

Рубрики:

      
4.

Конопльова Ю.Л. 
Ехокардіологічна оцінка ефективності черезшкірної балонної вальвулопластики при мітральному стенозі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / Ю.Л. Конопльова ; Держ. установа "Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова" АМН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати хірургічного лікування хворих на мітральний стеноз (МС) методом черезшкірної балонної мітральної вальвулопластики (ЧБМВ). На підставі застосування клініко-ехокардіографічних показників визначено її ефективність у порівнянні з черезшлуночковою мітральною комісуротомією (ЧМК) на етапах багаторічного (до 5-ти років) спостереження. Показано, що в результаті проведення ЧБМВ і ЧМК у хворих на МС у ранньому післяопераційному періоді поряд з клінічним покращанням досягнуто збільшення мітрального отвору більш, ніж удвічі, та зниження трансвальвулярного градієнта діастолічного тиску (ТГДТ) більше, ніж на 50 %. У хворих на МС після ЧМК у ранньому післяопераційному періоді зафіксоване більш виражене збільшення площі мітрального отвору (S МО) та зниження ТГДТ у порівнянні з результатами ЧБМВ. Виявлено, що віддалений результат після ЧБМВ (через 5 років) є кращим - частота рестенозів була 12,5 % проти 18,1 % після ЧМК, аналогічною до даних показників була і динаміка морфофункціональних змін серця та клінічного стану хворих, за винятком розмірів лівого передсердя (ЛП), які не корелювали з S МО та ТГДТ. Доведено, що використання даних видів інвазивного лікування МС сприяє нормалізації та значному зниженню систолічного тиску у легеневій артерії навіть у разі вихідної легеневої гіпертензії (ЛГ) III ступеня. Експериментально доведено, що ЧБМВ є методом вибору в лікуванні навіть найбільш тяжких хворих на МС (V стадія вади). Встановлено, що застосування ЧБМВ як остаточного або підготовчого етапу для радикального втручання (протезування мітрального клапана) сприяє поліпшенню гемодинамічного та клінічного стану хворих на МС у 47,4 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.508 +
Шифр НБУВ: РА360231

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Константиненко Л.А. 
Круговійчасті інфузорії (Ciliophora, Peritrichia) очисних споруд Житомира: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Л.А. Константиненко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше для території України вивчено таксономічний склад та особливості аутекології круговійчастих інфузорій очисних споруд. Виявлено 26 видів перітрих, з яких 3 види вперше знайдено у системах очистки стічних вод, 19 - є новими для фауни очисних споруд України, 11 - для фауни України, та 1 вид (Pachytrocha sp.) є новим для науки. Наведено пропозиції щодо відновлення валідності роду Pachytrocha Kent, 1882., до складу якого запропоновано перевести Cothurnia asymmetrica Sommer, 1951. Уточнено видовий склад перітрих очисних споруд світу (80 видів), для яких розроблено визначальні таблиці. Розроблено новий метод оцінювання інтенсивності живлення круговійчастих інфузорій за умов очисних споруд за квадратом числа травних вакуоль. Встановлено залежність видового складу перітрих від умов в очисних спорудах. Вивчено сезонну динаміку видового складу та чисельності перітрих очисних споруд. З'ясовано, що перітрихи реагують на довготривалі зміни факторів середовища в очисних спорудах зміною розмірних характеристик клітинного тіла. Встановлено, що у разі короткострокових змін факторів середовища більш показовим є квадрат числа травних вакуоль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.115*801.8
Шифр НБУВ: РА357269

Рубрики:

      
6.

Константинович Т. В. 
Курація хворих на бронхіальну астму за супутніх соматопсихічних станів з урахуванням фармакоекономічних показників та параметрів якості життя: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.27 / Т. В. Константинович ; НАМН України, Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського. — К., 2011. — 32 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-інструментального, психологічного та фармакоекономічного обстежень 207-ми хворих на бронхіальну астму (БА) визначено поширеність тривожних, невротичних, депресивних станів і соматопсихічних акцентуацій, описано особливості клінічного перебігу БА, стан зовнішнього дихання та показники його якості. Фармакоекономічний аналіз виявив збільшення загальних витрат на лікування у хворих на БА за поєднання з високими рівнями супутніх соматопсихічних станів (СПС) у порівнянні з пацієнтами з граничними змінами психіки. Доведено клінічну й економічну ефективність застосування комбінованих режимів терапії з включенням препаратів психотропної дії на фоні базисного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5
Шифр НБУВ: РА381647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Конопльов С.Л. 
Мілітаризація близькосхідного регіону в 70 - 90-ті роки XX століття: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С.Л. Конопльов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто генезу, особливості, динаміку та наслідки мілітаризації близькосхідного регіону, досліджено її вплив на ситуацію в регіоні, на зовнішню та внутрішню політику країн Близького Сходу. Визначено вплив центросилової динаміки на Близькому Сході на процес його мілітаризації. В контексті компаративного переосмислення джерел встановлено ступінь впливу мілітаризації на національні, регіональні, міжнародні механізми забезпечення безпеки регіону, залежність цього процесу від політики провідних держав світу. Зроблено науково обгрунтований прогноз розвитку дестабілізувальних тенденцій на всіх структурних рівнях регіону. Визначено ступінь впливу мілітаризації на національні, регіональні, міжнародні механізми забезпечення безпеки регіону, залежність цього процесу від діяльності провідних країн світу. Виявлено шляхи подолання мілітаризації та особливості проведення конверсії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(53)63 + Ф3(53)63 + Т3(53)63-6 +
Шифр НБУВ: РА328854

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коноплянко З.Д. 
Моделі та методи теорії побудови і кодування високоефективних просторових Ik/I-значних структур: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / З.Д. Коноплянко ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, НАН України. Державний НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2005. — 44 с. — укp.

Надано наукове обгрунтування єдиного підходу до побудови просторових k-значних структур як чотирирівневої універсальної k-значної комірки, утвореної пристроями просторових перетворювачів кодів (двозначно-k-значних, і навпаки), універсальних k-значних функціональних перетворювачів та комутаторів площинно-просторового типу, зорієнтованих на розв'язання задач створення обчислювальних структур і систем новітніх поколінь. Уперше сформульовано та здійснено формалізацію принципу симбіозу дискретно-аналогових і двозначних компонентів, який є основою побудови одно-, дво- та N-входових універсальних функціональних перетворювачів (УФП) просторового типу. Уперше створено метод і досліджено метричні властивості, зокрема числа класів еквівалентності, двомісних суперпозицій функцій алгебри 3-значної логіки, що дає змогу оптимальним чином синтезувати просторові k-значні структури на базі одно- та двовходових УФП. Розвинуто й експериментально обгрунтовано узагальнену математичну модель оцінки точності дії k-значних структур, з використанням якої забезпечується надійна повторюваність статичних логічних сигналів під час їх формування та розпізнавання за критеріями точності, вносимої надлишковості та ентропійних параметрів апаратурних каналів з k-значним кодуванням. Виявлено особливості необхідної вносимої надлишковості у разі k-значного кодування за умов наявності завад, що підлягають нормальному, експоненційному та пуасонівському законам розподілу. Одержано новий клас оцінок величини необхідної вносимості надлишковості, адекватної принципові необхідної складності універсальних просторових k-значних структур у процесі побудови обчислювальних засобів новітніх поколінь. Розроблено й обгрунтовано новий клас математичних моделей та відповідну методику дослідження ймовірності правильного декодування й хибної тривоги у k-значному двоетапному CIRC-декодері. Відзначено, що запропоновані моделі та методика дозволяють гнучко переналагоджувати стратегії декодування та структуру CIRC-декодера для забезпечення надійності роботи нових поколінь обчислювальних систем. З застосуванням булевої адгебри й алгебри скінченних предикатів виявлено особливості математичних моделей для синтезу паралельних k-значних структур: структурно рекурсивних k-значних просторових пристроїв зовнішнього обміну даними, універсальних k-значних функціональних перетворювачів зі зростанням значності, паралельно-об'ємного комутатора k-значних сигналів. Це дало змогу реалізувати на практиці симбіоз двозначних і аналого-дискретних засобів у k-значних структурах та зробити їх придатними для застосування у багатопроцесорних обчислювальних системах і системах штучного інтелекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.49 +
Шифр НБУВ: РА340780

Рубрики:

      
9.

Конопльов В.В. 
Організаційно-правовий механізм підготовки та прийняття управлінських рішень в адміністративній діяльності органів внутрішніх справ: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Конопльов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Проаналізовано методологічні засади й організаційно-правовий механізм підготовки та прийняття управлінських рішень в адміністративній діяльності органів внутрішніх справ, визначено шляхи їх удосконалення. Розкрито зміст поняття й основні напрямки сучасної адміністративної діяльності органів внутрішніх справ. Визначено сутність, особливості та значення управлінських рішень у даній діяльності. Описано структуру організаційно-правового механізму підготовки та прийняття управлінських рішень в адміністративній діяльності органів внутрішніх справ. Наведено характеристику кадрового, інформаційного, матеріально-технічного та фінансового забезпечення підготовки та прийняття даних рішень, розкрито сутність і значення їх законності, розглянуто засоби її забезпечення. Сформульовано рекомендації щодо удосконалення теоретико-правових засад підготовки та прийняття управлінських рішень в адміністративній діяльності органів внутрішніх справ і підвищення їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-8 +
Шифр НБУВ: РА348339

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Константинович І.А. 
Особливості спектра випромінювання заряджених частинок, що рухаються в електромагнітному полі у вакуумі та непоглинаючих середовищах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.А. Константинович ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

За допомогою удосконаленого методу сили самодії Лоренца розроблено аналітичні вирази для спектрально-кутового та спектрального розподілів потужності випромінювання систем заряджених частинок, які рухаються вздовж довільної заданої траєкторії у вакуумі та непоглинаючих ізотропних середовищах. У випадку тотожних заряджених частинок визначено роль фактора когерентності. Вперше досліджено тонку структуру спектрального розподілу потужності випромінювання системи двох електронів, які рухаються один за одним вздовж гвинтової лінії у вакуумі. Встановлено умови подібності спектральних потужностей випромінювання окремого електрона під час його руху по гвинтовій лінії у вакуумі та в діелектрику з постійним показником заломлення. Вперше одержано вираз для спектрального розподілу потужності синхротронно-черенковського випромінювання електрона, що рухається по гвинтовій лінії, залежно від зміни відношення компонент його швидкості. Досліджено особливості тонкої структури спектрального розподілу синхротронного, черенковського та синхротронно-черенковського випромінювань для різних за величиною компонент швидкостей електронів. Одержано інтегральні вирази для спектрально-кутового та спектрального розподілів середнього значення потужності випромінювання систем точкових заряджених частинок, що рухаються в електричному ондуляторі та в постійному електричному полі у непоглинаючих ізотропних середовищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В338,022 +
Шифр НБУВ: РА333794

Рубрики:

      
11.

Константинов В.О. 
Перенесення тепла у простих молекулярних кристалах та їх розчинах при температурах порядку та вище дебаєвських: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.О. Константинов ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 31 с.: рис. — Бібліогр.: с.26. — укp.

Розроблено унікальну установку, що дозволяє проводити дослідження теплопровідності молекулярних кристалів у разі постійної густини в області температур 30 - 300 К і тиску до 800 МПа. Показано, що посилення переорієнтаційного руху молекул супроводжується збільшенням ізохорної теплопровідності. Зазначено, що даний ефект пов'язується зі зменшенням фотон-обертальної компоненти повного теплового опору, і пояснюється ослабленням розсіювання фотонів на колективних обертальних збудженнях у міру загасання кореляцій в обертанні сусідніх молекул. Встановлено, що у розчинах кріокристалів має місце поступовий перехід від чисто фотонної теплопровідності до переносу тепла "дифузними" модами у разі збільшення температури та концентрації домішки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375,022 +
Шифр НБУВ: РА323414

Рубрики:

      
12.

Коноплянченко Є.В. 
Підвищення надійності роботи складальних систем шляхом оптимізації часових технологічних ланцюгів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Є.В. Коноплянченко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання підвищення надійності роботи складальних систем завдяки оптимізації часових технологічних ланцюгів. Удосконалено процес синтезу раціональних варіантів технологічних процесів складання виробів, завдяки оптимізації часових технологічних ланцюгів. Розроблено математичні моделі часу простою устаткування, часу міжопераційного лежання предметів праці у виробництві. Наведено класифікацію часових структур технологічних процесів складання, запропоновано математичну модель надійності експлуатації складальної системи, яка враховує вплив часової структури процесу складання, запропоновано математичну модель та алгоритм синтезу раціонального технологічного процесу складання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К68-64
Шифр НБУВ: РА314193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Константинов В.Ю. 
Проблема європейської регіональної стабільності в контексті розширення НАТО (90-ті роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.Ю. Константинов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено зміни у європейській регіональній стабільності, спричинені процесом реформування НАТО. Розглянуто питання реформування євроатлантичного простору, формалізації відносин НАТО з країнами ЦСЄ, Росією, Україною та наслідки даних процесів для структури регіональних відносин. Проаналізовано міжелементні зв'язки за умов переходу від статичної до динамічної форми регіональної стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.31
Шифр НБУВ: РА311603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Конопліцька О.П. 
Пропілтіоетиламіно кремнезем для концентрування та визначення іонів Au (III), Pd (II), Ag (I) та Hg (II): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.П. Конопліцька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено хіміко-аналітичні властивості кремнеземів, які містять на поверхні закріплені N-, S-вмісні органічні ліганди. Показано, що запропонований адсорбент є ефективним для концентрування та відділення мікрокількостей іонів благородних металів від макрокомпонентів кольорових металів. Запропоновано твердофазно-спектрометричну методику визначення меркурію (II) та сорбційно-атомно-абсорбційну методику визначення купруму (II), цинку (II), кадмію (II), плюмбуму (II) в природних водах, ауруму (III), аргентуму (I) та паладію (II) в природній, мінеральній воді та технічному розчині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313,0 +
Шифр НБУВ: РА363993

Рубрики:

      
15.

Конопльов В.В. 
Психологічна адаптація курсантів ВНЗ МВС України до діяльності підрозділів кримінальної міліції: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / В.В. Конопльов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Проведено системно-функціональний аналіз адаптації курсантів вищих навчальних закладів МВС України і молодих працівників органів внутрішніх справ до діяльності підрозділів кримінальної міліції, опрацювання шляхів її оптимізації та удосконалення. Розглянуто перелік чинників та умов, що забезпечують ефективність перебігу окремих етапів адаптаційного процесу оволодіння курсантами та молодими працівниками різновидів діяльності. Опрацьовано критерії, згідно яких оцінюється ефективність досягнення курсантами і молодими працівниками ОВС певних рівнів та етапів адаптації, діяльності суб'єктів адаптаційного процесу, якими є керівники підрозділів, наставники, міліційські колективи. Подано методичний інструментарій та рекомендації з питань діагностування рівнів адаптаційного процесу у курсантів і молодих працівників, управління психологічною адаптацією до оперативно-службової діяльності у вищому навчальному закладі і практичних підрозділах, корекції недоліків і труднощів під час оволодіння майбутніми працівниками вміннями та навичками вирішення професійних завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.29-213.1 + Х819(4УКР)112.011.02
Шифр НБУВ: РА307862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Конопляста С.Ю. 
Психолого-педагогічні основи комплексної корекції мовленнєвого розвитку дітей з ринолалією: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.03 / С.Ю. Конопляста ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 46 с. — укp.

Розкрито стратегію та тактику експериментального дослідження мовленнєвого та психічного розвитку дітей, хворих на вродженні незрощення губи та піднебіння (ВНГП) та визначено його концептуальні засади. Реалізовано багатопрофільну діагностичну модель-методику клініко-психолого-педагогічного вивчення дітей, хворих на ВНГП від народження до 18-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437.92 + Ю948.27 + Р733.665.605.0 +
Шифр НБУВ: РА370353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Конопля К.В. 
Роль ознак структури рослини в насіннєвій продуктивності конопель та їх селекційне значення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / К.В. Конопля ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено, що у конопель маса насіння залежить від сорту, екотипу, статевого типу, розміру та форми суцвіття, довжини та щільності бокових гілок суцвіття першого та другого порядку, кількості насіння з рослини, співвідношення чоловічих, жіночих та інтерсексуальних квіток у суцвітті, щільності плодів на плодоносних пагонах. Показано особливості зміни ознак суцвіття конопель за різної густоти стеблостою, що визначає різний рівень насіннєвої продуктивності як реакцію рослин на умови вирощування. Досліджено структуру посіву конопель за параметрами - загальною та технічною висотою стебла та довжиною суцвіття - з урахуванням даних, одержаних завдяки теоретичному визначенню оптимальної площі живлення рослин для механізованого збирання конопель з метою одержання високого врожаю насіння. Поліпшено чоловічостерильну лінію конопель "Однодомні 9ЧС" за співвідношенням статевих типів і підвищенням насіннєвої продуктивності. На підставі результатів дослідження визначено параметри рослин конопель для моделювання нового сорту, високоврожайного за насінням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-31 +
Шифр НБУВ: РА354259

Рубрики:

      
18.

Коноплицький 
Соціальні аспекти комунікації в мережі Інтернет: феноменологічний аналіз: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / Сергій Михайлович Коноплицький ; НАН України; Інститут соціології. — К., 2007. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676
Шифр НБУВ: РА359184

Рубрики:

      
19.

Коноплицька Т.О. 
Соціальні параметри ризиків: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Т.О. Коноплицька ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Вперше у вітчизняній соціології здійснено концептуальний аналіз феномену соціального ризику. Обгрунтовано методологічний підхід щодо вивчення перспектив розвитку теорії соціальних ризиків. Запропоновано 2-вимірну площину класифікації ризиків (за масштабом і предметною сферою). Визначено специфіку різних видів ризиків з огляду на реалії сучасного українського суспільства. Узагальнено вітчизняний і зарубіжний досвід вивчення феномену соціального ризику. Обгрунтовано визначення поняття соціальних ризиків як таких, що є значущими для людини як соціальної істоти у її повсякденному житті, впливають на ньго, а також зв'язки з іншими членами суспільства та соціальними групами, визначення свого місця у соціальній структурі суспільства. На підставі емпіричних даних дослідження українського суспільства вперше показано розбіжності, що виникають в об'єктивних (науково обгрунтованих) та суб'єктивних (особистісних) оцінках ризикованості одного й того ж явища (на прикладі самоселів у зоні відчуження навколо Чорнобильскої АЕС). Доведено необхідність застосування моделей вимірювання ризику з урахуванням суб'єктивного компоненту. Запропоновано логіко-функціональну схему механізму формування соціальних параметрів ризику, яка включає такі компоненти: науково-обгрунтований (об'єктивний) ризик, інформацію та джерела її передання (офіційну інформацію, чутки, ЗМІ), рівень поінформованості населення щодо проблеми, досвід її вирішення, моделі стосунків населення - влада (управлінські моделі поведінки та рівень довіри до офіційних інституцій), особистісні орієнтації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.121.51 в623.51 + С5*328.93 в623.51 +
Шифр НБУВ: РА349698

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Константиновський О. П. 
Сухі будівельні суміші та жаро-корозійностійкі мурувальні розчини на їх основі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. П. Константиновський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні обгрунтування та результати експериментальних досліджень, які присвячені розробці мурувальних розчинів, одержаних за технологією сухих будівельних сумішей, які експлуатуються за умов сумісного впливу високої температури й агресивного сульфатного середовища. Доведено покращання коефіцієнта жарокорозійної стійкості за використання шлаколужного цементу як цементуючої матриці розчину. Досліджено сумісний вплив комплексної домішки, до складу якої входять лігносульфонат натрію, роданід та ефір целюлози на процеси гідратації, які відбуваються в тонкому шарі мурувального розчину. Розроблено склад сухої суміші за допомогою методів математичного планування експерименту. Випущено дослідно-промислову партії сухих будівельних сумішей модифікованих (СБСМ), розчин на основі якої було використано для мурування склепіння кільцевої печі. Визначено техніко-економічну доцільність розробки й економічний ефект від застосування суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.001 + Н332.9
Шифр НБУВ: РА375821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського