Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (147)Книжкові видання та компакт-диски (97)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=КУСК$<.>+<.>A=ЮРИЙ$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Кусков Ю.М. 
Електрошлаковий процес і технологія наплавлення дискретними матеріалами в струмопідвідному кристалізаторі: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.06 / Ю.М. Кусков ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2005. — 33 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності та конкурентоспроможності сучасного прокатного виробництва шляхом використання високопродуктивних технологій, що базуються на електрошлаковому процесі. Створено оригінальну електрошлакову технологію виготовлення нових та відновлювання спрацьованих прокатних валків практично будь-якого хімічного складу з використанням як наплавочного матеріалу дискретної присадки у вигляді дробу та водоохолоджуваного секційного електроду-кристалізатора, що не витрачається. Виконано комплексне дослідження електрошлакового процесу та запропонованої технології, починаючи від етапу формування оптимальної конструкції кристалізатора та оцінки його експлуатаційної довговічності до вивчення фізико-металургійних, теплофізичних, електротехнологічних і магнітних явищ, що відбуваються під час наплавлення. Обгрунтовано методи управління даними явищами з метою одержання якісних біметалічних виробів. Науково обгрунтовано всі етапи виконання технологічного процесу наплавлення за промислових умов та створено банк конструкторсько-технологічних даних для проектування спеціалізованих наплавочних установок та одержання біметалічних валків практично всіх розмірів, які використовуються в прокатному виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.510.023.2-1 +
Шифр НБУВ: РА336785

Рубрики:

      
2.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Кускова Н.І. 
Процеси взаємодії потужного електророзрядного імпульсу струму з конденсованою речовиною: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.07 / Н.І. Кускова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 38 с. — укp.

Створено наукові засади електровибухової обробки матеріалів. Розвинуто теорію та методи діагностики процесів взаємодії потужного електророзрядного імпульсного струму з конденсованою речовиною. Розроблено електровибухові методи синтезу нановуглецевих матеріалів (фулеренів, наноалмазу), який відбувається в результаті структурно-фазових перетворень вуглецю. Одержано аналітичні часові залежності термодинамічних величин речовини від параметрів електроустановки. Розроблено електровибухові методи одержання фулеренів, вуглецевих нанотрубок і наноалмазу та рекомендації для створення електровибухової технології синтезу нановуглецевих матеріалів. Аналітично одержано радіальні розподіли термодинамічних і електрофізичних величин за процесу істотно нестаціонарного нагрівання циліндричних провідників імпульсним струмом. Запропоновано новий метод синхронної реєстрації пірометром спектрального відношення температури та густини провідників за процесу електровибуху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В369,022 + Ж620 +
Шифр НБУВ: РА350178

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Кусковець С.Л. 
Удосконалення систем водопостачання для цілей пожежогасіння в сільській місцевості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / С.Л. Кусковець ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2006. — 20 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано й скориговано нормативні витрати води на пожежогасіння та визначено відстані між пожежними гідрантами на водопровідній мережі для невеликих населених пунктів сільської місцевості. Економічно обгрунтовано доцільність застосування водопроводів високого тиску зі зменшеними напорами у водопровідній мережі та зниженими нормативними витратами води на пожежогасіння для невеликих сільських населених пунктів. Одержано математичні залежності для визначення нормативних витрат води та відстаней між пожежними гідрантами. Розроблено рекомендації щодо проектування та застосування систем водопостачання в сільській місцевості для цілей пожежогасіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н965.02-51 +
Шифр НБУВ: РА344566

Рубрики:

      
7.

Нетяга А. В. 
Зміцнення деталей машин і механізмів гірничо-металургійного обладнання електрошлаковим наплавленням у струмопідвідному кристалізаторі: автореферат дис. ... к. т. н. : 05.03.06 / А. В. Нетяга. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробленню ефективного технологічного рішення отримання наплавленого металу підвищеної якості, стійкого в умовах абразивного і ударно-абразивного зношування, на основі досліджень особливостей електрошлакового наплавлення (ЕШН) в струмопідвідному кристалізаторі (СПК) з використанням електродів великого перерізу і дискретних присадок.Вперше виконане комплексне оцінювання впливу способу виготовлення наплавлювальних матеріалів , їх виду та технологічних параметрів на мікроструктуру високовуглецевого зносостійкого металу, наплавленого в СПК. Досліджена працездатність СПК різноманітного конструкційного виконання.Вперше встановлено, що при будь-якому способі ЕШН у СПК необхідно обов’язково забезпечувати обертання шлакової ванни як для створення оптимальних теплових умов в об’ємі шлакової ванни і досягнення рівномірного проплавлення основного металу, так і отримання металу з більш високими експлуатаційними характеристиками як за механічними властивостями, так і за стійкістю до абразивного зношування і ударних навантажень.Показано необхідність при ЕШН у СПК обертання шлакової ванни як при наплавленні електродом великого перерізу, так і при використанні дискретної присадки. У порівнянні з ЕШН електродом великого перерізу у звичайному кристалізаторі дисперсність структурних складових високохромистого чавуну підвищується приблизно в 3 рази. Завдяки електромагнітному обертанню ванни метал, наплавлений у СПК порошком сталі 10Р6М5, має приблизно в 1,3…1,5 рази дрібнішу структуру, ніж у разі відсутності обертання ванни.Результати, отримані в роботі підтверджені дослідно-промисловою перевіркою, проведеною на ТОВ НВП «Промкомплект», для якої було виготовлено за допомогою наплавлення бокове футерування щокової дробарки СМД-111, та на ТОВ «ВКФ КРИВБАСТЕХМАШ» відновлення передньої стінки ковша кар’єрного навантажувача «Caterpillar».Отримані результати промислових випробувань наплавлених бокових футерувань щокової дробарки СМД-111 і відновленої передньої стінки ковша кар’єрного навантажувача «Caterpillar» ємністю 15 м3 підтвердили правильність обраних технологій зміцнення. Виробниче наплавлення футеровок змогло підвищити їхню довговічність. Відновлення зношених зон передньої стінки ковша способом зміцнення біметалевими армуючими елементами дозволило виключити її заміну під час планових ремонтів ковша.^UPH.D. Thesis is devoted to the development of an effective technological solution for producing a deposited metal of improved quality, resistant to abrasive and impact-abrasive wear, based on studies of the features of electroslag surfacing (ESS) in a current-carrying crystallizer (SCC) using large-section electrodes and discrete additives.For the first time, a comprehensive assessment of the influence of the method of manufacturing surfacing materials, their type and technological parameters on the microstructure of high-carbon wear-resistant metal deposited in the SCC was performed. The performance of the various design versions of the SCC was investigated.For the first time, it has been established that any method of ESS in a CSC must necessarily ensure the rotation of the slag bath to create optimal thermal conditions in the slag bath volume and achieve uniform melting of the base metal, as well as to obtain a metal with higher performance characteristics in terms of mechanical properties and resistance to abrasive wear and shock loads.The necessity of slag bath rotation both during surfacing with a large-section electrode and when using a discrete additive is shown. Compared to ESS with a large-section electrode in a conventional crystallizer, the dispersion of structural components of high-chromium cast iron increases by about 3 times. Due to the electromagnetic rotation of the bath, the metal deposited in the CSC with 10R6M5 steel powder has a structure that is about 2 times finer than in the absence of bath rotation.The results obtained in this work are confirmed by the pilot test carried out at Promkomplekt Ltd. for which the side lining of the SMD-111 jaw crusher was manufactured by surfacing and at Kryvbastekhmash LLC for the restoration of the front wall of the bucket of the CATERPILLAR mining loader.The results of industrial tests of the welded side linings of the SMD-111 jaw crusher and the restored front wall of the 15 m3 bucket of the CATERPILLAR mining loader confirmed the correctness of the chosen strengthening technologies. The production surfacing of the linings increased their durability. The restoration of worn areas of the bucket front wall by strengthening with bimetallic reinforcing elements made it possible to eliminate its replacement during scheduled bucket repairs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Михайлович В. В. 
Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / В. В. Михайлович. — Б.м., 2023 — укp.

Михайлович В.В. Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 104 «Фізика та астрономія». – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича МОН України, Чернівці, 2023.Сьогодні діелектричні матеріали відіграють ключову роль у передових електронних пристроях, таких як, конденсатори, суперконденсатори, сенсори, транзистори, тощо. В контексті нинішньої тенденції до мінімізації розмірів, підготовка та функціоналізація нанорозмірних діелектричних матеріалів є одним із пріоритетних напрямків дослідження. Серед широкого спектру діелектриків одним із найцікавіших є матеріали з високою діелектричною сталою, так звані матеріали з високою константою діелектричної проникності (high-k). Одними з найбільш яскравих представників висококонстантних матеріалів є оксидні діелектрики, до яких можна віднести перовскіти барію титанату та шпінелі на основі хромітів. Ці два типи сполук викликають зростаючий інтерес, оскільки вони володіють високою діелектричною сталою, фероелектричною, п'єзоелектричною, піроелектричною та іншими властивостями, що робить їх ідеальними кандидатами для застосування в мікро- та наноелектроніці.В цьому контексті, дана дисертація зосереджується на підготовці, функціоналізації та інтеграції нанорозмірних перовскітів типу BaTiO3 та шпінелей типу ZnCr2O4 у плоскі конденсатори з високим значенням константи діелектричної проникності. Дисертація організована наступним чином;У вступі обґрунтовано вибір теми та актуальність дисертаційного дослідження, вказано його зв’язок з науковими програмами та темами, сформульовано мету та завдання дисертації, вказане її наукове та практичне значення, наведено інформацію про публікації й особистий внесок здобувача, апробацію результатів роботи, її структуру й обсяг.Розділ 1 складається з чотирьох основних частин: (i) сучасний стан досліджень, (ii) властивості нанорозмірних діелектричних оксидних частинок, (iii) методи наноструктурування та організації діелектричних наночастинок у вигляді тонких плівок та (iv) інтеграція діелектричних наночастинок в електронні пристрої в якості активних компонентів. Розділ закінчується висновками. У розділі 2 описано основні методи, що використовувалися для характеристики діелектричних оксидних наноматеріалів. Розділ 3 присвячено синтезу та характеристиці діелектричних наночастинок типу перовскіту. Зокрема, експериментальним шляхом було отримано ряд систем наночастинок титанату барію з контрольованою морфологією та розміром: кубічні наночастинки (середній розмір близько 15 нм), усічені кубоїдальні наночастинки (середній розмір близько 100 нм) та усічених ромбододекаедричних наночастинок (середній розмір близько 110 нм). Слід зазначити, що наночастинки з усіченою ромбододекаедричною та усіченою кубоїдальною морфологією BaTiO3 були отримані та описані вперше. Досліджено вплив морфології частинок на діелектричні властивості наночастинок на основі титанату барію. У розділі 4 описано методику варіювання морфологією систем типу шпінелі та її вплив на діелектричні властивості. Результати експерименту свідчать, що на розмір, ширину забороненої зони та діелектричні властивості отриманих наночастинок шпінелі впливають декілька факторів, зокрема час горіння гелю, температура горіння та ентальпія горіння твердого хелатно-звязуючого агента. Розділ 5 ілюструє, інтеграцію наночастинок типу шпінелі та перовскіту в електронні пристрої. Першим кроком на цьому шляху була функціоналізація поверхні наночастинок з метою отримання стабільних суспензій, які будуть використовуватися для осадження тонких плівок. Для виготовлення тонких плівок були використані два методи, а саме: діелектрофорез та “drop casting”. Незважаючи на те, що метод діелектрофорезу дозволяють отримувати тонкі плівки з високим ступенем впорядкованості наночастинок, цей методи обмежений неперервністю тонких шарів на великих поверхнях. Цю проблему було подолано за допомогою методу “drop casting”. Для наноматеріалів перовскіту та шпінелі товщина отриманих тонких плівок варіюється від 400 нм до 4300 нм. Якість поверхні та елементний склад плівок було досліджено за допомогою скануючої електронної мікроскопії та енергодисперсійного X-проминевого аналізу. Наступним кроком після визначення характеристик тонких плівок було виготовлення конденсаторів. Ефективність виготовлених конденсаторів було досліджено методом імпеданс спектроскопії. Таким чином, ми отримали наступні значення електричної ємності: 1 нФ для конденсатора на основі ZnCr2O4, 200 нФ для конденсаторів на основі усічених кубоїдальних наночастинок BaTiO3 і 2 нФ для конденсаторів на основі усічених ромбододекаедричних наночастинок BaTiO3.^UMykhailovych V. V. Design and production of oxide dielectric materials at the nanometric scale for electronic devices.Thesis on search for the Doctor of Philosophy degree in specialty 104 «Physics and Astronomy». - Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University, Ministry of Education and Science of Ukraine, Chernivtsi, 2023.Nowadays, dielectric materials play a key role in main electronic devices, like for example capacitors, supercapacitors, sensors, field effect transistors, etc. Towards the minimalization trend, the preparation and functionalization of nanoscale dielectric materials are of primary interest. Among a wide range of dielectrics, one of the most interesting are the materials with high dielectric constant (high-k). One of the brightest representatives of high-k materials are oxide-based dielectrics, from which barium titanate perovskites and metal chromite spinels can be figured out. These two types of compounds show a growing interest as they possess high dielectric, ferroelectric, piezoelectric, pyroelectric and other properties, which makes them a perfect candidate for application in micro- and nano-electronics. In this context, the present thesis focusses on preparation, functionalization and integration of nanoscale perovskite-type BaTiO3 and spinel-type ZnCr2O4 in planar high-k capacitors. The thesis is organized as following;The Іntroduction justifies the relevance of the topic of the dissertation research, indicates its connection with scientific programs, plans and topics, formulates the purpose and tasks of the dissertation, emphasizes its scientific and practical significance, presents information about the publications and personal contribution of the recipient, approves the project results, their structure and amount.Chapter 1 is structured in four main sections which consist of (i) state of the art, (ii) properties of nanosized dielectric oxide particles; (iii) nanostructuration and organization methods of dielectric nanoparticles as thin films and (iv) integration of dielectric nanoparticles in electronic devices as active elements. The chapter ends with partial conclusions. Chapter 2 describes the main techniques used for dielectric oxide nanomaterials characterization. Chapter 3 is devoted to synthesis and characterization of perovskite-type dielectric nanoparticle systems. Thus, a series of barium titanate nanoparticles systems have been obtained, with controlled morphology and size: cubic nanoparticles (with the mean size of about 15 nm), edge-truncated cuboidal nanoparticles (with a size about 100 nm) and truncated rhombic dodecahedron (with a size about 110 nm). It has to be mentioned here that the truncated rhombic dodecahedron and cuboidal edge-truncated morphologies for BaTiO3 has been obtained and described for the first time. Chapter 4 describes the methodology of morphology tailoring in spinel type systems and its impact on the dielectric properties. The experimental results strongly suggest that several factors, including the burning time of gel, the combustion temperature, and the enthalpy of combustion of the solid chelating/fuel agents, influence the size, band gap and dielectric properties of the obtained spinel nanoparticles. Chapter 5 is dedicated to the integration of the spinel and perovskites nanoparticles in electronic devices. First step on this road was the surface functionalization of the nanoparticles in order to obtain a stable ink suspensions which will be used for the thin films deposition. Various methods were used for the thin film fabrication, namely drop casting, dielectrophoresis and spin coating. Despite the dielectrophoresis and spin coating methods allowed as to obtain thin films with a high order degree of the nanoparticles, these techniques are limited by the continuity of the thin layers on large surfaces. This issue has been overcome by using drop casting method. For both, perovskite and spinel nanomaterials the thickness of the prepared thin films vary from 400 nm to 4300 nm. The surface quality and elemental composition of the films has been investigated by Field-emission Scanning Electron Microscopy, and EDX analyses. As a next step, after elaboration of characterization of thin films the planar capacitors have been fabricated by deposition of silver electrodes onto the both sides of the dielectric films. The performance of the fabricated planar capacitors was studied by Broadband Dielectric Spectroscopy. Thus, we obtained the following values for the electrical capacitance: 1 nF for ZnCr2O4 based capacitor, 200 nF for cuboidal BaTiO3 based capacitors and 2 nF for the truncated rhombic dodecahedron BaTiO3 based capacitors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського