Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (26)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=КУЦОКОН$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=КОСТЯНТИНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Куцоконь Н.К. 
Радіаційна індукція множинних хромосомних пошкоджень у рослин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Н.К. Куцоконь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Уперше проаналізовано залежність виходу множинних хромосомних аьберацій, зокрема складні невизначені, від дози <$Egamma>-опромінення у рослин і показано, що процес утворення мультиаберантних клітин (МАК) не відбувається за законом випадкових подій, додаткові аберації з'являються у вже пошкоджених клітинах. Зауважено, що поява однієї аберації в клітині може сприяти появі інших пошкоджень. Запропоновано припущення щодо залежності частоти аберантних клітин та кількості аберацій щодо аберантної клітини від мутагенного навантаження, згідно якого значно більша кількість клітин з множинними абераціями хромосом індукується у разі високої частоти аберантних клітин у порівнянні з контролем. Зважаючи на спільність процесів утворення хромосомних аберацій в еукаріот це припущення пояснює відсутність чітких залежностей між дозою опромінення та появою МАК, що виявляється в популяційних дослідженнях різними авторами. Уперше за умов порівняння динаміки цитогенетичних показників двох видів Allium показано, що старіння насіння цибулі батун (A. fistulosum) супроводжується швидким наростанням частоти клітин з абераціями та появою мультиаберантних клітин, а у A. cepa виявлено більш повільне наростання мутаційного процесу, для якого виникнення МАК не є характерним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*441.221.2 + П241.5-315 +
Шифр НБУВ: РА333092

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Куцоконь Ю.К. 
Сучасний стан рибного населення басейну річки Рось: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Ю.К. Куцоконь ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Вивчено сучасний стан рибного населення басейну річки Рось. Виявлено 33 види риб для басейну Росі, 8 з яких адвентивні (інтродуценти та саморозселенці). Встановлено, що кількість чужорідних видів протягом ста років поступово зросла за умов зменшення кількості аборигенних видів у таких екологічних групах, як придонні, реофіли, одноразово-нерестуючі. Виявлено збільшення числа видів, що проявляють активну турботу про потомство. На підставі аналізу даних перетворення встановлено, що найвагомішим фактором антропогенного навантаження на іхтіофауну Росі є гідробудівництво, а саме: зарегулювання стоку. Доведено, що найбільшим видовим різноманіттям в басейні характеризуються нижня та середня течія Росі, верхня течія та крупні притоки (Роська, Роставиця, Росава) нараховують менше видів риб. З'ясовано, що невеликі притоки верхньої Росі (Горіхова, Коса, верхів'я Кам'янки) мають найменшу кількість видів. На підставі порівняння п'яти аборигенних видів з басейну Росі та Дніпра виявлено відмінність ряду пластичних і меристичних ознак, що свідчить про наявність локальних популяцій риб басейну Росі. У 17-ти видів риб встановлено невеликі відхилення у будові, в основному в бічній лінії та плавцях. Доведено, що аборигенне рибне населення басейну Росі потребує більшої охорони, насамперед за рахунок збереження біотопів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*820*804 + П722.1 +
Шифр НБУВ: РА354894

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського