Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (44)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=КУШЛИК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Кушлик Н.І. 
Музично-просвітницька діяльність о. Порфирія Бажанського в контексті соціокультурної практики греко-католицького духовенства Галичини в XIX - початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Н.І. Кушлик ; Львів. держ. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено процес функціонування активного суспільного прошарку (греко-католицького духовенства) як унікального феномену національно-культурного відродження на землях Західної України у складі Австрійської та Австро-Угорської імперії в XIX - на початку XX ст. Виявлено, реконструйовано та введено до наукового обігу маловідомі архівні матеріали стосовно багатогранної музично-просвітницької діяльності. П.Бажанського (1836 - 1920). Універсальну соціокультурну практику греко-католицького священника вперше розглянуто цілісно на підставі систематизації та в кількох взаємопов'язаних духовно-мистецьких галузях - фольклористиці, музикознавстві, публіцистиці, церковній музиці, музичному театрі, світському музикуванні. Здійснено комплексно-аналітичний аналіз складових культуротвірної аматорської праці о. П.Бажанського в історичному контексті тенденцій культурно-музичного життя українцїв-галичан другої половини XIX - початку XX ст., що дозволило визначити її детермінованість, специфіку й еволюційну роль. Торчо-діяльнісні принципи о. П.Бажанського обгрунтовано у взаємозв'язку з його світоглядно-ціннісною шкалою, де найбільш яскравими є ідея національно-культурної самоідентифікації, позиція акумулювання національного характеру через превалююче духовно-фольклорне начало та прихильність до консерватизму, спрямованого на збереження традиційно-чуттєвої первинності світосприйняття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 г (4УКР9ГАЛ)5 д Бажанський П. + Э377.109(4УКР331)-35-028 Бажанський П. +
Шифр НБУВ: РА349732

Рубрики:

      
2.

Кушлик О.П. 
Омонімія незмінних класів слів: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.П. Кушлик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено явище омонімії, що є продуктом деривації у групі незмінних класів слів, внаслідок якого на базі власних мовних ресурсів, передусім, класу прислівників, у семантиці яких закладено потенційні можливості для вираження відношень, зв'язків та модально-експресивних відтінків, утворюються нові одиниці - вторинні прийменники, сполучники та частки. Вони семантично, граматично і функціонально відмінні від їх твірних одиниць, що визначено за допомогою системи критеріїв розмежування однойменних явищ. Поява і функціонування похідних службових слів збагачує корпус з'єднувально-зв'язкових та експресивно-стилістичних засобів української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.1
Шифр НБУВ: РА308770 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського