Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Касянчук Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Касянчук Н.Ю. 
Наукове обгрунтування методів передгравідарної підготовки перед допоміжними репродуктивними технологіями у жінок з патологією щитоподібної залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.Ю. Касянчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання діагностики, тактики ведення та передгравідарної підготовки за жіночої безплідності на тлі тиреоїдної патології. Виявлено, що частота випадків тиреоїдної патології у структурі жіночої безплідності становить 16,3 %. За цього на тактику ведення і результативність використання методів допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) впливають некоригований гіпотиреоз й аутоімунний тиреоїдит (АІТ), навіть у разі еутиреозу. У пацієнток з патологією щитовидної залози (ЩЗ) частота настання вагітності після реалізації ДРТ удвічі менша від відповідного показника у жінок без тиреоїдної патології. Установлено, що зі збільшенням рівня антитіл до тиреопероксидази відбувається погіршення репродуктивного прогнозу. З'ясовано, що розвиток порушень фертильності у жінок з АІТ та еутиреозом спричинений зниженням якості оогенезу на тлі овуляторних менструальних циклів, що призводить до недостатності лютеїнової фази. Це підтверджується наявністю нормальних рівнів гонадотропінів, зменшенням концентрації естрадіолу та соно-розмірів домінантного фолікула, гіполютеїнізмом, зменшенням соно-діаметрів жовтого тіла, морфофункціональними ознаками недостатності лютеїнової фази. Гормональними характеристиками аутоімунного тиреоїдиту на тлі гіпотиреозу є підвищення рівня пролактину крові з пролактин-залежною гіпоплазією ендометрію, а також збільшення гонадотропного індексу. За цього наявні олігоменорея та мультифолікулярна структура яєчників, що можна розглядати як ознаки розвитку полікістозу яєчників. Виявлено, що перебіг першого триместру вагітності після проведення ДРТ у жінок з тиреоїдною патологією частіше супроводжується розвитком ускладнень, ніж у жінок без патології ЩЗ. Доведено доцільність використання диференційованого підходу у передгравідарній підготовці жінок з еу- та гіпотиреозом на тлі АІТ шляхом двоетапного застосування тиреоїдних гормонів, селену та немедикаментозних фізіотерапевтиних процедур (мікрохвильової резонансної терапії та місцевого ультрафонофорезу з глюкокортикоїдами), а також естроген-гестагенних або суто гестагенних гормональних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-5 +
Шифр НБУВ: РА358209

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського