Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (133)Книжкові видання та компакт-диски (109)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Костенко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Костенко В.К. 
Геомеханічні і аерологічні основи запобігання пожеж від самозаймання вугілля в шахтах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.02 / В.К. Костенко ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті (МакНДІ). — Макіївка, 2004. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення рівня ендогенної пожежної безпеки вугільних шахт на підставі дослідження геомеханічних та аерологічних особливостей процесу формування пожежонебезпечних зон у виїмкових полях, модернізації існуючих і розробки нових способів ефективного запобігання ендогенним пожежам. Розглянуто геомеханічні, аерологічні та теплові процеси у вугленосному гірському масиві, що деформується під впливом гірничих робіт. Запропоновано технологію попередження самонагрівання та самозаймання вугілля у підземних гірничих виробках. Встановлено фізичну сутність впливу літологічної будівлі покрівлі розроблювального пласта на циклічність геомеханічних та аерологічних процесів у виробленому просторі. Вперше теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено прискорення самонагрівання розпушеного вугілля шляхом передачі термічно тонким вугільним часткам теплоти від газів, що нагріваються під впливом фізичних процесів в атмосфері гірничих виробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И183.81,1 +
Шифр НБУВ: РА333724

Рубрики:

      
2.

Костенко В.І. 
Оцінка і наукове обгрунтування технологічних ознак розвитку молочної залози у корів та методів визначення якості молока: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.04 / В.І. Костенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 38 с. — укp.

Підтверджено асиметричність розвитку окремих часток молочної залози у великої рогатої худоби. Встановлено позитивний вплив використання бугаїв голштинської породи для парування з коровами симентальської та чорно-рябої, а англерських - з коровами червоної степової на параметри технологічних ознак розвитку вим'я у потомства. Проведено оцінку та встановлено оптимальні показники розвитку молочної залози у корів сучасних порід та їх породних поєднань, що покладено в основу удосконалення існуючих і створення нових автоматизованих доїльних установок та роботів-автоматів. Експериментально підтверджено позитивний вплив на параметри технологічних ознак розвитку вим'я застосування дворазового машинного доїння. Вперше визначено параметри технологічних ознак розвитку молочної залози у корів породи пінцгау. Розроблено методику оцінки технологічності вим'я молочних корів, яка значно прискорює процес відбору тварин, придатних до експлуатації за сучасних технологічних умов. Вивчено оптико-спектральні характеристики компонентів молока, що покладено в основу теоретичних і практичних підходів щодо вирішення проблеми визначення його якості в процесі доїння корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.97 + П60-64 +
Шифр НБУВ: РА339437

Рубрики:

      
3.

Костенко В.Г. 
Словотворчі потенції твірних іменних кореневих основ германського походження (на матеріалі англійської біологічної термінолексики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.Г. Костенко ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі дослідження словотворчих потенцій твірних основ англійських біологічних термінів, представлених іменниками та прикметниками германського походження та спільнокореневими з ними похідними, пов'язаними стосунками послідовної похідності та розташованими на горизонтальній осі розгортання словотворчого гнізда. Визначено напрямки та особливості реалізації словотворчих потенцій зазначених твірних основ. Розглянуто основні тенденції термінотворення при використанні твірних основ різних ступенів похідності, які містять германські корені, а також виявлено фактори, що визначають ці тенденції. З'ясовано, що головним фактором, який визначає словотворчу потенцію твірної основ терміна, є його понятійна ємність. Домінування номінативної функції над когнітивною, як правило, не сприяє включенню термінів у новий процес породження наукового знання, а, отже, не реалізується словотворча потенція їх основ. Встановлено, що генетичний фактор не є вирішальним для сучасного англійського терміноутворення. Терміни, основи яких є похідними у структурно-семантичному плані, охарактеризовано як детально продумані утворення з експліцитно вираженою вмотивованістю, що є наслідком предметно-пізнавальної та інтерпретаційної діяльності людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:Е + Ш143.21-34:Е
Шифр НБУВ: РА308281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Костенко В.О. 
Фармакологічна регуляція окиснювальних і репаративних процесів в оперованих органах антигіпоксантами, іммобілізованими на хірургічних нитках: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.05 / В.О. Костенко ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Встановлено, що антигіпоксанти, введені в системний кровотік (у дозах: натрію сукцинат і мексидол - 50 мг/кг, етоній - 30 мг/кг внутрішньочеревинно за 30 хвилин до нефротомії та через 1, 2, 3, 4, 5, 6 діб після операції) та місцево (у складі хірургічних ниток у дозі 10 мг/кг маси тварини), підвищують енергетичний потенціал, фосфорилювальну активність мітохондрій, обмежують вільнорадикальне пероксидне окиснення ліпідів, стимулюють репаративні процеси в ішемізованих паравульнарних тканинах після нефротомії. Даний ефект антигіпоксантів потенціюється за умов помірного підвищення кисневого режиму тканин у разі призначення гіпербаричної оксигенації. За методом морфометрії виявлено, що введення антигіпоксантів у складі біофіла прискорює перехід ранового запалення на макрофагально-моноцитарну та фібробластичну стадії. Введення мексидолу й етонію, іммобілізованих на нитках, стимулює на 7 добу післяопераційного періоду проліферацію фібробластів. Обмеження даного процесу певним часовим інтервалом (7 - 14 доба) запобігає розвитку надлишкових проліферативних змін, що призводять до формування грубого волокнистого рубця та стриктур порожнистих органів. Зроблено висновок, що місцеве введення антигіпоксантів (натрію сукцинату, мексидолу й етонію) в операційний локус (у складі хірургічних ниток) дозволяє досягти фармакологічного ефекту в дозах значно менших (10 мг/кг маси тварини), ніж у разі системного введення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р453.87
Шифр НБУВ: РА320619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Костенко В.А. 
Формування професійної компетентності молодшого начальницького складу кримінально-виконавчих установ: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.А. Костенко ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування професійної компетентності молодшого начальницького складу кримінально-виконавчих установ (КВУ). Розглянуто особливості та специфіку професійної діяльності молодшого начальницького складу КВУ. Розкрито сутність поняття професійної компетентності молодшого начальницького складу КВУ та розроблено її структуру, яка передбачає наявність компонентів цілемотиваційного, змістового, предметно-практичного, особистісного, рефлексивного. Встановлено критерії, показники та рівні сформованості професійної компетентності молодшого інспектора відділу нагляду та безпеки КВУ в процесі фахової підготовки. Обгрунтовано комплекс педагогічних умов, що сприяють підвищенню ефективності формування професійної компетентності майбутніх фахівців з нагляду та безпеки КВУ. Розроблено й експериментально перевірено модель формування професійної компетентності майбутніх фахівців з нагляду та безпеки КВУ у процесі фахової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)01-7 р7 +
Шифр НБУВ: РА361156

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Горобей М. С. 
Зменшення негативного впливу на довкілля техногенного забруднення карбоновмісним пилом / М. С. Горобей. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 21.06.01 – екологічна безпека. – Державна академія післядипломної освіти та управління, Київ, 2020. Спеціалізована вчена рада Д 26.880.01.В роботі виконано аналіз та узагальнено результати світових та вітчизняних досліджень техногенного забруднення повітря карбоновмісним пилом та його негативного впливу на довкілля та людину. І також проаналізований сучасний стан способів і технічних засобів гідрознепилення та виявилені шляхи зменшення його негативного впливу на довкілля.Досліджено причини й установлено закономірності пилоутворення в гірничих виробках шахт під час різноманітних технологічних процесів. При цьому уточнено механізм осадження зваженого карбоновмісного пилу на грунт виробки внаслідок дії гравітаційних та електростатичних сил. Розроблено математичну модель динаміки взаємодії пилових і диспергованих водних потоків у гравітаційному та електростатичному полях при турбулентному, проміжному й ламінарному режимах руху повітря. Досліджено механіко-електростатичну взаємодію розпорошеної води з карбоновмісним пилом і розроблено фізичну модель процесу. Обгрунтовано можливість і доцільність комплексного використання грубодиспергованої рідини та туманоутворюючих завіс.Уточнено механізм захоплення зваженого карбоновмісного пилу краплями рідини у вентиляційному струмені. Розроблено математичну модель динаміки і взаємодії пилових потоків у гравітаційному і електростатичному полях. Установлено, що в активній зоні дії факела ефективність пиловловлення визначається величиною і напрямом вектору швидкості крапель рідини. За межами активної зони – величиною швидкості падіння крапель у турбулентному режимі і електричними силами, основними з яких є напруженість полів пилового і диспергованого водного струменів. Підсумкову ефективність пиловловлення запропоновано визначити як добуток імовірностей під час дії трьох незалежних одна від одної сил: динамічної, гравітаційної і електростатичної. Показано, що в активній зоні можна знизити концентрацію пилу на 50-80%, а за межами активної зони факела за рахунок гравітаційних сил на 40 – 60% при діаметрі крапель рідини 200 мкм і діаметрі часток пилу 10-20 мкм. Крім того, за рахунок електростатичних сил концентрацію пилу можна зменшити на 80 – 90%. Установлено, що в активній зоні факелу доцільно використовувати грубодисперсну рідину, а за межами активної зони встановлювати додатково туманоутворюючу завісу в 5-10 м від першого факела для досягнення максимальної ефективності гідрознепилювання.Обґрунтувано параметри сучасних засобів гідрознепилення та розроблено рекомендації з гідрознепилення повітря в забоях та підготовчих виробках для створення умов більш екологічних технологій виробництва для зменшення шкоди довкіллю.Створена унікальна експериментальна установка для визначення параметрів пилопригнічення за допомогою традиційних та нових засобів. Розроблено програму і методику лабораторних досліджень і шахтних випробувань та виконано метрологічне тестування експериментального обладнання. Проведено розрахунок і матрицю необхідної кількості експериментів з використанням сучасних методів математичного планування.Проведені випробування на шахтах Донбасу підтвердили високу ефективність та доцільність використання запропонованих в роботі форсунок. Результати дослідження впроваджено на підприємствах підвищеної шкідливості за пиловим чинником.Ключові слова: екологічна безпека, видобування вугілля,карбоновмісний пил, гідрознепилювання, диспергований водний струмінь, водяна завіса, математична модель.^UDisertation for the degree of Candidate of Technical Sciences, speciality 21.06.01 “Environmental Safety”, State Ecological Academy of Postgraduate Education and Management, Kyiv, 2020. Specialized Academic Council D 26.880.01.The paper analyzes and summarizes the results of global and domestic studies of man-made air pollution by carbon dust and its negative impact on the environment and humans. And also to analyze the current state of methods and technical means of hydrospray and identify ways to reduce its negative impact on the environment.The causes and regularities of dust formation in mine workings during various technological processes are investigated. The mechanism of deposition of suspended carbon-containing dust on the production soil due to the action of gravitational and electrostatic forces is specified. A mathematical model of the dynamics of the interaction of dust and dispersed water flows in gravitational and electrostatic fields under turbulent, intermediate and laminar modes of air motion has been developed.The mechanical-electrostatic interaction of sprayed water with carbon-containing dust has been studied and a physical model of the process has been developed. The possibility and expediency of complex use of coarsely dispersed liquid and fog-forming curtains are substantiated.The mechanism of capture of suspended carbon-containing dust by liquid droplets in the ventilation stream has been specified. A mathematical model of the dynamics and interaction of dust flows in gravitational and electrostatic fields has been developed. It is established that in the active zone of the torch the efficiency of dust collection is determined by the magnitude and direction of the velocity vector of liquid droplets.Outside the core - the magnitude of the rate of incidence of droplets in turbulent mode and electric forces, the main of which is the field strength of dust and dispersed water jets. It is proposed to define the final efficiency of dust collection as the product of probabilities during the action of three independent forces: dynamic, gravitational and electrostatic.It is shown that in the core the dust concentration can be reduced by 50-80%, and outside the core of the torch due to gravitational forces by 40-60% with a liquid droplet diameter of 200 μm and a dust particle diameter of 10-20 μm. In addition, due to electrostatic forces, the concentration of dust can be reduced by 80 - 90%.It is established that in the core of the torch it is advisable to use a coarse liquid, and outside the core to install an additional fog-forming curtain 5-10 m from the first torch to achieve maximum efficiency of hydrospraying.The parameters of modern means of hydrospraying are substantiated and recommendations on hydrospraying of air in faces and preparatory workings for creation of conditions of more ecological production technologies for reduction of damage to environment are developed.A unique experimental setup has been created to determine the parameters of dust suppression using traditional and new tools. The program and a technique of laboratory researches and mine tests are developed and metrological testing of the experimental equipment is executed. The calculation and matrix of the required number of experiments using modern methods of mathematical planning.Tests conducted in the mines of Donbass confirmed the high efficiency and feasibility of using the proposed injectors. The results of the study were implemented in enterprises of high harmfulness by the dust factor.Key words: coal mining, ecological safety,carbon dust, hydro dedusting, dispersed water jet,water curtain, mathematical model.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Акімов О. Є. 
Механізми метаболічних порушень слизової оболонки шлунка щурів за умов поєднаного надлишкового надходження нітрату та фториду натрію та їх корекція ентеросорбентами / О. Є. Акімов. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 222 «Медицина» (14.03.04 – патологічна фізіологія). Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, Полтава, 2020.У дисертації наведено теоретичне узагальнення і розв'язання наукового завдання, яке полягає у встановлені молекулярних механізмів патогенної дії нітрат-іонів та фторид-іонів в умовах їх поєднання на слизову оболонку шлунка щурів та експериментального обґрунтування корекції поєднаної інтоксикації ентеросорбентами.Робота була проведена на 90 білих щурах обох статей лінії «Вістар» масою 185-240 г. У роботі використано експериментальні, біохімічні та математико-статистичні методи дослідження.Встановлено, що поєднане надлишкове внутрішньошлункове надходження нітрату (500 мг/кг) та фториду натрію (10 мг/кг) протягом 30 діб призводить до дизрегуляторних змін в функціонуванні циклу оксиду азоту, посилює продукцію активних форм кисню та азоту, знижує активність антиоксидантних ферментів, інтенсифікує процеси перекисного окиснення ліпідів та призводить до деградаціїї біологічних полімерів сполучної тканини в слизовій оболонці шлунка щурів.Внутрішньошлункове введення суспензій нанодисперсного оксиду кремнію, карболайну та лігніну гідролізного на фоні надлишкового надходження нітрату та фториду натрію призводить до зниження продукції активних форм кисню та азоту, підвищення активності антиоксидантних ферментів, зменшення інтенсивності процесів перекисного окиснення ліпідів та запобігає деградаціїї біологічних полімерів сполучної тканини в слизовій оболонці шлунка щурів. Лише суспензія нанодисперсного оксиду кремнію повністю відновлює функціональний стан системи оксиду азоту.Ключові слова: нітрат натрію, фторид натрію, ентеросорбенти, слизова оболонка шлунка.^UThesis for a Doctor of Philosophy Degree in Specialty 222 “Medicine” (14.03.04 - Pathological Physiology). Ukrainian medical stomatological academy, Poltava, 2020.The thesis presents the theoretical generalization and solution of a scientific problem, which consists from establishment of molecular mechanisms of pathogenic action of nitrate ions and fluoride ions in the conditions of their combination on the gastric mucosa of rats and the experimental substantiation of its correction enterosorbents.The work was carried out on 90 white rats of both genders of the Wistar line weighting 185-240 g. Experimental, biochemical and mathematical-statistical methods of research were used.We established that the combined excessive intragastric intake of sodium nitrate (500 mg / kg) and sodium fluoride (10 mg / kg) for 30 days leads to dysregulatory changes in the functioning of the nitric oxide cycle, enhances the production of reactive oxygen and nitrogen species, reduces the activity of antioxidant enzymes, intensifies the processes of lipid peroxidation and leads to degradation of biological polymers of connective tissue in the gastric mucosa of rats.Intragastric administration of suspensions of nanosized silica oxide, carboline and hydrolysed lignin against the background of excessive intake of sodium nitrate and sodium fluoride leads to a decrease in the production of reactive oxygen and nitrogen species, to an increase of antioxidant enzymes activity, to reduction of lipid peroxidation intensity and prevents degradation of biological polymers of connective tissue in the gastric mucosa of rats. Only a suspension of nanosized silica oxide completely restores the functional state of the nitric oxide system.Keywords: sodium nitrate, sodium fluoride, enterosorbents, gastric mucosa.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Ковальова І. О. 
Механізми метаболічних і біомеханічнихпорушень у кістках щурів за умов поєднаного надлишковогонадходження нітрату та фториду натрію та їх корекція / І. О. Ковальова. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації наведене теоретичне узагальнення і розв'язаннянаукової задачі, що полягає у з'ясуванні механізмів метаболічних ібіомеханічних порушень у кістках щурів за умов поєднаногонадлишкового надходження нітрату та фториду натрію та дослідженніефективності їхньої корекції з використанням інгібіторівтранскрипційних факторів AP-1 та NF-κB, а також ентеросорбентів.^UThis dissertation presents a conceptual synthesis and solution of thescientific issue aimed at elucidating mechanisms of metabolic andbiomechanical disorders in rats' bones during combined excess sodium nitrateand sodium fluoride intake and elaborating new methods for their correctionby using inhibitors of transcription factors AP-1 and NF-κB, andenterosorbents


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Богомаз О. П. 
Обґрунтування параметрів технології використаннягеотермальної енергії для інтенсивної рекультивації деградованих територійгірничих підприємств / О. П. Богомаз. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено обґрунтуванню параметрів видобутку тепловоїенергії надр та очищення скидів шляхом вирішення трьох основних науковихзавдань, що пов'язані зі встановленням закономірностей теплопереносу змінтемператури води в геотермальній системі в залежності від розмірівсвердловин; збільшенням вмісту порошку графіту в глино-графітовій сумішівід непропорційного збільшення коефіцієнта теплопровідності;взаємозв'язком складу води і динаміки зростання біомаси в певному інтервалітемператур.У роботі проаналізованоіснуючі технології відновлення біологічного різноманіття на промисловихмайданчиках ліквідованих шахт та у вироблених просторах кар'єрів;здійснено аналітичне обґрунтування та визначено закономірностівикористання геотермальної енергії для інтенсифікації відновлення біорізноманіття на техногенно-деградованих територіях; обґрунтованопараметри технологічних процесів використання геотермальної енергії дляінтенсивної рекультивації деградованих територій гірничих підприємств;узагальнено аналітично-експериментальні залежності стосовно ефективноговикористання геотермальної енергії для відновлення біологічногорізноманіття на промислових майданчиках ліквідованих шахт та увироблених просторах кар'єрів.^UThe dissertation is devoted to substantiating the parameters of subsoilthermal energy extraction and discharges clearing by solving three basic scientificproblems connected with establishing the heat transfer laws for water temperaturechanges in geothermal system depending on the sizes of wells; increasing thecontent of graphite powder in the clay-graphite mixture due to a disproportionateincrease of the thermal conductivity coefficient; the relationship between the watercomposition and the biomass growth dynamics in a certain temperature range.At work the existingtechnologies of biological diversity restoration on the industrial sites of theliquidated mines and in the barrow pit spaces have been analyzed; analyticalsubstantiation has been carried out and regularities of geothermal energy use tointensify biodiversity restoration in technology-related degraded areas have beendetermined; the parameters of technological processes of geothermal energy usefor intensive reclamation of degraded mining areas have been substantiated;analytical and experimental dependences on the efficient use of geothermal energy for the restoration of biological diversity in the industrial sites of liquidated minesand in the barrow pits have been generalized.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Гамій Ю. В. 
Прогнозування динаміки оксиду вуглецю у виїмкових дільницяхшахт Західної частини Донбасу / Ю. В. Гамій. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена обґрунтуванню прогнозу динаміки виділенняоксиду вуглецю у виїмкових дільницях шахт західної частини Донбасу підчас ведення очисних робіт, а також під час порушення плину нормальноготехнологічного процесу видобутку вугілля. У роботі вирішено актуальне завдання щодо забезпечення стабільної ібезпечної відробки виїмкових дільниць за рахунок обґрунтування тарозробки методик прогнозу виділення оксиду вуглецю у виїмковихдільницях шахт західної частини Донбасу під час проведення основнихетапів очисних робіт, розрахунку і контролю параметрів за виділеннямоксиду вуглецю, руху продуктів термодеструкції вугілля.^UThe thesis deals with substantiation of dynamics forecasting for carbonoxide emission in coal extraction areas of Western Donbas mines during coalmining operations, and in case of disturbances in the course of normal technologicprocedures of coal mining. In the work an important task is executed related to the provision of stableand safe working-out of coal mining areas on the ground of development andsubstantiation of forecasting methods for carbon oxide emission at coal extractionareas of Western Donbas in the course of main coal mining stages, parameterscalculation and monitoring of carbon oxide emission, and the movement ofproducts of coal thermal destruction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Явтушенко І. В. 
Роль транскрипційних чинників у патогенезівільнорадикальних розладів у головному мозку при експериментальнійчерепно-мозковій травмі / І. В. Явтушенко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації наведене теоретичне узагальнення і розв'язаннянаукової задачі, що полягає у з'ясуванні ролі транскрипційних чинниківNF-κB, AP-1 та Nrf2 у механізмах вільнорадикальних розладів уголовному мозку та розвитку неврологічного дефіциту у ранньомуперіоді після відтворення експериментальної черепно-мозкової травми^UThis dissertation presents the conceptual synthesis and solution of thescientific issue aimed at elucidating the role of transcription factors NF-κB,AP-1 and Nrf2 in the mechanisms of free radical disorders in the cerebrumand the development of neurological deficit in the early period after thesimulation of experimental craniocerebral injuries.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського