Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (176)Книжкові видання та компакт-диски (323)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЕШ$<.>+<.>A=СКОТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Скотнікова Л.С. 
Аграрні відносини в українському селі у 20 - 30 роках XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.С. Скотнікова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено аграрні відносини в українському селі у 1921 - 1939 рр. На підставі широкого кола архівних джерел, переважну більшість яких введено до наукового обігу вперше, висвітлено комплекс питань щодо аграрних відносин у добу нової економічної політики. Зазначено, що проведення земплевпорядкувальних робіт, державні кредитування і система контрактації, сільськогосподарська кооперація, орендні відносини сприяли розвитку різних форм власності та господарювання в аграрному секторі, формуванню у селянина властивостей господаря. Проаналізовано процеси в українському селі щодо проведення суцільної колективізації, внаслідок якої під виглядом "колгоспно-кооперативної" власності було утверджено насправді державну власність на засоби виробництва в аграрній сфері, селян було позбавлено статусу власника і господаря, звужено їх громадянські права. Наведено рекомендації щодо використання уроків суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку українського села в 1921 - 1939 рр. під час проведення аграрної реформи в сучасних умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-205
Шифр НБУВ: РА307971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лешкова Н.В. 
Актуальне членування детермінантних складнопідрядних речень: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.В. Лешкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено спробу встановити максимально повну парадигму засобів вираження комунікативної мети висловлення, з'ясувати особливості еволюції поглядів на актуальне членування речення, напрацювання його теоретичних і концептуально-засадничих принципів та простеження співвідношення актуального членування складнопідрядного речення з підрядними детермінантними з системою мовленнєвих жанрів й обсягом наявних комунікативних регістрів. Розглянуто специфіку пропозиції теми, комплексної теми, її структурних особливостей і характеристик темоідентифікаторів у структурному та функціонально-навчальному аспектах, закономірності реалізації теми в складнопідрядних реченнях з підрядними детермінантними, охарактеризовано тему як носія найменшого ступеня комунікативного динамізму (елемент незалежний від ситуації, контексту, тема може мати відому та нову інформацію). Прокоментовано препозицію теми, яка є більш тематичною, ніж ремантичною. З'ясовано функцію теми у різних типах детермінантних складнопідрядних реченнях. Проаналізовано комунікативні типи складнопідрядних речень з підрядними детермінантними та їх моделі, для кожної з яких наведено особливості тематичної та рематичної частини. Розглянуто позиційні ознаки реми у складнопідрядних реченнях з підрядними детермінантними, зокрема, увагу приділено постпозиції реми, виділено комплексну рему та висвітлено різні типи ускладнень реми (поширення, дієслівні групи, комплекси), установлено систему ремоідентифікаторів, визначено статус і функції дієслова для аналізу тема-рематичних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА345280

      
3.

Лешко М.М. 
Діагностика та хірургічне лікування кіст крижового каналу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / М.М. Лешко ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі даних діагностування та лікування 68-ми хворих з кістами крижового каналу (ККК) віком від 21-го до 71-го років досліджено проблему покращання результатів їх хірургічного лікування. Хворих було розподілено за типом кіст, а саме: перинервальних, або Тарловських - у 46-ти (67,6 %) пацієнтів, екстрадуральних менінгіальних - у 5-ти (7,4 %), менінгіальних дивертикул - у 11-ти (16,2 %), інтрадуральних лептоменінгіальних (арахноїдальних) у трьох (4,4 %), сакрально-пресакральних кіст у складі тріади Currarino - у трьох (4,4 %) хворих. Проведено клініко-неврологічне дослідження пацієнтів з використанням стандартних збірників питань, рентгенографії попереково-крижового відділу хребта у двох проекціях і магніто-резонансної томографії цієї ділянки, а також магніто-резонансної мієлографії та електронейроміографії з метою верифікації радикулопатії. Виконано оперативне лікування з використанням заднього доступу шляхом амінекомії крижової кістки. За технічної можливості кісти видалялися повністю. За наявності нервових волокон корінця у стінці кісти Тарлова здійснювали резекцію її стінок на рівні ганглія, нервові корінці прикривали гемостатичною гукою чи пластинами тахокомбу. Утворена порожнина заповнювалася аутожировою клітковиною. Безпосередньо після оперативного втручання покращання неврологічного статусу визначено у 33-х (91,7 %) хворих. Повний регрес неврологічних симптомів досягнуто у 26-ти (72,2 %) хворих. У віддаленому післяопераційному періоді рецидивування кіст не зареєстровано. За умов консервативного лікування ККК спостережено значну позитивну динаміку неврологічної симптоматики, особливо больового синдрому. У віддаленому періоді у всіх хворих відзначено відновлення попередньої симптоматики. За результатами дослідження зроблено висновок, що консервативна терапія дає лише тимчасовий ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.96 + Р569.627.5-59 +
Шифр НБУВ: РА364358

Рубрики:

      
4.

Лешовська 
Імунний та антиоксидантний статус корів і телят за дії вітамінів А, D3, E, селену та інтерферону: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / Наталія Михайлівна Лешовська ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-451.2 + П861.22
Шифр НБУВ: РА364546

Рубрики:

      
5.

Скотний П.В. 
Організаційно-економічне забезпечення активізації єврорегіонального співробітництва: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / П.В. Скотний ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано підходи та методичні рекомендації щодо вдосконалення організаційно-економічного забезпечення активізації єврорегіонального співробітництва з метою підвищення конкурентоспроможності прикордонних територій. Розкрито світовий досвід транскордонного співробітництва. Визначено роль і функції єврорегіонального співробітництва у територіальному розвитку. Проаналізовано процеси його диверсифікації. Запропоновано формування транскордонних кластерів і використання єврорегіонів як координуючих структур їх діяльності. За цього як керівний орган транскордонного кластера єврорегіон повинен здійснювати організацію та проведення заходів за участю обох сторін у всіх напрямах діяльності, що зумовить зменшення трансакційних витрат і створить передумови виникнення синергетичного та мережевого ефектів. Обгрунтовано доцільність розвитку прикордонних територій шляхом формування транскордонних логістичних кластерів з метою забезпечення конкурентоспроможності прикордоння та транспортних коридорів, наявних на території України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)688 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА356818

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Скотна Н.В. 
Особа в розколотій цивілізації: світогляд, проблеми освіти і виховання: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.10 / Н.В. Скотна ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2005. — 46 с. — укp.

Висвітлено важливі загальнотеоретичні та прикладні проблеми розвитку та загибелі цивілізацій як природного історичного процесу. Зауважено, що неоднозначність і багатомірність історичного процесу призводить до різноманітних класифікацій цивілізацій, а критеріями цих класифікацій можуть слугувати матеріально-технічні, культурні, національно-етнічні, економічні, географічні, релігійні, ідеологічні та інші чинники. Здійснено аналіз історії існування цивілізацій з використанням на історико-порівняльних, соціально-філософських, структурно-функціональних, феноменологічних, синергетичних, футурологічних та інших методів дослідження, які дозволяють у відносно цілісній цивілізації побачити світогляд та дії різних страт, груп, дії влади та інституцій громадянського суспільства, оцінити роль системи виховання й освіти особистості. Зазначено, що особистість у розколотій цивілізації відчуває на собі різновекторні впливи, її ціннісні орієнтації формуються за ситуації більш складного вибору, а свідомість і дії постійно зазнають корекції через складні об'єктивні та суб'єктивні обставини, які обумовлюють ідентифікацію, самовизначення особистості, взаємопов'язані з розв'язанням суперечливих культурних, релігійних, ідеологічних, етнонаціональних та інших проблем. Як наслідок, особистість переживає постійні стреси, здійснює переорієнтацію. Відповідно у розколитих цивілізаціях системи виховання відносно нестійкі, піддаються різнобічним політичним та ідеологічним впливам. Зроблено висновок, що держава може брати на себе більшу регулятивну роль у системах виховання особистості, ніж у відносно цілісних цивілізаціях. Роль освіти у цивілізаційному становленні особистості розглянуто у контексті кардинальних соціальних трансформацій, які у сукупності складають зміни в діяльності людини та супільства, у філософії життя, філософії освіти. Відзначено, що генеза освітньої парадигми детермінується змінами в економіці, політиці, культурі України, глобалізацією та інформатизацією світу. Розглянуто шляхи та засоби реформування систем виховання та освіти, роль філософії освіти у визначенні цілей і завдань її розвитку в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.01 + Ю6*148:Ч30 + Ч30 в5 +
Шифр НБУВ: РА339049

Рубрики:

      
7.

Лешко О.В. 
Протестантські громади Закарпаття 1945 - 1991 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Лешко ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008. — 22 с. — укp.

Вперше в сучасній українській історіографії та релігієзнавстві у контексті радянської конфесійної політики всебічно висвітлено становище протестантських громад Закарпаття в 1945 - 1991 рр. Проаналізовано особливості їх національної та конфесійної ідентичності, охарактеризовано стан міжконфесійних відносин у даний період. Розкрито радянську конфесійну політику та державно-церковні відносини в СРСР, розглянуто форми та методи контролю держави за релігійними громадами та служителями культів. Вивчено історію розвитку протестантизму в Україні, зокрема, його регіональний аспект. Описано механізми взаємовідносин протестантських громад краю з центральними та місцевими органами виконавчої влади та правоохоронними структурами. Проаналізовано документи внутрішнього характеру, що регламентували діяльність реформатських громад, простежено формування їх організаційних структур. З'ясовано причини появи протестанстького дисидентства, висвітлено становище нелегально діючих протестантських громад Закарпаття, простежено їх взаємозв'язки з іншими протестантськими громадами тогочасного СРСР. Визначено ступінь впливу на релігійне життя протестантських громад краю єпископату реформатської церкви Закарпаття, Всесоюзної Ради євангельських християн-баптистів, "ініціативної групи", Оргкомітету, Ради Церков євангельських християн-баптистів, Всесоюзної Ради адвентистів Сьомого Дня, Крайового бюро, Західного (українського) та Східного (сибірського) комітетів свідків Єгови, Руської православної церкви, лідерів регіональних, міжнародних протестантських організацій і церков, визначено місце та роль реформатської церкви та євангельських християн-баптистів краю в екуменічному русі. Охарактеризовано соціально-демографічний склад і динаміку чисельності протестантських громад Закарпаття, виділено їх спільні та відмінні риси. До наукового обігу введено різноманітні за походженням і змістом нові архівні документи з історії розвитку протестантського руху на Закарпатті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЗАК)63-7 + Э376.09(4УКР-4ЗАК)-36 +
Шифр НБУВ: РА357847

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Скотний В.Г. 
Раціональне та ірраціональне в науці й освіті: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / В.Г. Скотний ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 42 с. — укp.

Висвітлено важливі загальнотеоретичні та прикладні проблеми функціонування раціонального та ірраціонального як способів мислення та поведінки особи, колективу, соціальної групи, нації та їх проявів у гуманітарному знанні. Розроблено гносеологічну концепцію соціально-філософського аналізу розвитку та взаємодії раціонального та ірраціонального в сферах суспільної науки, освіти та виховного процесу на різних етапах соціокультурного розвитку, згідно з якою раціональність та ірраціональність, які мають різні форм виявлення, є загальнолюдськими якостями, характеристиками інтелекту, потенційно рівноправними методами пізнання дійсності, теоретичними чинниками екзистенційного самовизначення індивіда в реалізації цінностей сучасної культури, хоча з розвитком науки та освіти раціональне все більше виявляє свою конститутивну роль. Зазначено, що багатозначність понять "раціональність" та "ірраціональність" дає змогу використовувати їх як базові в методологічних і світоглядних підходах суспільних наук, у розробці методів освіти та виховання особистості, формуванні смисложиттєвих світоглядних і гносеологічних форм освоєння дійсності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.4 + Ю225.6 + Ч210.566 +
Шифр НБУВ: РА325870

Рубрики:

      
9.

Скотар С.О. 
Способи сепарування та методи поліпшення якості насіння кукурудзи в технологіях його передпосівної підготовки: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / С.О. Скотар ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено різні способи сепарування та методи передпосівної обробки, спрямовані на підвищення якості насіння кукурудзи. На підставі вивчення результатів лабораторно-польових дослідів встановлено вплив величини насіння на його посівні та врожайні властивості. Охарактеризовано фізико-механічні та фізіологічні показники насіння, що формує посівну групу й окремі фракції. Визначено параметри процесу сепарування за такими ознаками як ширина та товщина зернівки, її питома маса. Залежно від способу сепарування виявлено оптимальний розмір, вихід і число посівних фракцій. Доведено практичну нерівнозначність посівних фракцій, сформованих за різними ознаками сепарування, а саме між великою та середньою за розміром, важкою та сердньоважкою за масою. Досліджено вплив хімічної передпосівної обробки насіння комплексом речовин (протруйник, регулятори росту, мікроелементи) на величину насіння та його сортові особливості. З метою забезпечення оптимальної предзбиральної густоти рослин встановлено величини страхових надбавок для різних посівних фракцій. Виявлено, що впровадження нових способів і методів передпосівної підготовки насіння підвищує урожайність зерна гібридів на 0,2 - 1,4 т/га, забезпечує чистий прибуток розміром 43,4 - 183,1 грн/т, збільшує рентабельність виробництва товарного зерна кукурудзи на 3,3 - 6,4 - відсоткових пункти. Розроблено наукові рекомендації щодо збирання, обробки та збереження зерна кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-44 +
Шифр НБУВ: РА370476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Лешко Р. Я. 
Теорія діркових, екситонних і домішкових станів у сферичних наногетеросистемах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Р. Я. Лешко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено енергетичні спектри квазічасток в одно- та двошарових квантових точках сферичної форми кристалів кубічної симетрії на основі одно- та багатозонної моделей. Використано потенціальні енергії взаємодії між зарядженими частинками, одержані на основі точних розв'язків рівняння Пуассона. Розв'язано рівняння Шредінгера, знайдено залежності енергії дірок, екситонів, донорних та акцепторних домішок як функції розмірів квантових точок. Проведено порівняння енергетичних спектрів дірок і акцепторів в одно- та багатозонних моделях, встановлено межі застосування відповідних моделей. Визначено, що використання однозонної моделі важких або легких дірок занижує або завищує енергію дірки порівняно з багатозонними моделями валентної зони відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В379,022
Шифр НБУВ: РА376462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Скотаренко А.В. 
Удосконалення методів лікування деструктивних форм періодонтиту із застосуванням циклофосфану: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.В. Скотаренко ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено, науково обгрунтовано та впроваджено в практику консервативний метод лікування гранулювальної та грануломатозної форм періодонтиту, який передбачає здійснення традиційних втручань (іригації кореневого каналу 1 %-им розчином хіноксидину та пломбування гідроксиапатитовим силером), а також кроткочасного впливу на верхівкове вогнище деструкції кісткової тканини 2 %-им розчином циклофосфану. На підставі запропонованого високоінформативного комплексу клініко-рентгенологічних і фукціональних методів досліджень показано суттєві переваги нового підходу до лікування періодонтиту у порівнянняі з традиційними, а саме: скорочення строків лікування, зниження кількості безпосередніх ускладнень майже на 27 % та збільшення випадків відновлення періодонтальної щілини на 30 %. З'ясовано, що використання у разі діагностики та за умов диспансерного нагляду індексу ступеня деструкції періапікального вогнища, термометрії та біоелектрометрії дозволяє уточнити форму хронічного періодонтиту та прогнозувати у віддалені терміни після лікування інтенсивність процесів відновлення кісткової тканини в заапікальному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА341263

Рубрики:

      
12.

Лешанич М. М. 
Особливості процесу інституціалізації політичних партій і партійної системи України в умовах демократичного транзиту. / М. М. Лешанич. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації проаналізовано особливості процесу інституціалізації політичних партій і партійної системи України в умовах демократичного транзиту. Розроблено методологічний інструментарій для дослідження процесу інституціалізації політичних партій і партійної системи України.Розроблено індекс інституціалізації політичних партій і на його основі розраховано рівень інституціалізації українських політичних партій. Запропоновано періодизацію процесу правової інституціалізації українських політичних партій: 1 етап – 1991–1996 рр.; 2 етап – 1996–2001/2002 рр.; 3 етап – 2002–2015 рр.; 4 етап – починаючи з 2015 р.На основі аналізу процесу інституціалізації партійної системи України впродовж 1991–2019 рр. установлено головні чинники, які його обумовлювали на різних етапах розвитку. Констатовано, що розвиток партійної системи, починаючи з 2014 р. характеризувався високим рівнем волатильності і безпартійності народних депутатів, низьким рівнем голосування за «старі» партії та кардинальною зміною акторного складу партійної системи, що є ознакою низького рівня її інституціалізації.^UThe thesis analyzes the peculiarities of the process of institutionalization of political parties and the party system of Ukraine in the conditions of democratic transit. Methodological tools have been developed to research the process of institutionalization of political parties and the party system of Ukraine. The index of institutionalization of political parties has been developed, and on its basis the level of institutionalization of Ukrainian political parties has been measured. The following periodization of the process of legal institutionalization of Ukrainian political parties is proposed: Stage 1: 1991–1996; Stage 2: 1996–2001 / 2002; Stage 3: 2002-2015; Stage 4: from 2015 to the present.Based on the analysis of the process of institutionalization of the Ukrainian party system during 1991–2019, the main factors have been identified that determined it at different stages of its development. It has been stated that the development of the party system since 2014 has been characterized by a high level of volatility and non-partisanship of people's deputies, low vote for “old” parties and a radical change in the actor structure of the party system, which indicates a low degree of its institutionalization.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського