Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛИЗИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Лизин М.А. 
Затримка розвитку плода (клініко-патогенетичне прогнозування і профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / М.А. Лизин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Висвітлено проблему антенатальної охорони плода у вагітних з груп високого ризику. Здійснено ретро- та проспективне контрольоване дослідження протягом 1995 - 2000 рр. Виявлено найбільш вагомі чинники ризику затримки розвитку матки та затримки розвитку плода. Вивчено етіопатогенез, здійснено клініко-патогенетичне прогнозування та визначено шляхи профілактики зазначеної патології. У процесі морфологічних змін м'язових волокон матки та її гломусної системи змінюються гістологічні та ультрамікроскопічні структури, які відповідають за трофіку міометрію, внаслідок чого розвивається гіпоксія та порушується білоксинтезувальний і енергозабезпечувальний апарат клітини. Первинною ланкою порушення структур вагітної матки є порушення маткового кровоплину, що обумовлює ускладнення з боку матері та зі сторони плода. Водночас активуються системи, які відповідають за гуморальну регуляцію обмінних процесів. Описані зміни зумовлюють збільшення функціональної активності гладком'язових клітин і клітин фібробластичного ряду. Підвищення функції на тлі дефіциту енергії та недостатності процесів синтезу білків, жирів і вуглеводів призводить до порушення координацій між пластичними процесами, процесами синтезу скоротливих білків і ауторегуляції синтезу колагену. Зазначені порушення грунтуються на дисбалансі процесів фізіологічної гіпертрофії, диференціації клітин і обмінних процесів, які в них відбуваються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3
Шифр НБУВ: РА315025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лизин А.М. 
Морфологічні особливості структурної будови плаценти у жінок при затримці росту плода: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.М. Лизин ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено морфофункціональне обгрунтування особливостей структурних змін плаценти, судинного русла та плідних оболонок, а також стану гломусної системи. Установлено, що затримка росту плода супроводжується значними прогресуючими розладами гемодинаміки у плаценті з наступним розвитком і прогресивним наростанням дистрофічних, некробіотичних змін у клітинах плаценти. Установлено, що у патогенезі затримки росту плода значна роль належить морфологічним змінам плаценти, її судинного русла, хемобарорецепторній гломусній регуляції, які виникають на тлі порушення кровоплину. Виявлено, що у разі морфологічних змін плаценти та її гломусної системи змінюються гістологічні та ультрамікроскопічні структури, які зумовлюють трофіку плаценти, внаслідок чого розвивається хронічна гіпоксія та гіпотрофія плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-2 +
Шифр НБУВ: РА340822

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського