Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (101)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛОПУШАНСЬК$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Лопушанський А.О. 
Інтерполяційні властивості розв'язків збурених лінійних параболічних рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / А.О. Лопушанський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Визначено умови існування та єдиності розв'язків задачі Коші для збурених лінійних параболічних рівнянь з необмеженим замкненим секторіальним оператором від'ємного типу. Описано техніку диференціювання аналітичних функцій операторного аргументу в напрямках некомутуючих операторів. Розроблено метод наближення розв'язків збуреної змішаної параболічної задачі, що базується на властивостях аналітичної півгрупи, породженої заданим секторіальним оператором рівняння, на проміжних інтерполяційних просторах у загальному випадку, коли збурюючий оператор не комутує з заданим секторіальним оператором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.622
Шифр НБУВ: РА327009

Рубрики:

      
2.

Лопушанський В.В. 
Радіаційно-індуковані зміни оптичних характеристик нанокристалічних та об'ємних напівпровідників CdSsub1 - x/sub Sesubx/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.В. Лопушанський ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В379.227,022 + В379.24,022
Шифр НБУВ: РА320166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Лопушанський А.Я. 
Раціональне обслуговування систем збору і транспортування продукції газоконденсатних родовищ з врахуванням екологічної безпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / А.Я. Лопушанський ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2006. — 17 с. — укp.

Вивчено закономірності, наявні у внутрішньокорозійних процесах у трубопроводах системи збору та транспортування продукції свердловин газоконденсатних родовищ, їх впливу на механічні характеристики матеріалу труб, утворення корозійних свищів і формування ареалів забруднення грунтів. Для підвищення гідравлічної ефективності газоконденсатопроводів і зменшення шкідливого впливу системи на довкілля запропоновано періодично здійснювати витиснення рідкої фази з трубопроводів кульовими роздільниками. Проведено серії експериментальних досліджень впливу швидкості руху кульових роздільників різної маси та діаметра на ефективність витиснення рідкої фази з трубопроводів. Установлено, що за цього узагальнювальним критерієм процесу запропоновано вважати критерій Фруда для руху рідини у щілині між стінками трубопроводу та кульовим роздільником. Досліджено характер пульсаційних процесів у трубопроводі за умов руху даного роздільника та газорідинної суміші. Установлено, що величина підвищення тиску у пульсаційному процесі не становить загрози експлуатації трубопровода. Проведено промисловий експеримент на трубопроводах системи збору та транспортування продукції свердловин промислу Хрестищенського газокондесаторного родовища та установлено задовільні збіги теоретичних і фактичних параметрів. Впровадження періодичного витиснення рідкої фази з промислових трубопроводів дозволили підвищити гідравлічну ефективність до 89 % та скоротити обсяг витоків продукції свердловини та формування ареалів забруднень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.2н631 + И362.087-5 +
Шифр НБУВ: РА345168

Рубрики:

      
4.

Лопушанська В.А. 
Фізико-хімічні закономірності електрохімічно активованого введення діоксиду вуглецю в галогенангідриди аліфатичних і ароматичних карбонових кислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.А. Лопушанська ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2004. — 18 с.: табл. — укp.

На якісному та кількісному рівнях вивчено процеси електрохімічної активації аліфатичних та ароматичних RCOHal за присутності та за відсутності діоксиду вуглецю. Встановлено основні закономірності впливу електронної будови органічного субстрату, природи галогену в ацильній групі, фонового електроліту, матеріалу електродів на перебіг процесів електрохімічної активації ацилгалогенідів та їх карбоксилювання. Визначено роль і місце інтермедіатів (аніон-радикалів, вільних радикалів, карбаніонів) у перебігу електрохімічних та хімічних стадій досліджених процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.65-4 + Г246.5-4 +
Шифр НБУВ: РА329332

      
5.

Лопушанська Б. В. 
Оптичні властивості напівпровідникових нанокристалів системи Ag(Cu)–In–S / Б. В. Лопушанська. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація присвячена отриманню колоїдних напівпровідникових нанокристалів родини (Ag,Cu)–(In,Ga)–S різного розміру і хімічного складу, визначенню їхнього середнього розміру і кристалічної структури та вивченню їхніх оптичних характеристик. З водних розчинах при помірних умовах синтезовано колоїдні нанокристали Ag–In–S, Cu–In–S, Ag–Ga–S та Ag–(In,Ga)–S з різними співвідношеннями прекурсорів, проведено їх розділення на розмірні фракції. З даних оптичного поглинання та дифракції рентгенівських променів оцінено середній розмір нанокристалів у фракціях (від 1.7 до 3.4 нм з точністю 0.5—0.6 нм). Встановлено, що оптичні характеристики колоїдних розчинів з нанокристалами Ag–In–S залишаються стабільними після тривалого (пів року) зберігання при кімнатній температурі. Особливості у спектрах раманівського розсіювання нанокристалів Ag–In–S пов'язуються з просторовим обмеженням фононів та проявом поверхневих фононів. На підставі даних оптичного поглинання та резонансної раманівської спектроскопії показано, що при додаванні цинку в нанокристали Ag–In–S на другому етапі колоїдного синтезу відбувається градієнтне легування цинком, а концентрація Zn зменшується від поверхні до центру нанокристала.^UThe thesis is devoted to the fabrication of colloidal semiconductor nanocrystals of the (Ag,Cu)–(In,Ga)–S family of various size and chemical composition, determination of their average size and crystalline structure and investigation of their optical characteristics. Ag–In–S, Cu–In–S, Ag–Ga–S, and Ag–(In,Ga)–S colloidal nanocrystals were synthesised from aqueous solutions at mild conditions with various precursor concentration ratios, their size-selective fractioning was performed. From optical absorption and X-ray diffraction data the average size of nanocrystals in the fractions is determined (from 1.7 to 3.4 nm with the accuracy of 0.5—0.6 nm). Optical characteristics of the Ag–In–S colloidal nanocrystal solutions are shown to remain stable after long-time (half a year) ageing at room temperature. Features in the Raman spectra of the Ag–In–S nanocrystals are related to phonon confinement and scattering by surface phonons. Based on the optical absorption and resonant Raman spectroscopy data it is shown that adding zinc at the second stage of the colloidal synthesis to the Ag–In–S nanocrystals results in gradient-like doping of the nanocrystals with Zn content decreasing from the surface to the nanocrystal centre.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського