Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (140)Книжкові видання та компакт-диски (192)Журнали та продовжувані видання (41)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЬВОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Львов І.Ю. 
Дворівнева система регулювання напруги електротехнічних пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / І.Ю. Львов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено закони регулювання напруги силового трансформатора з швидкою реакцією на значні відхилення напруги, регулювання напруги з адаптивною зоною нечутливості та дворівневого регулювання напруги. Удосконалено метод синтезу систем регулювання напруги й алгоритмів їх функціонування шляхом використання математичного апарату секвенцій. Проведено комп'ютерне моделювання роботи розроблених систем і досліджено ефективність їх роботи. Розвинуто методи оптимізації параметрів розроблених систем регулювання напруги. Запропоновано мікропроцесорну реалізацію даних систем та оцінено похибки вимірювальних каналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.883-01 +
Шифр НБУВ: РА323581

Рубрики:

      
2.

Львовська М.І. 
Електронна будова і спектральні властивості 3-гетарилхромонів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.І. Львовська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено електронну будову та спектральні властивості 3-тіазоліл- та 3-фенілпохідних хромону. Проведено теоретичний розрахунок електронних переходів, до яких включено експериментальні смуги поглинання та флуоресценції. Встановлено, що більшість інтенсивних електронних переходів у молекулах 3-тіазоліл- та 3-фенілхромонів мають однакову природу. Вивчено прототропні перетворення похідних хромону в основному та збудженому станах. Показано, що в основному стані 7-гідроксипохідні хромону проявляють схожі кислотні властивості. На підставі вивчення експериментальних спектральних характеристик 3-тіазолілхромонів, порівняння експериментальних і теоретичних спектрів поглинання, а також зіставлення величини енергії Гіббся для можливих рівноваг встановлено, що в основному та збудженому станах 3-тіазолілхромони мають однаковий механізм протонування: приєднання протона на першій стадії до атома Нітрогена тіазольного цикла, на другій - протонування карбонільної групи. Розглянуто вісім вірогідних протолітичних форм 3-тіазолілхромонів у збудженому стані. Показано, що серед них відповідним за флуоресценцію є дикатіонна, монокатіонна, катіон-таутомерна та аніонна форми. Вивчено спектральні характеристики усіх форм 3-тіазолілхромонів, що флуоресціюють, встановлено механізм їх протолітичних взаємоперетворень у збудженому стані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.15,0 +
Шифр НБУВ: РА344481

      
3.

Львова Н.Л. 
Звукосимволічні властивості початкових приголосних звукосполучень у сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.Л. Львова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 22 с. — укp.

Вперше за допомогою психолінгвістичних, структурних і квантитативних методів здійснено комплексний аналіз символічних значень і функціонального навантаження у тексті англійських початкових звукосполучень приголосних. З використанням квантитавних методів побудовано фоносемантичне поле, що відображає парадигматичні зв'язки між досліджуваними фоносполученнями. Вперше встановлено семантичні ознаки всіх тридцяти початкових приголосних сполучень сучасної англійської мови та доведено існування залежності між вживанням певних звукокомплексів та конотацією тексту. На підставі одержаних даних обгрунтовано припущення про обумовленість підвищення інтенсивності використання початкових сполучень не лише явищем звукового символізму, але й частотою вживання певних слів. Виведено формулу для знаходження фонетичного значення поетичних, прозових та публіцистичних текстів на основі досліджуваних словосполучень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-12 +
Шифр НБУВ: РА339434

Рубрики:

      
4.

Львова А.Б. 
Натрійзалежна артеріальна гіпертензія (клінічні, генетичні, та терапевтичні аспекти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / А.Б. Львова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2004. — 22 с. — укp.

На підставі вивчення клініко-гемодинамічних особливостей перебігу натрійзалежної артеріальної гіпертензії (НЗАГ), поліморфізму гена ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) та ефективності антигіпертензивної терапії розроблено диференційовані схеми лікування НЗАГ. Обстежено 80 хворих з м'якою та помірною есенціальною артеріальною гіпертензією (ЕАГ) і 20 пацієнтів з нормальним рівнем артеріального тиску (АТ). З метою діагностики солечутливості застосовано метод добового моніторування АТ і пероральне навантаження сіллю. На підставі клініко-інструментального, лабораторного та генетичного обстеження хворих встановлено особливості клінічного перебігу НЗАГ, добового профілю АТ та ефективність сучасної антигіпертензивної терапії, застосованої щодо солечутливих пацієнтів. Виявлено найбільш ефективну терапевтичну дію препарату "Індапамід-ретард" для даної категорії хворих. Показано, що у пацієнтів з есенціальною артеріальною гіпертензією (ЕАГ) клінічний перебіг захворювання, добовий профіль АТ та ефективність антигіпертензивної терапії пов'язані з поліморфізмом гена АПФ, незалежно від солечутливості, а негативний вплив D алеля гена АПФ більш істотно виражений у хворих з НЗАГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА332127

Рубрики:

      
5.

Львова Є.О. 
Правове регулювання міжнародного економічного правопорядку : автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Є.О. Львова ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено правове регулювання міжнародного економічного правопорядку. Проаналізовано діяльність світового співтовариства, його інституціональних структур, акторів міжнародних економічних відносин, а також державної політики та законодавчої бази України, як суб'єкта міднародного економічного права у контексті становлення міжнародного економічного правопорядку. Досліджено етапи становлення та розвитку міжнародного економічного правопорядку шляхом систематизації міжнародних правових актів у контексті його становлення, а також співвідношення міжнародного публічного та міжнародного економічного права з внутрішнім законодавством України. Визначено доктринальні дефініції основних для профільної галузі міжнародного публічного права термінів "міжнародне економічне право" та "міжнародний економічний правопорядок" з акцентом на їх системний характер і суб'єктно-об'єктну характеристику, а також проведено теоретичне обгрунтування комплексу понять "міжнародне економічне право", "міжнародний правопорядок", "міжнародний економічний правопорядок", "державний інтерес у міжнародному економічному праві". Визначено, що міжнародні міжурядові організації виступають в якості інституціональної основи міжнародного міждержавного, у тому числі й економічного, співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.1 +
Шифр НБУВ: РА369627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

ЛЬВОВА Є. О. 
Глобальний конституціоналізм: Теоретичні підходи та правові виклики до формування / Є. О. ЛЬВОВА. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним підходам та правовим викликам до формування глобального конституціоналізму. Авторкою дисертаційного дослідження визначено понятійні, елементні та функціональні характеристики глобального конституціоналізму. В роботі узагальнені ідейно-концептуальні та історико-правові засади глобального конституціоналізму. Розкрито трансформацію та здійснено реконструкцію принципів міжнародного та конституційного права з урахуванням ідей глобального конституціоналізму. Визначено місце глобального конституціоналізму як ідеології та виключного міждисциплінарного експериментального підходу, особливо в контексті розвитку та прозорості правових механізмів забезпечення та захисту прав і свобод людини. Зроблено аналіз співвідношення між міжнародним конституційним правом та глобальним конституціоналізмом. Графічно зображено значення глобального конституціоналізму на прикладі перетинання міжнародного конституціоналізму та національного конституціоналізму, а також зображені взаємодія та перехрестя конституціоналізму, правозастосування та соціальної безпеки на різних рівнях міграції. Визначено роль забезпечення національних інтересів і реалізації державного суверенітету у світовому глобалізованому правовому просторі та розкрито роль конституційної держави України у становленні глобального консти- туціоналізму. Розроблена теоретична модель глобального конституціоналізму та проведено аналіз впливу правової глобалізації на національний конституційний порядок.^UThe dissertation is devoted to the study of theoretical approaches and legal challenges to the formation of global constitutionalism. The author of the dissertation defines the conceptual, elemental and functional characteristics of global constitutionalism. The research summarizes the ideological-conceptual and historical-legal fundamentals of global constitutionalism. Taking into account the ideas of global constitutionalism, the dissertation reveals the transformation of principles of international and constitutional law and exercises their reconstruction. The place of global constitutionalism as an ideology and as an exceptional interdisciplinary experimental approach, in particular in the context of the ability of development and transparency of legal mechanisms to ensure and protect human rights and freedoms, has been resolved. The work presents the analysis of interconnection between international constitutional law and global constitutionalism. The significance of global constitutionalism is displayed graphically as an example of the intersection of international constitutionalism and national constitutionalism, while the interaction and intersection of constitutionalism, enforcement and social security at different levels of migration are reviewed. The author evaluates the role of ensuring national interests and the implementation of state sovereignty in the global globalized legal space. The role of the constitutional state of Ukraine in the formation of global constitutionalism is revealed. A theoretical model of global constitutionalism is developed and the analysis of the incorporation of legal globalization into the national constitutional order is carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Тарасіч Ю. Г. 
Статичний аналіз лінійно визначених програм і його застосування / Ю. Г. Тарасіч. — Б.м., 2021 — укp.

Мета роботи полягає в аналізі існуючих алгоритмів комп'ютерної алгебри та інсерційного моделювання в системах статичного аналізу та верифікації програмного забезпечення, побудові ефективних алгоритмів статичного аналізу програм.У розділі 1 надано аналіз існуючих методів та систем статичного аналізу, приведено базисні дефініції дисертаційного дослідження.У розділі 2 розглянуто проблему генерації інваріантів програм, представлено нові методи доказу інваріантності системи лінійних нерівностей і завершуваності лінійно визначених ітеративних циклів імперативних програм.У розділі 3 представлено новий алгоритм побудови канонічної форми лінійних півалгебраїчних формул (ЛПФ) та його реалізацію.Практичне значення наукових результатів полягає в можливості застосування отриманих результатів у задачах верифікації програмного забезпечення, а саме – в розробці спеціалізованих програмних систем верифікації формальних моделей програм.^UThe main aim of the work is to analyze the existing algorithms of computer algebra and insertion modeling in the systems of software static analysis and verification and to build an effective algorithms for static analysis of programs.In Section 1 an analysis of existing methods and systems of static analysis and basic definitions of dissertation research are provided.In Section 2 the problem of invariants generation was considered, the new method for proving the invariance of the system of linear inequalities, and also the completion of linearly defined iterative cycles of imperative programs were presented.In Section 3 a new algorithm for constructing the canonical form of linear semi-algebraic (LSF) formulas and its realization are presented.The practical significance of the expected scientific results lies in the possibility of applying scientific provisions and research conclusions in software verification tasks, namely in the development of specialized software systems for verification of formal program models.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Кобзар В. Л. 
Визначення закономірностей впливу локальних пошкоджень та температури на дисипативні властивості вуглепластиків.: автореферат дис. ... д.філософ : 132 / В. Л. Кобзар. — Б.м., 2024 — укp.

У представленій дисертаційній роботі розглядаються задачі визначення впливу локальних пошкоджень та температури на характер амплітудної залежності дисипативної властивості композитних конструкцій.Метою дисертаційної роботи є визначення закономірностей впливу локальних пошкоджень та температури на розсіювання енергії коливань композитних матеріалів та стрижневих елементів. Об'єктом дослідження є вимушені та вільні коливання зразків з композитного матеріалу з локальними пошкодженнями різного типу та різних температур.Предмет дослідження - закономірності впливу локального пошкод-ження на вібраційні характеристики пружніх тіл с композитного матеріалу при вимушених та вільних згинних коливаннях в області основного резонансу.У вступі обґрунтовано актуальність визначення характеристик композитних матеріалів, представлено зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами, наведено наукову новизну, представлено практичне значення отриманих результатів, надано інформацію щодо особистого внеску здобувача, представлено перелік публікацій за темою дисертації.У першому розділі проведено аналіз методів дослідження та моделювання пошкоджень композитних матеріалів та елементів конструкцій. Висвітлені основні підходи до моделювання композитних стержнів з пошкодженням, а також наведено вплив пошкоджень на модальні характеристики композитних стержнів.У другому розділі проведено огляд відомих методик експериментального визначення дисипативних властивостей матеріалів та стрижневих елементів. Наведено опис системи, призначеної для визначення дисипативних властивостей зразків матеріалу в умовах чистого згину при кімнатній, низькій та підвищеній температурі. Розглянуто систему автоматизованого проведення досліджень демпфірувальної здатності консольних зразків матеріалу.У третьому розділі проведено дослідження демпфірувальної здатності композитних матеріалів в екстремальних умовах експлуатації. Проведено дослідження впливу температури на характеристики розсіювання енергії в плетених вуглепластиках марки Т300 та односпрямованих вуглепластиках .Дослідження проводились в діапазоні від -150 до +250 градусів Цельсія. Встановлено амплітудні залежності декременту коливань для діапазону деформаціі за умов чистого згину до 1100мкм/метр. У четвертому розділі проведено дослідження впливу статичного продавлювання локальної ділянки на амплітудно-залежне розсіювання енергії в багатошарових композитах. Встановлено амплітудні залежності логаріфмічного декременту коливань для непошкоджених зразків та за умови локального контрольованого пошкодження деформації при консольному згину в діапазоні деформації до 1100 мкм/метр. Кількісний контроль ступеня пошкодженості здійснювався за допомогою інтегрального рахунку акустичної емісії. У п'ятому розділі проведено дослідження впливу низькоенергетичного удару по локальній ділянці на амплітудно-залежне розсіювання енергії в багатошарових композитах. Встановлено амплітудні залежності логаріфмічного декременту коливань для непошкоджених зразків та за умови локального ударного пошкодження пуансонами різної форми при деформації чистого згину в діапазоні деформації до 1100 мкм/метр. Ступінь пошкодженості задавався кінетичною енергією масивного тіла.Розроблено дискретну модель для випадку амплітудної залежності логаріфмічного декременту коливань з локальним піком, показано сумісна дія сухого та в’язкого тертя.Визначено діапазон температур та амплітуда коливань для яких зміна логарифмічного декременту коливань внаслідок пошкодження є значною на фоні природних температурних змін.^UThe presented dissertation work considers issues of determining the influence of local damage and temperature on the amplitude dependence of the dissipative properties of composite structures.The aim of the dissertation work is to determine the patterns of influence of local damage and temperature on the scattering of vibrations of composite materials and rod elements. The object of research is forced and free bending vibrations of samples made of composite material with local damage of various types and at various temperatures.The subject of the study is patterns of influence of local damage on the vibration characteristics of elastic bodies made of composite material during forced and free bending vibrations in the vicinity of the main resonance.The introduction substantiates the relevance of determining the characteristics of composite materials, presents the relationship of the work with scientific programs, plans and topics, presents the scientific novelty, presents the practical significance of the obtained results, provides information on the author's personal contribution, presents a list of publications on the dissertation topic.The first chapter analyzes methods for investigating and modeling damage to composite materials and structural elements. The main approaches to modeling composite rods with damage are highlighted, and the effects of damage on the modal characteristics of composite rods are described.The second chapter provides an overview of known techniques for experimentally determining the dissipative properties of materials and rod elements. The description of the system designed to determine the dissipative properties of material samples under conditions of pure bending at room temperature, low and high temperatures is given. The system of automated research of damping capacity of cantilever material samples is considered.The third chapter studies the damping capacity of composite materials under extreme operating conditions. The study of the effect of temperature on the nature of energy dissipation in twill carbon plastics of grade T300 and unidirectional carbon plastics is carried out. The studies were carried out in the range from -150 to +250 degrees Celsius. The amplitude dependencies of the damping decrement of vibrations were established for the range of deformations up to 1100 microns per meter under conditions of pure bending.In the fourth chapter, the study of the effect of static indentation of a local area on the amplitude-dependent energy dissipation in multi-layer composites is carried out. The amplitude dependences of the logarithmic decrement of vibrations are established for undamaged samples and with local controlled damage by deformation during cantilever bending in the strain range up to 1100 microns per meter. Quantitative control of the degree of damage was carried out using the integral acoustic emission count.In the fifth chapter, a study of the effect of low-energy impact on a local area on amplitude-dependent energy dissipation in multi-layer composites is carried out. The amplitude dependences of the logarithmic decrement of vibrations are established for undamaged samples and with local impact damage by punches of various shapes with deformation of pure bending in the strain range up to 1100 microns per meter. The degree of damage was determined by the kinetic energy of the massive body.A discrete model is developed for the case of amplitude dependence of the logarithmic decrement of vibrations with a local peak, dry and viscous friction is shown to act simultaneously.The temperature and amplitude vibration ranges are determined, in which the change in the logarithmic decrement of vibrations due to damage is significant against the background of natural temperature changes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського