Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (146)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЮЛЬК$<.>+<.>A=ЮЛІЯ$<.>+<.>A=ПЕТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Люлька О.М. 
Оптимізація хірургічного лікування хворих на вузловий колоїдний зоб: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.М. Люлька ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше застосовано каріометрію тиреоцитів з метою диференційної діагностики доброякісних і злоякісних утворів щитовидної залози. Вивчено особливості клінічної симптоматики вузлового зоба залежно від розмірів вогнищевих уражень щитовидної залози, їх кількості та локалізації. Розроблено показання до хірургічного лікування вузлового колоїдного зоба й обгрунтовано вибір об'єму операції з урахуванням сучасних поглядів на патогенез захворювання. Розроблено спосіб експозиції щитовидної залози та дренування післяопераційної рани у разі операцій з приводу зоба. Розроблено принципи реабілітації хворих після операцій на щитовидній залозі у випадку вузлового колоїдного зоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6 +
Шифр НБУВ: РА344762

Рубрики:

      
2.

Люлька Н.О. 
Реактивність організму у хворих на інфаркт міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.О. Люлька ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання діагностики змін клітинного, гуморального та неспецифічного імунітету хворих на інфаркт міокарда (ІМ) у гострому і підгострому періодах у процесі загальноприйнятого лікування з використанням імуностимуляторів. Розроблено оптимальний імунодіагностичний комплекс, який забезпечує можливість оцінки реактивності організму. У хворих на ІМ у гострому та підгострому періодах захисна здатність організму змінюється неоднозначно. Виникає дисбаланс імунокомпетентних клітин (T-лімфоцитів, їх субпопуляцій, B-лімфоцитів, імуноглобулінів, адгезивної та фагоцитарної активності нейтрофілів), що сприяє виникненню ускладнень. У післяінфарктному періоді стабілізуються показники імунологічного статусу, встановлюються сильні корелятивні взаємозв'язки між імунокомпетентними клітинами. Запропоновано лікувальну програму ІМ із урахуванням необхідності корекції показників імунної системи, що покращує перебіг захворювання та сприяє зменшенню кількості ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3
Шифр НБУВ: РА308858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Люлька Ю.П. 
Стан внутрішньосерцевої гемодинаміки, ремоделювання міокарду лівого шлуночка та функція мітрального клапана у хворих з Q-інфарктом міокарда на етапі реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Ю.П. Люлька ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2006. — 20 с. — укp.

Установлено особливості післяінфарктного ремоделювання міокарда лівого шлуночка (ЛШ), яке супроводжується зниженням індексу відносної товщини стінки ЛШ, збільшенням індексів кінцево-діастолічного об'єму, сферичності та маси міокарда ЛШ у динаміці реабілітаційного періоду, вплив на ці показники розміру некрозу встановленого за допомогою визначення балу Сельвестра, локалізації інфаркту міокарда та стану гемодинаміки. Установлено, що розвитку хронічної серцевої недостатності (ХСН) сприяє формування ексцентричного типу ремоделювання, наявність мітральної регургітації та поширеність некротичного ураження міокарда ЛШ. Визначено, що раннє відновлення кровотоку супроводжується покращенням скоротливої здатності завдяки збільшенню ударного об'єму та фракції викиду, релаксації міокарда з підтримкою співвідношення раннього та пізнього діастолічного наповнення у межах норми, але сприяє сферифікації порожнин ЛШ зі збільшенням індексів сферичності та маси міокарда ЛШ. На підставі вивчення клінічних особливостей перебігу структурно-функціональних і гемодинамічних змін, ремоделювання міокарда ЛШ та функції мітрального клапана визначено прогностичні критерії виникнення ХСН. Запропоновано прогностичні моделі, які дозволяють з високою точністю одержати індивідуальний прогноз щодо розвитку ХСН на етапі реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА341856

Рубрики:

      
4.

Люлька В. М. 
Стиль роману О. С. Пушкіна "Євгеній Онєгін" (структурно-функціональний аспект): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.02 / В. М. Люлька ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості структури стилю роману О. С. Пушкіна "Євгеній Онєгін". Виявлено надтекстові та текстові складники структури стилю твору, встановлено механізми їх взаємодії та функції в художньому творі. Визначено генезис, художню організацію, взаємозв'язок і динаміку провідних тем і мотивів роману "Євгеній Онєгін". Розкрито своєрідність сюжетно-композиційної структури, особливості побудови художніх образів та їх типологію у творі. Виявлено стильові домінанти на різних художніх рівнях твору, проаналізовано види, функції іронії та пародії в пушкінському романі у віршах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Пушкін О. С. 535
Шифр НБУВ: РА379595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Люлько Ю.Б. 
Удосконалення транспортно-технологічних ліній елеваторів та хлібоприймальних підприємств: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / Ю.Б. Люлько ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень, пов'язаних з удосконаленням технології післязбиральної обробки зерна на заготівельних елеваторах і хлібоприймальних підприємствах (ХПП). Розглянуто сучасний стан і основі напрямки підвищення ефективності роботи зернозаготівельних підприємств, шляхи вдосконалення їх транспортно-технологічних ліній і певних технологічних операцій післязбиральної обробки зерна. На підставі досліджень кількісно-якісних характеристик надходження зерна на підприємства, хронометражу виконання основних технологічних операцій, експлуатаційних зведених графіків визначено фактичні коефіцієнти нерівномірності надходження зерна й ефективність роботи транспортно-технологічного обладнання елеваторів і ХПП. Розроблено технологічну схему післязбиральної одробки зерна на заготівельних підприємствах і рекомендації щодо вдосконалення та зменшення енергоємності транспортно-технологічних ліній заготівельних елеваторів і ХПП з урахуванням сучасних тенденцій їх розвитку. Результати дослідження перевірено за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.01 +
Шифр НБУВ: РА361692

Рубрики:

      
6.

Люлька В.С. 
Формування професійної спрямованості учнів 8 - 9 класів сільської школи на сферу сільськогосподарського виробництва в процесі трудового профільного навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / В.С. Люлька ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Уточнено суть поняття професійної спрямованості особистості, визначено його структуру, показники та критерії її сформованості. Обгрунтовано зміст і побудову профорієнтаційної роботи з старшокласниками, що спрямовує учнів до сільськогосподарської професії в процесі трудового профільного навчання. Виявлено психолого-педагогічні чинники забезпечення профорієнтаційної спрямованості змісту навчально-трудової діяльності старшокласників на основі диференціації навчання та з урахуванням діагностичної, інформаційної, виховної, розвиваючої та консультативної функцій профорієнтації. Визначено та обгрунтовано сукупність педагогічних засобів формування професійної спрямованості школярів на сільськогосподарські професії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.63 +
Шифр НБУВ: РА324987

Рубрики:

      
7.

Люлька Г. А. 
Педагогічні умови толерантного ставлення школи і сім'ї до дітей молодшого шкільного віку / Г. А. Люлька. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вперше теоретично обґрунтовано, розроблено та експериментально перевірено в умовах загальноосвітніх навчальних закладів корекційну програму з формування готовності до толерантного виховання молодших школярів, побудовану на основі аксіологічного, особистісно зорієнтованого, компетентнісного та ситуативного підходів, яка складається з методологічного, організаційно-діяльнісного та результативного блоків і передбачає запровадження системи педагогічних ситуацій та реалізується за педагогічних умов (педагогічний консенсус щодо орієнтації на толерантне виховання молодших школярів; відображення ідей толерантного виховання у змісті навчальної дисципліни; визначено сутність поняття «педагогічна толерантність»; уточнено поняття «запровадження толерантного ставлення школи і сім'ї до молодших школярів»; удосконалено зміст процесу формування толерантного ставлення учителів до молодших школярів, зокрема, його загальнопедагогічний та дидактико-методичний складники у контексті досліджуваної проблеми. Результати дослідження можуть бути використані при розробці освітньо-професійних програм; удосконаленні методики організації практичних занять та педагогічної практики в умовах педагогічного коледжу; у системі післядипломної педагогічної освіти при організації курсів підвищення кваліфікації вчителів початкової школи; при укладанні навчальних посібників та методичних рекомендацій з проблеми формування готовності учителів до толерантного виховання учнів.^UIn the dissertation: - for the first time theoretically substantiated, developed and experimentally tested in general educational institutions correctional program model for the formation of readiness for tolerant education of primary school children, built on axiological, personality-oriented, competence and situational approaches, consisting of methodological, organizational and organizational activities. and provides for the introduction of a system of quasi-professional situations and implemented under pedagogical conditions (pedagogical consensus on the focus on tolerant education of primary school children; reflection of ideas of tolerant education in the content of the discipline; introduction of contextual learning and solving quasi-professional situations); the essence of the concept of "pedagogical tolerance" is defined; - the concept of "introduction of tolerant attitude of school and family to junior schoolchildren" is specified; - the content of the process of formation of tolerant attitude of teachers to junior schoolchildren, in particular, its general pedagogical and didactic-methodical components in the context of the researched problem is improved; - the ideas of introduction of axiological, personality-oriented, competence, situational approaches in the process of formation of the level of tolerant attitude to junior schoolchildren in beginning teachers were further developed; ideas of contextual learning using quasi-professional situations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Люлька В. А. 
Міграційні рухи з країн мусульманського світу до України (1991 – 2019 рр.). / В. А. Люлька. — Б.м., 2021 — укp.

Дослідження за темою дисертації виконувалось протягом 2016–2020 рр., відповідно планів науково-дослідницької роботи кафедри нової та новітньоїісторії історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.Під час роботи на дисертацією було проаналізовано історіографію та джерельну базу дослідження. Встановлено, що історіографія, яка стосуєтьсябезпосередньо міграції з країн мусульманського світу до України, відсутня, тому в дисертації висвітлювалися наукові напрацювання за дотичноютематикою. Відповідно, було проаналізовано наукову літературу, щодо перебування мусульман на території України з часу їх появи у VIII ст. н. е. і доздобуття Україною незалежності 1991 р. У період Незалежності науковцями переважно розглянуто специфіку утворення мусульманських організацій, та їхвідносини між собою. Аналізуючи релігійну та релігієзнавчу літературу, звернено увагу на особливості дотримання духовних практик мусульман вУкраїні, та як це впливає на їх адаптацію в українському соціумі. Водночас, досліджуючи юридичну літературу, були розглянуті зміни міграційногозаконодавства за період незалежності України. Окрему увагу приділено спеціалізованій пресі, а саме, газеті «Прикордонник України», її аналіз показав,що з 1991 р. по 2019 р. відбулися суттєві зміни у ставленні до мігрантів з боку офіційних служб України, від однозначно негативного до появи розумінняоб'єктивності міграційних процесів та потенційної можливості отримати для України користь, за умов проведення відповідної міграційної політики.^UResearch on the topic of the dissertation was carried out during 2016 – 2020 in accordance with the plans of research work of the Department of Modern andContemporary History of Foreign Countries, Historical Faculty, Taras Shevchenko National University of Kyiv.During the work on the dissertation the historiography and the source base of the research were analyzed. It is established that there is no historiography directlyrelated to migration from the Muslim world to Ukraine, therefore, the dissertation covered scientific developments on related topics. Therefore, the various academicpapers on the permanent residence of Muslims in Ukraine since their appearance and till Ukraine gained independence in 1991 were analyzed. During the period ofindependence of scholars, the special organization of the creation of Muslim organizations and their relations with each other is mainly considered. Analyzingreligious and religious studies literature, attention is paid to the peculiarities of the spiritual practices of Muslims in Ukraine, and how it affects their adaptation inUkrainian society. At the same time, researching the legal literature, changes in migration legislation during the period of Ukraine's independence were considered.Particular attention is paid to the specialized press, namely, the newspaper "Border Guard of Ukraine", its analysis showed that from 1991 to 2019 there were significantchanges in attitudes towards migrants by the official services of Ukraine, from clearly negative to the understanding of objectivity migration processes and the potentialopportunity for Ukraine to benefit, provided the relevant migration policy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського