Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (139)Книжкові видання та компакт-диски (89)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=МАРЦИНК$<.>+<.>A=ЕЛЕН$<.>+<.>A=ЭДУАРДОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Марцинковська В.В. 
Диференційний підхід до ведення жінок з доброякісними пухлинами матки у віддаленому післяопераційному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.В. Марцинковська ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто клініко-патогенетичні особливості захворювання міомою матки на базі поглибленого дослідження хворих з міомою матки в доопераційному періоді. На підставі вивчення особливостей клінічного перебігу післяопераційного періоду, змін гормонального гомеостазу після оперативного втручання, оцінки анатомо-функціональних характеристик збережених яєчників та їх кровообігу за даними ультразвукової допплерометрії, змін вмісту простагландинів (простацикліну та тромбоксану), оцінки параметрів якості життя та сексуальної функції, запропоновано індивідуалізовані програми моніторингу та реабілітації хворих з доброякісними пухлинами матки в післяопераційному періоді, що дозволили підвищити якість життя пацієнток, прооперованих у об'ємі гістеректомії. Розроблено й впроваджено у межах регіону та запропоновано для широкого використання "Карту прооперованої хворої" з метою поліпшення спостереження за даним контингентом хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-59 +
Шифр НБУВ: РА330468

Рубрики:

      
2.

Марцинко О.Е. 
Однорідно- та різнометальні комплексонати германію (ІV): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.Е. Марцинко ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено й апробовано методики синтезу у водних розчинах 31-го нового однорідно- та різнометального комплексонату германію (IV) на основі діетилентриамінпентаоцтової, етилендіамінтетраоцтової та 1-оксіетилідендифосфонової кислот. Комплекси досліджено з використанням методів елементного та рентгенофазового аналізів і спектрального (СДВ, ЕПР та ІЧ-спектроскопії) вимірювання електропопровідності та магнітної сприйнятливості. Проведено РСА п'яти сполук, з яких три - гетерометалічні. Під час використання діетилентриамінпентаацетато-, етилендіамінтетраацетато- та оксіетилідендифосфонатогідроксогерманієвих кислот як конструкційних блоків з вакантними донорними центрами одержано ряд комплексів з s- (Li, Na, K, Mg, Ca, Ba), d- (Co, Ni, Cu, Zn) і f- (Pr, Nd, Gd, Tb) металами. Показано, що всі різнометальні комплексонати побудовані за типом супрамолекулярної архітектури, реалізованої за рахунок різних видів міжмолекулярних водневих зв'язків. Встановлено, що їх склад і будова визначається природою другого металу s-, d- або f- (утворюються солі, катіон-аніонні або гетероядерні сполуки) зі збереженням структури вихідного германієвого аніону. З'ясовано, що висока здатність ряду синтезованих комплексів германію виявляти біологічну активність (антиоксидантну, кардіотропну, гепатопротекторну, протикарієсну) визначається синергізмом фармакологічної дії германію, лігандів та інших металів, а її різноманітність - тим фактом, що одержані сполуки є індукторами інтерферону - перспективними імунофармакологічними засобами регулювання дисбалансу імунної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г274.3 + Г124.31 +
Шифр НБУВ: РА334674

Рубрики:

      
3.

Марцинковський В.С. 
Підвищення ефективності технології виготовлення підшипників ковзання високошвидкісних турбокомпресорних агрегатів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / В.С. Марцинковський ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Суми, 2008. — 23 с. — укp.

З використанням результатів дослідження розроблено методику спрямованого вибору технології забезпечення необхідної якості елементів підшипників ковзання (ПК) найбільш економічними методами. Проаналізовано існуючі технології підвищення якості поверхневих шарів деталей та показано, що процес електроерозійного легування (ЕЕЛ) є найбільш перспективним для формування на елементах ПК поверхневих шарів з необхідною структурою та параметрами. У разі застосування перехідних шарів з олов'яної бронзи та міді, які наносяться за методом ЕЕЛ у захисному середовищі аргону, підвищується міцність з'єднання сталевої підкладки з антифрикційним бабітовим шаром у порівнянні з традиційною технологією відповідно на 2,3 і 35 %. ЕЕЛ бабітових бронзових вкладишів ПК м'якими антифрикційними металами дозволяє створювати на їх робочих поверхнях спеціальні покриття, що поліпшують умови припрацювання. Застосування після ЕЕЛ методу безабразивної ультразвукової фінішної обробки (БУФО) призводить до зниження шорсткості поверхні (Ra) з 1,25 до 0,05 мкм, збільшення стискаючих напруг з 70 до 500 МПа та формування поверхневого шару з мікротвердістю на поверхні до 8 000 МПа. Рекомендовано використання комбінованої технології ЕЕЛ + БУФО для зміцнення підшипникових шийок роторів. Запропоновано нові технологічні конструкції ПК з самоустановлювальними вкладишами на гідростатичному підвісі, на базі яких створено підшипник, що має високі несучу здатність, надійність, економічну витрату мастильного матеріалу, що в остаточному підсумку позитивно впливає на динаміку ротора та роторної машини в цілому. Економічний ефект від впровадження результатів дослідження становить 134 тис. грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З762.22-042-06 +
Шифр НБУВ: РА357816

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Марцинків О.Б. 
Підвищення надійності роботи обсадних колон у похило-скерованих свердловинах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.06 / О.Б. Марцинків ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано чинники, які впливають на надійність роботи обсадних колон під час прикріплення похило-скерованих свердловин, проведено огляд методів розв'язання даної проблеми. Уточнено класифікацію причин неякісного кріплення похило-скерованих свердловин. Проведено теоретичні дослідження впливу згину обсадної колони на овальність і міцність обсадних труб за дії зовнішнього надлишкового тиску. Удосконалено методику розрахунку обсадних колон на міцність під час кріплення похило-скерованих свердловин шляхом уведення поправочного коефіцієнта до величини зовнішнього критичного тиску залежно від інтенсивності викривлення, товщини стінки, діаметра труб і групи міцності сталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.041-51
Шифр НБУВ: РА374128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Марцинкевич О.О. 
Пізні неврологічні наслідки опромінення у ліквідаторів аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.О. Марцинкевич ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню через 7-10 років після аварії на ЧАЕС змін головного мозку у осіб, які зазнали дії зовнішнього опромінення під час ліквідації її наслідків (1986-1987 рр.). В роботі уточнюється патогенез неврологічних змін у ліквідаторів. У досліджених встановлено клінічно і підтверджено нейроімунологічно органічний характер ушкодження головного мозку. Захворювання розгортається у трьох фазах: гострої, субкомпенсації, декомпенсації з хронізацією. Гаммаспектрометрично виявлено цезій-137 в структурах тканин головного мозку померлих ліквідаторів, які проживали як на чистих так і радіаційно забруднених територіях. Результати радіометрії показали, що інкорпорація радіоізотопів мала місце в гострій фазі і зберігається на віддаленому періоді. Тривале накопичення радіонуклідів суттєво впливає на розвиток післярадіаційної енцефалопатії у ліквідаторів. Фактор радіаційної забрудненості місцевості додатково поглиблює ступінь ураження головного мозку у ліквідаторів. Дана обставина визначає доцільність рекомендувати ліквідаторам відселення із радіаційно забруднених територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-1

Рубрики:

      
6.

Бучко О. В. 
Гомо- та гетерометалічні цитратогерманати (станати) різних типів. Синтез, структура і властивості / О. В. Бучко. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі розроблено новий підхід до синтезу різних типів координаційних супрамолекулярних структур, що кристалізуються в системах GeO2 – лимонна кислота – нітрогенвмісні органічні молекули та GeO2/SnCl4 – лимонна кислота – сіль 3d-металу – 1,10-фенантролін/2,2´-біпіридин. Постадійною взаємодією окремих компонентів між собою створюються умови для існування в розчині блоків, на основі яких за рахунок іон-іонних, ковалентних, донорно-акцепторних, водневих зв'язків відбувається подальше формування гомо- та гетерометалічних цитратогерманатів (станатів). Створено оптимальні методи, вперше одержано 27 нових координаційних сполук, серед яких супрамолекулярні солі з цитратогерманатними аніонами та протонованими нітрогенвмісними органічними молекулами в якості катіонів, а також різнометально-різнолігандні комплекси германію(IV)/стануму(IV) та 3d-металів з лимонною кислотою та гетероциклічними амінами. Їх всебічно охарактеризовано сукупністю методів: елементний аналіз, ІЧ, ДВ спектроскопії, термогравіметрія, мас-спектрометрія, рентгеноструктурний аналіз монокристалів. Доведено здатність існуючої у розчині цитратогерманатної кислоти утворювати супрамолекулярні солі з протонованими нітрогенвмісними органічними молекулами та різнометальні комплекси різного типу (катіон-аніонні та гетероядерні) в залежності від аніону вихідної солі 3d-металу. Визначено, що всі одержані цитратостананти є катіон-аніонними з комплексним аніоном, в якому координаційний поліедр стануму – викривлений октаедр, утворений трьома парами атомів оксигену двох монопротонованих цитратних лігандів, подібний до існуючих в цитратогерманатних комплексах. Виявлено здатність цитратогерманатів підвищувати активність α-L-рамнозидаз Bacillus sp. 19, C. albidus, E. еrubescens та P. Tardum, їх протисудомна активність по антагонізму з коразолом та модифікуючі властивості при отриманні полімерних матеріалів.^UA new approach in the synthesis of different types of coordination supramolecular structures, that crystalize from the systems GeO2 –citric acid-nitrogen-containing organic molecules and GeO2/SnCl4 – citric acid – 3d metal salt – 1,10-phenanthroline/2,2`-bipyridine. The stepwise interaction of individual components between each other creates conditions for existence of special blocks that become the basis for formation of homo- and heterometallic citratogermanates(stannates) with ion-ionic, covalent, donor-acceptor and hydrogen bonds. Optimal synthesis methods have been developed and allowed to obtain 27 new coordination compounds including supramolecular salts with citratogermanate anions and protonated nitrogen-containing organic molecules as cations and different-metal mixed-ligand complexes of Germanium(IV)/Tin(IV) and 3d-metals with citric acid and heterocyclic amines. They have been fully characterized with elemental analysis, IR-, Diffuse reflection spectroscopy, thermogravimetry, mas-spectroscopy, X-Ray. An ability of existing in the solution citratogermanate acid to form supramolecular salts with the protonated nitrogen-containing organic molecules was proved and different-metal complexes of dissimilar types (cation-anionic or heteronuclear) depending from the anion of 3d-metal salt. It has been established that all citratostannates are compounds of cation-anionic type with complex anion in which coordination polyhedron of tin is distorted octahedron formed by three pairs of oxygen atoms of two monoprotonated citric ligands, similar to the ones that exist in the citratogermanate complexes. An ability of citratogermanates to increase the activity of α-L-rhamnosidase Bacillus sp. 19, C. albidus, E. еrubescens and P. Tardum, their anticonvulsant activity with antagonism to corazol and modifying properties in the production of polymeric materials have been studied.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського