Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (35)Реферативна база даних (888)Книжкові видання та компакт-диски (960)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>A=МИХАЙЛЕНК$<.>+<.>A=ВЛАДИМИР$<.>+<.>A=ИВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Михайленко О.Г. 
Маркетингова стратегія розвитку господарських комплексів (на прикладі рекреаційного комплексу): Автореф. дис...канд. екон. наук: 08.06.02 / О.Г. Михайленко ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Теоретично та практично досліджено питання створення механізмів формування комплексу мезомаркетингу та розробки маркетингової стратегії рекреаційного комплексу. Вивчено особливості та тенденції розвитку маркетингу за умов його використання для підвищення економічного потенціалу регіону. Запропоновано методи оцінки актуальності регіонального рекреаційного маркетингу, вибору його цільових сегментів. Визначено теоретичні положення щодо ефективності використання маркетингових технологій регіональними органами управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.322 + У9(4Укр)49
Шифр НБУВ: РА315799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Владимиров О.А. 
Відновлювальне лікування вагітних із серцево-судинною патологією в санаторно-курортних умовах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / О.А. Владимиров ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 35 с. — укp.

На підставі комплексної оцінки стану вагітних із серцево-судинною патологією науково обгрунтовано та розроблено нові деференційовані патогенетично орієнтовані програми санаторно-курортного лікування, що грунтуються на індивідульному виборі методу терапії залежно від виду патології, її тяжкості, типу гемодинаміки та функціонального резерву міокарда, хронобіологічних показників біорегуляторної ланки L-аргінін/NO, психоемоційного стану й особливостей особистості, змін стресасоційованих систем організму та фетоплацентарного комплексу. За результатами обстеження пацієнток (109 з вадами серця, 150 з нейроциркулярною астенією, 119 з метаболічною кардіоміопатією та 100 здорових) доведено, що запропонована програма позитивно впливає на перебіг захворювання, вагітності, пологів, стан різних функціональних систем вагітної, розвиток плода та стан новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54
Шифр НБУВ: РА316359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Михайленко Т.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування удосконалених методів лікування та профілактики уражень тканин маргінального пародонту при протезуванні частковими знімними пластинчастими протезами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.М. Михайленко ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив часткових знімних пластинчастих протезів на тканини маргінального пародонта зубів. Запропоновано вдосконалений спосіб виготовлення часткового знімного пластинчастого протезу. За допомогою клініко-статистичного спостереження доведено його лікувальну та профілактичну дію на тканини маргінального пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА317080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Михайленко В.М. 
Динаміка середньонаддніпрянсько-поліського діалектного суміжжя у світлі ізофон: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.М. Михайленко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Досліджено динаміку ізофон у зоні середньонаддніпрянсько-поліського діалектного суміжжя. Проаналізовано фонетичні риси говірок даної території за матеріалами картотеки та карт Атласу української мови та матеріалами, зібраними у процесі повторного їх обстеження у 1998 - 2001 рр. Виявлено протиставні для цих двох діалектних континуумів фонетичні явища. Запропоновано перевірену методику дослідження динаміки ізоглос на підставі аналізу лінгвістичних карт, на яких наведено результати обстеження тієї ж території за єдиною програмою на різних хронологічних зрізах. Визначено фактори, які впливають на динаміку фонетичних явищ у зоні міждіалектного суміжжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-67
Шифр НБУВ: РА318969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Владимирова В.М. 
Пантелеймон Куліш - дослідник української літератури: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Владимирова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено джерела та чинники становлення системи філософських та естетичних поглядів, зазначеної у Кулішевій діяльності критика та історика літератури. З'ясовано тип Кулішевого наукового та художнього мислення (його ставлення до просвітительської ідеології, засад романтизму та позитивізму). В системі світоглядних і естетичних поглядів П.Куліша визначено положення, що служили критерієм його літературознавчих оцінок, зокрема, історичного розвитку української літератури, пояснювали логіку становлення літературо-критичної та історико-літературної думки дослідника у вузлових пунктах української літературної історії. Грунтовно досліджено Кулішеве потрактування етапів розвитку української словесності XII - XVIII ст., пов'язано відповідні судження П.Куліша як дослідника літератури зі своєрідністю його культуро- та історіософських уявлень. Окреслено позиції, які займав П.Куліш у дискусії про початок нового етапу української літератури. Внесено корективи до існуючих уявлень про рецепцію Кулішем-критиком творчості Т.Г.Шевченка та Марка Вовчка. Системно оцінено настанову "етнографічної й історичної істини", перспективність для розвитку української літератури кінця 50-х - 70-х рр., установлено її місце у загальній Кулішевій творчо-літературній програмі. Узагальнено внесок П.Куліша у дослідження української літератури та його роль в українському літературному процесі 40 - 90-х рр. XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4Куліш, П.О. 33 + Ш5(4Укр)-319
Шифр НБУВ: РА318111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Владимирова В.І. 
Педагогічні проблеми формування правової культури вчителя в історії вищої педагогічної школи України (1917 - 2002 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.І. Владимирова ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2003. — 22 с. — укp.

Проведено грунтовний аналіз теоретичних основ правової культури у ретроспективі функціонування української вищої педагогічної школи за період 1917 - 2002 рр. Розглянуто поняття правової культури в історії філософської думки, їх взаємозв'язки в аспекті моралі та права, педагогічної та правової культури. Розглянуто зміст даної культури у навчальних планах, програмах вищих навчальних педагогічних закладів у різні історичні періоди розвитку українського суспільства. На підставі даних досліджень чітко визначено конкретні педагогічні проблеми правової культури особистості студентів, методи та прийоми навчальної діяльності, роль і місце соціально-психологічної компетентності формування правової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА324263

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Михайленко О.О. 
Речово-правові обмеження права приватної власності за стародавнім римським та сучасним цивільним правом України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Михайленко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я. Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань правового регулювання системи речово-правових обмежень права приватної власності у стародавній римській та сучасній вітчизняній правових системах. Досліджено поняття та систему речового права, надано характеристику суб'єктивному праву приватної власності і процесу його реалізації, визначено поняття, сутність та особливості категорії правообмежень. Основну увагу зосереджено на з'ясуванні юридичної природи й особливостей окремих видів речових прав на чуже майно та їх впливу на процес здійснення права приватної власності. На основі порівняльного аналізу з римським приватним правом, виявлено моменти рецепції позитивного історичного досвіду, обговорено окремі недоліки чинного законодавства у галузі речового права та сформульовано конкретні пропозиції щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)4-622 + Х839(4УКР)110.32 +
Шифр НБУВ: РА327814

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Михайленко Р.В. 
Феномен власності як об'єкт філософського дослідження за ранніми творами К.Маркса: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Р.В. Михайленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Досліджено сучасну соціально-філософську літературу, що розглядає марксизм і проблеми, пов'язані з феноменом власності у критичному ракурсі. Сформульовано по-новому розв'язану наукову задачу та установлено особливості кореляції власності в межах онтологічно-гносеологічної тотожності. Створено модель потенційного її розвитку. Розвинуто категорію усуспільненої власності, яку розглянуто як онтологічно-гносеологічну врівноваженість розуміння. Запропоновано розуміння процесу усуспільнення як спрямованість до гносеологізації, що відбувалося в "радянському" марксизмі а також спрямованості до онтологізації, яке має місце у сучасному марксизмі). Зауважено, що такий підхід до аналізу категорії усуспільненої власності є новим напрямком у науково-матеріалістичному аналізі марксизму та проблем власності. Доведено, що за сучасної доби значної уваги потребує соціально-філософське розуміння усуспільнення власності, що несе в собі формально-юридичні та економічні аспекти даної категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*312.1 + У010.253.3 + У02(0)53-111 +
Шифр НБУВ: РА327649

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Владимиров В.М. 
Проблема розуміння інформації в журналістиці: Автореф. дис. д-ра філол. наук: 10.01.08 / В.М. Владимиров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 30 с. — укp.

На основі дослідження базових процесів розуміння, проведеного з залученням герменевтики, семіотики, соціальної психології, сучасних поглядів на хаос відтворено рух інформації від незрозумілого (хаосу) до індивідувальних рівнів розуміння - першорозуміння та інтерпретації, кодування знака та його наступного декодування, - та від індивідуального розуміння до масового. Розвинуто теоретичні основи журналістики шляхом обгрунтування функцій та принципів розуміння. Розроблено основні моделі та методи досягнення розуміння інформації в журналістиці. Досліджено перешкоди розуміння інформації в журналістиці, зокрема їх витоки, типи, методи подолання. Зроблено висновок, що проблема розуміння інформації є однією з журналістикознавчих проблем, що має вирішуватись в межах цієї науки не емпірично, а науково, для цього наявні всі необхідні умови, а просування по шляху її вирішення означатиме залучення нового ресурсу підвищення ефективності діяльності засобів масової комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.1 +
Шифр НБУВ: РА328365

Рубрики:

      
10.

Михайленко О.Ф. 
Регулювання пропорцій та ефективності внутрішнього ринку промислової продукції (на прикладі мінеральних добрив): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.Ф. Михайленко ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтеграції України. — К., 2004. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено стан внутрішнього ринку промислової продукції України, зокрема ринку мінеральних добрив та створено організаційно-економічний механізм, який дає змогу активізувати цей ринок, оптимізувати пропорції та збільшити ефективність їх виробництва та споживання. Проаналізовано причини, що призвели до звуження внутрішнього ринку. Запропоновано концептуальні принципи його активізації та подолання балансових диспропорцій. З'ясовано комплекс проблем, що перешкоджають ефективному та пропорційному розвитку внутрішньої складової ринку мінеральних добрив. Відзначено, що основу внутрішнього ринку мають складати замкнені саморегулюючі мезоструктури (кластери), які будуть сприяти підвищенню пропорційності та ефективності функціонування даного ринку. Визначено потенційні можливості та оптимальні пропорції ринку мінеральних добрив. Запропоновано організаційно-економічний механізм його активізації - Агрохімічний холдинг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.051.254-592 +
Шифр НБУВ: РА330188

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Михайленко В.В. 
Немодальна теорія сталості зсувних течій плазми: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / В.В. Михайленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше одержано точний розв'язок рівняння Хасегави - Міма, що описує дрейфові хвилі, для випадку плазми з однорідною зсувною течією. Знайдено, що звичайний синусоїдальний (модальний) розв'язок для дрейфових хвиль має місце тільки протягом обмеженого часу. Для довільного часу розв'язок є суто немодальним, який з плином часу перетворюється на розв'язок, який описує конвективну комірку з нульовою частотою. Уперше показано, що пакети дрейфових хвиль зі зсувною течією відбиваються від свого критичного рівня, що призводить до зникнення умов її аномального переносу. З використанням моделі Хасегави - Вакатані досліджено часову еволюцію дрейфово-резистивної несталості та дрейфових хвиль у зсувній течії плазми з частими та рідкими зіткненнями. Знайдено умову подавлення несталості зсувною течією. Показано, що у стані подавлення (насичення) дрейфової несталості дрейфові хвилі є принципово немодальними (внаслідок деформації хвиль зсувною течією). За цього процес стабілізації дрейфової несталості є немодальним і не може бути вірно досліджений на основі загальновизнаного модального підходу. Вивчено еволюції альфвенівських і дейфово-альфвенівських хвиль у неоднорідній зсувній плазмі з холодними іонами.еволюціє альфвенівських хвиль до їх сильного поглинання внаслідок затухання Ландау на електронах. Показано, що зсувна течія плазми з часом стає непроникною для альфвенівських хвиль. Досліджено вплив зсувної течії плазми на резистивну дрейфово-альфвенівську несталості плазми. Визначено, що ці альфвенівські несталості швидко стають немодальними з інкрементом, який зростає з часом. Але тільки для випадку досить сильного зсуву швидкості, коли градієнт швидкості поперек течії стає порівняним з частотою альфвенівської хвилі, лінійні немодальні ефекти призводять до зменшення цих несталостей. Уперше проведено дослідження впливу немодальних ефектів на слабконелінійну еволюцію несталості Релея - Тейлора. Визначено умови, за яких нелінійні немодальні збурення (до четвертого порядку стосовно амплітуди початкових збуджень) стають згасаючими, стабілізуючи за цього несталість Релея - Тейлора у лінійному та нелінійному режимах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.2,022 +
Шифр НБУВ: РА338939

Рубрики:

      
12.

Михайленко Л.П. 
Формування продукційного процесу зернобобових культур під впливом погодних і технологічних факторів в північній частині Степу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.П. Михайленко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2005. — 23 с. — укp.

Здійснено математичну та статистичну обробку даних багаторічного експериментального матеріалу та виявлено біологічну реакцію рослин на динаміку агрометеорологічних показників. З'ясовано ступінь впливу погодних факторів на формування елементів продуктивності досліджених культур. Виявлено оптимальні параметри зволоження, температурного режиму повітря та грунту в основні періоди та у цілому за вегетацію, що зумовлюють формування високої продуктивності рослин гороху, нуту та чини. Визначено найбільш сприятливе поєднання агрометеорологічних факторів і водно-фізичних властивостей грунту для обгрунтування оптимального строку сівби гороху. Удосконалено заходи регулювання густоти посіву з метою підвищення загального виживання рослин та рівня врожайності гороху, чини та нуту. З'ясовано оптимальну глибину загортання насіння нових сортів нуту та чини, яка відповідає морфологічним ознакам та біологічним вимогам цих культур. Виявлено доцільність використання регуляторів росту та інокулянтів для передпосівної обробки насіння нуту з метою підвищення стійкості рослин до стресових умов зовнішнього середовища. Проаналізовано основні шляхи підвищення економічної ефективності виробництва зерна бобових культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213-28 + П213-47 +
Шифр НБУВ: РА337542

Рубрики:

      
13.

Михайленко Л.Ф. 
Система методичної підготовки вчителя математики у вищому навчальному закладі за заочною формою навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.Ф. Михайленко ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2005. — 23 с. — укp.

Виявлено специфіку підготовки вчителя математики за заочною формою навчання. Визначено мету, зміст і вимоги щодо методичної підготовки майбутніх педагогів за умов реформування загальноосвітньої школи. Здійснено структурування диференційованого змісту методичної підготовки вчителя математики та вперше виділено її рівні для студентів заочної форми на різних етапах навчання у ВНЗ. Розроблено та експериментально апробовано методику використання комп'ютерних технологій з урахуванням специфіки підготовки вчителя математики за заочною формою навчання. Удосконалено положення щодо ефективної організації самостійної роботи студентів-заочників у процесі формування методичних умінь майбутнього вчителя математики. Основні результати наукового дослідження впроваджено у навчальний процес педагогічних ВНЗ. Сформульовано рекомендації щодо поліпшення системи методичної підготовки вчителя математики за заочною формою навчання у педагогічному ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р21р3 +
Шифр НБУВ: РА334573

Рубрики:

      
14.

Михайленко О.В. 
Фулерени, нанотрубки і нанокільця: стереохімія та спосіб кодування (номенклатура). Комплекси фулеренів з каліксаренами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Михайленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше досліджено та розкрито стереохімічні особливості структури фулеренових ковпачків для карбонових нанотрубок. Наведено правила конструювання фулеренів і нанотрубок з наперед заданою конфігурацією. Запропоновано єдиний універсальний спосіб кодування (номенклатуру) 6-нанотрубок (НТ) та 6-нанокілець (НК), що передбачає вибір у карбоновому ланцюзі елементарної комірки - базової ланки. Показано, що набір базових ланок дає змогу побудувати інваріантну одиницю як складову нанотрубки та нанокільця. Такий підхід дає змогу безпомилково конструювати ізомерні структури, а саме їх енантіомерні форми. Зазначено, що практичним втілення цієї номенклатури є програма NanoGen, що забезпечує автоматичне конструювання молекулярних моделей 6-НТ та 6-НК. Визначено механізм утворення фулеренів та 6-НТ з графенових жолобів, які виникають на краях графенових шарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.4,0 + Г741.4,0 +
Шифр НБУВ: РА335061

Рубрики:

      
15.

Михайленко С.В. 
Хвороби листя ярого ячменю в Поліссі України та заходи по обмеженню їх шкідливості: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / С.В. Михайленко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Уточнено видовий склад хвороб листя ярого ячменю. Вперше у зоні Полісся України вивчено розповсюдженість та розвиток комплексу плямистостей. Встановлено шкідливість збудників Bipolaris sorokiniana та Drechstera teres. Відмічено, що розвиток хвороб впливає на довжину колоса, кількість зерен у колосі, зниження маси 1 000 зерен. Виявлено, що шкідливість за 90 % ураження темно-бурою плямистістю становить 19,1 %, сітчастою - 21,3 %. Показано вплив гідротермічного коефіцієнта на поширення та розвиток темно-бурої та сітчастої плямистостей. Встановлено зв'язок між строком появи симптомів хвороб, середньою температурою повітря в квітні та сумою опадів на цей місяць. Розроблено модель строку появи сітчастої та темно-бурої плямистостей. Проведено гістологічні дослідження проникнення збудників Bipolais sorokiniana та Drichslera teres в тканини рослин ярого ячменю. На підставі вивчення біологічних особливостей збудників Bipolaris sorokiniana та Drechstera teres виявлено вплив окремих елементів технології та нових фунгіцидів на розвиток хвороб. Досліджено більше 20 районованих сортів ярого ячменю, сортів з груповою стійкістю проти збудників плямистостей листя не виявлено. Визначено ефективність дії нових протруйників та фунгіцидів проти плямистостей листя ярого ячменю, які зареєстровано та внесено до "Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 + П491.127 +
Шифр НБУВ: РА339883

Рубрики:

      
16.

Михайленко Т.П. 
Міжфазний тепломасообмін у генераторі водяної шуги при випарному охолодженні розсолу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Т.П. Михайленко ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено аналіз закономірностей міжфазного тепломасопереносу за умов одержання водяної шуги в установках з вакуумуванням розсолу, розроблено метод їх розрахунку. Запропоновано й обгрунтовано фізичну модель процесу об'ємної кристалізації за випадного охолодження розсолу. Створено математичну модель процесу кристалізації розсолу з урахуванням нерівноваги випару. Експериментально досліджено вплив початкової концентрації розсолу й інтенсивності перемішування на ступінь переохолодження до початку кристалізації. Визначено форму та розміри кристалів льоду, одержуваних під час кристалізації розсолу різної концентрації. Одержано емпіричну кореляцію коефіцієнта збільшення площі міжфазної поверхні за випарного охолодження розсолу. Наведено результати експериментів. Розроблено методику розрахунку параметрів енергетичної ефективності та характеристик установок для виробництва водяної шуги за умов вакуумування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л112.31-5 +
Шифр НБУВ: РА341625

Рубрики:

      
17.

Владимиров Д.О. 
Формування регулярних структур з наноцентрів у кристалах КСl в стаціонарних просторово-періодичних світлових полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Д.О. Владимиров ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 15 с. — укp.

Досліджено фотоіндуковані фізико-хімічні процеси, які обумовлюють формування регулярних структур з наноцентрів за дії стаціонарних просторово-періодичних світлових полів (СППСП) у адитивно забарвлених кристалах KCl. Показано, що механізм формування таких структур за дії СППСП є складною сукупністю конкуруючих дифузійно-дрейфових процесів між максимумами та мінімумами СППСП, що формують структуру. Установлено вплив іонізувального опромінення та введення катіонних і аніонних домішок на процес формування регулярних структур за дії СППСП. З використанням одержаних експериментальних даних побудовано фізичну модель перебігу фотостимульованих процесів у СППСП, важливу роль у якій грає ефект Дембера. Коректність запропонованої моделі перевірено за допомогою числово-математичного моделювання. Відзначено, що результати числово-математичного моделювання добре корелюють з експериментальними даними. Базуючись на даній моделі, передбачено та експериментально підтверджено виникнення мультичастотних регулярних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В371.236,022 +
Шифр НБУВ: РА340097

Рубрики:

      
18.

Михайленко О.В. 
Розвиток соціальної інфраструктури на радіоактивно забруднених сільських територіях: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.В. Михайленко ; Ін-т демографії та соц. дослідж. НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Уточнено соціально-економічну суть соціальної інфраструктури села у зоні опромінення радіоактивними елементами. Розроблено класифікацію споживачів соціально-культурних і побутових послуг. Здійснено комплексну оцінку рівня розвитку соціальної інфраструктури на уражених територіях. Визначено та систематизовано фактори, що прямо або опосередковано впливають на нього. Удосконалено існуючі підходи до забудови сільських поселень об'єктами соціального призначення з урахуванням специфіки регіону. Опрацьовано концептуальні засади розвитку соціальної інфраструктури на територіях радіоактивного забруднення. Запропоновано та впроваджено до практики пріоритетні заходи щодо їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-94 +
Шифр НБУВ: РА345104

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Владимирська Є.Ю. 
Науково-методичне забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Є.Ю. Владимирська ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну модель забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті, яка грунтується на процесному підході до створення дистанційних курсів та проведення навчання. Запропоновано та введено до педагогічного обігу методи щодо використання найновітніших концепцій та ідей з теорії управління: концепції організації, що навчається; моделей організаційної та процесної зрілості. Розроблено класифікацію методів забезпечення якості освітньої діяльності, а також методологію забезпечення якості вищої освіти, а саме: сформульовано термінологічний апарат; запропоновано визначення понять "якість освіти", "якість вищої освіти", "якість дистанційного навчання"; розкрито властивості якості освіти; розглянуто чотири її виміри: результативність, оптимальність, ефективність і справедливість (етичність). Визначено та досліджено моделі забезпечення якості вищої освіти: оцінки, контролю, гарантування якості й управління нею; проаналізовано п'ять рівнів зрілості системи забезпечення якості, методи покращення та піднесення рівня якості; розроблено методичні рекомендації, які стосуються створення дистанційного навчання з гарантованим рівнем його якості. Досліджено дидактичні принципи та специфіку педагогічного забезпечення якості даного навчання у технічних університетах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290 + Ж. р(4УКР)3-8 +
Шифр НБУВ: РА346009

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Михайленко О.В. 
Удосконалення реального інвестування підприємств харчової промисловості на основі системи кредитних відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Михайленко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні, організаційні та практичні засади реального інвестування шляхом залучення кредитних ресурсів на підприємствах харчової промисловості. Розкрито сутність реальних інвестицій та інвестиційного кредитування. Розроблено заходи щодо підвищення ефективності процесу реального інвестування на базі системи кредитних відносин. Визначено шляхи оптимізації процесу кредитування реальних інвестиційних проектів шляхом удосконалення механізму інвестиційного кредитування та взаємовідносин підприємства та банку, що дозволить спростити процес проходження кредитних ресурсів від кредитора до позичальника. Встановлено інтегральний показник інвестиційної кредитоспроможності, на базі якого підприємства харчової промисловості та банки можуть не лише розрахувати й оцінити фінансовий стан і врахувати галузеві особливості підприємств, але й спрогнозувати величину інвестиційного кредиту, одержання якого не погіршить фінансову стійкість і кредитоспроможність підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.11-56 +
Шифр НБУВ: РА348353

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського