Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (87)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=МОТРЕНК$<.>+<.>A=ТИМОФІЙ$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Тимофійчук І.Р. 
Вікові особливості ішемічно-реперфузійної реорганізації катехоламінергічних систем лімбіко-гіпоталамічних структур мозку та стрес-реактивності в самців щурів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.Р. Тимофійчук ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження гормональних, нейрохімічних і біохімічних показників функціонального стану систем стрес-реалізації та стрес-обмеження в одно- та тримісячних самців щурів з неповною глобальною ішемією мозку та впливу на ці показники препарату "Емоксипін". Установлено, що у пізньому постішемічному періоді в одномісячних щурів реакція гормональних показників стрес-реактивності збережена, а в тримісячних - має місце її виснаження. Вікові особливості церебральних проявів стрес-реактивності полягають у більш значному зниженні в лімбіко-гіпоталамічних структурах мозку тримісячних щурів інтенсивності флуоресценції катехоламінів, суттєвому порушенні показників ліпопероксидації та антиоксидантного захисту, а також в обширних структурних змінах вмісту окиснювальної модифікації білків і показників фібринолітичної активності. З'ясовано, що вплив емоксипіну на патогенетичні ланки ішемічно-реперфузійного пошкодження мозку також залежать від віку тварин. За впливу на постішемічні зміни інтенсивності флуоресценції катехоламінів, активності антиоксидантних ферментів, фібрино- та протеолітичної активності емоксипін має більш широкі та вагомі впливи у тварин молодшої вікової групи, а позитивна дія препарату щодо змін окиснювальної модифікації білків переважає у структурах мозку тримісячних щурів. Доведено, що механізми стрес-реактивності, які активуються за умов ішемії мозку, в одномісячних щурів остаточно не сформовані і зазнають подальших онтогенетичних змін, а корекція їх порушень потребує врахування віку тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-29 +
Шифр НБУВ: РА343602

Рубрики:

      
2.

Мотренко С.М. 
Фізико-механічні та біологічні властивості дражованого насіння цукрових буряків залежно від маси дражувальної оболонки: автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.14 / С.М. Мотренко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання залежності фізико-механічних і біологічних властивостей дражованого насіння цукрових буряків від енергії проростання та схожості насіння до дражування, розміру його фракцій і маси дражувальної оболонки. На підставі результатів досліджень розроблено категорію дражованого насіння, а саме: капсульоване, придатне дя сівби на скінченну густоту в усіх бурякосіювальних зонах України. Вперше визначено оптимальну масу оболонки драже за дражування різних за розмірами технологічних фракцій, які забезпечують одержання дражованого насіння з високою енергією проростання, схожістю та вирівняністю, що виключає його калібрування, зумовлює зменшення терміну підготовки дражованого насіння та його собівартості, а за польових умов для проростання такого насіння потреба у воді зменшується більше, ніж удвічі у порівнянні з дражованим насінням, підготовленим згідно з існуючими технологіями. Доведено, що маса дражувальної оболонки та форма дражованого насіння не впливають на рівномірність розміщення насіння під час його сівби з використанням пневматичних сівалок. Відзначено, що маса дражувальної оболонки суттєво не впливає на продуктивність цукрових буряків - врожайність коренеплодів, цукристість і збір цукру з одного гектара. Це дозволяє у процесі підготовки дражованого насіння за новою технологією зменшувати масу дражувальної оболонки від 100 - 110 % до 40 - 45 % від маси насіння до дражування без зниження його продуктивних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-37 +
Шифр НБУВ: РА365106

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського