Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (46)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=НЕДЗВЕЦЬК$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Недзвецька О.В. 
Клінічні прояви і патогенетичні механізми ретинопатії у хворих на ювенільний цукровий діабет, методи лікування (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис. д-ра мед. наук: 14.01.18 / О.В. Недзвецька ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2003. — 36 с. — укp.

Встановлено, що взаємозв'язані порушення лімфовідтоку, гемодинаміки і мікроциркуляції ока у разі ювенільної діабетичної ретинопатії розвиваються на фоні вегетосудинних дисфункцій з відповідними порушеннями імунних процесів, систем перекисного окиснення ліпідів і агрегаційної активності еритроцитів, що сприяє погіршенню тканинного дренування, дефіциту кровообігу в сітківці і прискоренню вазопроліферації без геморагічної та ексудативної фаз регинопатії. Виявлено імунокоригуючий вплив ультрафіолетового опромінювання крові, вегетотропний - лазерного опромінювання крові. Розроблено неінвазивний регіонарний метод транскутанного магнітолазерного опромінювання крові, обгрунтовано його антиоксидантну, реокоректорну, лімфотропну і вегетотропну дію у хворих на ювенільну діабетичну ретинопатію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3 + Р733.673.9-37 +
Шифр НБУВ: РА327997

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Недзвецький В.С. 
Стан нервовоспецифічних білків і мнестичних процесів за умов впливу несприятливих чинників різної природи та антиоксидантів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / В.С. Недзвецький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Визначено роль структурних нервовоспецифічних білків у процесах вищої нервової діяльності - навчанні, пам'яті, розвитку пізнавального дефіциту. Досліджено реакції клітин нервової тканини на дію несприятливих факторів. Виявлено загальні закономірності реактивної відповіді астроцитів на вплив ушкоджуючих факторів різної природи, дія яких супроводжується розвитком окисного стресу в ЦНС. Показано, що підвищення вмісту білку гліальних проміжних філаментів та його деградованих продуктів є адекватною відповіддю астроцитів на окисні ушкодження. Встановлено високі значення коефіцієнтів кореляції між змінами астрогліального маркеру й індукованим перекисним окисненням ліпідів у тканині мозку, що свідчить про існування тісного зв'язку між молекулярними ушкодженнями та клітинною відповіддю на вплив несприятливих чинників. Виявлено характерну закономірність змін вмісту головних ізоформ молекули адгезії нервових клітин за умов гіперглікемії, інтоксикації толуеном або іонами алюмінію, зокрема значну втрату ізоформи NCAM180. Показано тісний кореляційний зв'язк між змінами експресії NCAM180 та розвитком пізнавального дефіциту, що свідчить про участь даної адгезивної молекули у модуляції синаптичної передачі. Одержано результати, що підтверджують активну роль гліальних клітин в інтегративних процесах нервової системи та забезпеченні функціонування нейронів за умов дії несприятливих чинників. Наведено докази можливості відновлення біохімічних і фізіологічних функцій дорослого мозку після дії ушкоджуючих факторів. Встановлено, що введення антиоксидантних сполук сприяє відновленню вмісту та складу цитоскелетного та мембранного нервовоспецифічних білків і показників поведінкових реацій та попереджує розвиток пізнавального дефіциту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.17*05-604.2 + Е60*669.53*725.111.4-604.2 +
Шифр НБУВ: РА346188

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського