Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (34)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=НЕХОРОШ$<.>+<.>A=ЗОЯ$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Зоярнюк О.С. 
Застосування мезодіенцефальної електромодуляції на санаторно-курортному етапі реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.С. Зоярнюк ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2004. — 21 с. — укp.

Наведено клініко-патогенетичне обгрунтування доцільності використання методу мезодіенцефальної електромодуляції (МДМ) у процесі санаторно-курортного лікування під час реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт. Доведено, що використання даного методу лікування сприяє позитивним змінам у клінічній картині захворювання, покращанню рухової та побутової активності хворих, зменшенню обсягу медикаментозної терапії. Встановлено значну пато- та саногенетичну спрямованість методу МДМ, застосування якого покращує стан мозкового кровообігу, біоелектрогенез головного мозку, ліпідний обмін, реологічні властивості крові та імунної системи. Виявлено особливості патогенетичних механізмів дії методу МДМ у ранньому та пізньому відновлювальних періодах. Розроблено методики проведення процедур МДМ у хворих залежно від тривалості захворювання та наявності супутньої патології. Зазначено, що використання нового фізіотерапевтичного методу у реабілітаційному комплексі сприяє підвищенню ефективності відновлювального лікування хворих, які перенесли ішемічний інсульт, підвищує якість життя та рівень їх працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-54 +
Шифр НБУВ: РА333870

Рубрики:

      
2.

Нехороших З.М. 
Хламідіози у південному регіоні України (мікробіологічні та еколого-епідеміологічні аспекти): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.07 / З.М. Нехороших ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2006. — 46 с. — укp.

Встановлено еколого-епідеміологічні особливості зоонозних та антропонозних хламідіозів у південному регіоні України. Вперше в даному регіоні виявлено широку циркуляцію хламідій C.psittaci, C.trachomatis, C.pneumoniae в популяціях птахів, тварин та людей. Встановлено високу залежність C.psittaci диких птахів та ссавців, визначено етіологічну роль C.psittaci, C.trachomatis, C.pneumoniae за широкого спектру патології у жінок, чоловіків та дітей. Удосконалено специфічну діагностику хламідіозів. Розрозроблено алгоритм діагностики хламідійної інфекції у хворих з різним перебігом інфекційного процесу. Наведено порівняльну характеристику біологічних властивостей регіональних штамів C.trachomatis і C.psittaci. Виявлено нові ензоотичні території з орнітозу, підтверджено високий епізоотичний потенціал природного осередку орнітозу в Чорноморському біосферному заповіднику. Встановлено антропургічний осередок зоонозних хламідіозів на території тваринницького комплексу. Виявлено високу інфікованість хламідіями осіб, що віднесені до "груп епідризику". Зареєстровано широке розповсюдження урогенітальних та екстрагенітальних форм хламідійної інфекції серед хворих з різною патологією, підтверджено можливість формування родинних осередків хламідіозів. Вперше встановлено in vitro антихламідійна активність мірамістину та показано високу ефективність етіопатогенетичного лікування хворих на різні форми хламідіозів у разі місцевого застосування препарату. Розроблено комплекс науково обгрунтованих рекомендацій з удосконалення системи профілактики зоонозних та антропонозних хламідіозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-1 + Р715.016-1 +
Шифр НБУВ: РА344538

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського