Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ПІКУЛЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Пікуль Ю. М. 
Підготовка офіцерських кадрів у військово-навчальних закладах Російської імперії (1861 - 1914 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Ю. М. Пікуль ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011 — укp.

У ході дослідження встановлено, що підготовка офіцерських кадрів у військово-навчальних закладах Російської імперії характеризувалась збільшенням кількості, появою та розвитком нових видів військово-навчальних закладів. Незважаючи на ряд недоліків, зокрема, відірваність від життя навчальних програм, відсутність системи відсіву нездатних, позастатутні відносини, які деформували характер вихованців, були збережені кращі традиції російської освіти, завдяки яким формувався тип патріотично налаштованого офіцера. Суттєвий вплив мали європейські системи військового виховання, в яких було запозичено багато ідей та методів навчання. У цілому в підготовці офіцерських кадрів у військово-навчальних закладах Російської імперії у досліджуваний період відбулась низка значних кількісних та якісних змін, які сприяли суттєвому покращанню рівня офіцерського корпусу російської армії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4РОС)1:5 + Ц4(4РОС)390 г
Шифр НБУВ: РА379018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Пікуль К.В. 
Стан здоров'я дітей, що мешкають на нітратно-забрудненій території та обгрунтування методів їх реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / К.В. Пікуль ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше за клініко-експериментальних умов встановлено негативну роль хронічного нітратного навантаження у розвитку патології шлунково-кишкового тракту (ШКТ) у разі довготривалого надходження нітратів. Даний висновок підтверджено виявленими морфологічними змінами у шлунку, ворсинках дванадцятипалої кишки, паренхімі печінки та жовчних протоках піддослідних тварин, що відповідає клінічним еквівалентам функціональних змін у ШКТ та гепатобіліарній системі, які спотерігаються у дітей, що мешкають на забруднених нітратами територіях. Наведено інтегральну оцінку їх фізичного розвитку та стану здоров'я. Виявлено переважний розвиток вегетативної дисфункції (ВД) у осіб з психоемоційними характеристиками холерик-екстраверт і меланхолік-інтроверт та переважне поширення патології ШКТ у дітей, які постійно проживають на нітратно-забруднених територіях у порівнянні з їх ровесниками з екологічно чистої місцевості. Обгрунтовано доцільність застосування у комплексі реабілітаційних заходів препаратів рослинної клітковини, фебіхолу, кверцетину для лікування осіб, що проживають на нітратно-забруднених територіях і перебувають на "Д" обліку з хронічним гастритом і дискінезією жовчних шляхів за гіпокінетичним гіпотонічним типом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-3 +
Шифр НБУВ: РА333249

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського