Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (150)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАХОЛЬЧУК$<.>+<.>A=ТАТЬЯН$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Пахольчук О. П. 
Бронхіальна астма у дітей спричинена ентомологічними чинниками (тарганами): епідеміологія, діагностика, профілактика: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. П. Пахольчук ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено поширеність гіперчутливості до алергенів тарганів, її місце у спектрі сенситизації дітей з бронхіальною астмою (БА), жителів Запоріжжя, фактори ризику й імунологічні особливості її формування. Вивчено ефективність різних методів діагностики. Виявлено фактори ризику несприятливого перебігу БА у дітей з алергією до тарганів. Продемонстровано переваги визначення рівня хітиназ у пилу, як маркера наявності тарганів та їх алергенів, ефективності елімінаційних заходів. Проаналізовано особливості перебігу БА у різні періоди у разі наявності гіперчутливості до тарганів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202
Шифр НБУВ: РА377111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пахольчук Т.М. 
Закономірності фізичного та статевого розвитку підлітків, хворих на інсулінзалежний цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.М. Пахольчук ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано стан фізичного та статевого розвитку здорових підлітків регіону віком 12 - 14 років, залежність виявлених відхилень у хворих на інсулінзалежний цукровий діабет (ІЗЦД) від тривалості захворювання. Найбільш значні порушення зумовлені хворобою, яка триває більше 5 років, що проявилося в дисгармонійному фізичному розвитку та затримці становлення вторинних статевих ознак на тлі значних порушень гормонального гомеостазу. Запропоновано таблиці для оцінки фізичного та статевого розвитку підлітків 12 - 14 років, які мешкають в Запоріжжі. Розроблено програму диспансерного спостереження та обстеження дітей підліткового віку, хворих на ІЗЦД, спрямовану на раннє виявлення та запобігання можливим ускладненням захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3
Шифр НБУВ: РА312158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Татьяненко О.В. 
Клініко-функціональні критерії обмежень життєдіяльності при гіпертонічній хворобі II стадії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Татьяненко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 23 с. — укp.

Проведено досліження обмежень життєдіяльності в аспекті вивчення проблеми удосконалення медико-соціальної експертизи за гіпертонічної хвороби (ГХ) II стадії. В результаті комплексного обстеження встановлено, що ГХ II стадії характеризується різноманітністю структурно-функціональних змін серцево-судинної системи, що свідчить про клінічну та патогенетичну гетерогенність проявів даної стадії захворювання й обумовлює диференційовані підходи щодо оцінки обмежень життєдіяльності. Уточнено патогенетичні взаємозв'язки, які відображають негативний вплив гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ) на функціонування системи кровообігу у хворих на ГХ. Встановлено, що прогресування ГЛШ супроводжується розвитком автономної дисфункції серця, а у випадку формування даної патології за концентричним типом, у порівнянні з ексцентричним, відзначено вищі рівні артеріального тиску (АТ) за даними добового моніторування та вірогідне зниження часових показників варіабельності серцевого ритму (ВСР). Встановлено, що рівень реакції систолічного АТ на фізичне навантаження у хворих на ГХ поєднаний з рівнем систолічного АТ за даними добового моніторування АТ та зворотно пов'язаний зі статистичними та спектральними параметрами добової ВСР. Виявлено, що на формування обмежень життєдіяльності за ГХ II стадії впливають тривалість захворювання, ступінь і характер артеріальної гіпертензії, ступінь і геометричний тип ГЛШ, а також тип гемодинамічної реакції на фізичне навантаження. Розроблено диференційовані критерії функціонального стану серцевої діяльності, які рекомендовано використовувати під час проведення медико-соціальної експертизи для встановлення оцінки обмежень життєдіяльності хворих на ГХ II стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА336310

Рубрики:

      
4.

Татьянчикова І.В. 
Особливості формування життєвих орієнтацій в учнів допоміжної школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / І.В. Татьянчикова ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування у розумово відсталих учнів життєвих орієнтацій. З'ясовано психологічний зміст життєвих орієнтацій, визначено їх види, складові і механізми становлення, показники сформованості; виявлено особливості життєвих орієнтацій у розумово відсталих школярів стосовно професійної діяльності, матеріально-побутового добробуту, міжособистісних стосунків, непрофесійної сфери життєдіяльності; розроблено спеціальну систему корекційно-розвивальної роботи, спрямованої на формування вміння планувати життєві перспективи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.241

Рубрики:

      
5.

Татьянченко О.Г. 
Теоретичні основи прогнозування термопружних деформацій осьового інструменту і деталі і їх вплив на точність обробки отворів: Автореф. дис... канд. д-ра техн. наук: 05.03.01 / О.Г. Татьянченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2006. — 35 с. — укp.

Показано можливість підвищення точності обробки отворів осьовим лезовим інструментом за рахунок усунення похибок поздовжнього профілю отворів на підставі нових методів обробки з урахуванням особливостей контактних і термопружних процесів у зоні контакту інструмента та деталі. Розроблено комплексну математичну модель утворення похибки поздовжнього перетину отвору, що вперше враховує нелінійність термопружних деформацій деталі по глибині отвору, а також її пружно-пластичні деформації. За допомогою даної моделі встановлено, що основною причиною виникнення бочкоподібної форми на початку отвору є температурні деформації інструмента, а в середині та кінці отвору - температурні деформації деталі в зоні різання. Вперше запропоновано способи прогнозування форми та розмірів поздовжнього профілю отворів та ефективні методи усунення похибки поздовжнього перетину отворів у разі часткової обробки осьовим лезовим інструментом за рахунок використання прогресивних конструкцій інструмента та керування робочими процесами у зоні різання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.013.4-1 +
Шифр НБУВ: РА348016

Рубрики:

      
6.

Пахольчук О. П. 
Диференційований підхід до діагностики, лікування та профілактики харчової гіперчутливості у дітей / О. П. Пахольчук. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі представлено розв'язання актуальної проблеми сучасної педіатрії щодо удосконалення діагностики, лікування та профілактики харчової гіперчутливості (ХГ) у дітей на підставі розробки та наукового обґрунтування програми диференційованої діагностики, шляхом вивчення факторів ризику, патогенетичних механізмів, особливостей клінічного перебігу захворювання. Обстежено 424 пацієнтів (вік 26,28 [12,00; 54,25] місяців, серед них хлопчиків – 210 (49 %), дівчаток – 214 (51 %)) та додатково 217 практично здорових дітей віком від 6 до 18 років. Визначено особливості клінічного перебігу, морфології шкірних елементів, стану шкірного та мукозального бар'єрів. Виявлено мутації 2282del4 та R501X гену FLG у гетерозиготному стані (Wt/2282del4 та Wt/ R501X) у 9,34 % пацієнтів. Доведено поетапні зміни активації транскрипційних факторів атопії у системі JAK-STAT (STAT-6, GATA-3 FOXP-3) із віком у дітей із симптомами ХГ на шкірі. Встановлено фенотипи ХГ, що має прояви на шкірі (ранній, транзиторний фенотип, персистуючий, пізній (неімунний)) і клініко-морфологічні фенотипи: дрібнопапульозний «кореподібний» та папульозно-вузлуватий, що є доцільним для правильної верифікації симптомів, виявлення причинних факторів та прогнозування перебігу захворювання. Виділені основні патогенетично-обґрунтовані послідовні етапи діагностики ХГ. Доведено, що ранньою ознакою епігенетичної активації генів атопії Тh2 є порушення проникності слизової кишківника, а зниження рівня вологості шкіри – рання ознака активації диференціювання Тh2. Запропонована комплексна терапія із включенням засобів фармакологічної корекції епідермальної дисфункції та ад'ювантів для формування оральної толерантності, а саме використання емолієнтів у кратності 6-8 раз на день та препаратів Bacillus внутрішньо дозволяє досягнути більш тривалої ремісії та меншої частоти загострень, порівняно із стандартною терапією. Доведено, що результати корекції мукозального та епідермального бар'єрів залежать від результатів прик-тесту, рівня IL-2 та TLR-4 у крові, лактулози у сечі.^UThe dissertation presents a solution for the problem of modern pediatrics – improvement of diagnostics, treatment and prophylaxis of the food hypersensitivity (FH) in children with scientific prove of the differential diagnostics based on the studying of the risk factors, pathogenetical mechanisms and features of the course. There were peculiarities of the mucosal and epidermal barrier functioning, activation of the factors of gene transcription (JAK-STAT) estimated. Prevalence of the FLG gene mutations and polymorphism of the SPINK5 gene in children with FH was assessed. Phenotypes of FH and steps of diagnostics were proposed. It was proved that effectiveness of the proposed treatment results in the less frequency and duration of the exacerbations and depends on results of the skin prick-test, level of IL-2 and TLR-4 in serum, lactulose in urine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського