Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (87)Книжкові видання та компакт-диски (81)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ПОПРУГ$<.>+<.>A=АЛЛА$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Будівництво   
1.

Попруга Д.В. 
Міцність стикових з'єднань при підсиленні залізобетонних згинальних елементів у стиснутій зоні: автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.23.01 / Д.В. Попруга ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У порівняльному аспекті досліджено та проаналізовано напружено-деформований стан залізобетонних згинальних елементів, підсилених у стисненій зоні шаром залізобетону за різних способів улаштування контактного шва. Розглянуто характер руйнування залізобетонних балок з урахуванням особливостей улаштування контактних швів у разі їх підсилення. Встановлено закономірність характеру утворення та розкриття тріщин у досліджених балках від початкових рівнів навантаження до руйнування. Проаналізовано закономірність зростання прогинів у підсилених балках за різних способів улаштування контактного шва (за допомогою клею, шпонок, випусків арматури). Виявлено закономірності впливу міцності контактних швів на міцність підсилених зразків. Визначено вплив фізико-механічних характеристик арматури А400С і використаних бетонів на заповнювачах з відходів збагачення магнітної сепарації ГЗК на напружено-деформований стан дослідних зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.13-09 + Н539.13-028.4 +
Шифр НБУВ: РА362251

Рубрики:

      
2.

Аллагі Аніс 
Особливості неонатальної адаптації та оптимізація виходжування передчасно народжених дітей шляхом збагачення раціону харчування їх матерів препаратами йоду: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Аллагі Аніс ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості адаптації у неонатальному періоді передчасно народжених дітей з малою масою. Запропоновано оптимізацію виходжування дітей цієї групи шляхом збагачення раціону матерів-годувальниць в період лактації препаратами йоду. Показано, що у таких матерів в два рази частіше зустрічається патологія щитоподібної залози за даними УЗД. Виявлено у пуповинній крові їх дітей значно знижений рівень гормонів щитоподібної залози, що за умов дефіциту йодного забезпечення матері може негативно впливати на адаптацію новонародженого. Доведено, що збагачення раціону харчування матерів-годувальниць, що народили передчасно маловагових дітей, йодовмістними препаратами значно покращує лактацію, достовірно підвищуючи добову кількість молока та тривалість годування грудьми дитини на першому році життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732.4 + Р714.8
Шифр НБУВ: РА373803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Попруга П.В. 
Пластифіковані бетонні суміши на основі ГІР-2 для ремонту і відновлення залізобетонних конструкцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / П.В. Попруга ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт., Держ. НДІ будів. конструкцій Мінрегіонбуду України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та з використанням калориметричного та пластометричного методів експериментально підтверджено, що активізатор тверднення, який містить сульфат заліза, випалену глину, піддається більш високому ступеню диспергації поверхнево-активними речовинами у порівнянні з алюмінатами кальцію, забезпечує інтенсивну гідратацію портландцементного клінкеру з одержанням високоміцного цементу (ГІР-2) та бетонів на його основі з високими фізико-механічними показниками, які дозволяють застосовувати такі бетонні суміші для ремонтних робіт. Доведено сумісність використаного полікарбоксилатного суперпластифікатора SVC 5-600 і мінеральної сульфатзалізовмісної домішки, що проявляється в синергічному ефекті під час твердіння досліджуваних бетонів. Розкрито механізм синтезу високоміцного бетону на основі пластифікованого цементу ГІР-2, який полягає в інтенсифікації процесу диспергації сульфатзалізовмісної домішки та проявленні стеричного ефекту в результаті введення в ГІР-2 полікарбоксилатного суперпластифікатора, що сприяє прискоренню утворення в цементному камені дрібнокристалічних змішаних гідросульфоалюмиферитів і низькоосновних гідросилікатів кальцію. З'ясовано, що в ряду суперпластифікаторів (полікарбоксилатного (SVC-5-600), акрилатного (SR-3), нафталінформальдегідного (C-3)) застосування полікарбоксилатної домішки в бетонних сумішах з ГІР-2 дозволяє найбільш ефективно керувати процесом структуроутворення бетонної суміші та бетону у порівнянні з застосуванням бетонних сумішей без активізатора, в яких використання акрилатних домішок є найбільш ефективним. Встановлено, що введення суперпластифікаторів у цементну суміш на основі ГІР-2 змінює мікроструктуру цементного каменя в напрямку одержання дрібнокристалічної щільної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331 +
Шифр НБУВ: РА357340

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського