Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (22)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Попик М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Попик М.П. 
Хірургічне лікування ускладнених форм жовчнокам'яної хвороби у хворих похилого і старечого віку: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.00.27 / М.П. Попик ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 40 с.: рис. — укp.

Вирішено одну з актуальних проблем хірургічної гастроентерології - лікування ускладнених форм жовчнокам'яної хвороби (ЖКХ) у хворих похилого та старечого віку (ПСВ) з пріоритетним застосуванням малоінвазійних методів хірургічного лікування та комплексним підходом щодо профілактики тромбоемболічних ускладнень з використанням рентгенендоваскулярних технологій. На підставі результатів аналізу клінічних, лабораторних та інструментальних методів дослідження розроблено хірургічну тактику у випадку ускладених форм ЖКХ у хворих ПСВ з пріоритетним виконанням етапних мінівазійних операційних втручань. Зазначено, що у разі холедохолітіазу з гострим панкреатитом, холангітом, жовтяницею та великому операційному ризику запропоновано виконання ендоскопічної ретроградної холангіопанкреатикографії та папілосфінктеротомії з видаленням конкрементів, після повного їх видалення - лапароскопічної холецистектомії, а якщо залишились конкременти - класичної ревізії ЗЖП. Встановлено, що у випадку холедохолітіазу без жовтяниці рекомендується застосовувати лапароскопічну інтераопераційну холангіографію - лапароскопічну холецистектомію та літоекстракцію; якщо залишені камені - післяопераційну ендоскопічну папілосфінктеротомію, видалення конкрементів - якщо цього недостатньо - класичну ревізію ЗЖП. Вперше запропоновано та впроваджено комплексний підхід стосовно профілактики тромбоемболічних ускладнень у пацієнтів ПСВ хворих на ускладнені форми ЖКХ з використанням рентгенендоваскулярних технологій, застосовано тимчасовий кава-фільтр-тромбоекстрактор, поряд з ним вітчизняний кава-фільтр "ОСОТ" з можливістю, у разі потреби, видалення або постійної імплантації. Встановлено, що "ОСОТ" має високу здатність затримувати емболи, простий в імплантуванні та надійний у фіксації у просвіті нижньої порожнистої вени. Обгрунтовано доцільність застосування методів еферентної терапії, зокрема, гемокарбоперфузії, плазмафорезу та гемодіалізу, а також імунокорекції пацієнтів ПСВ, хворих на ускладнені форми ЖКХ. Доведено ефективність шкали АРАСНЕ ІІ для оцінки тяжкості стану та прогнозу ризику летального наслідку у разі ускладнених форм ЖКХ серед пацієнтів ПСВ. Зазначено, що даний підхід дозволив зменшити кількість післяопераційних ускладнень від 24,1 % до 9,7 %, а післяопераційну летальність - від 10,2 % до 1,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 +
Шифр НБУВ: РА323396

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського