Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=РЕБЕНК$<.>+<.>A=АЛЛА$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Ребенко Г.І. 
Бордетельозна інфекція свиней (епізоотологія, діагностика та заходи боротьби): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Г.І. Ребенко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вивчення епізоотичної ситуації стосовно респіраторних хвороб свиней, зумовлених B.bronchiseptica, в господарствах північно-східних областей України, випробування методів їх лабораторної діагностики та розробці заходів боротьби з ними. Визначені основні епізоотичні особливості захворювання, клінічні ознаки та патологоанатомічні зміни; локалізація збудника та його властивості. Експериментально відтворена бордетельозна інфекція на поросятах семиденного віку, вивчені перебіг хвороби та динаміка утворення протибордетельозних антитіл. Економічно обгрунтовані заходи боротьби з захворюваннями свиней бордетельозної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 бордетельоз

      
2.

Ребенко В.І. 
Використання мастильних матеріалів при технічному обслуговуванні фермських машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.І. Ребенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Доведено, що підвищити надійність та ефективність фермських машин можна шляхом раціонального використання мастильних матеріалів, а саме їх ресурсних можливостей. Розроблено спосіб, методику та устаткування для оцінки експлуатаційних властивостей даних матеріалів за комплексними показниками вибігу. Встановлено тісний кореляційний зв'язок показників вибігу з фізико-хімічними та триботехнічними показниками. За експериментальними даними запропоновано математичні моделі залежності показників вибігу від основних факторів (навантаження, температури, швидкості обертання, стану мастильного матеріалу). Визначено закономірності спрацювання мастильних матеріалів, які за нормальних умов відбуваються поступово та прямолінійно, а з досягненням граничного стану - прискорено. Зазначено, що у даному випадку в'язкість підвищується на 15 - 20 %, а вміст механічних домішок становить більше 1 %. Розроблено практичні рекомендації щодо раціонального використання мастильних матеріалів у фермських машинах, які стосуються скорочення їх номенклатури та підвищення терміну використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-96 +
Шифр НБУВ: РА324128

Рубрики:

      
3.

Аллагі Аніс 
Особливості неонатальної адаптації та оптимізація виходжування передчасно народжених дітей шляхом збагачення раціону харчування їх матерів препаратами йоду: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Аллагі Аніс ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості адаптації у неонатальному періоді передчасно народжених дітей з малою масою. Запропоновано оптимізацію виходжування дітей цієї групи шляхом збагачення раціону матерів-годувальниць в період лактації препаратами йоду. Показано, що у таких матерів в два рази частіше зустрічається патологія щитоподібної залози за даними УЗД. Виявлено у пуповинній крові їх дітей значно знижений рівень гормонів щитоподібної залози, що за умов дефіциту йодного забезпечення матері може негативно впливати на адаптацію новонародженого. Доведено, що збагачення раціону харчування матерів-годувальниць, що народили передчасно маловагових дітей, йодовмістними препаратами значно покращує лактацію, достовірно підвищуючи добову кількість молока та тривалість годування грудьми дитини на першому році життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732.4 + Р714.8
Шифр НБУВ: РА373803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ребенко А.М. 
Проблема людської активності в філософських вченнях Сходу та Заходу: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / А.М. Ребенко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. Каф. філос. та соціології. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано соціально-філософське розуміння поняття активності, розглянуто можливі перспективи його розвитку за умов глобалізації, а також нетрадиційні для західної філософської думки підходи до проблеми активності. Розглянуто поняття активності через його сумісність з поняттям ненасильства. На підставі альтернативи діяльність - споглядання здійснено теоретичний, спрямований на перспективу, аналіз поняття творчості. Показано еволюцію варіантів поняття активності в західноєвропейській та східній свідомості. Досліджено парадигму мислення, що формується на Заході в другій половині XX ст., яка містить підстави для переорієнтації осмислення активності з діяльнісно-перетворювального на споглядально-діалогічний напрямок. Визначено, що індетермістська спрямованість мисленнєвої парадигми XX ст. стимулює появу в західному варіанті тлумачення активності характеристик, притаманних східному розумінню активності. Відмічено наявність прагнення уникнути однобічності суб'єктно-об'єктного бачення світу, а також що переорієнтація на суб'єктно-суб'єктні відносини змушують провідні напрямки західної філософської думки (філософський психоаналіз, постмодерністську філософію, синергетику) звертатися до досвіду Сходу та вишукувати загальні підстави основи поєднання двох форм світосприйняття. Зазначено, що у східному мисленні в XX ст. виразно простежується започаткування індивідуалізму та преосвітньої активності. Доведено, що парадигма мислення, яка почала формуватися у другій половині XX ст., створює достатні підстави для творення нового розуміння активності, заснованого на підгрунті традицій західної та східної ментальності одночасно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.01 + Ю6*31
Шифр НБУВ: РА316322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського