Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (298)Книжкові видання та компакт-диски (226)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=РОЖКОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рожков В.С. 
Використання біологічно очищених стічних вод у системах оборотного водопостачання коксохімічних підприємств: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / В.С. Рожков ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено технології з використання біологічно очищених стічних вод коксохімічного виробництва для підживлення систем оборотного охолоджувального водопостачання. Запропоновано метод запобігання карбонатним відкладенням, заснований на конкуруванні біологічних процесів нітрифікації в оборотних системах за лужність оборотної води з процесами накипоутворення. Новедено рекомендації й алгоритм розрахунку усіх якісних і кількісних характеристик використання біологічно очищених стічних вод для підживлення систем оборотного водопостачання. Визначено економічну ефективність використання біологічно очищених стічних вод для підживлення систем оборотного водопостачання ВАТ "Ясинівський коксохімічний завод".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.094 +
Шифр НБУВ: РА356359

Рубрики:

      
2.

Рожкова Ю.А. 
Громадянське суспільство і особистість: форми взаємодії: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Ю.А. Рожкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено соціальні детермінанти, які обумовлюють форми взаємодії особистості та громадянського суспільства. Показано, що головною передумовою виникнення громадянського суспільства є свобода особистості, яка реалізується у вигляді цілераціональної "свободи від" і понадраціональної "свободи для". Суперечлива єдність форм особистісної свободи дозволила проінтерпретувати сутність об'єкта як цілісність його індивідуальних і колективних характеристик, а процес індивідуалізації представити безпосередньо у вигляді форм і засобів особистісного буття, що понад особистістю не існують, хоча реалізуються виключно у спільноті. Наголошено, що індивідуалізм та індивідуалізація особистості можуть розглядатися як своєрідні "полярі форми" впливу на громадянське суспільство і визначають напрямок його розвитку. У постіндустріальну добу реалізація особистісної "свободи для" суттєво змінюється, внаслідок чого індивідуалізація особистості стає короткочасною, а сучасне суспільство позбавляєтья єдиної культури та грунтується на недержавних колективних утвореннях, які будуються за принципом "флеш-мобів". На прикладі сучасної соціально-економічної ситуації в Україні з'ясовано, що для подальшого формування ознак українського громадянського суспільства конче необхідно усвідомлене державне керівництво соціальними тенденціями громадянської консолідації, завдяки яким вдасться сформувати новий тип креативної особистості, що бере активну участь у соціальному бутті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*333.395.1 +
Шифр НБУВ: РА367188

Рубрики:

      
3.

Рожков П.П. 
Моделі та засоби автоматичного керування плавністю ходу мобільних машин і агрегатів в агропромисловому комплексі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / П.П. Рожков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Побудовано математичну модель коливань підресореної маси багатовісних мобільних машин і агрегатів як об'єктів автоматичного керування для різних типів опорної поверхні за різних швидкостей руху. Проведено параметричну оптимізацію підвіски за критерієм мінімуму дисперсії прискорення підресореної маси. Для створення автоматично керованої підвіски мобільних машин і агрегатів як виконавчий пристрій запропоновано електромеханічний пневматичний амортизатор з магнітною рідиною (ПАМ). За результатами експериментальних досліджень створено математичну модель та проведено параметричну ідентифікацію. Одержано регулювальні характеристики ПАМ. Розроблено архітектуру й алгоритм роботи мікропроцесорної системи автоматичного керування плавністю ходу, що базуються на математичній моделі з урахуванням особливостей функціонування виконавчого пристрою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П07,1 +
Шифр НБУВ: РА333044

Рубрики:

      
4.

Рожкова Г.Д. 
Мотиви заходу та сходу у прозі І.О.Буніна: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Г.Д. Рожкова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність і специфіку художнього втілення у прозі І.О.Буніна мотивів Заходу та Сходу. Наведено огляд і систематизацію наукових робіт сучасних бунінознавців. Визначено основні біографічні чинники, що сприяли формуванню орієнтального та вестерного векторів у творчості письменника. Проаналізовано художні тексти, в яких відображено специфіку сприйняття письменником західноєвропейського культурного світу. Вивчено передумови, джерела та особливості формування орієнтального вектора у прозі І.О.Буніна. Встановлено мотивні зв'язки бунінських текстів з релігійним вченням (буддизмом), філософськими та культурологічними концепціями (А.Шопенгауера, Ф.Ніцше, З.Фрейда). Проаналізовано прозові твори І.О.Буніна різних років, прокоментовано мотиви, пов'язані з рецепцією письменником культур Заходу та Сходу, уточнено особливості їх художньої реалізації. Виявлено певну закономірність і регулярність окремих мотивів і архетипових схем (темряви, води, простору), розкрито сутність і функції бунінських повторів. Обгрунтовано ідею про повтор у творах різних років певних тем, сюжетів, мотивів, художніх засобів як методу творчого осмислення письменником вчення про переродження. Дане теоретичне положення підтверджено на прикладі текстів прозових творів І.О.Буніна. Розглянуто особливості художнього втілення теми часу у бунінських макро- та мікротекстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Бунін,І.О. 534 +
Шифр НБУВ: РА346504

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Рожкова Л.Г. 
Нові форми профілів лопатей вертикально-осьових вітроустановок середньої швидкохідності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / Л.Г. Рожкова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію вибору форм профілів лопатей вертикально-осьових ВУ середньої швидкохідності та відповідно до неї запропоновано конкретні профілі. Розроблено та експериментально підтверджено результати фізичної моделі процесу обтікання лопатей типу КН (з криловим незамкнутим профілем) і двохелементних лопатей запропонованої форми. Доведено правильність обраної робочої гіпотези, в основу якої покладено принцип адаптивності лопатей до особливостей робочого процесу у вертикально-осьових вітроколесах. Одержано характеристики потужності високоефективних вертикально-осьових роторів середньої швидкохідності, що самозапускаються. Наведено рекомендації щодо прогнозування експлуатаційних характеристик і проектування вітроустановок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626-04-01 +
Шифр НБУВ: РА333453

Рубрики:

      
6.

Рожков Г.С. 
Обгрунтування комплексної терапії хворих на псоріаз з використанням морських цілющих факторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Г.С. Рожков ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 13 с. — укp.

Вивчено клінічні особливості, перебіг, імунний статус, функцію печінки та шлунково-кишкового тракту в хворих на різні форми псоріазу, особдивості цілющих факторів Азовського моря. На підставі одержаних даних розроблено показання та методику комплексної диференційованої терапії з використанням морської води, сонячних ванн, морської глини, приморської грязі, місцевої мінеральної води у літній та зимовий періоди року. Доведено ефективність, у порівнянні з контрольною групою хворих, запропонованої терапії, та наявність регресу клінічних проявів псоріазу, позитивних змін активності неспецифічних факторів захисту, Т- і В- ланок імунітету, гепатографії, реографії печінки, біохімічних показників, кислотоутворення в шлунку та всмоктування в тонкому кишечнику. Запропоновано протирецидивні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601. 74-54
Шифр НБУВ: РА312495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Рожкова Т.С. 
Партнерство з Євросоюзом як умова інтеграції України в світове господарство: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.С. Рожкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Виявлено тенденції регіоналізації сучасної економічної інтеграції у співвідношенні з лібералізацією торговельних, інвестиційних, валютно-фінансових відносин в світі. Проведено аналіз реструктуризації економіки України в контексті трансформаційних процесів сучасного світу. З'ясовано національні геоекономічні пріоритети в системі сучасних інтеграційних механізмів. Запропоновано напрямки співробітництва окремих регіонів Українина прикордонних територіях. Визначено місце України в системі програм науково-технологічного та промислового розвитку Євросоюзу. Простежено інституційні та функціональні передумови співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80
Шифр НБУВ: РА321600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Рожковський Я.В. 
Патогенетичні механізми порушення імунологічної резистентності організму за умов формування стрес-синдрому та шляхи їх фармакологічної корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.05 / Я.В. Рожковський ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2002. — 34 с. — укp.

Встановлено, що в патогенезі стресових розладів імунітету провідну роль відіграють порушення клітинно-цитокінних механізмів регуляції, нейро-гуморальних і медіаторних процесів і структурно-функціонального стану мембран лімфоцитів. Зміни неспецифічних механізмів, що спричиняють зростання ендогенної інтоксикації, у стадії виснаження поглиблюються участю специфічних факторів, які зменшують природні детоксикаційні резерви організму, підсилюють наявну імуносупресію. Визначено неоднозначні механізми імунорегуляторного впливу реланіума та показано його здатність поглиблювати стресові зміни деяких показників резистентності, виявлено наявність імунокорегувальної активності тималіна за умов хронічного стресу, показано високу ефективність профілактичного впливу літоніна, пов'язану з пріоритетною стабілізацією мембран лімфоцитів та обміну нейромедіаторів в органах імуногенезу, досліджено широкий спектр механізмів позитивного впливу аміксина, пов'язаних з переважною нормалізацією клітинно-цитокінних механізмів регуляції імунних реакцій. З метою усунення провідних ланок патогенезу стресових розладів імунітету обгрунтовано доцільність комбінованого профілактичного застосування літоніна, тималіна й аміксина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51
Шифр НБУВ: РА317166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Рожковська 
Перинатальна охорона плоду при синдромі хронічної плацентарної недостатності: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Наталя Миколаївна Рожковська ; Одеський держ. медичний ун-т. — О., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-3
Шифр НБУВ: РА304357

Рубрики:

      
10.

Рожковська Н.М. 
Перинатальна охорона плоду при синдромі хронічної плацентарної недостатності: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Н.М. Рожковська ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі перинатальної охорони плоду при вагітності високого ризику. При ретро- і проспективному контрольованому дослідженні протягом 1986-1998 рр. виявлені найбільш вагомі чинники ризику плацентарної недостатності (ПН) і затримки розвитку плоду (ЗРП) у вагітних Одеського регіону. Доведено патогенетичне значення гіперпродукції автоантитіл до фосфатидилсерину і кардіоліпіну, хоріонічного гонадотропіну людини, а також реактивації цитомегаловірусів (ЦМВ), генітального герпесу (ВПГ-2) і мікст-інфекції в розвитку ПН і ЗРП. Виявлені механізми впливу досліджуваних ендо- і екзогенних чинників на імунний, ензимний гомеостаз, систему гемостазу, фетоплацентарний комплекс. Встановлені найбільш інформативні діагностичні і прогностичні показники стану внутрішньоутробного пацієнта в залежності від гестаційного віку. Розроблені диференційовані підходи до ранньої (з I-II триместру) корекції виявлених порушень механізмів адаптації в ситемі мати-плацента-плід при різних патогенетичних варіантах розвитку хронічної ПН із використанням рео- та імунокорекції, фотогемотерапії. Запропоновані алгоритми ведення вагітних сприяли зменшенню частоти передчасних пологів, перинатального інфікування, народження дітей із низькою масою тіла, перинатальної смертності, а також неврологічних розладів у новонароджених; нормалізації темпів психосоматичного розвитку дітей перших років життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-3

Рубрики:

      
11.

Рожков В.С. 
Подружня дезадаптація як комплекс сексологічних, невротичних і медико-психологічних проблем: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / В.С. Рожков ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії і наркології МОЗ України. — К., 2002. — 34 с. — укp.

На підставі обстеження 395 подружніх пар, в яких чоловіки хворіли на неврастенію, обсесивно-компульсивний і соматичний розлади, виявлено причини та механізми розвитку подружньої дезадаптації та порушення функціонування сім'ї за даної патології. Вивчено й описано клінічні форми первинної сексуальної дисфункції та сексуальної дезадаптації, розкрито їх зв'язок з формами невротичного розладу та соматизованим розладом. Розроблено критерії диференційної діагностики первинних і вторинних сексуальних розладів, а також різних форм первинної сексуальної дисфункції у чоловіків і дезадаптації подружжя. Запропоновано нову ефективну систему для психотерапевтичної корекції порушення подружньої адаптації і випадків невротичних і соматизованого розладів у чоловіків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА318373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Рожкова 
Розвиток механізмів державного управління охороною громадського здоров'я на регіональному рівні: автореф. дис... д-ра наук з держ. управління: 25.00.02 / Інга Володимирівна Рожкова ; Класичний приватний ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Х819(4УКР)011.2-97
Шифр НБУВ: РА365385

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Рожкова Т.О. 
Структура популяцій збудників темно-бурої та сітчатої плямистостей листя ячменю ярого у північно-східному Лісостепу та пошук джерел стійкості: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / Т.О. Рожкова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено структуру популяцій Cochliobolus sativus (Ito and Kurib.) Drechs. ex Dastur (за культурально-морфологічними ознаками та вірулентністю) та Pyrenophora teres Drechs (за вірулентністю) найпоширеніших шкодочинних видів на листі ячменю ярого у північно-східному Лісостепу. Доведено мінливість популяцій грибів у часі та просторі. Установлено локальне поширення популяцій гриба C. sativus. Розглянуто роль Agropyron repens у патогенезі P. teres. За умов in vitro та in vivo установлено антагоністичниий вплив грибів C. sativus та P. teres. Виділено джерела стійкості до збудників темно-бурої та сітчастої плямистостей. Зроблено висновок, що аналіз популяцій зазначених патогенів необхідно проводити з урахуванням локального їх поширення, за цього у селекції щодо стійкості до C. sativus і P. teres - застосовувати не місцеві природні популяції патогенів, а штучні, створені з найпоширеніших та найбільш вірулентних форм грибів Лісостепу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139-1 темно-бура плямистість + П478.139-1 сітчата плямистість +
Шифр НБУВ: РА337033

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Рожков 
Структурно-функціональні зміни в системі аденогіпофіз-периферійні ендокринні залози в умовах тривалої дії нітратів та її корекції: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.11 / Ігор Миколайович Рожков ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2006. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*697-641.9:Г125.132.1 Ан + Е60*737.1-641.9:Г125.132.1 Ан
Шифр НБУВ: РА348988

Рубрики:

      
15.

Рожков А.О. 
Урожайність ярої твердої пшениці залежно від попередників, способів сівби та норм висіву в умовах східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.О. Рожков ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено особливості росту, розвитку та формування врожаю зерна ярої пшениці у східному Лісостепу залежно від попередника, норми висіву та способу сівби. Доведено доцільність заміни рядкового способу сівби смужковим. Визначено оптимальні норми висіву, обгрунтовано їх економічну ефективність. Вивчено динаміку вологозапасів у грунті під ярою пшеницею у різні фенофази залежно від норми висіву, попередника та способу сівби. Рекомендовано кращі елементи технології для господарств східного Лісостепу України. Обгрунтовано доцільність заміни частини площ озимої пшениці ярою твердою, насамперед після кукурудзи на силос.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА330885

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Рожкова Н. Г. 
Формування моральних якостей особистості майбутнього вчителя у процесі вивчення психолого-педагогічних дисциплін: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / Н. Г. Рожкова ; Миколаїв. нац. ун-т ім. В.О. Сухомлинського. — Миколаїв, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше на засадах парадигми діалогу досліджено педагогічні умови формування моральних якостей особистості майбутнього вчителя під час вивчення психолого-педагогічних дисциплін. Розроблено критерії та виділено рівні сформованості моральних якостей особистості. Науково обгрунтовано та розроблено програму заходів у навчально-виховному процесі педагогічного ВНЗ, що забезпечує формування моральних якостей студентів. Уточнено поняття моральної якості особистості, розкрито роль моралі в педагогічному процесі вищої школи та процесійній діяльності, обгрунтовано значення зовнішніх умов для формування моральних якостей особистості майбутного вчителя. Подальшого розвитку набули положення про розвиток особистості у процесі діяльності та спілкування. Висвітлено педагогічні умови формування моральних якостей майбутнього вчителя під час вивчення навчальних предметів психолого-педагогічного циклу у педагогічних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.352
Шифр НБУВ: РА380020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Рожков В. О. 
Формування системи управління конкурентоспроможністю металургійних підприємств в ринкових умовах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. О. Рожков ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено теоретичну модель формування системи управління конкурентоспроможністю металургійного підприємства, яка відображає взаємозв'язок керувальної, керівної, цільової адаптивної та забезпечувальних підсистем. Обгрунтовано методичний підхід до формування стратегії підвищення конкурентоспроможності підприємств металургійного комплексу, яка базується на виборі значимого параметра конкурентоспроможності металургійної продукції в матриці взаємодії між ключовими її елементами. Запропоновано заходи з активізації процесу управління конкурентними перевагами металургійного підприємства через розробку організаційно-економічного механізму управління конкурентоспроможністю продукції та шляхом створення бюро управління конкурентоспроможністю, яке має здійснювати загальний менеджмент і координацію діяльності всіх підрозділів підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-13-21
Шифр НБУВ: РА376841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Рожкова З.З. 
nothingsup1/sup Н ЯМР Iin vivo/I для встановлення зв'язку між локальним станом головного мозку людини і магніторезонансними характеристиками церебральних метаболітів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / З.З. Рожкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено новий кількісний підхід до аналізу експериментальних даних на базі гіпотези про взаємозв'язок спектральних конфігурацій з метаболічним станом індивідуального мозку. Запропоновано спосіб візуалізації стану головного мозку за допомогою карт розподілу спектральних конфігурацій і конфігурацій часів релаксації основних церебральних метаболітів. Здійснено кількісне визначення вікових і регіональних залежностей часів релаксації та вмісту церебральних метаболітів у разі норми та за умов патології. Визначено кількісні критерії для клінічної діагностики патології центральної нервової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177 в73 +
Шифр НБУВ: РА341494

Рубрики:

      
19.

Свиридова Л. А. 
Формування продуктивності гібридів сорго зернового залежно від норм висіву та способу сівби у Східному Лісостепу України / Л. А. Свиридова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню важливої наукової проблеми з розробки та вдосконалення агротехнічних основ (способу сівби та норм висіву) оптимізації росту і розвитку рослин, формування продуктивності та врожайності сучасних гібридів сорго зернового в умовах Східного Лісостепу України. Наведено порівняльний аналіз закономірностей тривалості фенологічних фаз, польової схожості і збереженості рослин, основних біометричних показників, формування показників структури врожаю, врожайності та якості зерна за різних норм висіву та способу сівби сорго зернового.За роки досліджень найвищий фотосинтетичний потенціал посівів (ФПП) у середньому за гібридами та способами сівби – 3474,9 тис. м2•діб/га – був на варіанті норми висіву насіння 240 тис. шт./га. Чиста продуктивність фотосинтезу (ЧПФ) у середньому за вегетацію більших змін зазнавала за впливу норм висіву насіння. Зокрема, за її впливу ЧПФ варіювала в межах від 2,48 до 3,73 г/м2, за впливу способу сівби – від 3,02 до 3,23 г/м2 і за впливу гібрида – від 3,00 до 3,17 г/м2. Максимальний показник ЧПФ у середньому за вегетацію – 4,26 г/м2 – був на посівах гібрида Даш Е з міжряддями 45 см і нормою висіву 240 тис. шт./га.Установлено вплив досліджуваних чинників на варіабельность структурних елементів урожаю, урожайності та якості зерна гібридів сорго. Визначено ступінь зв'язків та кореляційні плеяди зв'язків між урожайністю зерна і його структурними показниками. Найтісніший ступінь зв'язків норми висіву насіння з кількістю рослин і волотей сорго на одиниці площі був на посівах гібрида сорго зернового Спринт W. Тісний прямий зв'язок на посівах усіх досліджуваних гібридів сорго існував між урожайністю зерна та індексом листової поверхні рослин у фазі трубкування і дозрівання зерна. Дослідженнями встановлено, що до вибору норм висіву насіння потрібно підходити диференційовано, ураховуючи погодні умови року та спосіб сівби. Беззаперечну перевагу має широкорядний спосіб сівби із шириною міжрядь 45 см у поєднанні з нормою висіву насіння 200 тис. шт./га. Серед гібридів сорго досліджуваної групи найбільшу врожайність зерна (6,33 т/га) в середньому за нормами висіву та способом сівби мав гібрид сорго Даш Е.^UThe thesis is devoted to solving the important scientific problem concerning developing and improving agricultural practices (method and rates of sowing) of optimizing the parameters of plants growth and development, forming the productivity of modern grain sorghum hybrids in the conditions of the Eastern Forest Steppe of Ukraine. The comparative analysis of phenology stages duration, field's sprouting, preserving the crops density, the main biometric indices, forming the structure indices, the crop productivity and quality of grain under different methods and rates of sowing.During the years of research the highest photosynthetic potential of crops according to the hybrids and methods of sowing on the average (3474,9 thousand m2. 24 hours/ha) was about the rate of sowing seeds 240 000 items/hectare. Net productivity of photosynthesis on the average during the vegetation suffered greater changes under the rates of seeds sowing influence. Thus under its influence the net productivity of photosynthesis changed within 2,48 –3,73 gr/m2, under the influence of sowing method – within 3,02-3,23 gr/m2, and under the hybrid influence – within 3,00-3,17 gr/m2. The maximum index of net productivity of photosynthesis on the average was 4,26 gr/m2, on sown areas of Dash E hybrid with interrows of 45 cm and sowing rates of 240 000 items/hectare.The part of influence of investigated factors in the variability of indices of biological productivity , crop productivity and sorghum hybrid grain quality was determined. The level of ties and correlation sets of ties between grain yield and its structural indices were defined. The ties level of rates of seeds sowing with the quantity of plants and sorghum panicles on the unit of area was the closest in the sowings of grain hybrid sorghum Sprint W. The close and direct ties in the sowings of all investigated sorghum hybrids existed between grain crop productivity and the index of leaf surface at the phase of plants tubing and maturing.It was defined that it is necessary to have the differentiated approach as to the rates of seeds sowing taking into account the weather conditions and sowing method. A wide row method of sowing with the width of interrows of 45 cm under the rate of sowing 200 000 items/ha prevailed. The highest crop productivity (6,33 t/ha) among all hybrids of the studied group was observed in the sorghum hybrid Dash E.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Рожков Ю. Г. 
Вербалізація хвороб тварин засобами англійської мови: лінгвокогнітивний і структурно-семантичний аспекти / Ю. Г. Рожков. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню термінів на позначення хвороб тварин у лінгвокогнітивному і структурно-семантичному аспектах.Актуальність теми дослідження зумовлена загальною спрямованістю сучасних лінгвістичних досліджень на вивчення галузевих термінологій з огляду на бурхливий розвиток міжнародного співробітництва; лінгвокогнітивною спрямованістю філологічних досліджень термінів на позначення хвороб тварин в англійський мові і необхідністю аналізу мовних та позамовних чинників його становлення, формування та розвитку.Мета роботи полягає у виявленні лексико-семантичних, структурних і системних параметрів англомовної терміносистеми хвороб тварин на основі комплексного аналізу та багатоаспектного опису термінологічної лексики в межах когнітивного підходу, що дає системну характеристику її особливостей.Матеріалом дослідження слугували словники й глосарії, які містять термінологічні одиниці на позначення хвороб тварин. Обсяг укладеної картотеки склав 1050 термінів, відібраних із лексикографічних джерел та англомовної довідкової літератури з ветеринарної медицини. На основі опрацьованого матеріалу було укладено англо-український глосарій термінів на позначення хвороб тварин.^UThe dissertation paper is dedicated to the study of the English terminology for animal diseases in linguocognitive and structural-semantic aspects. The relevance of the research arises from the general focus of modern linguistic studies towards studies in specialized terminologies in view of rapid international cooperation development; also, lack of systemic linguistic insights intothe English terminological system for animal diseases calls for clear linguistic and extralinguistic causes of its formation and development. The purpose of the paper is to identify lexical, semantic, structural and syntactic parameters of the English terminological system for animal diseases through complex analysis of multi-faceted description of terminological lexis within the scope of cognitive approach, which enables detailed characterization of the terminological system under study. The research material yeiled 1050 terminological units belonging to the English terminological system for animal diseases, selected from different sources of English veterinary and medicine sources. Following the findings an EnglishUkrainian dictionary of animal diseases was compiled.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського