Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (119)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=РОССОХ$<.>+<.>A=ЗОЯ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Зоярнюк О.С. 
Застосування мезодіенцефальної електромодуляції на санаторно-курортному етапі реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.С. Зоярнюк ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2004. — 21 с. — укp.

Наведено клініко-патогенетичне обгрунтування доцільності використання методу мезодіенцефальної електромодуляції (МДМ) у процесі санаторно-курортного лікування під час реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт. Доведено, що використання даного методу лікування сприяє позитивним змінам у клінічній картині захворювання, покращанню рухової та побутової активності хворих, зменшенню обсягу медикаментозної терапії. Встановлено значну пато- та саногенетичну спрямованість методу МДМ, застосування якого покращує стан мозкового кровообігу, біоелектрогенез головного мозку, ліпідний обмін, реологічні властивості крові та імунної системи. Виявлено особливості патогенетичних механізмів дії методу МДМ у ранньому та пізньому відновлювальних періодах. Розроблено методики проведення процедур МДМ у хворих залежно від тривалості захворювання та наявності супутньої патології. Зазначено, що використання нового фізіотерапевтичного методу у реабілітаційному комплексі сприяє підвищенню ефективності відновлювального лікування хворих, які перенесли ішемічний інсульт, підвищує якість життя та рівень їх працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-54 +
Шифр НБУВ: РА333870

Рубрики:

      
2.

Россоха З.І. 
Роль генетичних та середовищних факторів у розвитку патологічних станів на ранніх етапах онтогенезу: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / З.І. Россоха ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Вперше в Україні визначено частоту алельного поліморфізму генів GSTTI, GSTMI у ембріонів, плодів та новонароджених, а також встановлено роль поліморфних варіантів генів GSTs та їх поєднань у розвитку перинатальної патології новонарожених. З'ясовано, що нефункціональний алель гену GSTTI асоційований зі спадковою схильністю новонароджених до розвитку важкої перинатальної патології новонароджених, неонатальних синдромів (гіпоксично-ішемічного ураження центральної нервової системи, респіраторно дистрес-синдрому, некротичного ентероколіту, неонатальної жовтяниці, інтранатальної асфіксії, внутрішньоутробного інфікування), підвищує ризик їх розвитку. Показано, що поєднання нефункціональних алелів GSTTI, GSTMI генів у новонароджених також асоційоване з розвитком у них важкої перинатальної патології та зазначених неонатальних синдромів і значно підвищує ризик їх розвитку. Вперше доведено роль генетичних факторів у розвитку внутрішньоутробного інфікування (ВУІ) і визначено частоту ВУІ в пренатальному та антенатальному періодах розвитку, одержано нові дані про частоту латентних форм ВУІ у новонароджених. З'ясовано, що серед мертвонароджених і новонароджених з перенатальною патологією вірогідно підвищена частота ВУІ та асоційованих форм ВУІ. Встановлено провідні медико-біологічні фактори виникнення важкої перинатальної патології та неонатальних синдромів у новонароджених. Вперше запропоновано використання поліморфних варіантів генів GSTs у новонароджених для оцінки ризику розвитку важкої перинатальної патології та неонатальних синдромів у ранньому неонатальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-2 +
Шифр НБУВ: РА351327

Рубрики:

      
3.

Россохата Н.О. 
Чисельно-аналітичні методи для задач моделювання напівпровідникових біосенсорних систем: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Н.О. Россохата ; Ін-т кібернетики НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Викладено теоретико-експериментальне дослідження математичних моделей біосенсорів на основі напівпровідникових структур, які описуються нелінійними диференціальними рівняннями другого порядку з частинними похідними з умовами зшивки. Проаналізовано чисельні методи, які зберігають аналітичні властивості точного розв'язку, для моделювання процесів, що описуються рівнянням Шредінгера. Наведено чисельні розрахунки, які ілюструють ефективність запропонованих алгоритмів та підтверджують теоретичні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.3 +
Шифр НБУВ: РА365691

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського