Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (122)Книжкові видання та компакт-диски (52)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=СІМОНОВА$<.>+<.>A=НАТАЛ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Наталіна Н.О. 
Стратегії політичної конвертації суспільних капіталів у пострадянських державах: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.О. Наталіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему трансформації політичного поля пострадянських країн через групові й індивідуальні стратегії нагромадження та конвертації капіталів політичних акторів. З'ясовано особливості застосування концепції конвертації суспільних капіталів як методології дослідження політичних еліт у трансформаційних соціумах. Визначено специфіку економічного, соціального, політичного, символічного, культурного та гендерного капіталів у контексті системної трансформації за трьома рівнями аналізу: індивідуальним, груповим і соціоетальним. Виявлено вплив конвертаційних стратегій опозиційної еліти як групових політичних акторів на динаміку політичного поля України, Грузії, Молдови та Литви на початку XXI ст. Показано, що основною конвертаційною стратегією індивідуальних політичних акторів у політичному полі сучасної України є взаємоконвертація політичного й економічного капіталів. Як case study індвідуальних конвертаційних стратегій проаналізовано модель життєвого циклу політика Ю. Тимошенко та доведено, що домінувальною формою для неї є символічний капітал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 +
Шифр НБУВ: РА363664

Рубрики:

      
2.

Сімонова Н.В. 
Функціональні порушення щитовидної залози та їх вплив на організм у жінок пременопаузального віку в адаптаційному періоді після радикальної оваріоектомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Сімонова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльний клініко-лабораторний аналіз перебігу клімактеричного синдрому у жінок з менопаузою хірургічного та природного генезу залежно від функціональної активності щитовидної залози. Встановлено особливості вегето-судинних, психоемоційних та обмінно-ендокринних порушень. Виявлено вплив хірургічної менопаузи на функціональну активність щитовидної залози, наслідком якого є розвиток субклінічного гіпотиреозу (СГ) вже протягом першого року менопаузи. Виділено основні фактори ризику, що вказують на можливість розвитку СГ, до яких відносяться спадкова схильність, затримка статевого розвитку, абдомінальне ожиріння. Визначено особливості розвитку та клінічного перебігу метаболічного менопаузального синдрому у разі менопаузи різної етіології та зниженої функції щитовидної залози. Встановлено, що абдомінальне ожиріння, надлишкова маса тіла, порушення ліпідного обміну мають прогностичне значення у формуванні соматичної патології. Досліджено динаміку урогенітальних порушень у жінок з менопаузою хірургічного та природного генезу залежно від функціональної активності щитовидної залози. Доведено, що дані порушення за наявності СГ виявляються вираженими атрофічними процесами піхвової стінки. Проведено порівняльний аналіз ефективності застосування загальноприйнятої замісної гормонотерапії (ЗГТ) та сполучення замісної гормонотерапії та L-тироксину у групі жінок з субклінічним гіпотиреозом та хірургічною менопаузою. Доведено, що використання сполучення ЗГТ та L-тироксину у лікуванні клімактеричного синдрому у жінок з субклінічним гіпотиреозом, незалежно від рівня збільшення концентрації тиреотропного гормону, забезпечує зниження частоти та ступеня вираженості клімактеричних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-3 + Р712.59-3
Шифр НБУВ: РА330830

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського