Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (47)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=СИМЧИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Симчич А.В. 
Вплив підсадки підшлункових залоз ембріонів курей на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / А.В. Симчич ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням хірургічного лікування тварин, хворих на гострий і хронічний алоксановий цукровий діабет методом підсадки підшлукових залоз ембріонів курей 15, 16, 17, 18, 19 і 20 діб інкубації та вивченню первинного ефекту лікування підсадкою хворим тваринам малих кількостей підшлункових залоз ембріонів курей 15, 16 і 17 діб інкубації. У випадку гострого та хронічного алоксанового цукрового діабету в білих інбредних щурів та безпородних собак забезпечується тривала та стійка компенсація захворювання. Застосування даного методу за клінічних умов було атравматичним, безболісним і не викликало загальних і місцевих змін чи ускладнень у хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29
Шифр НБУВ: РА310418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Симчич Х. С. 
Ефективність контролю артеріальної гіпертензії в умовах сільської лікарської амбулаторії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Х. С. Симчич ; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне порівняльне вивчення ряду клініко-лабораторних та інструментальних показників і визначено інформативність доступних за умов сільської лікарської амбулаторії методів обстеження хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) жителів села для оцінки сумарного серцево-судинного ризику. Проведено оцінювання способу життя й його якості в пацієнтів з АГ, встановлено недостатній рівень контролю АГ і прихильності до лікування серед жителів села. Пріоритетним є впровадження в практику сільської сімейної медицини анкетування для оцінки способу й якості життя. Вивчено значення окремих генетичних маркерів у появі схильності до виникнення та перебігу АГ. Відзначено порівняльне вивчення комбінованого лікування АГ з включенням оригінальних препаратів і доступних вітчизняних аналогів і можливості з їх допомогою проведення ефективного контролю керованих факторів ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5
Шифр НБУВ: РА382135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Симчич М.В. 
Специфіка курсів логіки у Києво-Могилянській академії (кінець XVII ст. - перша половина XVIII ст.): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / М.В. Симчич ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено комплексний порівняльний аналіз курсів логіки (philosophia rationalis, logica maior), прочитаних у Києво-Могилянській академії (КМА) у кінці XVII - першій половині XVIII ст. Здійснено атрибуцію всіх рукописів, збережених у Києві. Детально проаналізовано метод і структуру викладання курсів логіки та філософії КМА. Встановлено поширення у практиці викладання схоластичного methodus disputationis, традиційного для тогочасних католицьких навчальних закладів Європи. У процесі дослідження філософського змісту курсів логіки акцентовано увагу навколо питань про природу логіки, розрізнення та універсалії, а також категорії відношення. Виявлено найбільш істотний вплив філософських курсів, прочитаних у єзуїтських колегіях Речі Посполитої у XVII - XVIII ст., на формування наукових поглядів професорів Києво-Могилянської академії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю4р(4УКР-2К)3 +
Шифр НБУВ: РА351984

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського