Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (172)Книжкові видання та компакт-диски (150)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=СКРИПЧЕНК$<.>+<.>A=ТАТЬЯН$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Скрипченко Н.В. 
Інтродукція видів роду Actinidia Lindl. в Лісостепу України (ріст, розвиток, особливості, розмноження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.В. Скрипченко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено біоекологічні особливості росту та розвитку 5-ти видів роду Actinidia Lindl.: A.kolomikta, A.arguta, A.purpurea, A.polygama і A.chinensis за умов інтродукції в лісостеповій зоні України. Вивчено ритм розвитку, особливості росту пагонів, цвітіння та плодоношення цих видів. Встановлено, що кліматичні умови зони досліджень забезпечують інтродукованим видам проходження повного циклу сезонного розвитку рослин. На підставі результатів комплексного вивчення біохімічних і анатомо-морфологічних особливостей рослин актинідії різної статі розглянуто можливість застосування ряду критеріїв її визначення в ювенільний період розвитку. Вивчено особливості насіннєвого та вегетативного розмноження видів актинідії. Встановлено, що регенераційна здатність рослин актинідії є видоспецифічною ознакою та тісно пов'язана з фітогормональним статусом рослин. Визначено оптимальні строки розмноження видів актинідії методом живцювання здерев'янілих та напівздерев'янілих пагонів. Досліджено ефективність впливу нових стимуляторів ризогенезу ауксино-цитокінінової дії. За результатом селекційної роботи виведено 4-ри сорти актинідії, визначено перспективи культивування актинідії в Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.21 Act*851.214(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321736

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Татьяненко О.В. 
Клініко-функціональні критерії обмежень життєдіяльності при гіпертонічній хворобі II стадії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Татьяненко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 23 с. — укp.

Проведено досліження обмежень життєдіяльності в аспекті вивчення проблеми удосконалення медико-соціальної експертизи за гіпертонічної хвороби (ГХ) II стадії. В результаті комплексного обстеження встановлено, що ГХ II стадії характеризується різноманітністю структурно-функціональних змін серцево-судинної системи, що свідчить про клінічну та патогенетичну гетерогенність проявів даної стадії захворювання й обумовлює диференційовані підходи щодо оцінки обмежень життєдіяльності. Уточнено патогенетичні взаємозв'язки, які відображають негативний вплив гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ) на функціонування системи кровообігу у хворих на ГХ. Встановлено, що прогресування ГЛШ супроводжується розвитком автономної дисфункції серця, а у випадку формування даної патології за концентричним типом, у порівнянні з ексцентричним, відзначено вищі рівні артеріального тиску (АТ) за даними добового моніторування та вірогідне зниження часових показників варіабельності серцевого ритму (ВСР). Встановлено, що рівень реакції систолічного АТ на фізичне навантаження у хворих на ГХ поєднаний з рівнем систолічного АТ за даними добового моніторування АТ та зворотно пов'язаний зі статистичними та спектральними параметрами добової ВСР. Виявлено, що на формування обмежень життєдіяльності за ГХ II стадії впливають тривалість захворювання, ступінь і характер артеріальної гіпертензії, ступінь і геометричний тип ГЛШ, а також тип гемодинамічної реакції на фізичне навантаження. Розроблено диференційовані критерії функціонального стану серцевої діяльності, які рекомендовано використовувати під час проведення медико-соціальної експертизи для встановлення оцінки обмежень життєдіяльності хворих на ГХ II стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА336310

Рубрики:

      
3.

Скрипченко Н.Я. 
Лейоміома матки при вагітності і після пологів (патогенез ускладнень, профілактика, лікування у вагітних та породіль): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Н.Я. Скрипченко ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 34 с. — укp.

У вагітних з лейоміомою матки показано наявність значної кількості серйозних ускладнень (загрози вагітності - у 78,8 % жінок, прееклампсії - у 25 %, гіпоксії плода - у 67,3 %, плацентарної недостатності - 67,6 %). Установлено взаємозв'язок між частотою виникнення ускладнень, кількістю лейоматозних вузлів у матці та розташованістю плаценти відносно до вузлів. Найбільш несприятливим є розташування плаценти у проекції лейоматозних вузлів. Виявлено залежність ускладнень і завершення вагітності та пологів у жінок з лейоміомою матки від змін параметрів гомеостазу, а саме: від зміни рівня статевих гормонів у крові (гіперестрогенемії, гіперпролактинемії, гіпопрогестеронемії) і зменшення концентрації хоріонічного мамотропіну; підвищення концентрації кортизолу та серотоніну, зменшення виділення катехоламінів, підвищення обсіменіння піхви мікробною флорою за значної кількості, у 40 % вагітних - вірусне інфікування, зниження показників місцевого імунітету, підвищення показників фактору некрозу пухлин і запальних інтерлейкінів. Установлено гіперкоагуляцію, підвищення у крові деяких важких металів (свинця), певних мікроелементів і пестицидів. Всі ці зміни можуть мати несприятливий вплив на перебіг вагітності і основне захворювання. За даними ультразвукового діагностування з'ясовано ріст лейоматозних вузлів під час вагітності. Розроблено метод прогнозування можливості виношування вагітноті в I триместрі та лікувально-профілактичні заходи для вагітних з лейоміомою матки. Застосування розробленої терапії сприяло поліпшенню змінених параметрів гомеостазу жінок, розвитку в їх організмі і, особливо, плаценті компенсаторно-пристосувальних реакцій, а також позитивно впливало на перебіг і завершення вагітності та пологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.56 + Р716.226.56 +
Шифр НБУВ: РА351129

Рубрики:

      
4.

Скрипченко Н. М. 
Організаційно-інструментальне забезпечення управління стійким розвитком адміністративних районів: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Н. М. Скрипченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтувано побудову моделі організаційно-інструментального забезпечення управління стійким розвитком адміністративних районів районними й обласними радами, яка відтворює можливості формування управлінських впливів з метою стійкого розвитку. Встановлено, що модель базується на запровадженні функції управління "моніторинг стійкого розвитку"; модифікації функції управління "планування" розвитку; регламентуванні способів її функціонування. Проаналізовано розвиток адміністративних районів за ознакою "стійкість" на підставі реалізації функції управління "моніторинг стійкого розвитку" через побудову методико-технологічної моделі та формування інформаційно-аналітичного інструментарію оцінювання стану даних територій з позиції стійкого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,01 + Х819(4УКР)011.213
Шифр НБУВ: РА376120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Татьянчикова І.В. 
Особливості формування життєвих орієнтацій в учнів допоміжної школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / І.В. Татьянчикова ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування у розумово відсталих учнів життєвих орієнтацій. З'ясовано психологічний зміст життєвих орієнтацій, визначено їх види, складові і механізми становлення, показники сформованості; виявлено особливості життєвих орієнтацій у розумово відсталих школярів стосовно професійної діяльності, матеріально-побутового добробуту, міжособистісних стосунків, непрофесійної сфери життєдіяльності; розроблено спеціальну систему корекційно-розвивальної роботи, спрямованої на формування вміння планувати життєві перспективи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.241

Рубрики:

      
6.

Скрипченко І.Т. 
Початкова підготовка юних яхтсменів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / І.Т. Скрипченко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2004. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методологію побудови тренувального процесу у вітрильному спорті на початковому етапі багаторічної підготовки. Проведено комплексні дослідження рівня майстерності юних яхтсменів з теоретичної, фізичної, технічної і тактичної підготовки, вивчено їх фізичний розвиток і функціональний стан. Розроблено модельні характеристики фізичної підготовки юних яхтсменів віком 10 - 11 років. Удосконалено методики комп'ютерного контролю за їх функціональною підготовкою та рівнем отриманих теоретичних знань. Визначено критерії оцінки фізичної та технічної підготовки, встановлено взаємозв'язок між ними. Доведено, що запропонована програма підготовки юних яхтсменів на початковому етапі з використанням оптимального співвідношення видів підготовки дозволяє скоректувати розвиток рухових здібностей, сприяє ефективному навчанню елементам управління швертботом класу "Оптиміст" і засвоєнню основ тактики, оптимізує процес теоретичної підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.178.152-1 +
Шифр НБУВ: РА329747

      
7.

Татьянченко О.Г. 
Теоретичні основи прогнозування термопружних деформацій осьового інструменту і деталі і їх вплив на точність обробки отворів: Автореф. дис... канд. д-ра техн. наук: 05.03.01 / О.Г. Татьянченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2006. — 35 с. — укp.

Показано можливість підвищення точності обробки отворів осьовим лезовим інструментом за рахунок усунення похибок поздовжнього профілю отворів на підставі нових методів обробки з урахуванням особливостей контактних і термопружних процесів у зоні контакту інструмента та деталі. Розроблено комплексну математичну модель утворення похибки поздовжнього перетину отвору, що вперше враховує нелінійність термопружних деформацій деталі по глибині отвору, а також її пружно-пластичні деформації. За допомогою даної моделі встановлено, що основною причиною виникнення бочкоподібної форми на початку отвору є температурні деформації інструмента, а в середині та кінці отвору - температурні деформації деталі в зоні різання. Вперше запропоновано способи прогнозування форми та розмірів поздовжнього профілю отворів та ефективні методи усунення похибки поздовжнього перетину отворів у разі часткової обробки осьовим лезовим інструментом за рахунок використання прогресивних конструкцій інструмента та керування робочими процесами у зоні різання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.013.4-1 +
Шифр НБУВ: РА348016

Рубрики:

      
8.

Слюсар Г. В. 
Біологічні особливості Schisandra chinensis (Turcz.) Baill. за інтродукції в Правобережному Лісостепу України / Г. В. Слюсар. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню біологічних особливостей деревних ліан Schisandra chinensis (Turcz.) Baill. за умов інтродукції у Правобережному Лісостепу України. Досліджено ритми росту і розвитку рослин, закономірності цвітіння і плодоношення, визначено тривалість вегетаційного періоду та періоду спокою. З'ясовано, що за умов інтродукції початок вегетації рослин відмічається на місяць раніше порівняно з умовами природного ареалу. Встановлено, що ритми сезонного розвитку рослин відповідають природно-кліматичним умовам інтродукції. Визначено зимо- та посухостійкість рослин в польових та лабораторних умовах. На основі комплексного вивчення біохімічних та морфолого-анатомічні особливостей рослин виявлено їх високу пластичність до чинників навколишнього середовища і перспективність для культивування в зоні дослідження. Розроблено методи насіннєвого і вегетативного розмноження. Встановлено, що оптимальним способом насіннєвого розмноження S. chinensis є весняний висів стратифікованого та осінній-свіжозібраного насіння, які забезпечують ґрунтову схожість 65 і 62,5% відповідно. На основі експериментальних даних розроблено елементи протоколу технології мікроклонального розмноження лимонника. Досліджено біохімічні особливості вегетативних та генеративних органів рослин за умов інтродукції в Правобережному Лісостепу України.^UThe dissertation is devoted to the study of biological features of tree vines S. chinensis (Turcz.) Baill. in the conditions of introduction in the Right-Bank Forest-Steppe of Ukraine. The rhythms of growth and development of plants, regularities of flowering and fruiting have been studied, the duration of the vegetation period of Chinese magnolia and the duration of the dormancy period have been determined. It is established that in the conditions of introduction the beginning of vegetation of plants is noted a month earlier in comparison with the conditions of the natural range (Kolbasin). It is established that the rhythms of seasonal development of plants correspond to the natural and climatic conditions of introduction.Winter-frost and drought resistance of plants in field and laboratory conditions were determined. On the basis of a comprehensive study of biochemical and anatomical and morphological features of plants, adaptations to environmental stressors were found. The analysis of the obtained results showed that the plants have high plasticity and are promising for cultivation in the study area. Methods of seed and vegetative reproduction are analyzed. It is established that the optimal methods of seed propagation of lemongrass is the spring hanging of stratified and autumn sowing of freshly harvested seeds, which provide soil similarity of 65 and 62,5%, respectively. On the basis of experimental data the elements of the protocol of technology of microclonal reproduction of a magnolia tree are developed. The biochemical features of vegetative and generative organs of plants under the conditions of introduction have been studied.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Невишна Ю. В. 
Оптимізація підготовки до перших пологів та профілактика акушерських і перинатальних ускладнень у здорових вагітних. / Ю. В. Невишна. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено зниженню частоти акушерських і перинатальних ускладнень у здорових жінок шляхом оптимізації допологової підготовки на підставі вивчення предикторів аномалій пологової діяльності, визначення порогів больової чутливості, стану особистої та ситуативної тривожності, показників стрес-лімітуючої та стрес-реалізуючої систем організму.На підставі ретроспективного аналізу вивчено особливості перебігу вагітності, пологів, післяпологового періоду та перинатальні результати розродження здорових першонароджуючих. Встановлено, що вагітність у першонароджуючих жінок супроводжується значною кількістю ускладнень, а саме: загрозою переривання, анемією, раннім гестозом, безсимптомною бактеріурією, гестаційним пієлонефритом, гіпертензією вагітних. В пологах ці жінки мали високий показник аномалій пологової діяльності, передчасного розриву плодових оболонок, дистресу плода, оперативного розродження, низьку оцінку новонароджених за шкалою Апгар. Післяпологовий період ускладнювався дефектами плаценти та оболонок, розривом шийки матки та промежини. З'ясована частота та основні варіанти аномалій пологової діяльності у цих жінок, а саме: слабкість та дискоординація пологової діяльності.Визначено, що під час вагітності та пологів здорові першонароджуючі переживали психоемоційний стрес, що спричиняв зміни ситуативної та особистої тривожності, найбільш виражені в активну фазу погогів. Вивчено характер змін показників стрес-реалізуючої та стрес-лімітуючої систем в активну фазу пологів та встановлено кореляційний зв'язок з показниками психологічного стану, що надало можливість поглибити існуючі дані про патогенетичні механізми порушень пологової діяльності та розвитку перинатальної патології. Визначено характер больового синдрому в пологах та застосовані методи знеболення у здорових першонароджуючих. Встановлено, що партнерські пологи зменшують психологічне навантаження та поліпшують показники стрес-реалізуючої й стрес-лімітуючої систем здорових першонароджуючих, підвищують поріг болю, але зберігається високий рівень особистої та ситуативної тривожності, високий показник рівня кортизолу та значна частина жінок, які оцінювали біль, як сильний та нестерпний, що обумовлювало необхідність подальшого удосконалення допологової підготовки.Розроблено та впроваджено алгоритм допологової підготовки у здорових першонароджуючих, що включає: психофізичну підготовку, партнерську підтримку, транскраніальну електростимуляцію структур головного мозку та застосування розчинного магнію, який покращує психологічний стан, позитивно впливає на показники стрес-реалізуючої та стрес-лімітуючої систем, підвищує больовий поріг та поріг терпимості болю.Запропонований алгоритм допологової підготовки здорових першонароджуючих сприяє зниженню частоти ускладнень в пологах та післяпологовому періоді, покращенню процесів післяпологової адаптації, зниженню рівня перинатальної патології та зменшенню медикаментозного навантаження.^UThe dissertation is devoted to reducing the frequency of obstetric and perinatal complications in healthy women by optimizing prenatal training based on the study of predictors of labor anomalies, determining the thresholds of pain sensitivity, personal and situational anxiety, stress-limiting and stress-implementing systems.On the basis of a retrospective analysis, the features of the course of pregnancy, childbirth, the postpartum period and perinatal results of delivery of healthy primiparas were studied.It was established that pregnancy in primiparous women is accompanied by a significant number of complications, namely, the threat of termination, anemia, early gestosis, asymptomatic bacteriuria, gestational pyelonephritis of pregnant women, hypertension. During childbirth, these women showed a high rate of abnormalities in labor, premature rupture of membranes, fetal distress, operative delivery, and a low assessment of newborns on the Apgar scale. The postpartum period was complicated by defects in the placenta and membranes, rupture of the cervix and perineum. The frequency and main variants of labor anomalies in these women have been established, namely: weakness and discoordination of labor.It was determined that during pregnancy and childbirth, healthy primiparous experienced psychoemotional stress, which caused changes in situational and personal anxiety, most pronounced in the active phase of childbirth.The nature of changes in the indicators of stress-implementing and stress-limiting systems in the active phase of labor was studied and a correlation was established with indicators of the psychological state, which made it possible to deepen the existing data on the pathogenetic mechanisms of abnormalities in labor and the development of perinatal pathology. The nature of the pain syndrome in childbirth was determined and the methods of anesthesia were applied in healthy primiparous.It was found that partner childbirth reduces psychological stress and improves the indicators of stress-implementing and stress-limiting systems in healthy primiparas, increases the pain threshold, while maintaining a high level of personal and situational anxiety, a high level of cortisol and a significant part of women who rated pain as severe and intolerable, which necessitated further improvements in antenatal training.An algorithm for prenatal preparation in healthy primiparous was developed and implemented, including: psychophysical training, partner support, transcranial electrical stimulation of brain structures and the use of magnesium, which improves the psychological state, has a positive effect on the indicators of stress-realizing and stress-limiting systems, increases the pain threshold and threshold pain tolerance.The proposed algorithm for the prenatal preparation of healthy primiparas helps to reduce the incidence of complications in childbirth and the postpartum period, improve postpartum adaptation, reduce the level of perinatal pathology and reduce the drug load.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського