Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (27)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=СМЕРД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Смердова Т.А. 
Моделювання та структурний синтез імітаторів потовиділення людини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Т.А. Смердова ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Викладені результати теоретичних досліджень принципів побудови, структурного синтезу і моделювання імітаторів потовиділення (ІПВ) та їх практичного застосування для створення метрологічного забезпечення вимірювальних засобів потометрії. Дослідження спрямовані на розробку фізико-математичних моделей імітаторів потовиділення на принципі роздільного аналізу гідродинамічних і теплових процесів, на основі яких визначено закономірності процесів, що відбуваються в ІПВ і обумовлюють їх технічні характеристики. Розроблено методику розрахунку ІПВ, яка включає алгоритмічний опис процедури проектування і забезпечує виконання медико-технічних вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*735.21*71в641.0,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Смердова Л.М. 
Роль оксиду азоту в реалізації цитотоксичної дії N-нітрозодиметиламіну та обміні цієї нітрозосполуки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.М. Смердова ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

На базі дослідів in vitro встановлено, що введення щурам вакцини БЦЖ призводить до збільшення кількості клітин перитоніального ексудату, головним чином за рахунок макрофагів. Доведено, що активовані макрофаги значно інтенсивніше , ніж клітини контрольних тварин, синтезують оксид азоту. Досліджено, що метаболіти, які містять гуанідинову групу: аргінін, креатин, гуанідиноцтову кислоту, креатинфосфат, а також глутамін і гіпоксантин впливають на даний процес, активуючи його. З'ясовано особливості загибелі макрофагів залежно від концентрації та часу дії ксенобіотиків. Виявлено, що здатність N-нітрозодиметиламіну (НДМА) викликати загибель макрофагів пов'язана з його біотрансформацією цитохромами Р-450. Зазначено, що у процесі їх загибелі денітрозуюча та N-деметилююча активність цитохрому Р-450 зазнає змін, які мають свої особливості залежно від стартового функціонального стану клітин. Встановлено, що оксид азоту, іони амонію та сечовина відіграють певну регуляторну роль у механізмі цитотоксичної дії НДМА. Доведено, що застосування методу включення у макрофаги "пастки" оксиду азоту дало змогу встановити, що цитотоксична дія НДМА прямо не пов'язана з вивільненням NO у процесі реакції денітрозування. Досліджено, що під впливом екзогенних нітрозуючих факторів в організмі щурів суттєво посилюється утворення НДМА з амідопірину. Зазначено, що у той же час рівень утворення НДМА не змінювався, незважаючи на індукцію вакциною БЦЖ ендогенного синтезу оксиду азоту. Виявлено, що за умов стрептозотоцинового діабету у щурів уповільнюється ендогенне утворення НДМА з попередників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-64 +
Шифр НБУВ: РА323374

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського