Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (269)Книжкові видання та компакт-диски (175)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=СОКОЛЕНК$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Соколенко В.І. 
Вплив структурних дефектів і напружень на фізико-механічні властивості перехідних металів, сплавів і сполук: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.І. Соколенко ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2008. — 32 с. — укp.

Установлено взаємозв'язок структури та фізико-механічних властивостей кристалічних тіл, гратки яких містять атоми перехідних елементів. Установлено основні закономірності та фізичні механізми впливу деформаційних дефектів і механічних напружень, які виникають за силових, ультразвукових, термоциклічних і магнітних дій у широкому інтервалі температур, включаючи низькі, а також гартівні вакансії та домішки на електрофізичні та механічні властивості, ефективні мікроскопічні параметри ненадпровідних, надпровідних і магнітноупорядкованих перехідних металів, сплавів і сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 +
Шифр НБУВ: РА356275

Рубрики:

      
2.

Соколенко В.Л. 
Експресія Т-клітинних поверхневих маркерів лімфоцитами у практично здорових осіб, що зазнали впливу факторів аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.Л. Соколенко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням стану клітинного імунітету населення України, що зазнало дії факторів аварії на Чорнобильській АЕС, через 7-10 років після катастрофи. У дисертації використано імунофлуоресцентний метод дослідження експресії Т-клітинних поверхневих маркерів. Встановлено, що в осіб, що зазнали як гострої, так і хронічної дії малих доз іонізуючої радіації, спостерігається модифікація, порівняно з контролем, експресії поверхневих антигенів Т-лімфоцитів. Це проявляється у зниженні процентного вмісту зрілих CD3+ -, CD5+ - Т-клітин, імунорегуляторного індексу CD4 +/ CD8 +, проценту натуральних кілерних клітин з фенотипом CD3-16+56+ та підвищенні процентного вмісту лімфоцитів з фенотипами CD4+CD25+ та CD4+HLA-DR+. Виявлено корекцію показників клітинного імунітету у мешканців територій посиленого радіоекологічного контролю після сеансів нормобаричної гіпоксії і мінерало-, полівітамінотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Соколенко С.В. 
Значення генетичних факторів крові у формуванні імунореактивності організму за умов психоемоційного навантаження: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / С.В. Соколенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Визначено ступінь значущості імуногенетичних факторів крові як чинників прогнозу формування імунологічних порушень за умов психоемоційного навантаження (екзаменаційна сесія у студентів ВНЗ). Визначено ступінь внеску імуногенетичної компоненти систем HLA, ABO, Rh та Hp у реалізації стрес-індукованих змін показників імунної системи у молодих практично здорових осіб. Виявлено комбінації генетичних маркерів крові, що впливають на підвищення чутливості показників імунної системи до психоемоційного навантаження, з урахуванням яких встановлено критерії ризику виникнення змін в імунному гомеостазі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*444*74 + Е70*732.2*725 +
Шифр НБУВ: РА368474

Рубрики:

      
4.

Соколенко І.В. 
Наближення phi-інтегралів функцій, заданих на дійсній осі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / І.В. Соколенко ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.492,0 +
Шифр НБУВ: РА336669

Рубрики:

      
5.

Соколенко 
Нуклеофільні перегрупування N-трифлюорометилсульфонілімінопохідних карбоніальних сполук: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Любов Валентинівна Соколенко ; НАН України; Інститут органічної хімії. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г224.5
Шифр НБУВ: РА369137

Рубрики:

      
6.

Соколенко Т.М. 
Організація діяльності навчально-методичних комплексів у вищих навчальних закладах Слобожанщини (друга половина ХІХ століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.М. Соколенко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше систематизовано погляди педагогів, науковців, діячів освіти досліджуваного періоду на роль, значення, зміст діяльності та функції навчально-методичних комплексів вищої школи в системі підготовки майбутніх фахівців; узагальнено досвід використання їх у вищих закладах освіти Слобожанщини другої половини XIX ст. Визначено етапи та провідні тенденції їх становлення та розвитку. Доведено необхідність творчого використання прогресивного досвіду з організації діяльності даних навчально-методичних комплексів за сучасних умов реформування вищої освітньої ланки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР5) +
Шифр НБУВ: РА342953

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Соколенко К.І. 
Підвищення ефективності протипожежного захисту об'єктів із застосуванням вогнезахищеної деревини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / К.І. Соколенко ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Запропоновано нове рішення актуальної науково-технічної задачі підвищення ефективності пожежної безпеки об'єктів шляхом впровадження важкогорючих матеріалів, які не поширюють полум'я поверхнею, мають помірні димотвірні якості, а за токсичністю продуктів горіння є помірно небезпечними. Експериментально встановлено зменшення кількості горючих газів у сумішах летких продуктів термодеструкції вогнезахищених зразків деревини. Проведено розрахунок швидкості вигоряння матеріалів та оцінено дію теплового потоку на деревину за наявності вогнезахисних речовин. Виявлено й експериментально досліджено ефект сповільнення висолювання антипіренів з деревини внаслідок дії полімерної плівки антисептика та зменшення поглинання води завдяки дії гідрофобізувальної суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.374 +
Шифр НБУВ: РА341668

Рубрики:

      
8.

Соколенко Т.М. 
Синтез і властивості азолів з { alpha , alpha }-дифлюорометиленовим фрагментом біля атома нітрогену: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Т.М. Соколенко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Синтезовано та вивчено властивості п'ятичленних нітрогенвмісних гетероциклічних сполук з флюоровмісними замісниками біля атома нітрогену. Розроблено нові та вдосконалено існуючі методи введення флюороалкільних груп до атома нітрогену азолів. Зокрема, вперше введено дифлюорометильну групу в гетероцикли, що містять зв'язку N-H і синтезовано імідазол і піразол з трифлюорометильною групою біля атома нітрогену. На прикладі N-1,1,2,2-тетрафлюороетильних похідних піролу, імідазолу та 1,2,4-триазолу досліджено вплив флюороалкільної групи біля ендоциклічного нітрогену є стійкими, і азоли з таким замісником можна використовувати для багатьох хімічних перетворень, зокрема літіювання. Синтезовано нові похідні дигідропіридину, що потенційно можуть бути блокаторами кальцієвих каналів, а йонні рідини нового типу з широкими температурними межами рідкого стану та високою гідролітичною стійкістю за нейтральних та кислих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.31-27 + Г262-27 +
Шифр НБУВ: РА342002

Рубрики:

      
9.

Соколенко Л. С. 
Формування культури здорового способу життя студентів вищих навчальних закладів: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / Л. С. Соколенко ; Уман. держ. пед. ун-т ім. П. Тичини. — Умань, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Висвітлено проблеми формування у студентів ВНЗ культури здорового способу життя. Розкрито сутність поняття "культура здорового способу життя" як інтегративного особистісного утворення, яке характеризується наявністю знань про норми та цінності різних аспектів здоров'я, уявлення про способи його збереження та поліпшення, ставлення до нього як до найвищої особистісної цінності, позитивним їх переживанням, спонукою до виконання певних дій, умінь і навичок, що забезпечують реалізацію відповідних дій у власній життєдіяльності. Визначено структурні компоненти, критерії, показники та рівні сформованості у студентів цього особистісного утворення. Обгрунтовано такі педагогічні умови формування у студентів ВНЗ культури здорового способу життя, як розробка змісту валеологічної освіти, впровадження змістового та методичного забезпечення виховної позаудиторної діяльності, активізація самостійної усвідомленої роботи студентів з самовдосконалення з усіх аспектів здорового способу життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.354.5
Шифр НБУВ: РА380900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Соколенко О.І. 
Формування ціннісного ставлення студентів вищих педагогічних навчальних закладів до свого здоров'я: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.І. Соколенко ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історико-педагогічну літературу щодо проблеми здоров'я підростаючого покоління у педагогічній науці. Розкрито суть ціннісного ставлення студентів педагогічних ВНЗ до їх здоров'я, складовими якого є мотиваційний, когнітивний, ефективний, конативний аспекти. Обгрунтовано педагогічні умови формування ціннісного ставлення даних студентів до здоров'я. Розроблено та впроваджено в навчальний процес спецкурс "Здоров'я студентів як цінність" і програму формування ціннісного оставлення студентів педагогічних ВНЗ до здоров'я, яка передбачає застосування інтерактивних методів навчання. Визначено критерії, показники та рівні сформованості ціннісного ставлення студентів педагогічних ВНЗ до здоров'я. Експериментально перевірено педагогічні умови його формування, на підставі результатів якого підтверджено вірогідність основних розроблених положень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.354.5 +
Шифр НБУВ: РА361312

Рубрики:

      
11.

Соколенко В. І. 
Вдосконалення методів планування шляху і управління судном в стислих водах. / В. І. Соколенко. — Б.м., 2021 — укp.

У результаті виконаних наукових досліджень отримав подальший розвиток науковий напрям створення інноваційних способів та методів високоточного планування шляху та управління режимом руху суден в стислих водах, та, як наслідок, підвищення їх експлуатаційно-економічних і екологічних показників.Виконаний аналіз і уточнення термінологічних понять розділу науки, предметом досліджень яких є безпека судноплавства, дозволив виділити стисненні води основним регіоном, в якому відбуваються аварійні події. При розробці технологічної карти наукового дослідження використано системний підхід, в якому для вирішення основного завдання здійснено його розбиття на допоміжні завдання, результати вирішення яких, використовуються при синтезі системи планування і управління рухом в стислих водах.Особливості вибору режиму руху описані п'ятьма моделями: розрахунок безпечної швидкості по дальності впевненого виявлення нерухомої небезпеки; розрахунок безпечної швидкості по дальності впевненого виявлення рухомого об'єкта; описано рух судна на прямолінійних ділянках шляху; описано рух на каналах і фарватерах; вперше розроблено спосіб попередження посадки судна на мілину.Вперше проведений синтез високоточної системи планування заданого шляху траєкторними точками і безпечного управління рухом судна в небезпечних районах стислих вод, вперше розроблена методика підготовки суднового плану лоцманської проводки, який, на відміну від лоцманського плану, придатний для навігаційних цілей.Для досягнення мети дослідження були розроблені алгоритми, розрахункові схеми і комп'ютерні програми високоточного планування прямолінійних і криволінійних ділянок шляху, вибору безпечного режиму руху та його контролю по заданій траєкторії. Створено макет навігаційного пристрою планування шляху переходу інверсним методом і оперативного управління морськими операціями від пункту висадки лоцмана до пункту прийому в порту приходу.В результаті дослідження встановлено, що високоточний розрахунок координат заданого шляху ТТ і використання навігаційних пристроїв, що підвищують точність визначення місця і оперативність контролю руху, дозволяє зменшити ризик аварійної навігаційної події в стислих водах.Результати можуть бути використані на суднах при автоматичному плануванні переходу і при створенні тренажера для підготовки судноводіїв для виконання високоточного планування траєкторії руху ТТ в стислих водах. Вони можуть бути впроваджені в морських навчальних закладах при підготовці курсантів старших курсів до роботи на судах, на курсах підвищення кваліфікації та при виконанні теоретичних досліджень.Ключові слова: безпечна швидкість; криволінійний рух; фарватер і канал; небезпечні райони обмежених вод; високоточне планування шляху траєкторними точками; судновий навігаційний план лоцманської проводки; пристрій підтримки прийняття рішення при маневруванні.^UAs a result of the research carried out, the scientific direction of creating innovative ways and methods of high-precision path planning and control of the regime of vessel traffic in cramped waters has been further developed, and as a result, their economic, operational and environmental performance has increased.The analysis and clarification of the terminological concepts of the science section, the subject of research of which is the safety of navigation, made it possible to isolate the constrained waters by the main region in which emergency events occur.When developing a technological map for scientific research, a systematic approach was used in which, to solve the main problem, it was divided into auxiliary problems, the results of which are used in the synthesis of the system for planning and controlling the motion in compressed water.Features of the choice of the mode of motion are described by five models: calculation of safe speed for the range of confident detection of fixed danger; calculation of safe speed for the range of confident detection of a moving object; describes the movement of the vessel on rectilinear sections of the track; The movement on canals and fairways is described: for the first time a method has been developed for preventing landing of a vessel on a strand.For the first time, a synthesis of a high-precision system for planning a given path of trajectory points and safe control of ship movement in hazardous areas of limited waters was developed, for the first time a method was developed for the preparation of a ships plan for pilotage, which, unlike the pilot plan, is suitable for navigational purposes.To achieve the research goal, algorithms, calculation schemes and computer programs for high-precision planning of rectilinear and curvilinear sections of the track, selection of a safe driving regime and its control along a given trajectory were developed. A layout of the navigation device for planning the transition from the pilot landing point to the point of reception at the port of arrival has been created.As a result of the research it was established that a high-precision calculation of the coordinates of the given path by trajectory points and the use of navigation devices that increase the accuracy of determination and the effectiveness of the lateral deviation control significantly reduces the risk of an emergency navigational event in limited waters.The results can be used on vessels with automatic transfer planning and when creating a simulator when preparing skippers to perform highly accurate path planning in hazardous areas of limited waters. They can be introduced in maritime training institutions for the training of cadets of senior courses for work on ships, for advanced training courses and for carrying out theoretical studies.Key words: safe speed; curvilinear motion; fairway and canal; dangerous areas of cramped waters; high-precision path planning by trajectory points; ship's navigational plan for pilotage; decision support device.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Дриголь О. О. 
Державна політика щодо боротьби з корупцією у сфері вищої освіти: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / О. О. Дриголь. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та вирішено нове наукове завдання, яке полягає у вивченні державної політики України щодо запобігання та протидії корупції в сфері вищої освіти; виявленні корупційних ризиків та визначення шляхів подолання. Аналіз законодавчих актів та організаційних заходів, проведений у дисертації, дозволив виявити проблемні аспекти державної політики в цій сфері та запропонувати рекомендації щодо подальшого її вдосконалення. ?Наукова робота присвячена вивченню державної політики України щодо запобігання та протидії проявам корупції у сфері вищої освіти. У роботі було проаналізовано причини виникнення та розвитку корупції в суспільстві, а також розглянуто загальні положення сучасної національної антикорупційної стратегії. Окрема увага була приділена міжнародному та національному законодавству щодо подолання корупції. У роботі також проаналізовано досвід зарубіжних країн у боротьбі з корупцією в освіті та запропоновано шляхи вдосконалення механізмів запобігання цьому явищу в Україні.Проведений дефінітивний аналіз основних категорій корупції у сфері вищої освіти та сформулювано авторське узагальнене визначання корупції у сфері вищої освіти.Корупція – це сукупність системно-структурних деформацій суспільних відносин управлінського характеру в сфері формування державної політики щодо освіти в цілому, яке охоплює всі рівні освіти; є обумовленим наслідком розвитку суспільних відносин; проявляється в протиправних юридичних фактах, які визнані чинним антикорупційним законодавством як корупційні чи пов’язані з корупцією правопорушення; є результатом прагнення учасника зазначених суспільних відносин морально-владного та/або матеріально-економічного домінування.Характерними ознаками корупції у сфері вищої освіти є: а) це явище, яке має кількісні та якісні ознаки, що виходить поза межі кола виключно правових відносин; б) обумовлено психологічною, соціальною природою людини як особистості та учасника суспільних відносин; в) є елементом формування, розвитку та функціонування держави як форми втілення таких суспільних відносин; г) виникає з моменту соціально-правового розшарування суспільства, на яке можна впливати в бік мінімізації його проявів, але не представляється можливим викорінити на сучасному історичному етапі розвитку людства.Досліджено механізми формування державної політики України щодо запобігання і протидії проявам корупції у сфері вищої освіти та визначено чинники їх низької ефективності.Такими підставами є: а) копіювання світового досвіду без врахування власне українських особливостей менталітету, законодавства, способу мислення; б) недостатній розвиток або відсутність корпоративної культури освітніх закладах, яка містить чіткі та ефективні політики та механізми для забезпечення академічної доброчесності та запобігання корупції; в) не завжди високий рівень корпоративної культури у навчальних закладах. Визначення корупційних ризиків корупції у сфері вищої освіти дає підстави стверджувати, що основні фактори, які сприяють виникненню та реалізації корупційних ризиків в освіті також включають: а) широку дискрецію повноважень адміністрації та викладачів, поєднана з браком контролю за відносинами між керівниками, підлеглими та школярами або студентами; б) брак автоматизації освітнього процесу на усіх рівнях та етапах, включаючи вступ до закладу вищої освіти, організацію навчання та оцінювання, управління навчальним процесом та документообігом; в) особисту недоброчесність учасників освітнього процесу та зовнішніх партнерів, які взаємодіють із закладами освіти; г) толерування корупції в освіті; д) недостатньо високий рівень прозорості та відкритості державних органів; е) нерозвинена система моніторингу та контролю за діяльністю органів влади; є) недостатньо висока участь громадськості у процесі боротьби з корупцією. Так, на поточний момент корупційні ризики в сфері освіти можна поділити на кілька категорій: а) політичні, що пов'язані з владними повноваженнями і низькою ефективністю громадських формувань; б) економічні, які відображають зловживання владними повноваженнями та недостатньою прозорістю економічних процесів; в) соціальні, що спричинені низьким рівнем громадської активності та моральної деформацією представників публічного сектору; г) юридично-правові, які виникають з недосконалістю антикорупційного законодавства; та інституційно-управлінські, які проявляються у недосконалості регулятивних важелів діяльності посадових осіб.^UThe dissertation presents a theoretical generalization and solves a new scientific task, which consists in the study of the state policy of Ukraine regarding the prevention and counteraction of corruption in the field of higher education; identifying corruption risks and determining ways to overcome them.The analysis of legislative acts and organizational measures carried out in the dissertation made it possible to identify problematic aspects of state policy in this area and offer recommendations for its further improvement. The work is devoted to the study of the state policy of Ukraine regarding the prevention and counteraction of manifestations of corruption in the field of higher education. The work analyzed the causes of the emergence and development of corruption in society, as well as considered the general provisions of the modern national anti-corruption strategy. Special attention was paid to international and national legislation on combating corruption. The work also analyzes the experience of foreign countries in the fight against corruption in education and suggests ways to improve mechanisms for preventing this phenomenon in Ukraine.A definitive analysis of the main categories of corruption in the field of higher education was conducted and the author's generalized definition of corruption in the field of higher education was formulated.Corruption is a set of systemic and structural deformations of social relations of a managerial nature in the sphere of formation of state policy regarding education as a whole, which covers all levels of education; is a conditioned consequence of the development of social relations; manifests itself in illegal legal facts, which are recognized by the current anti-corruption legislation as corruption or corruption-related offenses; is the result of the desire of the participant of the specified social relations for moral and/or material and economic dominance.Characteristic signs of corruption in the field of higher education are: a) it is a phenomenon that has quantitative and qualitative characteristics that goes beyond the scope of exclusively legal relations; b) due to the psychological and social nature of a person as an individual and a participant in social relations; c) is an element of the formation, development and functioning of the state as a form of embodiment of such social relations; d) arises from the moment of socio-legal stratification of society, which can be influenced in the direction of minimizing its manifestations, but it is not possible to eradicate it at the current historical stage of human development.The mechanisms of the formation of the state policy of Ukraine regarding the prevention and counteraction of manifestations of corruption in the field of higher education were studied and the factors of their low efficiency were determined.Such grounds are: a) copying world experience without taking into account the specific Ukrainian mentality, legislation, way of thinking; b) insufficient development or lack of corporate culture in educational institutions, which contains clear and effective policies and mechanisms to ensure academic integrity and prevent corruption; c) the level of corporate culture in educational institutions is not always high.The definition of corruption risks of corruption in the field of higher education gives grounds for asserting that the main factors that contribute to the emergence and implementation of corruption risks in education also include: a) wide discretionary powers of the administration and teachers, combined with a lack of control over relations between managers, subordinates and schoolchildren or students; b) lack of automation of the educational process at all levels and stages, including admission to a higher education institution, organization of training and evaluation, management of the educational process and document flow; c) personal dishonesty of participants in the educational process and external partners interacting with educational institutions; d) tolerance of corruption in education; e) insufficiently high level of transparency and openness of state bodies; e) an underdeveloped system of monitoring and control over the activities of authorities; g) public participation in the process of fighting corruption is not sufficiently high. Thus, at the current moment, corruption risks in the field of education can be divided into several categories: a) political, related to powerful powers and low efficiency of public formations; b) economic, which reflect abuse of power and insufficient transparency of economic processes; c) social, caused by a low level of public activity and moral deformation of representatives of the public sector; d) legal and legal problems arising from the imperfection of anti-corruption legislation; and institutional and managerial, which are manifested in the imperfection of the regulatory levers of the activities of officials.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського