Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (264)Книжкові видання та компакт-диски (187)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=СТРІЛЕЦЬ$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ПЕТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Стрілець О.В. 
Алгебри з додатковими структурами та їх зображення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.В. Стрілець ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Доведено, що гільбертіан є лівим операторним модулем над алгеброю обмежених операторів (ОО) у ньому. Досліджено, що якщо кількість ідемпотентів більша або дорівнює 5, дана алгебра не може задовольняти поліноміальні тотожності. Доведено доцільність існування точного зображення *-алгебри необмеженими операторами (НО). Запропоновано поняття сумісних гладких векторів для скінченної сім'ї НО та для зображення *-алгебри НО. Розглянуто властивості просторів даних векторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.552 + В162.4 +
Шифр НБУВ: РА321962

Рубрики:

      
2.

Стрілець Г.О. 
Генезис системи судово-експертних установ в Україні та напрямки їх діяльності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.О. Стрілець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис (виникнення, розвиток і становлення) систем судово-експертних установ МЮ, МВС. МО, МОЗ СБУ і ДПС, їх сучасну систему та структуру в Україні. Наведено визначення поняття "судово-експертна діяльність", показано основні напрямки, завдання й особливості судово-експертної діяльності. Проаналізовано класифікації судових експертиз, які проводяться в судово-експертних установах. Запропоновано поділ судових експертиз. Увагу приділено правовій регламентації експертної діяльності та її вдосконаленню, підготовці кадрів судових експертів, створенню єдиної системи судово-експертних установ, незалежної від міністерств, відомств, які займаються правоохоронною діяльністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)130.42 +
Шифр НБУВ: РА363856

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Стрілецька С. В. 
Корекція дисграфічних помилок англійського письма в учнів молодших класів: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.03 / С. В. Стрілецька ; Ін-т спец. педагогіки НАПН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто науково-теоретичні підходи в англомовній і вітчизняній літературі до вивчення проблеми дисграфії. Досліджено сучасні педагогічні та методичні прийоми корекції дисграфічних помилок і проведено аналіз основних напрямів навчання письма англійської мови як іноземної. Встановлено, що для подолання дисграфії першочерговим завданням є застосування педагогічних прийомів, які передбачають глибоку індивідуальну роботу педагогів і батьків з дитиною та спрямовані на усвідомлення нею своїх здібностей, віру у власні можливості. Визначено особливості дисграфічних помилок у письмових роботах учнів молодших класів, виділено та класифіковано типові та найчисленні серед орфографічних і графічних помилок. Запропоновано методику корекції дисграфічних помилок англійського письма із застосуванням спеціальних педагогічних і методичних прийомів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437.93 + Ш143.21-917.38
Шифр НБУВ: РА375901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Стрілець В.О. 
Методи та засоби вимірювання великих довжин для метрологічного забезпечення систем зовнішньотраєкторних вимірювань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / В.О. Стрілець ; Харк. держ. НДІ метрології. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Здійснено розрахунки умов резонансного збудження мікрохвильовим полем активного середовища лазерного активного елементу. Результати проведених експериментальних досліджень стали основою для створення лазера, що має співвідношення сигнал/шум на рівні квантових шумів. Це дозволило знизити похибку вимірювання довжини віддалеміром і підвищити дальність його дії у 1,5 - 2 рази (до 20 км). Розроблено конструкції прийомо-передавача та відбивача, в яких забезпечено мінімальну інструментальну похибку у широкому діапазоні робочих температур. Проаналізовано складові інструментальної похибки та отримано їх значення. Наведено методики вимірювання показника заломлення повітря у приземному прошарку повітря для різноманітних геграфічних зон, атестації антенних базисів систем зовнішньотраєкторних вимірювань, що забезпечують необхідну точність даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж107.11-59
Шифр НБУВ: РА317913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Стрілець Р.А. 
Організаційно-економічний механізм виробництва і реалізації насіння багаторічних трав: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Р.А. Стрілець ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2002. — 21 с. — укp.

Удосконалено систему оцінних показників ефективності виробництва насіння багаторічних трав. Обгрунтовано алгоритм визначення економічної ефективності даного виробництва. Виявлено особливості формування ринку насіння багаторічних трав, визначено показники перспективності ємності та сегментації, запропоновано створення оптових ринків насіння. Висвітлено методичні підходи визначення інвестиційної привабливості сільськогосподарських підприємств з урахуванням спеціалізації та концентрації виробництва та інших виробничих можливостей. Розроблено методичні рекомендації щодо вдосконалення організаційно-економічного механізму виробництва насіння багаторічних трав і формування його ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.157.22-53
Шифр НБУВ: РА317765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Стрілець С.І. 
Проблеми шкільної математичної освіти у педагогічній спадщині К.Ф.Лебединцева (1878 - 1925): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.І. Стрілець ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розкрито історичні, соціально-педагогічні передумови, що вплинули на становлення та розвиток педагогічного світогляду К.Ф. Лебединцева (1858 - 1925 рр.). Висвітлено етапи його життєвого та творчого шляху. Виокремлено й охарактеризовано основні напрямки діяльності вченого за впровадження передових освітніх ідей у шкільну практику, визначено його внесок у розробку програм з математики, дослідження проблем початкової математичної освіти, підготовку підручників і задачників з алгебри, арифметики й геометрії та здійснено їх порівняльний аналіз із сучасними. Виявлено особливості підходу К. Лебединцева до проблем виховання, розгляду змісту й методів шкільної математичної освіти, розкрито значення його основних ідей у розв'язанні проблем сучасної математичної освіти. До наукового обігу введено нові історико-педагогічні документи, що характеризують К. Лебединцева як вченого, педагога, методиста-математика. Внаслідок проведеного дослідження істотно доповнено картину розвитку шкільної математичної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 д(4УКР) Лебединцев, К. Ф. + В1 р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА322914

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Стрілець В. В. 
Проектна методика навчання англійської мови майбутніх програмістів із застосуванням інформаційних технологій: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / В. В. Стрілець ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Досліджено проблему проектної методики навчання англійської мови майбутніх програмістів із застосуванням інформаційних технологій. Теоретично обгрунтовано та розроблено ідею розвитку іншомовних комунікативних і проектних умінь у студентів другого курсу напряму підготовки "Комп'ютерні науки" за допомогою професійно орієнтованих проектів за умов освітнього інформаційно-комунікаційного середовища. Конкретизовано цілі та зміст навчання майбутніх програмістів англійської мови для професійного спілкування, узагальнено принципи навчання іноземної мови за проектною методикою, окреслено типологію проектів, релевантних професійній діяльності майбутніх програмістів. Розкрито техніко-дидактичний потенціал інформаційних технологій щодо їх використання під час виконання проекту. Охарактеризовано вимоги щодо дистанційного курсу як засобу підтримки самостійної позааудиторної роботи студентів, визначено його структуру та зміст. Створено систему вправ і на її базі розроблено комплекс вправ і надано модель організації навчального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913-2 + Ш143.21-913.2
Шифр НБУВ: РА376115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Стрілецький Ю.Й. 
Розробка методики та пристрою для дистанційного контролю стану ізоляційного покриття підземних газопроводів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Ю.Й. Стрілецький ; Івано-Франків. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 17 с. — укp.

Розглянуто засоби контролю стану ізоляційного покриття підземних магістральних газопроводів. Параметром контролю вибрано залежність затухання струму від ступеня пошкодженості ізоляційного покриття. Розроблено способи визначення струму в підземному газопроводі, які дають змогу одночасно визначити струм в газопроводі і відстань від його осі до пристрою контролю з виключенням впливу сторонніх однорідних магнітних полів. Розроблено пристрій для контролю стану покриття за запропонованим способом. Проведена теоретична оцінка вірогідності визначення місць пошкодження ізоляції. Проведено експериментальну перевірку розробленого пристрою в польових умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-083.07

Рубрики:

      
11.

Стрілець О.П. 
Розробка складу та технології антисептичного перев'язувального засобу: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.П. Стрілець ; Нац. фармац. акад. України. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Створено антимікробний перев'язувальний засіб, який складається з комплексу антисептиків для профілактики та лікування ранової інфекції або гнійно-запальних уражень покривів шкіри і слизових оболонок. Розроблено оптимальний склад і раціональну технологію антисептичного засобу з викортстанням методики якісного та кількісного аналізу діючих речовин. Вивчено фізико-хімічні властивості препарату. Доведено біологічну нешкідливість і специфічну активність антисептичного перев'язувального засобу "Деліаз", його стабільність, яка не зменшується під час зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14с03
Шифр НБУВ: РА313921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Стрілець Н.Я. 
Структурні та функціонально-семантичні особливості соматичних фразем у романських мовах (на матеріалі французької, іспанської та італійської мов): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Н.Я. Стрілець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Доведено, що витоки частини французької, іспанської та італійської соматичної фразеології лежать у народній латині. Виявлено лексико-семантичні зміни та синтаксичні тенденції в структурі соматичних фразем (СФ) романських мов, які характеризують процес їх успадкування від народної латини. Показано, що визначальним чинником корелятивності французьких, іспанських та італійських СФ є психологічно-соціальний чинник. Виявлено основні шляхи та конвергентно-дивергентні чинники метафоризації та метонімізації СФ, визначено найчастотніший компонент з найбільшим ступенем ідіоматизації. Визначено, що фонетичний чинник відіграє важливу роль у творенні та фіксації фразем. Виділено основні фонетичні явища, які сприяють ідіоматизації соматичних фразем та домінанти, характерні для французької, іспанської та італійської мов. Виявлено основні структурні типи романських СФ та основні стуктурні дивергенції. Охарактеризовано вплив соціокультурного чинника на появу фраземних корелятів, виявлено їх основні джерела та шляхи походження. Визначено роль екстралінгвістичного чинника як такого, що сприяв появі соматичних фраземних корелятів на рівні мови й мовлення. Розглянуто особливості функціонування фраземних запозичень та кальок. Описано роль семантичної контамінації у процесі фразеологічного калькування та основні її шляхи. Відзначено основні чинники дивергенції значень французько-іспансько-італійських соматичних псевдоеквівалентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147-33 +
Шифр НБУВ: РА324389

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Стрілець Ф.Ф. 
Технологія сукупного виконання робіт при влаштуванні підземних комунікацій в умовах реконструкції підприємств: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Ф.Ф. Стрілець ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням визначення раціональної технології з влаштування підземних комунікацій, яка дозволить раціоналізувати суміщення при виконанні реконструктивних будівельних робіт в умовах, що змінюються. Запропоновано технологію сукупного виконання робіт, яка грунтується на забезпеченні збалансованого взаємоузгодження технологічних параметрів комплексного процесу та виробничих умов. На основі проведеного моделювання визначені області використання раціональних організаційно-технологічних рішень сукупного виконання робіт (організаційно-технологічних схем і комплектів машин).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н72-09

Рубрики:

      
14.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Стрілець В. Ю. 
Забезпечення розвитку малого підприємництва в умовах трансформації національної економіки України / В. Ю. Стрілець. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації поглиблено концептуальні засади забезпечення розвитку ма-лого підприємництва в умовах трансформаційної економіки, визначено узго-дженість дій держави та бізнесу в цьому напрямі на прикладі України та країн Європейського Союзу. Здійснено кластеризацію регіонів України за рівнем державної підтримки розвитку малого бізнесу та сформульовано регіональні пріоритети державних програм підтримки. Досліджено відповідність діяльності держави міжнародним стандартам підтримки малого бізнесу. Проаналізовано комплаєнс між рівнями податкового тиску та регуляторного втручання держави в діяльність малого бізнесу та їх внеском у розвиток національної економіки. Здійснено прогнозування сценаріїв перетворення існуючих можливостей розви-тку малого бізнесу в сильні сторони з урахуванням ризиків трансформації національної економіки, доведено ефективність запропонованих форсайт-таргетів щодо підвищення якості державних реформ підтримки малого бізнесу.^UThe conceptual principles of ensuring the development of micro-entrepreneurship in the conditions of the transformation of the national economy based on the use of bibliometric analysis tools to confirm the validity of the focus on information, logistics, institutional, institutionary, financial and credit support of the micro-entrepreneurship, as well as definitions for each the main risks and ways to lev-el them, new opportunities and ways to implement them, due to the specifics of the transformation period of the economy of Ukraine.The coordination of actions of the state and business in ensuring the develop-ment of micro-entrepreneurship is studied on the basis of calculation of integrated in-dices, which assess the contribution of the business sector to the development of mi-cro-entrepreneurship and the role of the state in creating appropriate institutional con-ditions in the country. The EU countries and Ukraine were clustered according to the relevant indicators, the results of cluster analysis were interfered and a matrix of pub-lic-private partnership success in micro-entrepreneurship development was formed, which segments countries according to the level of synergy of state efforts (creating favorable conditions for micro-entrepreneurship development) and business (efficien-cy of transformation of created opportunities into strengths of the activity).Regional priorities for the formation of state programs to support micro-entrepreneurship, based on the results of clustering of regions of Ukraine by the method of k-averages according to the level of branching of the created by the state infrastructure of supporting the development of micro-entrepreneurship, activity of public authorities and local governments to improve business culture and effective-ness of financial support by the state. An integrated assessment of the state's compli-ance with international standards of micro-entrepreneurship support based on the ma-trix of positioning of Ukraine in terms of efficiency and dynamics of legislative initia-tives to comply with the principles of the Small Business Act, as well as comparison of domestic and European practice of using grants and guaranteed loans from interna-tional institutions. The hypotheses that small entrepreneurs in Ukraine in the early stages of the life cycle of their business have a significantly greater advantage in attracting resources from the budget or state extra-budgetary funds compared to business angels, bank loans, venture capital and crowdfunding are proved.The compliance between the levels of tax pressure and regulatory intervention of the state in the activities of small business (by absolute and relative parameters of the tax burden on micro-entrepreneurship, the quality of tax administration (by time and motivational effect)) and the corresponding contribution of micro-entrepreneurship to the national economy (by taxes paid, manufactured products, value added, number of employees, etc.) has been conducted. It has been substantiated that the main source of imbalance of interests of micro-entrepreneurship and the state in Ukraine is excessive tax pressure on micro-entrepreneurship and burdensome regulatory intervention of the state in the activities of micro-entrepreneurship.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Стрілець О. І. 
Професійна підготовка майбутніх токарів за дуальною формою освіти. / О. І. Стрілець. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації розв'язано актуальне наукове завдання щодо теоретичного обґрунтування та експериментальної перевірки педагогічних умов професійної підготовки майбутніх токарів за дуальною формою освіти. Практичне значення отриманих результатів дослідження визначається впровадженням в освітню діяльність закладів професійної (професійно-технічної) освіти: методичних рекомендацій «Методика підготовки кваліфікованих робітників машинобудівної галузі за дуальною формою освіти», навчально-методичного комплексу, що охоплює: навчальний посібник «Основи 3-D друку», програму організації дуальної форми освіти відповідно до Положення про організацію професійної підготовки майбутніх токарів за дуальною формою освіти, оновлений навчальний план і програми професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки кваліфікованих робітників з професії «токар» з урахуванням вимог роботодавців, збірник завдань, перелік контрольних запитань, практико -орієнтовані задачі, словник технічних термінів, проєкти, пробні кваліфікаційні завдання, дистанційний курс для підготовки наставників з виробництва.^UThe dissertation solves a topical scientific problem of theoretical substantiation and experimental verification of pedagogical conditions of professional training of future turners in the dual form of education. The practical significance of the results of the study is determined by the introduction into educational activities of institutions P (PT) O: guidelines «Methods of training skilled workers in the engineering industry in the dual form of education», educational and methodological complex, including: textbook «Fundamentals of 3-D printing», the program of organization of the dual form of education in accordance with the Regulations on the organization of professional training of future turners in the dual form of education, updated curriculum and programs of professional-theoretical and professional-practical training of skilled workers in the profession of «turner» taking into account the requirements of employers, a collection of tasks, a list of control questions, practice-oriented tasks, a dictionary of technical terms, projects, trial qualification tasks, distance course for training of production mentors. The materials of the results of the dissertation research are introduced into the educational process of P (PT) O institutions and the work of educational(scientific)-methodical centers (offices) of vocational education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського