Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (90)Книжкові видання та компакт-диски (110)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=СУБОТ$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=ЛЕОНІДІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Субота Л.А. 
Образні значення, які характеризують людину, у статичному та динамічному аспектах (на матеріалі відсубстантивних прикметників російської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Л.А. Субота ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню образних значень, що характеризують людину у статичному та динамічному аспектах (на матеріалі відсубстантивних прикметників російської мови). Визначено їх місце у мовній картині світу, охарактеризовано системні ознаки. Виявлено специфіку референції аналізованих значень, їх прагматичні можливості, сфери прояву людського фактора, механізм розвитку якісності у формально відносних прикметників. Доведено неординарність синонімічних зв'язків образних прикметникових значень та з'ясовано її причини. Подано типи текстових модифікацій, притаманних образним значенням, що характеризують людину, розкрито причини ускладнення їх рецепцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-315.6
Шифр НБУВ: РА307947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Суботін О.В. 
Підвищення достовірності контролю технологічних параметрів і швидкодії інформаційно-вимірювальних систем прокатних станів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / О.В. Суботін ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено побудові інформаційно-вимірювальних систем контролю технологічних параметрів прокатного стану на базі фотоелектричних пристроїв з великою швидкодією та дійсною стійкістю до похибок за допомогою цифрових фільтрів. Досліджено та розроблено нові методи зниження похибки контролю технологічних параметрів об'єктів праці за рахунок підвищення надійності вимірювальних перетворювачів за екстремальних умов, а також методи підвищення вірогідності первинної інформації завдяки кодуванню. Наведено результати практичних досліджень дискретного фотоелектричного перетворювача. Розроблено структурно-алгоритмічне забезпечення елементів інформаційно-вимірювальних систем (ІВС) і апаратну реалізацію вимірювальної частини системи, які підвищують достовірність і швидкодію контролю об'єктів. Запропоновано функціональну схему кодового вимірювального перетворювача як елемента вимірювальної частини ІВС контролю технологічних параметрів прокатного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621-52-07
Шифр НБУВ: РА310739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Субота М.М. 
Репрезентація соціальної реальності у текстах масової комунікації: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / М.М. Субота ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальні засади соціологічного вивчення репрезентації соціальної реальності у текстах масової комунікації на прикладі текстів харківських теленовин. Проблему реальності та її репрезентації розглянуту в аспекті соціального конструктивізму. На засадах міждисциплінарного підходу здійснено теоретичну соціологічну інтерпретацію поняття репрезентації, обгрунтовано доцільність його використання у соціологічному вивченні масової комунікації. Обгрунтовано можливості дискурсивної концепції ідеології та концептуальних положень теорії "встановлення порядку денного" як теоретико-методологічних засад дослідження репрезентації соціальної реальності у текстах масової комунікації. Розкрито особливе значення жанру теленовин у конструюванні соціальної реальності й обгрунтовано вибір регіональних теленовин як практичного прикладу для дослідження проблеми. Проаналізовано основні чинники, що зумовлюють зміст теленовин з урахуванням особливостей функціонування українських регіональних мас-медіа. Запропоновано розширити соціологічні уявлення щодо обумовленості новинних репрезантацій шляхом жанрових обмежень. Реалізовано порівняльне якісно-кількісне дослідження репрезентації соціальної реальності у текстах харківських теленовин АТН та "Объектив" у контексті виявлення загальної тематичної структури новин, проблематики інформаційних повідомлень, а також соціальних агентів, з якими співвідносяться медіарепрезентації. Виявлено збіги та розбіжності у репрезентації соціальної реальності досліджуваними медіа, виявлено обумовленість репрезентації інтенціями політичної реклами у змістовому аспекті та в аспекті способу здійснення репрезентації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676 +
Шифр НБУВ: РА360288

Рубрики:

      
4.

Субота С.Л. 
Самодія гаусового пучка світла в нематичному рідкому кристалі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.Л. Субота ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Удосконалено розрахунок розподілу директора нематичного рідкого кристала у гомеотропній комірці з жорстким зчепленням під дією гауссового пучка світла. Розрахунки здійснено з використанням пробної функції з гауссовим розподілом та базуючись на числовому розв'язанні рівнянь Ейлера. Уперше знайдено аналітичний вираз для порога переорієнтації директора нематичного рідкого кристала під дією гауссового пучка світла. Теоретично розроблено модель появи кругових крайових дислокацій внаслідок взаємодії гауссового пучка світла у разі проходження гомеотропної комірки нематичного рідкого кристала. Виконано порівняння ефективності та точності різних методів розрахунку переорієнтації директора в аспекті характеристик виникаючих сингулярностей хвильового фронту. Уперше поставлено задачу про самодію астигматичного гауссового пучка світла в нематичному рідкому кристалі та досліджено виникнення дислокацій хвильового фронту для такої задачі. Знайдено форму траєкторії нульової амплітуди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35 в641.8,022 + В343.7 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА338060

Рубрики:

      
5.

Субота Є. В. 
Становлення та розвиток недержавного телебачення Харківщини в умовах незалежності України: соціокультурні аспекти: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.04 / Є. В. Субота ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто особливості функціонування недержавного регіонального телебачення в Україні. Досліджено соціокультурні передумови виникнення та специфіку діяльності недержавних телеканалів на Харківщині й інших регіонах України протягом 1991 - 2010 рр. Узагальнено основні принципи діяльності недержавного телебачення в культурно-інформаційному просторі Харківського регіону. Проаналізовано соціокультурні аспекти діяльності недержавного телебачення Харківщини, його вплив на формування духовної культури особистості. Визначено перспективи впровадження медіаосвіти в приватне телебачення України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.4(4УКР-4ХАР)
Шифр НБУВ: РА374483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Суботін Ф. О. 
Ультрафонопунктура та електроміостимуляція у відновлювальному лікуванні хворих з міофасціальними цервікалгіями: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Ф. О. Суботін ; ДУ "Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України". — О., 2011. — 24 с.: табл. — укp.

Розроблено нові підходи до лікування хворих з міофаціальними цервікалгіями, що грунтуються на застосуванні фізіофармакотерапії у вигляді дерматопарамібного ультрафонофорезу (УФФ) лідокаїну та натрію бікарбонату через контактне середовище полтавського бішофіту "Електрогель" та електроміостимуляції ураженого м'яза. Обстежено 180 хворих з таким діагнозом у віці від 20 до 60-ти років з давністю хвороби 2 - 3,5 років, у яких вивчено клініко-функціональний стан за даними клінічних, біомеханічних, кинестезіологічних, інструментальних показників (гоніометрія, електродіагностика, інфрачервона термометрія) та комплексних реабілітаційних шкал. Встановлено ефективність впливу локального застосування лідокаїну та натрію бікарбонату методом дерматопарамібного ультрафонофорезу на динаміку даних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-324.21 + Р62-54
Шифр НБУВ: РА383803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Суботін В. В. 
Синтез, будова і властивості координаційних халькогенгалогенідних сполук ренію(IV,V) / В. В. Суботін. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена синтезу сполук ренію в рідкому халькогенгалогенідному середовищі з надлишком халькогену з отриманням в індивідуальному стані нових гомо- та гетерохалькогенгалогенідних комплексів, встановлення їх складу, будови, спектральних характеристик та каталітичних властивостей в процесах гідрування органічних сполук. Проведено реакції комплексоутворення в 44 системах для визначення факторів, що впливають на склад та структуру отриманих халькогенгалогених сполук ренію(IV,V), та виведення відповідних закономірностей Синтезовано 10 халькогенгалогенідів ренію в твердому стані та встановлено їх кристалічну структуру.Виявлено, що в середовищах синтезу з надлишком халькогена при 100оС утворюються в основному моноядерні халькогенгалогеніди ренію, в деяких випадках відбувається формування кластерних реній-халькогенідних остовів [Re3Chal4] і [Re3Chal7] трикутної будови. Підвищення температури до 200оС приводить до утворення три- і чотириядерних кластерних халькогенгалогенідів ренію з реній-халькогенідними остовами [Re3Chal7] і [Re4Chal4].Встановлено, що із збільшенням температури від 100оС до 200оС і концентрації селену відбувається відновлення іонів ренію з переходом електронної конфігурації із 5d0 в 5d3 стан. У хлоридних системах утворюються координаційні халькогенгалогенідні сполуки ReSCl3, ReSе4Cl6 та триядерні кластери. У бромідних - формуються тільки кластерні структури – три- і чотириядерні халькогенгалогеніди.Проведено квантово-хімічні розрахунки електронного стану комплексів ReSCl3, Re3Se3S4Br13 та Re4Se4S4Br16 в рамках теорії функціоналу густини (DFT), які підтвердили запропоновані структури синтезованих сполук та показали металевий (ReSCl3) і напівпровідниковий характер Re4Se4S4Br16. Виявлено, що структури сполук сформовані переважно системою ковалентних зв'язків і слабкими зв'язками Re–Re. Інтерпретовано дані ІЧ- та КРС- спектроскопії одержаних халькогенгалогенідів ренію з повним віднесенням смуг поглинання та КР-ліній коливань зв'язків (Re–Hal), (Re–Chal), (Re–µ3-Chal), (µ-Chal22), (Re–Re). Показано, що продукти гідролізу синтезованих халькогенгалогенідів ренію можуть бути ефективними каталізаторами в реакціях рідкофазного гідрування хіноліну, ароматичних карбонових кислот та їх ефірів. Встановлено, що максимальні виходи (~100 %) цільових продуктів каталізу сягають при використанні як каталізатору продукту гідролізу Re3Se3S4Br13 в діапазоні температур 50-150оС та тиску 1-50 атм. протягом 1-24 год.^UThe thesis deals with systematic study of complex formation in system: a rhenium compound – a liquid chalcogen-halides medium with an excess of chalcogen, for obtaining new homo- and heterochalcohalides of Re, determination of their composition, structure, physicochemical and catalytic properties.In the dissertation the scientific-practical problem of determination of catalytic activity of chalcogen-halide compounds of rhenium in the processes of hydrogenation of organic compounds is solved.Complex formation reactions were investigated in 44 systems, 10 chalcogenhalides of rhenium were synthesized, of which 4 were obtained for the first time, and others were synthesized by methods other than those described in the literature. The method of synthesis of a new tetranuclear cluster thioselenobromide of rhenium Re4S4Se4Br16 is developed. The structure of 10 chalcogen halides of rhenium has been established.It was found that in the synthesis medium with an excess of chalcogen at 100°C, mainly mononuclear chalcohalides of rhenium are formed, in some cases, the formation of triangular cluster rhenium chalcogenide skeletons [Re3Chal4] and [Re3Chal7] occurs. An increase in temperature to 200oC results in the formation of three- and four-core cluster chalcogen halides of rhenium with rhenium chalcogenide skeletons [Re3Chal7] and [Re4Chal4].It was determined that with increasing temperature from 100оС to 200оС and selenium concentration there is a reducing of rhenium atoms with the transition of its electronic configuration from 5d0 to 5d3 state. In chloride systems, coordination chalcohalide compounds ReSCl3, ReSe4Cl6 and trinucleus clusters are formed. In bromide only cluster structures are formed - tri- and tetranuclear chalcohalides are formed.The quantum-chemical calculations of the electronic state of the ReSCl3, Re3Se3S4Br13 and Re4Se4S4Br16 complexes within the framework of the theory of density functional (DFT) have been carried out, which confirmed the proposed structures of the synthesized compounds and showed the metal (ReSCl3) and the semiconductor nature of Re4Se4S4Br16. It was found that the structure of the compounds is formed predominantly by a system of covalent bonds and weak Re-Re bonds.The IR and Raman spectroscopic characteristics of the rhenium chalcohalides obtained, in particular, the presence of bandwidth absorption bands of (Re-Hal), (Re-Chal), (Re-μ3-Chal), (µ-Chal22), (Re-Re).It has been shown that products of hydrolysis of synthesized rhenium chalcogen halides can be effective catalysts in reactions of liquid phase hydrogenation of quinoline, aromatic carboxylic acids and their esters. It was found that the maximum yields (~ 100%) of the products of catalysis were observed when using the hydrolysis product of Re3Se3S4Br13 as a catalyst in the range of temperatures of 50-150°C and a pressure of 1-50 atm. within 1-24 hours.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Субота І. О. 
Еволюція жанру новели в літературі арабських країн Перської затоки ХХ – поч. ХХІ ст. / І. О. Субота. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.01.04 – «Література зарубіжних країн». Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України. – Київ, 2020.Дисертацію присвячено комплексному дослідженню еволюції жанру новели в літературі арабських країнах Перської затоки ХХ – поч. ХХІ ст. Зокрема робиться спроба виявити ідейно-тематичні та стильові особливості новели на різних етапах її розвитку.У межах висвітлення наукової проблеми було досліджено жанр новели як літературне явище в західній та арабській літературознавчій науці, розглянуто арабську оповідну традицію та її вплив на формування новели як жанру на Арабському Сході, а також окреслено становлення та розвиток жанру новели в Єгипті та країнах Леванту, яка вплинула на формування жанру новели в літературі Арабських країн Перської затоки.Щоб комплексно розкрити еволюцію жанру новели в літературі арабських країн Перської затоки, були з'ясовані передумови формування жанру в цих країнах: історико-політичні фактори культурного піднесення, соціально-культурні та економічні чинники розвитку літературного процесу, а також релігійний фактор та вплив цензури на розвиток сучасної літератури; запропоновано періодизацію розвитку жанру новели та з'ясовано її тематичні та стильові особливості на етапах становлення та художньої зрілості; досліджено еволюцію жіночої новелістики, визначено роль жінки в розбудові й удосконаленні жанру, окреслено здобутки жіночої новелістики; простежено еволюцію проблематики в новелістиці країн Перської затоки, визначено теми спільні для новелістики всіх країн регіону, відповідно до часових рамок, коли ці теми порушувалися, а також розглянуто стильові особливості новели в літературі арабських країн Перської затоки на прикладі характерних творів, починаючи від романтичних, закінчуючи модерністськими.^UThesis for a Candidate Degree in Philology. Speciality 10.01.04 – “Literature of foreign countries” Taras Shevchenko National University of Kyiv, Ministry of Education and Science of Ukraine. – Kyiv, 2020.This thesis examines the evolution of the short story genre in Arabian Gulf literature in the 20th – the early 21st century. As part of the investigation of the scientific problem, we examined the definition of the short story genre in Ukrainian, English, and Arabic studies of literature. The scholars refer to distinctive features of the short story genre its laconicism, lyricism, psychological component; the author's immersion in the world of internal reflections, the tension of the plot.In Arabic studies of literature, the Arabic term al-qiṣṣah al-qaṣīrah (literally ‘short story') corresponds to the English term short story. The formation of this term took place at the beginning of the 20th century. After studying the definitions of the genre al-qiṣṣah al-qaṣīrah given by Arab literary critics, we have convinced that it has the same features as the short story genre in English and Ukrainian literature. It is worth mentioning that Arab writers rely on the works of European literary critics when defining the features of the short story genre.We considered it necessary to examine the definitions of a new genre in Arabic literature – al-qiṣṣah al-qaṣīrah ğiddan (literally ‘very short story') given by Arabic scholars. One should distinguish al-qiṣṣah al-qaṣīrah ğiddan from the short story despite some similarities between these two genres of modern Arabic literature. Among distinguishing features of this genre are its small volume (from half a page to several sentences) and the wide use of tropes and allegorical images.The study of Arabic narrative tradition showed that the short story in Modern Arabic literature has been developing on a rich ground. One can find in Medieval Arabic literature some prose genres that we can consider them the forerunners of the modern short story: musāmarah, ḥikāyah, nawādir, sīrah, qiṣṣah, makāmah. We should admit that the use of the makāmah form by modern Arab writers became the first step to the formation of the Arabic short story.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського