Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (73)Книжкові видання та компакт-диски (35)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Сіренко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Сіренко О. А. 
Діагностика, профілактика та лікування рецидивів спондилоартралгії після денервації поперекових дуговідросткових суглобів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / О. А. Сіренко ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що до рецидиву болю призводить відновлення провідності нерва за рахунок його регенерації й утворення невром. Досліджено, що найбільш часто причиною рецидиву болю служить реіннервація болючих дуговідросткових суглобів. Розроблено новий спосіб діагностики причин рецидивів спондилоартралгії, способи профілактики іннервації й утворення невром, спосіб сенсорної електростимуляції для визначення локалізації нервової гілочки, яку треба руйнувати. Встановлено, що використання способів профілактики рецидивів, їх діагностики та лікування збільшує частоту відмінних результатів в 2,5 раза, а кількість рецидивів болю зменшується у 5,9 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.40-5
Шифр НБУВ: РА372182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сіренко О.А. 
Одонтогліфіка малих кутніх зубів верхньої, нижньої щелеп людини в нормі та при карієсі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.А. Сіренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 15 с. — укp.

Вивчено питання локалізації карієсу в малих кутніх зубах, залежно від одонтогліфічного малюнка коронки. В анатомічній будові малих кутніх зубів доцільно виділяти підвищені та заглиблені ділянки жувальної поверхні коронок, які відрізняються за субмікроскопічною та хімічною будовами. Встановлено, що в разі плюс-малюнку зустрічається переважно фісурно-ямковий карієс, а в разі ігрек-малюнка - поєднання карієсу апроксимальної локалізації та фісурно-ямкового карієсу. Вивчено структурну організацію емалі малих кутніх зубів та її біомінералізації. Встановлено, що в разі початкового карієсу в стадії пігментованої плями спостерігається переважно порушення білково-мінеральних комплексів у міжпризмовій речовині, а в разі початкового карієсу в стадії крейдоподібної плями руйнуються емалеві призми та безпосередньо змінюються кришталеві грати гідроксиапатиту. Розроблено спосіб забарвлення коронки зубів для макроскопічного дослідження та діагностики фісурного карієсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-2 +
Шифр НБУВ: РА335546

Рубрики:

      
3.

Сіренко О.В. 
Умови праці та імунний гомеостаз у хворих на пилові захворювання бронхів та легенів електрозварювальників машинобудівельного виробництва: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Сіренко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Визначено особливості стану імунної реактивності організму електрозварювальників машинобудування, хворих на пилові захворювання, з урахуванням умов праці. Удосконалено критерії діагностики порушень імунітету та ризику розвитку патології. Виявлено взаємозв'язок несприятливих умов праці та порушень імунної резистентності. Установлено, що значущими факторами, які визначають патогенетичну роль зварювального аерозолю, є інтенсивність і тривалість його впливу. Доведено, що в зварювальників з пиловою патологією переважають реакції клітинної ланки імунітету на тлі зниження процентного вмісту В-лімфоцитів. Виділено два види порушень імунної реактивності: формування вторинного імунодефіцитного стану, посилення компенсаторних реакцій. Розроблено критерії прогнозування ризику розвитку пилових захворювань і діагностики порушень імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.434.5-43
Шифр НБУВ: РА313106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сіренко О. І. 
Особливості адаптації, захворюваності та прогноз у передчасно народжених дітей з гестаційним віком 34 (0/7) – 36 (6/7) тижнів / О. І. Сіренко. — Б.м., 2019 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського