Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (335)Книжкові видання та компакт-диски (88)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ТАТАРЧУК$<.>+<.>A=ЄВГЕНІЙ$<.>+<.>A=ВІКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Татарчук О.М. 
Імунологічна реактивність у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки під впливом вихрового імпульсного магнітного поля: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / О.М. Татарчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено імунологічну реактивність у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки до і після впливу вихрового імпульсного магнітного поля. Під час проведення дослідження показників фагоцитарної ланки імунної системи, клітинного та гуморального імунітету у даної категорії хворих встановлено зниження фагоцитарної активності нейтрофілів і показників клітинної ланки, підвищення показників гуморальної ланки імунітету. В дослідах in vitro встановлено ефекти дії вихрового імпульсного магнітного поля в залежності від напряму обертання на функціональну активність фагоцитів. З'ясовано, що таку ефективну дію має правоспрямоване обертання цього поля, розроблено критерії індивідуального добору його впливу. Доведено доцільність використання вихрового імпульсного магнітного поля з діагностичною метою. Показано його коригувальний вплив в комплексній терапії хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки з порушеннями функції імунної системи. Обгрунтовано оптимальні методи лікування таких хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 +
Шифр НБУВ: РА350656

Рубрики:

      
2.

Татарчук Д.Д. 
Комбіновані структури НВЧ з діелектричним резонансом Е-типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Д.Д. Татарчук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розробки електродинамічних моделей комбінованих структур НВЧ з Е-типом коливань і розробки на їх основі нових елементів керованих селективних приладів НВЧ. Розроблено принципи керування параметрами комбінованих структур з діелектричним резонансом Е-типом, електродинамічні моделі, що дозволяють обирати оптимальні конструкції комбінованих структур з Е-типом (ТМ-типом) коливань і пристроїв на їх базі, конструкції даних структур, що можуть перестроюватись у широкому діапазоні частот. Досліджено напівпровідникові структури такого типу для інтеграції активних та пасивних пристроїв. Наведено методи вимірювання НВЧ параметрів діелектричних матеріалів на основі комбінованих структур такого типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.74
Шифр НБУВ: РА312020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Татарчук П.О. 
Лікування ран із застосуванням пристроїв для закриття ран та паравульнарної біоелектростимуляції (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / П.О. Татарчук ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено пристрої для закриття ран, технологію та методику паравульнарної біоелектростимуляції. Вперше вивчено вплив на рановий процес постійного струму малої сили за умов розташування активних електродів у паравульнарних (навколоранових) тканинах. Експериментально доведено ефективність наведеної методики для закриття ран після видалення епітеліального куприкового ходу, абсцесів і флегмон м'яких тканин, післяопераційних лігатурних нориць, тимчасового закриття ран у хворих на гнійний перитоніт за умов лікування методом лапаростомії. Показано, що використання пристроїв з паравульнарною біоелектростимуляцією призводить до зменшення післяопераційних ранових ускладнень, скорочення терміну лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.10
Шифр НБУВ: РА317784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Татарчук Т.Р. 
Механізм синтезу літійвмісних феритів, реакційна здатність та прогнозування властивостей: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / Т.Р. Татарчук ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень механізмів твердофазного синтезу літій-натрієвих та літій-цинкових феритів, що супроводжуються утворенням дефектних фаз з залученням антиструктури. На підставі даних рентгенівських досліджень та хімічного фазового аналізу встановлено кристалоквазіхімічний склад літій-цинкових феритів та одержано нову інформацію стосовно фізико-хімічних властивостей (електричних, магнітних, реакційної здатності, каталітичної активності). З'ясовано, що іони літію (за вмісту від 4,43 до 7,14 ат. %) стабілізують обернену структуру шпінелей, а іони цинку (за вмісту від 5,43 до 14,29 ат.%) посилюють її нормалізацію. Показано вплив катіонного розподілу в шпінельній решітці на реакційну здатність та каталітичну активність феритів. Уперше встановлено взаємозв'язок магнітних і хімічних властивостей. Виявлено, що механізм каталізу, відповідно до кристалоквазіхімічної моделі, містить утворення та анігіляцію антиструктури й електронно-діркових пар. Зазначено, що утворення вакансій експериментально спостережено у процесі відновлення феритів в атмосфері карбон (II) оксиду. Відзначено щодо необхідності теоретичного прогнозування фізико-хімічних властивостей у разі використання нових функціональних матеріалів. За цього воно не є можливим без точного кількісного врахування впливу дефектів кристалічної будови та домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.113,0 + Г563,0 +
Шифр НБУВ: РА337986

Рубрики:

      
5.

Татарчук С.І. 
Оптимізація структури та засобів телекомунікацій при проектуванні та в процесі експлуатації регіональної системи зв'язку: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.12.13 / С.І. Татарчук ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено стан телекомунікацій у Харківській дирекції, проведено порівняння з досягненнями передових країн світу. Розроблено концепції та плани розвитку дирекції, наведено методи та методики, спрямовані на аналіз якості використання будь-яких рішень щодо перебудови регіональної системи зв'язку, пошуку та знаходження оптимальних шляхів удосконалення та розвитку засобів зв'язку з метою впровадження сучасних телекомунікаційних технологій. Використані методи аналізу та синтезу є модернізованими, адаптованими до регіону та структури мережі, за їх допомогою вибрано конфігурацію транспортного кільця. Запропоновано використання у ньому перехресних перетинок, а також оптимізовано розташування низки елементів мережі. Особливу увагу приділено технології xDSL. Обгрунтовано технології маршрутизації, наведено приклади практичного використання даних методів і методик щодо підвищення якісних показників регіональної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88(4УКР-4ХАР)-4
Шифр НБУВ: РА321067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Татарчук В.О. 
Підвищення ефективності технологічних процесів очищення газів для енергозберігаючих технологій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.О. Татарчук ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Узагальнено інформацію щодо розробки, дослідження й експлуатації газоочисних апаратів промисловості. Встановлено шляхи та методи їх вдосконалення з урахуванням сучасних вимог щодо економії енергії та захисту довкілля, шляхом математичного моделювання течії димових газів в електрофільтрах (ЕФ) пиловугільних енергоблоків ТЕС встановлено аеродинамічні та конструктивні чинники, які впливають на перевитрати енергії на регенерацію електродів. Обгрунтовано як ступінь рівномірності розподілу швидкості газів по перетину апарата впливає на протяжність неактивних зон ЕФ і відповідну витрату енергії. Встановлено аеродинамічні та конструктивні чинники, які впливають на конфігурацію неактивних зон апарата й є причиною перевитрати енергії. На підставі теоретичних і експериментальних досліджень розроблено режимну карту ЕФ, яка забезпечує оптимальні режими роботи апарату та системи золовидалення. Запропоновано методику розрахунку еколого-економічних показників системи газоочищення та встановлено ефективність використання енергоресурсів на ТЕС. Встановлено, що реалізація енергозберігаючих заходів на всіх пиловугільних енергоблоках Криворізької ТЕС дозволяє одержати річний дохід 296 250 Є від продажу квот на шкідливі викиди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-526 +
Шифр НБУВ: РА369073

Рубрики:

      
7.

Татарчук Є.В. 
Розчиноутворення в бінарних та потрійних порошкових системах на основі Co, Fe, Ni та Cr: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Є.В. Татарчук ; НАН України; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На базі використання методів рентгеноструктурного аналізу та комп'ютерного моделювання досліджено кінетику розчиноутворення в порошкових системах Co - Fe, Co - Ni, Fe - Ni та потрійній суміші Co - Fe - Ni за різних співвідношень концентрацій вихідних компонент. Вивчено процес розчиноутворення в порошковій системі з обмеженою розчинністю Cr - Ni. Досліджено розчиноутворення бінарних систем в області повної розчинності з використанням моделей розділеної та плоскої дифузійної систем, кубічних комірок та обволікання. Для порівняння експериментальних та комп'ютерних даних розроблено алгоритм побудови модельних дифрактограм у бінарних і потрійних системах. Вперше відомі раніше моделі кінетики розчиноутворення у бінарних системах застосовано для потрійних сумішей. Розроблено нові моделі для потрійної системи на базі комбінації моделей розділеної системи та обволікання. Створено алгоритми для визначення кінетики розчиноутворення бінарних порошкових систем в області обмеженої розчинності. Встановлено, що процес розчиноутворення потрійної порошкової суміші Co - Fe - Ni в області повної розчинності найбільш адекватно описують комбіновані моделі. Виявлено, що модель обволікання описує процес розчиноутворення в системах: 25 % Fe - 75 % Ni, 25 % Cr - 75 % Ni та Co - Fe на усьому досліджуваному концентраційному інтервалі. Встановлено, що модель розділеної системи описує процес розчиноутворення в системах 50 % Fe - 50 % Ni, 75 % Fe - 25 % Ni, 63 % Cr - 37 % Ni та 80 % Cr - 20 % Ni. Експериментально доведено, що кінетика розчиноутворення бінарних і потрійних порошкових систем на основі Co, Fe, Ni та Cr суттєво залежить від геометрії контакту частинок. Виявлено конкурування геометричного та дифузійного факторів залежно від моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-14 +
Шифр НБУВ: РА337622

Рубрики:

      
8.

Татарчук Д. Д. 
Керовані композитні структури мікрохвильового діапазону / Д. Д. Татарчук. — Б.м., 2020 — укp.

Робота присвячена використанню композитних структур для створення керованих пристроїв мікрохвильового діапазону. В роботі показано, що використання таких структур дозволяє суттєво розширити функціональні можливості мікрохвильових пристроїв.Мета роботи – розвинення теорії композитних матеріалів для створення базису реалізації нових частотно-селективних та фазообертальних пристроїв на основі композитних, напівпровідникових та тонких діелектричних резонансних структур, а також вдосконалення НВЧ методів дослідження діелектричних матеріалів, включаючи тонкі плівки.При виконанні роботі отримано наступні результати:1. Розвинено теорію композитних матеріалів Вперше отримано аналітичні вирази для розрахунку температурних коефіцієнтів ефективної діелектричної проникності та ефективного тангенса кута діелектричних втрат композитних матеріалів типу діелектрик-метал, які дозволяють розраховувати температурні властивості таких композитів.2. Застосовано теорію композитних матеріалів до керованих частотно-селективних планарних структур і на її основі розроблено і експериментально підтверджено методику розрахунку характеристик керованих частотно-селективних планарних структур, яка дозволяє прискорити процес проектування керованих частотно-селективних і фазообертаючих пристроїв на їх основі.3. Вперше запропоновано новий принципи керування резонансними частотами діелектричних резонаторів шляхом зміни кута повороту резонатора відносно широкої стінки хвилеводу, що дозволило розробити нові конструкції керованих фільтрів та фазообертачів. Точне керування положенням резонатора в даному випадку здійснюється за допомогою крокового двигуна керованого мікропроцесором, що дозволило усунути такий недолік традиційного електромеханічного керування як гістерезис.4. Удосконалено конструкцію п'єзоперетворювача «cymbal»-типу шляхом заміни суцільної п'єзопластини на дві зустрічні, що дозволило зменшити нелінійність його деформаційної характеристики.5. Вперше запропоновано метод керування характеристиками напівпровідникових планарних частотно-селективних пристроїв НВЧ за рахунок зміни конфігурації провідникових областей оптичним способом, що створює підґрунтя для розроблення принципово нових конструкцій частотно-селективних та фазообертальних пристроїв НВЧ з оптичним керуванням.6. На основі теорії композитних матеріалів і результатів дослідження тонких діелектричних резонаторів модифіковано метод Крупки для визначення діелектричної проникності й тангенса кута діелектричних втрат тонких плівок. Запропонований метод дозволяє вимірювати параметри плівкових матеріалів товщиною від десятків нанометрів до кількох мікрометрів.7. Запропоновано новий метод дослідження властивостей анізотропних матеріалів при використанні досліджуваного зразка у якості тонкого діелектричного резонатораТема дисертаційної роботи є продовженням багаторічної наукової діяльності колективу кафедри мікроелектроніки в області пошуку нових підходів до конструювання мікроелектронних приладів НВЧ з метою поліпшення їх характеристик. Результати теоретичних та експериментальних досліджень, які отримано в роботі, використано при виконанні 9 держбюджетних тем, та застосовано у навчальному процесі кафедри мікроелектроніки Національного технічного університету України «КПІ ім. Ігоря Сікорського»Розроблені методи вимірювання параметрів НВЧ матеріалів були використані при проведенні наукових досліджень у Донецькому фізико-технічному інститут ім. О.О. Галкіна НАН України та у інституті загальної та неорганічної хімії НАН України.^UThe work is devoted to the using of the composite structures for creating controlled microwave devices. The work shows that the use of such structures can significantly extend the functionality of microwave devices.The aim of the work is to develop the theory of composite materials to create a basis for the implementation of new frequency-selective and phase-rotating devices based on composite, semiconductor and thin dielectric resonant structures, as well as to improve microwave methods for dielectric materials, including thin films.When performing the work the following results were obtained:1. The theory of composite materials is developed. Analytical expressions for the calculation of the temperature coefficients of effective dielectric constant and effective tangent of dielectric loss angle of composite dielectric-metal materials were first obtained, which allows calculating the temperature properties of such composites.2. The theory of composite materials is applied to the controlled frequency-selective planar structures and based on it the calculation method of the controlled frequency-selective planar structures characteristics is developed and experimentally confirmed, which allows to accelerate the design process of the controlled frequency-selective devices and phase-rotating devices.3. New principles for the resonant frequencies control of the dielectric resonators by changing the angle of rotation of the resonator with respect to the wide wall of the waveguide were proposed for the first time, which made it possible to develop new designs of controlled filters and phase rotators. Precise control of the position of the resonator in this case is carried out using a stepper motor controlled by a microprocessor, which allows to eliminating such disadvantage of traditional electromechanical control as hysteresis.4. The design of the “cymbal”-type piezoelectric transducer was improved by replacing the continuous piezo-plate with two counter-plates, which reduced the nonlinearity of its deformation characteristic.5. For the first time, a method of controlling the characteristics of semiconductor planar frequency-selective microwave devices is proposed by changing the configuration of conductive regions by an optical method, which creates the basis for the development of fundamentally new designs of frequency-selective and phase-rotating microwave devices with optical control.6. Based on the theory of composite materials and the results of the study of thin dielectric resonators, the Krupka's method was modified to determine the dielectric constant and the tangent of the dielectric loss angle of thin films. The proposed method allows to measure the parameters of film materials in the thickness from tens of nanometers to several micrometers.7. A new method of investigation of the properties of anisotropic materials is proposed when using the test sample as a thin dielectric resonatorThe topic of the dissertation is a continuation of many years scientific activity of the Department of Microelectronics staff in the field of finding the new approaches to the design of microwave microelectronic devices in order to improve their characteristics. The results of theoretical and experimental studies obtained in the work were used in the implementation of the 9 state projects, and were applied in the educational process of the Department of Microelectronics of the National Technical University of Ukraine “KPI them. Igor Sikorsky “The developed methods of measuring the parameters of microwave materials were used in the research at the Donetsk Institute of Physics and Technology of the NAS of Ukraine and the Institute of General and Inorganic Chemistry of the NAS of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського