Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (13)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Федака П$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Федака П.П. 
Історія етнографічного вивчення Закарпаття в українській крайовій періодиці другої половини XIX - першої половини ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / П.П. Федака ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено історію вивчення народної культури українців Закарпаття на сторінках періодичних видань краю другої половини XIX ст. - першої половини XX ст. Проаналізовано стан і характер джерельної бази. Установлено ступінь дослідження проблеми у вітчизняній і зарубіжній історіографії. Визначено напрямки та рівень етнографічних досліджень, їх тематику, аспект регіонального вивчення щодо закарпатської української етнографічної зони, особи дослідників у різні для Закарпаття історичні періоди: часів Австро-Угорщини (1867 - 1918 рр.), Чехословаччини (1919 - 1939 рр), хортистської Угорщини (1939 - 1944 рр.). Проаналізовано етнографічні матеріали на тему матеріальної та духовної культури, етнічної історії та етногенезу закарпатських українців, опубліковані у 16-ти крайових періодичних виданнях дослідженого періоду. Визначено місце та роль кожного з видань і окремих дослідників в етнографічному вивченні Закарпаття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР 74 За) г +
Шифр НБУВ: РА361010

Рубрики:

      
2.

Федака П.М. 
Народне житло українців Закарпаття XVIII - XX століть: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.05 / П.М. Федака ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Проаналізовано стан і характер джерельної бази, ступінь вивчення проблеми щодо народного житла українців Закарпаття XVIII - XX ст. у вітчизняній і зарубіжній історіографії. Висвітлено історичний розвиток сільських поселень, особливості їх типів і форм. Охарактеризовано зовнішній вигляд, внутрішню структуру та розміри. Проведено класифікацію типів садиби та селянського двору, форм його забудови, типів і варіантів житла та господарських будівель. Наведено характеристику техніки будівництва, архітектурних та інженерно-конструктивних прийомів, внутрішнього планування, інтер'єру. Розглянуто вертикальний розвиток хати, специфіку соціальних аспектів у зв'язку між формами сім'ї та формами житла. Висвітлено давні обряди, вірування та звичаї, які виконувалися під час зведення житлових і господарських будівель. Окреслено ареали поширення типів і форм народного будівництва у різні історичні періоди та різних етнографічних груп краю - долинян, лемків, бойків, гуцулів. Визначено ступінь впливу етнічних, історичних, соціально-економічних, екологічних та інших факторів на формування та розвиток регіональних особливостей народного будівництва. Досліджено реліктові форми, елементи та явища традиційного будівництва та спільні особливості з сільським житлом інших етнічних груп у межах Закарпаття (угорців, румунів, німців, словаків) та у контексті загальноукраїнських, загальнослов'янських, центральноєвропейських та інших етнокультурних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т594.294 + Т52(23=УКР3А/Я)-423 +
Шифр НБУВ: РА364412

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського