Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (91)Книжкові видання та компакт-диски (100)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ХРОМОВ$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=ИГОРЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Хромова О.І. 
Анархія як соціально-культурний феномен (аксіологічний аспект): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.І. Хромова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто анархію як соціокультурний феномен з позицій аксіології. Анархію як певний стан суспільства, в якому цілком відсутня або ослаблена центральна державна рада, вперше розглянуто з точки зору системи її сенсожиттєвих орієнтирів, верхівкою ієрархії якої є Свобода. Здійснено систематизацію анархічних цінностей на підставі творів теоретиків анархізму класичного періоду, зроблено аналіз змісту основних складників суспільного ідеалу анархізму. Встановлено, що навіть за умов існування ряду суперечностей та невідповідностей, анархія не стає абсолютною утопією: ці суперечності стимулюють розвиток анархічних ідей. Це набуває важливого значення у зв'язку з тим, що аналіз функціонування сучасних розвинутих західних суспільств показує - в ряді країн реалізувався так званий "оксамитовий" варіант анархії (анархічні тенденції можна простежити і в пострадянських суспільствах). Рішення сучасної футурології частково збігаються з рішеннями анархістів, а це означає, що анархізм класичного періоду - тенденція поступового ослаблення втручання держави в соціальне життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*32в055 + Ю6*622.221 + Ф055.255
Шифр НБУВ: РА310598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Хромов Є.В. 
Динаміка процесу перемотки довгомірних виробів в машинах для виробництва стальних канатів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / Є.В. Хромов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив крутильних коливань котушок на величину технологічного натягнення гнучких довгомірних виробів. Створено математичні моделі з урахуванням фрикційних гальмових пристроїв і односторонніх зв'язків у системах перемотки з скінченним числом ступенів свободи та розроблено алгоритми числового розв'язання рівнянь рушення. З метою перевірки адекватності математичної моделі реальному процесу виконано лабораторні дослідження крутильних коливань котушок. Надано рекомендації щодо раціонального діапазону робочої швидкості ротора канатної машини С-6/800, а також щодо зниження рівня коливань технологічного натягнення пасм. Розроблено нову конструкцію гальмового пристрою, що дозволяє підтримувати постійну величину середнього натягнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К821-1
Шифр НБУВ: РА320271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Хромов О. С. 
Експериментальне обгрунтування застосування фосфатидилхолінових ліпосом для корекції порушень кровообігу при критичних станах: автореф. дис. ... д-ра мед. наук: 14.03.05 / О. С. Хромов ; АМН України, Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2011. — 34 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано доцільність застосування фосфатидилхолінових ліпосом (ФХЛЛ) для корекції порушень кровообігу у разі критичних станів (КС), що супроводжуються гіпоксією, кардіоваскулярними розладами, ендотоксемією та виявляються в артеріальній гіпотензії. Встановлено, що ліпосоми з яєчного фосфатидилхоліну (ФХЛ) спричиняють протигіпоксичну та антиоксидантну дію; у випадку гострої масивної крововтрати ФХЛ сприяють нормалізації кровообігу і запобігають розвитку його централізації, а також порушенням функцій серця і розвитку гіпотензії у разі септичного шоку; у випадку ішемії та реперфузії міокарда ФХЛ спричиняють кардіопротекторний і антиаритмічний ефект, нормалізують енергетичний метаболізм кардіоміцитів і електричну стабільність міокарда; у разі синдрому ендогенної інтоксикації ФХЛ забезпечують детоксикацію. Розкрито участь пероксинітриту в аритмогенезі внаслідок зміни фосфоліпідного оточення іонних каналів у мембрані. Визначено кардіопротекторну дію ФХЛ з кверцетином у випадку ішемії та реперфузії міокарда. Встановлено загальні механізми розвитку КС та обгрунтовано доцільність системної фармакологічної корекції функцій ефекторних елементів серцево-судинної системи за допомогою ФХЛЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-5
Шифр НБУВ: РА380833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Хромов М.І. 
Механізм державного регулювання зайнятості в промисловому регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / М.І. Хромов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано підходи до визначення суті та ролі державного регулювання зайнятості у сучасному суспільстві, запропоновано основні напрямки підвищення його ефективності у промисловому регіоні. Розроблено методи кількісної оцінки рівня соціальної та економічної ефективності державної політики зайнятості. Визначено, що напрямками підвищення ефективності механізму регулювання зайнятості є: реалізація стратегій державного регулювання у регіоні на базі комплексу відповідних заходів; підвищення соціально-економічної ефективності державного регулювання; оптимізація витрат на систему зайнятості. Запропоновано тезу, що зниження рівня безробіття грунтується на методології управління соціальним ризиком безробіття. Розроблено метод експериментального моделювання фінансових потоків регіону з метою проведення політики зайнятості на базі застосування теорії еспериментальної економіки. Здійснено комплексну оцінку ефективності політики зайнятості на рівні регіону. Запропоновано шляхи удосконалення механізму перерозподілу коштів регіону на основні напрямки політики зайнятості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5 + У9(4УКР-4ДОН)240.5 +
Шифр НБУВ: РА334651

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Хромов О.Ф. 
Рекреаційне лісокористування в заповідних лісах Південного берега Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.Ф. Хромов ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше для заповідних гірських лісів Криму встановлено основні закономірності деградації лісових біогеоценозів (зміна стану грунтового та трав'янистого покриву та деревостану, динаміка природного поновлення деревних і чагарникових порід, а також санітарного стану насаджень) залежно від інтенсивності рекреаційної діяльності. Виявлено, що за умов її стабільного характеру на Ай-Петринській яйлі, навіть у разі максимального руйнування грунтового покриву, в ньому зберігаються основні елементи мінерального живлення рослин (азот, фосфор, калій), гігроскопічна волога і практично не змінюється pH грунтового середовища. Уперше для заповідних лісів Південного берега Криму визначено основні напрямки демутації біогенозів, що використовуються для рекреації: прогнозування можливого обсягу рекреаційної діяльності на заповідних територіях, що базуються на величинах, допустимих для конкретних типів лісу рекреаційних навантажень; регулювання звичайної й утилітарної (добувної) рекреаційної діяльності за допомогою відповідних коефіцієнтів (рекреаційної навантаженості території та використання недеревних ресурсів); застосування методу зонування для збереження та самовідновлення лісових біогеоценозів шляхом організації території заповідних лісів і особливо цінних природних комплексів у них; відновлення лісових біогеоценозів, порушених внаслідок рекреаційного використання і відтворення генетико-еволюційного фонду хвойних порід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.931(4УКР-6КРМ) + П3е(4УКР-6КРМ)л64 +
Шифр НБУВ: РА331210

      
6.

Хромов О.Ф. 
Рекреаційне лісокористування в заповідних лісах Південного берега Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.Ф. Хромов ; Укра. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Узагальнено матеріали досліджень щодо розробки оптимізованої технології рекреаційного використання заповідних лісів і адаптації її до умов Південного берега Криму (ПБК). Показано, що рекреаційна діяльність (стихійна й організована) за будь-якої тривалості (цілорічної, сезонної, короткочасної), але побудована на вільному переміщенні у лісі, спричинює часткове чи повне руйнування існуючих біогеоценозів. За цього руйнується грунтовий покрив і підстилка, порушується процес природного поновлення деревних і чагарникових порід, знижуються видовий склад і рясність трав'яного покриву у насадженнях, територія забруднюється побутовими відходами. Одночасно з лісових угідь безконтрольно вилучається недеревна продукція (гриби, ягоди, квіти), що скорочує кормову базу лісової фауни. Внаслідок інтенсифікації рекреаційного використання заповідних лісів запропоновано здійснювати рекреаційне лісокористування на наукових засадах. Зазначено, що за регульованої та контрольованої рекреаційної діяльності зменшується кількість лісових пожеж і лісопорушень, започатковується процес відновлення лісових біогеоценозів. Наголошено на необхідності зонувати територію заповідних лісів і розташованих на ній особливо цінних природних комплексів, а також випереджати руйнування лісових біогеоценозів за звичайної та добувної рекреації. Запропоновано за умови часткового чи повного руйнування лісових біогеоценозів переводити їх у стан "спокою", здійснювати заходи щодо реконструкції лісів та їх штучного відновлення. Запропоновано оптимізовану технологію рекреаційного лісокористування, адаптовану до умов заповідних лісів ПБК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П3 е(4УКР-6КРИ)л64 + П344.16(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА342218

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Хромов І.О. 
Товарні біржі України в період нової економічної політики (1921 - 1928 рр.): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / І.О. Хромов ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження діяльності товарних бірж України під час непу. Розглянуто причини їх відтворення на початку 1920-х рр., організацію управління діяльністю державними органами. Висвітлено два основні напрямки роботи товарних бірж, а саме: посередництво між учасниками оптової торгівлі державного, кооперативного та приватного секторів економіки, контроль і реєстрацію позабіржових угод державних підприємств і трестів між собою та з представниками інших форм власності. Значну увагу приділено питанню участі працівників бірж у господарському та громадському житті. Розкрито ефективність діяльності товарних бірж у роки непу, а також охарактеризовано причини їх ліквідації наприкінці 1920-х рр. Рекомендовано використовувати історико-економічний досвід діяльності даних бірж на сучасному етапі відновлення в Україні ринку та його важливої складової - біржової торгівлі сільськогосподарськими та промисловими товарами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)604.21 +
Шифр НБУВ: РА342047

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Хромов І.В. 
Удосконалення методів розрахунку параметрів та підвищення ефективності технології виготовлення якісних канатів спіральної конструкції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / І.В. Хромов ; Ін-т чор. металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2005. — 16 с. — укp.

Удосконалено методи розрахунку напруженого стану стального круглого дроту в осередках пружнопластичної деформації за спільного впливу поздовжньої сили, крутного та згинального моментів. Запропоновано нові рішення технологічних задач пружнопластичного деформування. Показано, що урахування чинника зміцнення матеріалу та вибір раціональної розбивки поперечного перерізу дроту на елементарні площадки дозволяє підвищити точність розрахунку внутрішніх силових факторів на 10 - 20 %. Виконано поопераційний теоретичний аналіз деформацій дротів і канату в процесі виготовлення на машинах сигарного типу. Математичні моделі вказаних етапів деформацій реалізовано у комп'ютерній програмі розрахунку залишкових агрегатних зусиль в готовому канаті, що визначають один з основних показників якості - рівноважність. Розроблено рекомендації щодо припустимих відхилень конструктивно-технологічних параметрів. Основні результати наукового дослідження використано в процесі розробки технології виробництва спіральних канатів з гарантованим показником рівноважності. Створено нові конструкції техоснащення (преформатор голчастого типу, каретку з вбудованим регулятором натягу та модульний рихтувач), що дозволяють регулювати з високою точністю та підтримувати постійними параметри режимів механічної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К821 +
Шифр НБУВ: РА335590

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського