Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (110)Книжкові видання та компакт-диски (290)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕРЕПАН$<.>+<.>A=ВАЛЕРИ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Черепанська І.Ю. 
Автоматизація процесу керування вибором пристроїв орієнтування при проектуванні гнучких інтегрованих систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.Ю. Черепанська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення якості та зменшення трудомісткості рішень, що приймаються під час проектування складних розподілених у просторі організаційно-технічних об'єктів і комплексів. Розроблено інформаційне, методичне, алгоритмічне та програмне забезпечення системи підтримки прийняття рішень (СППР) з метою автоматизації процесу керування вибором пристроїв орієнтування (ПО) на етапі визначення засобів технологічного оснащення гнучких інтегрованих систем (ГІС). Обгрунтовано новий підхід щодо автоматизації керування вибором ПО, що базується на використанні інтелектуальних моделей прийняття рішень на основі штучних нейроних мереж, що застосовуються в процесі систематизації та групування об'єктів виробництва, ПО та їх подальшому аналізі. Розроблено методику автоматизованого вибору ПО, яку можна використати як базову для формування СППР для автоматизації процесів керування вибором обладнання під час моделювання, проектування та планування ГІС, а також модернізації, переналагодженні та зміні конфігурації гнучких виробничих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-02 +
Шифр НБУВ: РА357075

Рубрики:

      
2.

Черепанов В. В. 
Дослідження надтонких органічних плівок методами зондової мікроскопії: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.04 / В. В. Черепанов ; Нац. акад. наук України ; Ін-т фізики. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено структуру, електронні й електролюмінесцентні властивості надтонких органічних плівок методами сканувальної тунельної мікроскопії й атомно-силової мікроскопії. Розглянуто вплив термічного розпаду нанотрубок на їх фотонну й електронну емісію. Показано, що високовпорядковані хемосорбовані моношари насичених кислот можуть бути одержані на реконструйованій поверхні Au(111). Експериментально підтверджено ефект односпрямованої провідності молекул оксифенілнафталіміду й їх ланцюгів. Запропоновано новий спосіб одержання нанозазорів за допомогою зонда атомно-силового мікроскопа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В372.15,022 + Ж619
Шифр НБУВ: РА377684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Черепаня Н.І. 
Організаційно-педагогічні умови підготовки дітей до школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.08 / Н.І. Черепаня ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2006. — 21 с. — укp.

Вперше обгрунтовано й апробовано комплекс організаційно-педагогічних умов, що забезпечують необхідний рівень підготовки дітей до навчання у школі. Уточнено сутність і співвідношення понять "готовність до школи", "шкільна зрілість", а також структуру готовності дитини до навчання у школі. Визначено коефіцієнти вагомості комплексного критерію педагогічної та психічної готовності, її показники та рівні. Розроблено кваліметричний механізм діагностування шкільної зрілості дошкільника. Виявлено соціально-педагогічні чинники впливу на якість підготовки дитини до школи. Розкрито залежності між розвитком компонентів готовності дітей до школи та їх успіхами у навчанні з провідних предметів у початкових класах. Удосконалено організційні форми та методи взаємодії сім'ї, дошкільних закладів і початкової школи у процесі підготовки дітей дошкільного віку до систематичного навчання у загальноосвітній школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.389 +
Шифр НБУВ: РА344015

Рубрики:

      
4.

Черепанова Т.В. 
Соціокультурні чинники харизматичного процесу: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Т.В. Черепанова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено соціокультурний аналіз харизми як соціального процесу. Обгрунтовано доцільність її розгляду у двох аспектах: як особливих психофізіологічних якостей особистості, що виявляються за деяких соціокультурних умов, та як особливий тип соціальної динаміки. Концептуалізовано соціологічну категорію "харизматичний процес" як специфічну динамічну характеристику суспільства. Обгрунтовано положення про соціокультурні чинники харизматичного процесу, що включають культурну легітимацію харизми і досвід усвідомлення кризових ситуацій у суспільстві. Охарактеризовано етапи та розкрито логіку розвитку харизматичного процесу, що визначаються його латентною та явною стадіями. На підставі концепції харизматичного процесу досліджено соціокультурні процеси у суспільстві модерної та постмодерної епох. Розроблено емпіричні індикатори харизматичного процесу, зокрема прямі та непрямі показники, проведено дослідження його можливого розвитку. З використанням одержаних результатів здійснено аналіз сучасної соціокультурної та політичної ситуації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.214.4 +
Шифр НБУВ: РА344541

Рубрики:

      
5.

Черепанин В.М. 
Трансформація візантійського іконографічного канону в мистецтві некласичної естетики: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / В.М. Черепанин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено трансформацію візантійського іконографічного канону в мистецтві некласичної естетики XX ст. Проаналізовано концепти "ідеї" та "символу" як основні об'єкти зображення ікони та сучасного мистецтва. Визначено стилістичні особливості ікони в мистецтві XX ст., зокрема, іконографічні деформації, умовність образу та "літературність" художнього твору в контексті звернення до візантійської традиції в художніх течіях західного модернізму та постмодернізму, українського та російського авангарду та в неофіційному пізньорадянському мистецтві. Розглянуто шляхи та способи використання в мистецьких течіях XX ст. таких естетичних принципів ікони, як зображення часопростору, зворотня перспектива, теорія світла та символічна мова кольорів. Проведено паралель між об'єктами (творами) східнохристиянського та сучасного мистецтва у схожості їх сприйняття та між суб'єктами (художником та іконописцем) в їх трактуванні авторської індивідуальності. Виявлено спільний для ікони та мистецтва некласичної естетики принцип - презентацію трансцендентного сакрального. На підставі дослідження теоретичних і стилістичних настанов представників сучасного мистецтва й естетичної програми ікони висвітлено суттєві досягнення щодо розуміння ікони та вивчення гетерогенного мистецтва некласичної естетики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.283 + Ю811.12 +
Шифр НБУВ: РА355407

Рубрики:

      
6.

Черепаня М. Т. 
Соціально-педагогічні основи становлення та розвитку закладів інтернатного типу в Закарпатті першої половини ХХ століття / М. Т. Черепаня. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено ретроспективний аналіз становлення та розвитку закладів інтернатного типу в Закарпатті першої половини ХХ століття. Наукова новизна і теоретичне значення результатів – на основі системного ретроспективного аналізу досліджено соціально-педагогічні засади становлення та розвитку закладів інтернатного типу Закарпаття першої половини ХХ століття в системі трансформаційних змін, які відбувалися в контексті державно-територіального перепідпорядкування закарпатських земель (перебування у складі Австро-Угорської імперії, Чехословацької республіки, Угорщини); охарактеризовано умови, які впливали в хронологічних межах дослідження, на процес становлення та розвитку закладів інтернатного типу: соціальні і педагогічні; обґрунтовано періодизацію процесу становлення та розвитку інтернатних закладів Закарпаття першої половини ХХ століття: І етап (1901 – 1919 рр.) – створення нормативно-правової бази для функціонування державних закладів інтернатного типу; ІІ етап (1919 – 1938 рр.) –удосконалення системи освітньо-виховної роботи в закладах інтернатного типу; ІІІ етап (1939 – 1944 рр.) – згортання педагогічної практики інтернатної освіти, поширення впливу на розвиток релігійних та громадських організацій; з'ясовано вплив на становлення та розвиток інтернатної освіти законодавства європейських країн (Австро-Угорщини, Чехословаччини, Угорщини), до складу яких територіально (за хронологією) належали сучасні закарпатські землі; визначено особливості організації, підпорядкування та управління, кадрового забезпечення та змісту діяльності закладів інтернатного типу Закарпаття досліджуваного періоду та систематизовано основні тенденції в їх розвитку відповідно до розробленої періодизації. До актуальної науково-дослідницької площини введено маловідомі архівні джерела та нормативно-правові документи, які значно збагачують джерельну базу вітчизняної історико-педагогічної науки. Подальшого розвитку набули конструктивні ідеї з досвіду діяльності закладів інтернатного типу Закарпаття першої половини ХХ століття, що відкриває нові можливості в сфері викладання історії педагогіки, підготовки педагогів до роботи в закладах інтернатного типу, а також у сфері реформування системи закладів інтернатної освіти.^UThe dissertation has made a retrospective analysis of the establishment and development of boarding facilities in Transcarpathia in the first half of the twentieth century. The scientific novelty and the theoretical significance of the results on the basis of systematic retrospective analysis, the social and pedagogical foundations of Transcarpathian boarding institutions establishment and development in the first half of the twentieth century were investigated in the system of transformational changes that took place in the context of state-territorial subordination of Transcarpathian lands (including to The Austro-Hungarian Empire, the Czechoslovak Republic, and Hungary); the conditions, which influenced the chronological limits of the study, the process of formation and development of residential institutions: social and pedagogical were described; the boarding institutions establishment and development in Transcarpathia in the first half of the twentieth century process' periodization is substantiated: Stage I (1901 – 1919)– alegal framework creation for the state boarding institutions functioning; Stage II (1919 – 1938)– theeducational work system improvement in boarding schools); Stage III (1939 – 1944) – the boarding education pedagogical practice collapse, influencespreading on the religious and social organizations' development; the European countries(Austria-Hungary, Czechoslovakia, Hungary) legislation, where territorially (in chronology) belonged modern Transcarpathian lands, influence on the boarding education formation and development is obtained; the organization, subordination and management, staffing and Transcarpathian boarding institutions' activities content peculiarities in the period under study are determined and the main tendencies in their development are systematized in accordance with the developed periodization. The little-known archival sources and normative-legal documents which considerably enrich the source base of the national historical-pedagogical science are introduced to the actual research plane. Further development was gained by constructive ideas from the experience of Transcarpathian boarding schools in the first half of the twentieth century.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Силка І. В. 
Управління інтелектуальною власністю промислових підприємств на засадах процесно-функціонального підходу / І. В. Силка. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 073 – Менеджмент (07 – Управління та адміністрування). – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, м. Харків, 2021. Роботу виконано на кафедрі менеджменту інноваційного підприємництва та міжнародних економічних відносин Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України. З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Кирпичова, 2. Управління інтелектуальною власністю на підприємстві – складний процес, до якого входить розробка (створення), набуття прав, комерціалізація, захист прав та подальша утилізація об'єкта інтелектуальної власності. Для того, щоб промислове підприємство було конкурентоспроможним необхідно ефективно управляти на всіх етапах життєвого циклу об'єктами інтелектуальної власності. Багато наукових праць, як вітчизняних, так і зарубіжних, присвячено формуванням теоретичних основ управління інтелектуальною власністю на промислових підприємствах. Серед вітчизняних дослідників найбільш відомими є О. Бутнік-Сіверський, М. Вачевський, Т. Гусаковська, Т. Кобєлєва, І. Корнілова, А. Косенко, І. Кучумова, П. Клімушин, О. Маслак, П. Перерва, З. Пічкурова, А. Пухальська, В. Святненко, В. Семенова, П. Цибульов, А. Череп, А. Чистякова та інші. Серед зарубіжних вчених відомі такі: J. Alcácer, K. Beukel, N. Bloom, B. Cassiman, M. Giuliani, T. Guoshuang, H. Hong, J. Lerner, G. Manjia, N. Short, M. Webb, Z. Zhiming та інші. Однак, в науковій літературі не існує єдиного погляду щодо використання найбільш ефективних наукових підходів до управління інтелектуальною власністю на промислових підприємствах, тому потребують подальшого дослідження питання поєднання управління інтелектуальною власністю за процесним та функціональним підходами. Таким чином, розробка та наукове обґрунтування теоретичних та науково-методичних підходів до формування управління інтелектуальною власністю промислових підприємств за процесно-функціональним підходом є актуальним науково-практичним завданням, яке потребує подальшого доопрацювання і визначає напрям дисертаційного дослідження. Метою дисертації є удосконалення і подальший розвиток теоретичних положень, методичних підходів та науково-практичних рекомендацій щодо покращення управління інтелектуальною власністю промислових підприємств на засадах процесно-функціонального підходу. Відповідно до зазначеної мети поставлені та вирішені такі завдання: – дослідити наукові підходи щодо управління інтелектуальною власністю промислового підприємства; – проаналізувати сучасний стан використання об'єктів інтелектуальної власності в країнах світу та в Україні; – обґрунтувати та розробити науково-методичний підхід щодо кількісно-якісної оцінки управління інтелектуальної власності промислових підприємств; – розробити науково-методичний підхід до управління об'єктами інтелектуальної власності промислових підприємств за функціональним підходом; – обґрунтувати рекомендації до управління інтелектуальною власністю промислових підприємств на засадах процесного підходу; – розробити науково-методичні положення щодо оптимізації управління інтелектуальною власністю за процесно-функціональним підходом; – запропонувати методичне забезпечення з оцінки економічного ефекту щодо управління інтелектуальною власністю промислових підприємств за процесно-функціональним підходом. Об'єктом дослідження є процеси управління інтелектуальною власністю промислових підприємств. Предметом дослідження – розвиток теоретико–методичних та науково-практичних засад управління інтелектуальною власністю промислових підприємств на засадах процесно-функціонального підходу. Теоретико-методичну базу дисертаційної роботи склали загальнонаукові положення економічної теорії, теорії управління підприємством, наукові праці провідних учених. У роботі використано загальнонаукові методи: абстрактно-логічний і діалектичний – для уточнення сутності поняття "управління інтелектуальна власність промислового підприємства" як фактору підвищення його конкурентоспроможності; аналізу й синтезу – для розробки методичного підходу щодо кількісно-якісної оцінки управління інтелектуальною власністю промислового підприємства; спеціальні методи (статистичний, індексний, регресійного аналізу, нейронні мережі, мережеве моделювання в умовах невизначеності): – для обґрунтування вартості об'єктів інтелектуальної власності (гудвілу, сертифікатів про походження енергії, що виробляється з відновлених джерел енергії), оптимізації управління за процесно-функціональним підходом, кількісно-якісної оцінки управління інтелектуальною власністю промислових підприємств.^UThe work was performed at the Department of Management of Innovative Entrepreneurship and International Economic Relations of the National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute" of the Ministry of Education and Science of Ukraine. The dissertation can be found in the library of the National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute" at the address: 61002, Kharkiv, Kirpichov St., 2. Intellectual property management in an enterprise is a complex process that includes the development (creation), acquisition of rights, commercialization, protection of rights and subsequent disposal of an intellectual property object. In order to be competitive, it is necessary for an industrial enterprise to effectively manage intellectual property objects at all stages of the life cycle. Many scientific works, both domestic and foreign, are devoted to the formation of theoretical foundations of intellectual property management in industrial enterprises. It can be defined that among domestic researchers the most prominent are: A. Cherep, A. Chystiakova, A. Kosenko, A. Pukhalska, V. Sviatnenko, V. Semenova, Z. Pichkurova, I. Kuchumova, I. Kornilova, M. Vachevskyi, O. Maslak, O. Butnik-Siverskyi, P. Pererva, P. Klimushyn, P. Tsybulov, T. Kobielieva T. Husakovska, and others. Among the foreign scientists the most prominent are: B. Cassiman, G. Manjia, H. Hong, J. Lerner, J. Alcácer, K. Beukel, M. Webb, M. Giuliani, N. Bloom, N. Short, T. Guoshuang, Z. Zhiming, and others. However, in the scientific literature there is no single view on the use of the most effective scientific approaches to intellectual property management in industrial enterprises, so the issues of combining intellectual property management with process-functional approaches require further study. Thus, the development and scientific substantiation of theoretical and scientific-methodological approaches to the formation of intellectual property management of industrial enterprises according to the process-functional approach is an urgent scientific and practical task that requires further refinement and determines the direction of dissertation research. The purpose of the dissertation is the improvement and further development of the theoretical provisions, methodological approaches and scientific-practical recommendations for improving the intellectual property management of industrial enterprises based on the process-functional approach. In accordance with this purpose the following tasks have been set and solved: – investigation of scientific approaches for the intellectual property management of an industrial enterprise; - analysis of the current state of intellectual property objects' usage in the countries of the world and in Ukraine; - substantiation and development of a scientific and methodological approach to quantitative and qualitative assessment of the intellectual property management of industrial enterprises; - development of a scientific and methodological approach to the management of intellectual property objects of industrial enterprises due to the functional approach; – substantiation of recommendations for managing the intellectual property of industrial enterprises based on the principles of the process approach; – development of scientific and methodological provisions for optimization of intellectual property management using the process-functional approach; - provision of methodological support for assessing the economic effect of managing the intellectual property of industrial enterprises using the processfunctional approach. The object of research - processes for the intellectual property management of industrial enterprises. The subject of research - development of theoretical, methodological and scientific–practical foundations of intellectual property management of industrial enterprises based on the process-functional approach. The theoretical and methodological basis of the dissertation work was made up of general scientific provisions of economic theory, enterprise management theory, scientific works of leading scientists. The dissertation work uses general scientific methods: abstract-logical and dialectical in order to clarify the essence of the concept "intellectual property of an industrial enterprise" as a factor of increasing its competitiveness; analysis and synthesis in order to develop the methodological approach to quantitative and qualitative assessment of intellectual property management of an industrial enterprise; special methods (statistical, index, regression analysis, neural networks, network modeling in conditions of uncertainty) to justify the cost of intellectual property objects (goodwill, certificates of approval of energy produced from renewable energy sources), optimization of management due to the processfunctional approach, quantitative and qualitative assessment of intellectual property management of industrial enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського